חוק הנצחת טבח כפר קאסם: האם חברי הקואליציה יתמכו?

חוק הנצחת טבח כפר קאסם: האם חברי הקואליציה יתמכו?

הצעת חוק של הרשימה המשותפת מאיימת על האחדות בקואליציה, לאחר שחברי סיעות השמאל הודיעו שלא יוכלו להתנגד לחוק ההכרה בטבח כפר קאסם. בקואליציה מנסים למצוא פתרון

author-image
חוק הנצחת טבח כפר קאסם: חברי הקואליציה יתמכו?
  בנט ועבאס (צילום: דוברות הכנסת)

האם זה כפר קאסם יהיה המוקש הפוליטי שיערער את יציבות הקואליציה?

היום יעלו חברי הכנסת של הרשימה המשותפת הצעת חוק "הנצחת זכרם של קורבנות הטבח בכפר קאסם", ולמרות שוועדת השרים לחקיקה הודיעה כי היא הממשלה מתנגדת לחוק, לא ברור כיצד יפעלו חברי סיעות השמאל.

בתוך השמאל הקיצוני ובמגזר הערבי מופעלים לחצים על חברי הכנסת של רע"מ ומרצ על מנת לתמוך בחוק, ובכוונת הרשימה המשותפת להביך אותם בנושא רגיש בחברה הערבית.

החוק עצמו מבקש הכרה רשמית של המדינה האירוע שהתרחש בשנת 1956, אז כוחות הביטחון הרגו עשרות תושבים שהפרו את העוצר שהוטל על הכפר.

כפר קאסם, ארכיון (צילום: משה שי/פלאש 90)

לפי הצעת החוק משרד החינוך יחויב להכניס א הנושא לתכנית הלימודים, משרד האוצר יתקצב את העמותה להנצחת "קורבנות הטבח". כמו כן הממשלה תפעל שחשיפת מסמכים הקשורים לאירוע.

עוד באותו נושא

הממשלה תאשר את החוק שישמור על ירושלים?


3

יהיה חופש הצבעה?

לפי דיווח של העיתונאי זאב קם ברשת ב', מסתמנת החלטה שתאפשר חופש הצבעה לח"כים הערבים מרע"מ, מרצ והעבודה – והם יוחרגו מהמשמעת הקואליציונית.

חברי הרשימה המשותפת (צילום: סרוגים)

בתוך כך בקואליציה מנסים לשכנע אותם שלא להצביע בעד החוק, אלא לפחות להיעדר מהמליאה בזמן ההצבעה.

בניגוד לשבוע שעבר, הפעם לא צפוי שיתוף פעולה מצד סיעות הימין שבאופוזיציה, כך שלהצעת החוק אין אפשרות ריאלית לעבור, אך גורמים בקואליציה חוששים שהאירוע הזה יעכיר את היחסים מול סיעות השמאל, בייחוד על רקע המחלוקת בנוגע להכרזת ששת ארגוני הטרור הפלסטינים.  

עוד באותו נושא

עימות מיכאלי גנץ: "אל תפריעי למלחמה בטרור"


11

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
איילת תתמרח ותיענה...
חניה צוף | 27-10-2021 9:31
איילת תתמרח ותיענה ושאר סמרטוטי ימניה איתה
2
חוק כ]פר קאסם
רמתגני | 27-10-2021 11:35
רק השמאל הקיצוני תומך? בזמנו בן גוריון גינה את נמעשה תקראו בויקיפדיה מה קרה שם:היום הראשון למבצע סואץ.הממשל הצבאי הטיל עוצר משעה 7:00. הפיקוד הקדים בשעתיים את שעת התחלת העוצר לאחר שהערבים יצאו לעבודה. המפקד אמר שיש לירות בכל מפירי העוצר וכשהעירו את תשומת ליבו של המפקד והסבירו לו שיהיה טבח הוא אמר אללה ירחמו-כלומר בשמים הם יתקבלו למזלנו 7 מתוך 8 ראשי מחלקות סרבו לירות גם ככה נרצחו 43 איש בהם 7 ילדים היה משפט והאנשים נשפטו למאסר ארוך אך זכו לחנינות
בן גוריון ימ"ש : גינה הריגה של מחבלים -
אוראל זר זהבי | 29-10-2021 16:49
לא גינה את השואה - ולא רצח של יהודים חפים מפשע -0 ועוד אסר על מדינת ישראל לפתוח את שעיריה בפני ניצולי שואה! זבל מקולל - יימח שמו וזכרו! בושה שהוא הקים את המדינה שלנו!!!!
3
כפר קאסם זה מלחמה...
גלגל | 27-10-2021 14:41
שינציחו את טבח ילדי תימן והמזרח...!
4
כל הקואליציה וגם...
נאור | 28-10-2021 19:14
כל הקואליציה וגם האופוזיציה חייבים לתמוך בחוק להנצחת הטבח בכפר קאסם,זה עוול נוראי שעדין הנושא הזה פתוח ולא טופל,האירוע הניבזי והמטלטל הזה הוא כתם שחור למדינת ישראל והגיע הזמן לפעול למען הנצחת הטבח,מוטב כעת ולא לדחות,מגיע להם הכבוד הזה.
5
לא לתמוך בערבים...
פ | 19-05-2022 11:17
לא לתמוך בערבים בשום צורה ואופן אחרת מדינת ישראל נמחקת מהמפה ומחוסלת לחלוטין זה מה שחרוט על דגלם של הערבים הזהרו שהתעוררו בסנאט יותר על הרכב הממשלה הזאת פן יהיה מאוחר