אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מישהו כאן רוצה כל הזמן להתחנף"

העיתונאי ידידיה מאיר יוצא בטורו בהתקפה על מה שהוא מכנה "בולמוס, אמוק, אטרף, ג’ננת החקיקה בנושאי דת ומדינה" שמקדמת הבית היהודי ביחד עם 'התנועה'. איך בנושאי ארץ ישראל "הוא כל כך נחוש ועקשן, בעוד כאן לפיד ולבני קובעים את הטון, והוא נגרר ומתנחמד?". על הרב אלי בן דהן: "קשה לי פתאום לראות את הרב בן-דהן כגיבור בקומיקס של ציפי לבני"

"מישהו כאן רוצה כל הזמן להתחנף"
  מתחנף ללבני בנושא דת ומדינה? בנט (פלאש90)

בטורו השבועי בעיתון 'בשבע' תוקף העיתונאי ידידיה מאיר את גל החקיקה בנושאי דת ומדינה אותה מקדמת הבית היהודי.

בעקבות הודעה שקיבל במייל על עוד הצעת חוק חדשה המשותפת לבית היהודי ולשרה לבני (חוק רב ראשי אחד, א"אא), כותב מאיר כי הוא חש מבוכה כבר לשמע שיתוף הפעולה.

לדבריו לא מדובר בגל של הצעות חוק אלא: ב"בולמוס, אמוק, אטרף, ג’ננת החקיקה בנושאי דת ומדינה. חלק מההצעות אולי נכונות, חלק מהן ודאי שגויות ומסוכנות, אבל אין טעם לרדת לפרטים, כי הצד השווה שבכולן הוא אחד: הטרנדיות. המסר שעומד מאחוריהן. זה לא משנה אם מדובר בגיוס, בגיור, באימוץ, בתקצוב, בברית הזוגיות, בברית הגירושין או בביטול שנת השמיטה המתקרבת (איך עוד לא הציעו גם הצעת חוק כזו?). התחושה היא שמישהו כאן רוצה כל הזמן להתחנף."

על מי ש'עומד בפרץ' נגד החוקים, סגן השר הרב אלי בן דהן, הוא כותב: "בשבילי וגם בשביל ילדיי הרב בן-דהן הוא אחד מגיבורי הקומיקסים המרגשים ‘אביהם של ילדי ישראל’. הוא תמיד נמצא שם בציורים ליד הרב מרדכי אליהו זצ”ל, בסיפורים המופלאים של העמדת היהדות על תִלה, אם זה בבית הדין, ברחוב או במסעות לקהילות יהודיות בחו”ל. מה לעשות, קשה לי פתאום לראות את הרב בן-דהן כגיבור בקומיקס של ציפי לבני."

כמה אפשר לקלקל

בהמשך מנתח מאיר את הראיון ב'שש עם' בערוץ 2 בו תקף בנט את ציפי לבני על כך שכינתה את התנגדותו לשחרור המחבלים כהסתה. אולם את ההמשך כשעודד בן עמי שאל אותו על חוק הרבנות הראשית מתאר מאיר: "בין רגע, נפתלי שלנו התרכך. פתאום הטון השתנה ונהרה של ממש הייתה שפוכה על פניו. כך הוא ענה ואמר על מי שלפני דקה האשימה אותו לא רק ברצח רבין אלא גם ברצח לבני: "עודד, זה מה שנקרא: גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום… במובן הזה, זה מראה שגם ציפי לבני ואני יודעים לשתף פעולה כשצריך, ולא מדברים כל היום על הסתה… זה חלק ממהפכה מדהימה שאנחנו מובילים… אנחנו עושים דברים מאוד יפים ונמשיך לעשות”.

"זה מדהים: בנט הרי לא היה חולם לוותר – ובצדק – על אף גרגיר אדמה משום מאחז, ולא משנה מה לבני תחשוב. אז למה בנושאים אחרים כל כך דחוף לו לרצות את כולם? הרי אם הוא רק יתגמש קצת בתחום המדיני, עודד יגיד לו אלף פעם 'יופי'", מנתח מאיר את שני סוגי התגובות: "איך שם הוא כל כך נחוש ועקשן, בעוד כאן לפיד ולבני קובעים את הטון, והוא נגרר ומתנחמד?"

את הטור מסיים מאיר בהתקפה אישית על בנט: "ישבתי עם בנט כמה פעמים לפני הבחירות וגם שמעתי אותו אז באינספור כנסים, מלהיב את הקהל. הקשבתי היטב. מה שהניע אותו אז היה ציונות, ערכים, התיישבות. זה גם מה שגרף מחיאות כפיים. אפילו פעם אחת לא שמעתי אותו מבטיח לקהל “אנחנו נעלה לשלטון ונקצץ את התקציב של ישיבת מיר לבני חו”ל כדי שהאמריקאים האלה יפסיקו לבוא לשנה לארץ ללמוד תורה!” או “אנחנו נשנה את חוק האימוץ כך שיוכלו לאמץ תינוקות גויים מאוקראינה עם אפס פיקוח ורישום של הרבנות!”. את הרעיונות האלה הוא הביא אחרי הבחירות, מהחברים החדשים שלו.

"נכון, גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום, נפתלי. אבל כמה, למען השם, הוא יכול לקלקל בשאר הזמן."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 18 דיונים מיין לפי
1
אה כמה נחת אפשר לרוות ממאמר אחד
דוד | 21-11-2013 15:32
2
יישר כח - כנראה שלמאמר הזה בנט יגיב כמו דג במים ....
שולה | 21-11-2013 15:56
הבית היהודי מובלים ע"י האנטי דתיים אבל על ההתיישבות הם נשכבים על הגדר -בושה וחרפה הבית היהודי רימו את הבוחרים כל הכבוד ידידיה
3
קשקוש פופוליסטי
דן | 21-11-2013 16:13
עם איזה חוק של הבית היהודי יש לידידיה מאיר בעיה? הם עוצרים את כל החוקים של לבני
4
נמאס כבר מהפטרונות של ידידיה מאיר
סרוג | 21-11-2013 16:39
בעולם של ידידיה מאיר יש אנשים ערכיים ועקרוניים (החרדים, החוזרים בתשובה וכמה חרדלניקים ונערי גבעות) ויש את כל השאר שפועלים מתוך חנופה וטרנדיות. הבנתם את זה? כשהחרדים ממנים כרב ראשי אדם שיושב כיום במעצר זו החלטה ערכית. כשהבנטים רוצים את הרב סתיו זו חנופה. כשהחרדים רוצים שני רבנים ראשיים או לחבל בארגון צוהר זו החלטה ערכית שחלילה לא נובעת מרצון למשרות או כסף ציוני. כשהבנטים מחוקקים את חוק צוהר זו חנופה וטרנדיות ולא, חלילה, רצון שכמה שיותר יהודים יינשאו כדת משה וישראל. כמובן שלצורך כך מותר לידידיה גם לשקר ולכתוב שהבנטים תמכו בברית הזוגיות למרות שהם התנגדו (מאידך לא זכור לי שידידיה מאיר הזדעק כשהרשל"צ הרב בקשי דורון קרא לאפשר נישואין אזרחיים - כיון שכשחרדי אומר דבר כזה אז זה נעשה מתוך ערכיות ודאגה לתורה ולא מתוך פופוליזם). בקיצור: בנט (וגם אורבך ואחרים) אמרו לא אחת במהלך מסע הבחירות שאחת המטרות שלהם היא לערוך שינויים במערך שירותי הדת שמדיר רבים מהיהדות בכלל. הוא ראוי לשבח על כך שהוא עומד בהגשמת המטרה ולא ממסמס את זה, גם אם התוצאה של זה היא פחות משרות. חבל שבמקום לכתוב משהו על הבושה וחילול השם שהביאה הכתרת רב ראשי ע"י המפלגות החרדיות ידידיה בורח למקום אחר. פה זה לא רדיו קול חי. מותר לדבר גם על הבעיות האמיתיות.
5
ואולי זה לא חנופה
| 21-11-2013 16:39
אולי 20 שנות שלטון חרדי בשרותי הדת של ישראל - משרד הדתות+רבנים+דיינים הביאו את הציונות הדתית למסקנה שיש לנצל את הרגע ולעשות שינויי חקיקה רבים. לא בגלל שהחילונים רוצים זאת אלא בגלל שלציונות הדתית יש השקפת עולם שונה על דת ומדינה מזו של החרדים
6
דמגוגיה
יהודי | 21-11-2013 17:02
א - אולי ידידיה יסביר מה הבעיה ההלכתית/השקפתית עם רב ראשי אחד ולא שניים ? ב - אולי ידידיה יעיין ברמבם פרישו המשנה אבות ד/ה על קרדום לחפור בה ויראה שלדעת הרמבם זו כסילות גמורה לחייב לתקצב לומדי תורה. ג - אולי ידידיה יתפוס את עצמו ויבין שהוא נגוע במחלה של החרדים: כל מי שלא חושב כמוני הוא כופר.
7
תודה ידידיה. שכנעת אותי שהבית היהודי מתנהל באופן אחראי
גלעד | 21-11-2013 17:07
ואתה סתם עיוור. כבר שכחת שתקפת את הבית היהודי גם על שעון קיץ?
8
נו באמת
| 21-11-2013 17:20
בודאי שעדיף לחוקק חוב ש90 אחוז מהתקציב יופנה לישיבת מיר ולסיירת הגיורים, אבל מה לעשות שהדור שלנו הוא כלשון הרב עובדיה "דור החופש והדרור", וזה מה שהניע את הרב עובדיה להקל בכל מה שאפשר, וזה גם מה שמניע את הבית היהודי לשנות את התנהלות משרד הדתות והרבנות, כי את החילול ה' שהחרדים גרמו וגורמים בפעילותם בשירותי הדת - יקח 7 שמיטות לתקן.
9
ידידיה שוב מחפף בשביל טור זורם. תראה את זה
גיל | 21-11-2013 17:33
http://www.youtube.com/watch?v=uipcFliYL0k
10
לידידיה היקר!
יוסי | 21-11-2013 18:31
איך אתה מעז למתוח ביקורת על הבית היהודי כאילו אתה צדיק הדור אתם הזוג התקשורתי שנמצאים בכל מקום בתקשורת(גל"צ ,ידיעות, ערוץ 2) אתם שאמרתם לי שבאתם לאזן את המשוגעים שבכל צד איך אתם מעיזים לבוא ולהעיר ביקורת ואם כבר אז אנא בואו ונטיף גם לכם הפאה של אשתך זה בסדר או זה שדן שילון אמר לאשתך שהוא מעריץ שלה זה בסדר במקומך הייתי חושב פעמים אחרי שאמרו לידי משפט כזה על אשתי ובכלל לא ראינו אותך יוצא אף פעם נגד החרדים אלא רק נגד הציבור הדתי לאומי , למה בגלל שהם לא יודעים להחזיר אשמח לשמוע את תגובתך
11
קשקשן חצוף
בן תורה | 21-11-2013 19:36
הוא לא מתחנף, טמבל, הוא באמת מאמין שצריך לשנות כמה דברים בנושאי דת ומדינה. קשה להאמין שאדם אינטלגנט יחשוב שהסטטוס קוו הוא קודש קדשים.
12
כל מילה בסלע
איתי | 21-11-2013 19:37
חבל שקשה להרבה אנשים לשמוע את האמת! קבלו את האמת ממי שאמרה!!!
13
ילדותי ולא קולע. ידידיה מזוייף
| 21-11-2013 21:24
תמיד הרגשת לי מזוייף ידידה...עכשיו הורדת את המסיכה מעל פניך. ניתוח ילדותי, עדיף תשב תלמד תורה. חשבת אולי מצביעי הבית היהודי מחכים שנים לשינוי הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה. ואם לא שמעת את בנט מדבר על זה לפני הבחירות כנראה שלא הקשבת טוב... זאת הסיבה המרכזית שאני הצבעתי בשבילו
14
עם כל ההומור בפנים, אתה צודק מאוד
מצביע | 21-11-2013 23:27
רק מרוב בדיחות המסר לא מספיק תקיף וחריף. בנט, אכזבת!
15
זה לא נעים אבל הוא צודק. כל הטענות נגד הם לגופו של האיש
סרוג 2 | 21-11-2013 23:51
לגופו של הענין אין תשובות . בנט אכן מזייף ופועל בלי מנדט מבוחריו.
16
תורה
המצליף | 22-11-2013 9:53
למגיבים ולכל מי שפוגע או יפגע בעולם התורה התורה הקדושה תידרוש את עלבונה תצירו הכל יפה אבל זה שקר שאתם חיים איתו וזה לא יעזור מי שהולך נגד התורה וגדולי ישראל שליטא הולך נגד בורא עולם ולא ניראה לי שהוא ינצח
17
ידידיה התבלבל - בנט נבחר בבית היהודי ולא באגודת ישראל
יעקב דינור | 24-11-2013 19:25
וכן - יש יותר מן המשותף בין הסרוגים לבין החילונים מאשר בינם לבין החרדים. הרי הם לא נמצאים עם החרדים - לא בצבא, לא באוניברסיטאות, לא גרים באותם שכונות. לא אוכלים את אותו האוכל וגם לא מתחתנים איתם. אז מה אתה מתלונן ??? בנט עושה הכל מצוין. חבל רק שלא מתעקש על סנקציות פליליות כנגד חרדים שלא יתגייסו.
18
יעקב דינור התבלבל
עובדיה דרעי | 25-11-2013 20:56
בית של גויים ולא יהודי ושל עיתונאים ליצנים בעלי פוזת שפמים ומפורסמת מסוקים[שתהיה בריאה] וקצין דוגמן צעיר לאבטח וסראטפיסט שעושה יהדות סטנדאפיסטית וסטרטיפזית +מתנחלת שצועקת רק על מצוה אחת בד"כו וזבולון קלאפה אחד ולקנח בנציגי רבנים שלא רלונטים במפלגה שנאה של עמי הארץ ותלמידי תנועות פגם הברית המעורבות עם אישור רבני הדאייט יותר גרועה משנאת האומות.נראה לי אתה והחברה שך תבקרו הרבה בנהר דינור