אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ממשלה יהודית למדינה יהודית

ארגון 'חותם' יצא לאחרונה בקמפיין תחת הכותרת "אין לכם מנדט למחוק את המדינה היהודית" שמטרתו לחשוף כיצד בפועל מקדמת ממשלת בנט-קריב- עבאס  באופן מובהק את חלומו של השמאל הרדיקלי - לנתק בין היהדות לבין המדינה ולהפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה

ממשלה יהודית למדינה יהודית
  (איור: יוסי שחר)

במסגרת הקמפיין, הופצה בכל רחבי הארץ חוברת הסברה ואף הושק סרטון אנימציה הפורסים את פעילות הממשלה ומראים כיצד מבט כולל על פעולות הממשלה מביא למסקנה אחת ברורה – הממשלה הנוכחית פועלת להחליש את זהותה היהודית של המדינה, ומביאה לפגיעה בחוסן הלאומי

בחודשים האחרונים הממשלה בראשות נפתלי בנט מובילה מדיניות המסכנת את עתידה היהודי והלאומי של מדינת ישראל. בממשלה זו פועלים גורמים רבים המעוניינים לשנות את הצביון היהודי של המדינה מהיסוד. לטענת חותם, "הדיון הציבורי בנושאים השונים שמקדמת הממשלה מתנהל בכוונה באופן פרטני – כל נושא בפני עצמו. באופן זה נפרס מסך עשן שלא מאפשר לזהות את המאבק הכולל שמתרחש כאן להחלשת הצביון היהודי במדינה. מטרתנו היא לפזר את הערפל ולחשוף את מדיניות הממשלה כפי שהיא באמת בפני הציבור הרחב. יראה הציבור וישפוט."

על הכוונת נמצאת פגיעה באבני היסוד המרכיבים את הזהות היהודית של המדינה: גיור רפורמי, נישואים אזרחיים, תחבורה ציבורית ותעסוקה נרחבת בשבת, רפורמות בכשרות ועוד. מהלכים אלו נעשים תחת מעטה של שיפור שירותי הדת ומסגור כאילו מדובר במצב אקוטי שמצריך את הפגיעה בצביון היהודי, במקום ניסיון כנה ואמיתי לשיפור וייעול חיובי. כך נוצרה מדיניות גורפת של "הפרטת שירותי הדת" בחקיקה, תוך פגיעה אקוטית ומהותית בשירותי הדת לכשעצמם.

בנוסף לכך, גם במישור הלאומי הממשלה פועלת באופן הפוגע בחוסן הלאומי, בטווח המידי ואף בטווח הארוך. הממשלה "הכשירה" בניה בלתי חוקית ערבית נרחבת ומעוניינת "להסדיר" כפרים בלתי חוקיים רבים נוספים, פועלת לביטול קנסות על בניה לא חוקית, מאיישת תפקידי מפתח בוועדות בכנסת על ידי ח"כים ממפלגות ערביות המתנגדים לקיומה של המדינה ועוד.

בתגובה לכך, בימים אלה יצא ארגון 'חותם' בקמפיין תחת הכותרת "אין לכם מנדט למחוק את המדינה היהודית", שמטרתו לחשוף את המגמות שעומדות מאחורי מדיניות הממשלה הנוכחית. כחלק מכך, חותם הפיצו חוברת הסברה המפרטת את כל פעילויות הממשלה ומחברת בינהם בצורה המראה כי פעילויות אלו מכוונות בכדי למחוק בסופו של דבר את הזהות היהודית של המדינה. בנוסף לכך, ארגון חותם השיק סרטון אנימציה בו נראים שרי הממשלה עוברים בין נקודות שונות, כשכל נקודה היא "רפורמה חשובה" אחרת שמקדמת הממשלה אך אם מסתכלים על כל הנקודות נוצרת תמונה רחבה של טשטוש המדינה היהודית והופכת אותה למדינת כל אזרחיה.

לעוד פרטים לחצו כאן >>

לדברי חותם "בעבר ארגונים חוץ פרלמנטריים הנתמכים ע"י גופים זרים ניסו לשנות את זהותה היהודית של המדינה בניגוד למדיניות של הממשלה. כיום הפגיעה בזהות מתבצעת כמדיניות ממשלתית  המסכנת את עתידה היהודי של מדינת ישראל, שינויים אלה אינם מסתיימים רק בתחום הדת אלא גם בתחום הלאומי כאשר שם נעשים שינויים  שישפיעו באופן ישיר על החוסן הלאומי ".

עוד נמסר מחותם: "בפעילויות שלנו אנו חושפים את המחיר הכבד שגובה מאיתנו ברית בנט- עבאס עם מפלגות השמאל. ממשלה זו פועלת באופן מובהק כדי להגשים את חלומו של השמאל הרדיקלי – לנתק בין היהדות לבין המדינה ולהפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. הדיון הציבורי בנושאים השונים שמקדמת הממשלה מתנהל בכוונה באופן פרטני – כל נושא בפני עצמו. באופן זה נפרס מסך עשן שלא מאפשר לזהות את המאבק הכולל שמתרחש כאן להחלשת הצביון היהודי במדינה. מטרתנו היא לפזר את הערפל ולחשוף את מדיניות הממשלה כפי שהיא באמת בפני הציבור הרחב. יראה הציבור וישפוט."
לעוד פרטים לחצו כאן >>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
כל מילה אמת......
עידית עיידא תומא סילמאן סולימאן יש מקום 7 במשותפת | 27-10-2021 11:21
כל מילה אמת... אי אפשר עם רוב ביחד עם ערבים ושונאי כל סממן יהודי לשנות את חוקי ההלכה יישר כח ה' איתכם
2
מאבק חשוב
. | 27-10-2021 16:34
כל הכבוד, בהצלחה
3
בלי יהדות אין...
בשם ה' | 28-10-2021 20:12
בלי יהדות אין לנו סיבה לחיות כאן יהדות אמיתית ולא מזויפת יהדות של יראת שמים ויראה וכבוד לחכמים הזהרו מהצבועים דהיינו בנט מתן כהנא מיסטר סתיו- חורף והמזויפים מארגון צהר
יהדות לאומית של...
יוני | 29-10-2021 18:41
יהדות לאומית של דתיים לאומיים וחילוניים לאומיים. לא יהדות של חרדים.
4
ימינה מפלגה אנטישמית...
יוסי | 30-10-2021 21:50
ימינה מפלגה אנטישמית