אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בוגי, הגיע הזמן לתפוס פיקוד

השר יעלון, אנו קוראים לך להפגין יושרה והגינות, להשתמש בסמכותך, לתפוס פיקוד ולהפסיק להסתתר מאחורי חוות דעת משפטיות של משפטני המנהל שנובעות משיקולי מדיניות שמאלנית ולא עניינית, ולאפשר לרוכשי הבית לממש את זכותם לגור בבית שקנו בכסף מלא

בוגי, הגיע הזמן לתפוס פיקוד

בשנת תשע"ב זכינו בסיעתא דשמיא גדולה לגאול את בית המכפלה בעיר האבות חברון.

לפני 4,000 שנה אברהם אבינו קנה את מערת המכפלה למרות שעפרון החיתי רצה לתת לו אותה חינם אין כסף, אברהם התעקש לשלם כדי שבעתיד לא יהיו למאן דהוא טענות על בעלותו על המערה.

כיום גם לאחר שאנו קונים, משלמים, מתעדים, אוספים ניירת ומסמכים למכביר, ובנוסף ישנם חמישה ערבים שעצורים ברשות הפלסטינית (שסובלים שם עינויים קשים וגזר דין מוות מרחף מעל ראשם-ואין שום עמותה שמאלנית שדואגת להם משום מה) שמודים שאכן מכרו את ביתם עדיין מוצאים משפטני המנהל האזרחי אמתלות כדי לעכב ולקעקע את זכותנו ההיסטורית והבסיסית ביותר של קניין.

כשהיה אהוד ברק שר הבטחון לא ציפינו ממנו ליושרה או להגינות למרות חוקיות הקניין, מה שכן ציפינו וקיווינו מכבוד השר יעלון שנתפס כמי שיש לו תכונות של יושר והגינות. זכור לנו ביקורו של בוגי יעלון, בבית המכפלה לפני היותו שר הביטחון שבו הביע בפומבי את תמיכתו בזכות הקניין הבסיסית שיש לכל אדם ובמיוחד ליהודים בעיר אבותם.

אם מדינת ישראל היתה מממשת את הרעיון הציוני שלשמה הוקמה, היינו זוכים לראות את קריית ארבע חברון וכן את שאר ערי ישראל נגאלים בית אחר בית. לצערנו לא זו המציאות ואף גרוע מכך. כל מי שמנסה להרים את דגל ההתיישבות וגאולת הארץ נתקל במסע תלאות לא ענייני, מתמשך, מתיש ומביש עד כדי כך שלפעמים נראה שאנו נמצאים תחת שלטון זר.

השר יעלון, אנו קוראים לך להפגין יושרה והגינות, להשתמש בסמכותך, לתפוס פיקוד ולהפסיק להסתתר מאחורי חוות דעת משפטיות של משפטני המנהל שנובעות משיקולי מדיניות שמאלנית ולא עניינית, ולאפשר לרוכשי הבית לממש את זכותם לגור בבית שקנו בכסף מלא. בימים אלו שבהם אנו מציינים את  ניצחון הרוח על החומר והתגברות האור על החושך אנו תפילה לה' שנזכה לראות עין בעין בשוב ה' ציון

==

מרים פליישמן היא חברת עמותת "הרחיבי מקום אוהלך". בחמישי הקרוב תקיימנה משפחות בית המכפלה ארוע הדלקת נר שני של חנוכה בהשתתפות שרים, סגני שרים וחברי כנסת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הייתי מוסיף עוד....
יוסי | 26-11-2013 5:43
במקום לאשר עוד ישיבות הסדר תתחיל לעבוד ולאשרר את דו"ח לוי ולפתוח בתי יהודים בירושלים ובחברון
2
כתבה טובה
מייק פולק | 26-11-2013 14:22
את הולכת בדרך של איתמר פליישמן אני רואה