אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט: "אנשי מוסד יצאו למבצע לאיתור רון ארד"

עם פתיחת כנס החורף של הכנסת ה-24, ראש הממשלה חשף בנאומו כי אנשי מוסד יצאו במבצע לאיתור מידע על רון ארד: "עשינו עוד מאמץ בדרך להבנה מה עלה בגורלו"

בנט: "אנשי מוסד יצאו למבצע לאיתור רון ארד"
  (צילום: דוברות הכנסת)

המושב השני של הכנסת ה-24 נפתח היום (שני) בשעה 16:00 ומתחיל כנס החורף, בישיבת מליאה מיוחדת בהשתתפות נשיא המדינה יצחק הרצוג, שגם יינאם, בנוסף ליו"ר הכנסת מיקי לוי, ראש הממשלה נפתלי בנט וראש האופוזיציה בנימין נתניהו.

"המשכן הזה, על כל מנגנוניו, חייב למצוא את הדרך לשוב במהרה לשיח מכבד, הוגן ושוטף בין קואליציה ואופוזיציה, ובין אופוזיציה וקואליציה" אמר הרצוג. "גם בתוך סערת העימותים, אל תשכחו: ויכוחים ענייניים – כן, לגיטימציה לבריונות – לא. אני קורא לכם – לשוב ולבחור מחדש, בכל יום, לדבר. לבחור לנהל שיח מכבד ונאות, ענייני והוגן, גם אם תקיף".

"כנשיא המדינה, אעשה הכל כדי לחזק את יסודות הממלכתיות ולעצור את הכרסום המתמיד בחוסן הלאומי שלנו, שהופך לאיום אסטרטגי על עוצמתה ושלמותה של החברה הישראלית" התחייב. "אני קורא לכם – חברותיי וחברי חברי הכנסת, לשרטט קווים אדומים וברורים בשיח הציבורי. לנהל דיונים על מהותם של דברים. לעצור מופעי שיסוי, להיות מורי דרך, מקני ערך ומודל לחיקוי. המשימה הזו היא של כולנו. התיקון הזה הוא של כולנו. הוא יכול להיות, הוא חייב להיות".

(צילום: דוברות הכנסת\נעם מושקוביץ)

בנט: "המדינה חזרה לתפקד"

ראש הממשלה נפתלי בנט עלה לנאום לקול צעקות חברי האופוזיציה, כשתוך דקות ספורות דוד אמסלם, שלמה קרעי ומאי גולן הוצאו מהמליאה. "הממשלה הזאת הושבעה לפני 113 ימים מלאי עבודה" אמר. "רבים מתחומי הפעילות של המדינה היו מכוסים בשכבת אבק של הזנחה. שנתיים של חוסר מעש,של דחיינות וניוון – החל בגרעין האיראני, דרך מחירי הדיור ועד הפקקים האינסופיים. הכל עמד מלכת, בזמן שאנחנו היינו עסוקים בארבע מערכות בחירות ובמגפה אחת. שלושה חודשים וחצי עברו בסך הכל, מאז התחלנו, וכבר אפשר לראות, מעבר לאווירה העניינית ולשיתוף הפעולה, גם תוצאות: אנחנו בולמים את הדלתא, בלי יום סגר של אחד".

"התקציב עבר בממשלה ובקריאה ראשונה בכנסת, ויעבור בעז"ה גם בקריאה שניה ושלישית" הזכיר. "תקציב משמעותו תפקוד. המדינה חזרה לתפקד. יש פחות רגולציה, פחיות הגבלות על ייבוא, מה שיוריד את המחירים. אני רוצה לברך את ידידי שר האוצר ליברמן על הישג זה ואת כל חברי הממשלה".

(צילום: דוברות הכנסת\נעם מושקוביץ)

"אני כל כך גאה שכל אחד מחברי הקואליציה נלחמנו בשיניים על פרנסת אזרחי ישראל. פרנסה זה קודש" המשיך. "התחלנו לטפל אחרי שנים סוף סוף באלימות בחברה הערבית. השנים האחרונות התאייפנו באובדן משילות בנגב, באלימות במבצע שומר החומות. ולכן אנחנו נחזיר גם את המשילות לנגב. מה שהוזנח במשך שנים והפך לאקס טריטוריה של ישראלי בלי חוק – אנו מתחילים לטפל בנחישות".

עוד ציין כי "אנחנו מתחילים לטפל באתגר מחירי הדיור כצעירים אפילו לא יכולים לחלום על קניית דירה. נפנה תשומת לב מיוחדת לרמת הגולן ולהתשייבות ברמה. במשמרת שלנו העצמאים אתם כבר לא אזרחים סוג ב. אי אפשר להתווכח עם העובודת, הצמחיה בעליה, הגרעון מצטמצם יותר מהר מהצפוי. אלה הנתונים, אלה העבודות".

"הנאום המקביל בארה"ב נקרא מצב האומה. גם אני יכול לומר פה מדינת ישראל חזקה והכיוון טוב" ציין בנט. "אנו מחזקים את מעמדה של ישראל בעולם. היחסים עם ארה"ב והבית הלבן והקונגרס הם חמים למרות אלו שמנסים לאתגר אותן".

"אנשי מוסד יצאו למבצע לאיתור רון ארד"

בהמשך בנט עבר להתייחס לנושא הביטחוני: "למרבה הצער, העולם לא מורכב רק מידידינו. יש לנו אויבים שלא נחים לרגע. איראן ממשיכה לנסות לפגוע באזרחי ישראל גם בפעולה שסוכלה בקפריסין. אנחנו פועלים בזירות שונות ובאותו זמן צה"ל מתעצם. תקציבים ומשאבים הם דבר חשוב, אבל העליונות הצבאית שלנו תלויים בעוד משה- הערבות הדדתית ביננו והמחויבות לאלה שאנו שולחים לקרב".

״בחודש שעבר, יצאו נשות ואנשי המוסד, למבצע שתכליתו לאתר מידע חדש על גורלו ומקום הימצאו של רון ארד" חשף בנט. "זה היה מבצע מורכב, רחב מימדים. זה כל מה שאפשר לומר כרגע. עשינו עוד מאמץ בדרך להבנה מה עלה בגורלו של רון. אני רוצה להודות ללוחמי המוסד, בשמי – וגם בשם תמי ויובל ארד, על המסירות על המחויבות ועל אחוות הלוחמים, גם אחרי כל השנים. אני מבקש להודות מכאן גם לצה"ל ולשירות הבטחון הכללי, על שיתוף פעולה יוצא מן הכלל".

(צילום: דוברות הכנסת\נעם מושקוביץ)

"פדיון שבויים הוא ערך יהודי שהפך לאחד מערכיה המקודשים ביותר של מדינת ישראל: 'עם אשר לא יחשה, שאת בניו לא יפקיר לזר'" המשיך. "זה מסוג הדברים שנראים משונים, אולי קצת מוגזמים, למי שמתבונן על מדינת ישראל מבחוץ, אבל זה מה שמגדיר ומייחד אותנו. נמשיך לפעול להשבת כל בנינו הביתה, מכל מקום בהם הם נמצאים״.

==

עוד בטרם החלו הדיונים בכנסת, ועל אף המחלוקת הפוליטית החריפה, ראש הממשלה נפתלי בנט ויו"ר האופוזיציה ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו נפגשו באזכרה לנשיא התשיעי שמעון פרס ולחצו ידיים.

אמנם ועדות הכנסת כבר התחילו בדיונים על חוק התקציב וסעיפי חוקי ההסדרים, אך עם פתיחת המושב, המאמץ יעלה שלב וזאת על מנת להגיע לאמצע חודש נובמבר עם כמה שפחות קשיים.

עוד באותו נושא

משפחת ארד: עודכנו על פעולות המוסד

לקואליציה נותרו כ-40 ימים לתאריך האחרון על מנת למנוע את פיזור הכנסת והליכה לבחירות, אך מנגד אישור של התקציב הדו-שנתי יאפשר"שקט תעשייתי" והסרת איום מיידי של הפלת הממשלה עד לפחות תחילת שנת 2023.

עיקר המחלוקות הן פנים-קואליציוניות סביב הרפורמות שמנסים משרדי הממשלה לקדם דרך חוק ההסדרים כמו נושא החקלאות, רפורמת הכשרות, העלאת גיל הפרישה לנשים ושינוי תחום הרגולציה.

יו"ר הקואליציה תצטרך להתרוצץ הרבה במהלך החודשים הקרובים. האופוזיציה תנסה לאתגר מידי שבוע במליאה והתיש את חברי הקואליציה בפיליבסטרים ארוכים ועם לילות לבנים.

במושב הקודם, הצליחו באופוזיציה להשיג כמה ניצחונות מוראליים כמו בחוק הדיינים אבל במבחן התוצאה לא הצליחו לערער את ממשלה. בחודשים הקרובים יצוצו הצעות חוק רבות שינסו לאגף את הקואליציה מימין ובכך לנסות להביך בעיקר את אנשי ימינה ותקווה חדשה, ומנגד גם בתוך הקואליציה יצטרכו לשבת טוב-טוב יחד לוודא שלא עולות מטעמן הצעות נפיצות שעלולות לפגוע באחדות המחנה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הממשלה הקודמת לא...
צבי | 04-10-2021 16:48
הממשלה הקודמת לא העבירה תקציב רק בגלל החונטה שבנט שייך אליה שהפעילו לחץ תקשורתי ענק על גנץ וחביריו.
2 חיילים יצאו לדרך בים בם בום...
נפתלין | 04-10-2021 18:49
נפתלי מתי תבין, מספרים לציבור על הצלחה באם אכן תהיה. לא על 2 חיילים יצאו לדרך בים בם בום.
2
בולמית את הדלתה?א.1500הרוגיםב.אם...
שלום | 04-10-2021 16:50
בולמית את הדלתה?א.1500הרוגיםב.אם היית שומע לנתניהו מההתחלה לא היינו מגיעים למצב חורבן הזה
3
גנב שגנב שלטון...
דן | 04-10-2021 16:50
גנב שגנב שלטון מדבר בבטחון. התרגל למצב
4
אחלה בנט שבעולם!
שמואל | 04-10-2021 17:09
נפטרנו מנוכל, סגול שיער, עם שותפים עבריינים שהיה מביא את ישראל לחורבן! לתומכי המושחת נותר רק לבוא בטענות לדרעי וליצמן שלא עמדו בערבות שלהם...
5
מנסה לחכות את...
חיים | 04-10-2021 17:30
מנסה לחכות את ביבי מותק אתה ילדון שקיבל פרס בגלל שנאה לאדם אחד.
לבנט אין הישגים...
גל | 04-10-2021 21:22
לבנט אין הישגים להראות ולכן הוא משתמש בספינים חלולים. מה יש לפרסם.האם החזרת את רון ארד.בנאום הבא הוא יביא לנו אינפורמציה על יוסף טרומפלדר.
6
ראש של ממשלה...
יוסי | 04-10-2021 18:26
ראש של ממשלה שלא סופרת אותו בכלל. כל אחד שם עושה מה שבא לו.
7
לבנט אין הישגים...
גל | 04-10-2021 21:21
לבנט אין הישגים להראות ולכן הוא משתמש בספינים חלולים. מה יש לפרסם.האם החזרת את רון ארד.בנאום הבא הוא יביא לנו אינפורמציה על יוסף טרומפלדר.
8
ליצן מביך! אפס מאופס....
אבנר | 04-10-2021 21:33
ליצן מביך! אפס מאופס. שמאותרג עי שונאי ישראל בתשקורת. את הבדיחה המהלכת הזו אנחנו מממנים וגם משלמים בדם אזרחי ישראל
9
מרוב שקרים בנט...
בלה | 05-10-2021 0:01
מרוב שקרים בנט קשה להאמין במילה שיוצא מפה שלך אני מסכנה בחרתי בשקרנים נוכלים טעיתי