אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מפקדת גל"צ לשדרים: לא לקדם עמדות בהתלהמות

מפקדת גלי צה"ל מפרסמת מספר דרישות מחברי המערכת, על רקע העימותים בתוך התחנה ואיומי הסגירה: "עיתונאים יימנעו מקידום עמדות בדרך של התלהמות, גל"צ אינה רשת חברתית"

מפקדת גל"צ לשדרים: לא לקדם עמדות בהתלהמות
  (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)

לאחר עימותים בתוך התחנה, ועל רקע איומי ההפרטה והסגירה, מודיעה מ"מ מפקדת גלי צה"ל, גלית אלטשטיין, על שינויים בארגון.

גל"צ אינה רשת חברתית

בין היתר, מודיעה אלטשטיין כי על העיתונאים להימנע מקידום עמדות בצורה לא ראויה: "אנשי גל"צ – עיתונאים ושדרים – יימנעו מקידום עמדות בדרך של התלהמות, הכפשה, ביזוי, לשון משתלחת החותרת תחת לגיטימיות של האחר, או העדר ביסוס עובדתי. הדברים נכונים לכלל השידורים, כולל משבצות פובליציסטיות".

עוד באותו נושא

בשבוע הבא: הצעת החוק להפרטת גלי צה"ל עולה

"גל"צ תקפיד על שיח מכבד, מנומק וענייני בכל גזרות השידור הן כלפי המאזין, והן בין כלל המשתתפים בשידור – אנשי המערכת ואורחים", כתבה אלטשטיין. "גל"צ אינה רשת חברתית. חזקה עלינו לבדוק ולאמת מידע, לבקש תגובות ולהביאן בשידור, ולעשות הכול על מנת לשקף למאזין מורכבויות שונות".

אלטשטיין (צילום: גלי צה"ל)

הפחתת עיסוקים של לובשי מדים בנושאים פוליטיים

"אני מוצאת לנכון לשתף אתכם בשורת יעדים מקצועיים, שחלקתי השבוע עם פורום ההנהלה המורחב של גל"צ, וששמתי לי למטרה לממש בעתיד הנראה לעין", טענה אלטשטיין. "בראשם: התכנסות לגבולות הגזרה המתבקשים, חיזוק וביסוס עמוד השדרה המקצועי של התחנה, והפחתת עיסוקם של לובשי מדים בנושאים פוליטיים מובהקים".

"ייעודה הציבורי של גל"צ ישתקף במגוון הדעות, שיושמעו בשידוריה על ידי כלל השדרים, והמשתתפים בשידור, אבל ייתרם לא פחות מפסיפס אנושי רחב של עיתונאים, עורכים ואנשי תקשורת פעילים ומגיוון התכנים".

הרחבת העיסוק בנושאים חברתיים

כמו כן, טענה המפקדת כי: "גל"צ תרחיב משמעותית את העיסוק בנושאים אזרחיים, חברתיים וכלכליים, שכיום נפקד מקומם באופן בולט משידורי התחנה. בהתאם לכך, יועצם מקומם של נושאים דוגמת בריאות, חינוך, רווחה, שוק העבודה, טכנולוגיה, משבר האקלים ועוד".

"נפעל לחיזוק ולביסוס מעמד העורך כגורם מקצועי ובעל משקל בקביעת תכני השידור. מקומו המרכזי של העורך בעיצוב השידור ומקומו הטבעי כפוסק לגבי תכנים מצריך וותק ועומק עיתונאיים. מסיבה זו, כמו בשל המורכבות הברורה שנובעת מעיסוקם של לובשי מדים בנושאים פוליטיים, יופחת עיסוקם של חיילים בגזרה זו. בזמן הקרוב אקיים על כך שיח נפרד עם חיילי מחלקת החדשות".

על רקע איומי הסגירה

כאמור, הדברים מגיעים לאחר שאלטשטיין ואמיר איבגי, סיכמו בהחלטה משותפת על סיום תפקידו כמנהל מחלקת החדשות בגלי צה"ל, והעברתו לתפקיד כמגיש בלבד. זאת על רקע מקרה בו יצאו הודעות סותרות על מינוי ישראל אוחיון כפרשן בהתנדבות לענייני המגזר החרדי בגלי צה"ל. לאחר ההודעה בטוויטר הרשמי של גלי צה"ל, בו הודיעו על המינוי וברכו את אוחיון על הצטרפותו, יצאה הבהרה מטעם התחנה: "גל"צ לא מעסיקה פרשן לענייני חרדים בשכר או בהתנדבות. תכניות האקטואליה יכולות לעלות כתבים או פרשנים בתחום זה על פי שיקול דעתן העיתונאי".

בתוך כך, ביום ראשון תעלה הצעת חוק להפרטת התחנה של ח"כ שלמה קרעי (הליכוד). קרעי מסביר את הצעת החוק ואמר כי: "שר הביטחון בני גנץ החליט לנקות את גלי צהל מכל סמן ימני, למנות מפקדת גל"צ שאפילו לא שירתה בצה"ל ולהתחיל בתהליך טיהור למען הבייס השמאלני שלו. אני דוחה את הליך הטיהור הפוליטי של שר הביטחון בני גנץ ומציע לו ולממשלה לחזור לחלופה הריאלית והצודקת היחידה והיא הפרטת גלי צה"ל לגורם פרטי ובכך להופכה לתחנה הארצית הפרטית הראשונה בישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו