אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מח"ש: השוטרים שחישמלו את המתנחל פעלו כדין

המחלקה לחקירת שוטרים סגרה את תיק החקירה נגד השוטרים שחישמלו מספר פעמים את בעז אלברט מיצהר בעת מעצרו. העילה: אין עבירה

מח"ש: השוטרים שחישמלו את המתנחל פעלו כדין
  אלברט מתחנן לשוטרים (דוברות יצהר)

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות המדינה סגרה את התיק נגד השוטרים שחישמלו את בעז אלברט בעת מעצרו בחודש אוגוסט האחרון

אלברט תושב יצהר הורחק מביתו ומיהודה ושומרון לזמן בלתי מוגבל בצו מנהלי עליו חתם מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, על פי מידע של השב"כ שלא נחשף עד היום. אלברט החליט להתעלם מהצו ונשאר בביתו.

בעקבות הפרת צו המעצר, החליטו במשטרת מחוז ש"י לעצור אותו וכוח של יס"מ פרץ לביתו כשהוא מחשמל אותו ויורה באקדח טיזר לעברו. בעקבות התמונות מהאירוע הורה מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו להפסיק את השימוש בטיזר ודיון על כך נערך בועדת הפנים של הכנסת.

באי כוחו של אלברט הגישו תלונה נגד שוטרי היס"מ שחישמלו אותו וירו טיזר לעבר אחיו, בטענה כי מדובר בשימוש חריג באלימות שלא לצורך.

צפו באירוע בו חושמל בעז אלברט

המשטרה: השוטרים פעלו כנדרש

שלושה חודשים אחרי האירוע, החליטה מח"ש לסגור את התיק נגד השוטרים בעילה של 'אין עבירה' ובעצם מגבה את השוטרים שפעלו על פי הנהלים.

 במשטר אומרים כי "כי בעקבות הפרת הצו נדרשו  כוחות יס"מ מחוז ש"י במשטרת ישראל לבצע משימה לעצור את אלברט בביתו ביישוב. לצורך ביצוע המעצר ומחשש לפעולות התנגדות מצד אנשי היישוב במטרה להכשיל את המעצר, היה צורך בתכנון מבצעי שכלל הליכה רגלית של אנשי היס"מ לביתו של אלברט בחסות החשיכה, תוך זחילה על הקרקע בקרבת הבית כאשר היה צורך מבצעי מובהק להשלים את המשימה בתוך זמן קצר ככל האפשר, על מנת למנוע חיכוך עודף עם אנשי המקום וחשש הסלמת האירוע, כפי שארע באירועים דומים שהתדרדרו ויצאו משליטה, עד כדי סיכון חיי אדם."

"במהלך ביצוע המעצר, אלברט לא נענה להוראות השוטרים, התנגד למעצר ואף נמלט אל עבר חדר הילדים בבית על מנת להכשיל את מעצרו. במקביל, הזעיקו בני משפחתו "תגבורת" במטרה למנוע את ביצוע המעצר החוקי. לאחר שהוצא אלברט מהבית, הגיעו למקום אנשי "התגבור", אשר השליכו אבנים אל עבר כוחות היס"מ."

במשטרה טוענים כי הסרט בו נראים השוטרים מחשמלים פעם אחר פעם את אלברט השוכב על הרצפה בביתו הוא ערוך ומגמתי ומסכמים כי בהתאם  לנסיבות: "נאלצו השוטרים לבצע את המעצר במהירות ויעילות, והיו רשאים במסגרת סמכותם, לעשות שימוש בכוח. בנסיבות המורכבות של העניין, דבקות בביצוע משימה מורכבת בשטח שעלול להפוך עוין, הצדיקה שיגור זרם חשמלי מוגבל באמצעות שוקר (באקדח הטייזר) בדרך בה נעשה הדבר, לפי נהלי משטרת ישראל ובהתאם לתורת ההפעלה של אמצעי זה."

למרות ששוחרר ממעצר, בעז אלברט עדיין נמצא בבית הסוהר, משום שהוא עדיין מסרב לציית לצו המרחיק אותו מביתו בשומרון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו