אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט בעצרת האו"ם: "תכנית הגרעין של איראן הגיעה לקו פרשת מים"

ראש הממשלה נפתלי בנט הזהיר בעצרת האו"ם כי "תוכנית הגרעין של איראן הגיעה לקו פרשת מים, וכמותה גם הסבלנות שלנו. אנחנו לא נתעייף - לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני"

"תכנית הגרעין של איראן הגיעה לקו פרשת מים"
  (צילום: אבי אוחיון\לע"ם)

ראש הממשלה נפתלי בנט הגיע היום (שני) לעצרת האו"ם בניו יורק ונושא את נאומו הראשון באירוע בפני מנהיגי העולם. בדבריו בנט התייחס לאיום האיראני בצל הסכם הגרעין, וכן להתנהלות העולמית מול מגפת הקורונה.

"ישראל היא מגדלור בלב ים סוער, עמוד אור של דמוקרטיה המעוניינת לתרום לעולם כולו, למרות שאנחנו בשכונה הקשוחה ביותר בעולם" אמר בנט. "עם ישראל חי – שבנו למולדתנו ולריבונותנו ההיסטורית, ומדינת ישראל היא ליבה הפועם של עמנו".

עוד באותו נושא

בנט קיים פגישה עם שרי החוץ של בחריין והאמיריות

"במשך יותר מדי זמן, ישראל הוגדרה על ידי מלחמות עם שכנינו אבל זו איננה מהותה. אזרחי ישראל לא מתעוררים בבוקר וחושבים על הסכסוך. הם רוצים להוביל חיים טובים, לפרנס את משפחותיהם, ולבנות עולם טוב יותר לילדיהם. מדי פעם, הם צריכים לעזוב את עבודתם, להיפרד ממשפחותיהם ולרוץ לשדה הקרב כדי להגן על ארצם – בדיוק כמה שחבריי ואני עשינו מספר פעמים".

"שתי מגפות מסכנות את החברה – הקורונה והקיטוב הפוליטי"

לדבריו, "יש שתי מגיפות שמסכנות את מרקם החברה ברגע זה – האחת היא נגיף הקורונה, שהרגה עד כה מעל 5 מיליון איש ברחבי העולם, והשנייה היא מחלת הקיטוב הפוליטי. שתיהן יכולות לערער את אמון העם במוסדותינו ולשתק אומות שלמות, וללא טיפול נכון – שתיהן יכולות לזרוע הרס בכל חברה".

בנט מגיע לעצרת האו"ם (צילום: אבי אוחיון\לע"מ)

"בישראל, אחרי ארבע מערכות בחירות תוך שנתיים והיתכנות לבחירות נוספות בפעם החמישית, העם כמה למזור, רוגע, יציבות. ניסיון אמיתי לנורמליות פוליטית" סיפר בנט על המשבר הפוליטי הישראלי. "לפני כמאה ימים שותפיי ואני הקמנו ממשלה חדשה בישראל, הממשלה המגוונת ביותר בהיסטוריית המדינה. מה שהתחיל בתור טעות פוליטית יכול כעת להפוך למטרה, והמטרה הזו היא אחדות. היום אנו יושבים יחד סביב השולחן. אנו משוחחים זה עם זה בכבוד, נוהגים זה בזה בהגינות ונושאים מסר: דברים יכולים להתנהל אחרת".

"ניהול מדינה בעת מגיפה – לא רק עניין של בריאות"

בהמשך בנט התייחס למדיניות הישראלית אל מול הגל הרביעי של הקורונה. "פיתחנו מודל שמשלב בין חוכמת המדע לבין כוחה של קביעת מדיניות. למודל הישראלי יש שלושה עקרונות מנחים: האחת – המדינה חייבת להישאר פתוחה. העקרון השני – לחסן מוקדם, והשלישי – להסתגל ולפעול במהירות. ניסוי וטעיה הם המפתח – כל יום הוא יום חדש שמביא איתו מידע והחלטות חדשים".

"ניהול מדינה בעת מגיפה זה לא רק עניין של בריאות. זה עניין של איזון עדין בין כל היבטי החיים שמושפעים מהקורונה, במיוחד תעסוקה וחינוך" הבהיר בנט. "האדם היחיד שיש לו נקודת מבט ברורה על כל הדברים הללו במקביל הוא המנהיג של המדינה. התלמוד אומר שכל מי שהציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו – וזה מה שאנחנו שואפים לעשות".

עוד באותו נושא

ביידן בעצרת האו"ם: רחוקים מפתרון שתי המדינות

"כל מקום שאיראן נוגעת בו – הופך לנכשל"

על המתיחות הביטחונית במזרח התיכון בנט אמר כי "ישראל מוקפת על ידי חזבאללה, מיליציות שיעיות, הג'יהאד האסלאמי וחמאס. ארגוני טרור אלה חותרים לשלוט במזרח התיכון ולהפיץ את האסלאם הקיצוני ברחבי העולם. כולם רוצים להשמיד את המדינה שלי וכולם נתמכים על ידי איראן. הם זוכים למימון, לאימונים ולנשק מצד איראן".

(צילום: אבי אוחיון\לע"ם)

בשלב הזה בנט עבר להתייחס לנושא המרכזי של הנאום שלו – איום הגרעין האיראני. "מטרתה הגדולה של איראן ברורה לחלוטין לכל מי שעיניו פקוחות: איראן חותרת לשלוט באזור והיא חותרת לעשות זאת תחת מטריה גרעינית" הבהיר ראש הממשלה.

"במשך שלושת העשורים האחרונים, איראן הפיצה שפיכות דמים והרס ברחבי המזרח התיכון, מדינה אחר מדינה: לבנון, עיראק, סוריה, תימן ועזה" הזכיר "מה משותף לכל המקומות האלה? הם כולם מתפרקים. האזרחים שלהם – רעבים וסובלים. הכלכלות שלהם – קורסות. בדומה למגע של מידאס, למשטר האיראני יש את מגע המולא. כל מקום שאיראן נוגעת בו – הופך לכושל".

"תכנית הגרעין של איראן הגיעה לקו פרשת מים"

"אם אתם חושבים שהטרור של איראן מוגבל רק לישראל – טעות בידיכם" הזהיר בנט. "רק השנה, איראן החלה להפעיל יחידת טרור קטלנית חדשה – נחילים של כטב"מים קטלניים חמושים בנשקים קטלניים שיכולים לתקוף כל מקום ובכל זמן. איראן כבר השתמשה בכטב"מים הקטלניים האלה, שנקראים שאהד-136, כדי לתקוף את ערב הסעודית, מטרות אמריקאיות בעיראק וספינות אזרחיות בים, והרגו אזרח בריטי ואזרח רומני. איראן מתכננת לחמש את שלוחותיה בתימן, עיראק, סוריה ולבנון במאות ולאחר מכן אלפי רחפנים קטלניים כאלה. הניסיון מראה לנו שמה שמתחיל במזרח התיכון, לא מסתיים שם".

"איברהים ראיסי, נשיאה החדש של איראן, פיקח על רצח של ילדים איראנים. הכינוי שלו הוא 'התליין מטהראן' כיוון שזה בדיוק מה שהוא עשה – טבח בעמו שלו" ציין. "בשנים האחרונות, איראן זינקה קדימה במו"פ הגרעיני שלה, ביכולות הייצור וההעשרה שלה. תוכנית הגרעין של איראן נמצאת בנקודה קריטית. קווים אדומים נחצו. מתעלמים מהפיקוח. תקוות השווא הוכחו ככוזבות. יש ראיות שמוכיחות בבירור את כוונתה של איראן לייצור נשק גרעיני באתרים סודיים בטורקוזאבאד, טהראן ומריבאן, אבל מתעלמים מהן".

עוד באותו נושא

דיווח: איראן מנעה גישת פקחים לאתרי ייצור גרעין

"תוכנית הגרעין של איראן הגיעה לקו פרשת מים – וכמותה גם הסבלנות שלנו" הבהיר בנט. "מילים לא עוצרות את סיבוב הצנטריפוגות. יש את אלה בעולם שנדמה כי הם רואים את חתירתה של איראן לנשק גרעיני כמציאות בלתי נמנעת, או שפשוט נמאס להם לשמוע על זה. לישראל אין את המותרות הזו. אנחנו לא נתעייף. אנחנו לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. איראן הרבה יותר חלשה ופגיעה ממה שנדמה. הכלכלה שלה שוקעת, המשטר שלה רקוב ומנותק מהדור הצעיר, הממשלה המושחתת נכשלת אפילו באספקת מים לחלקים נרחבים במדינה. ככל שהם נחלשים יותר, כך הם נהיים קיצוניים יותר".

"לתקוף את ישראל לא הופך אתכם למוסריים יותר"

למרות האיום האיראני, בנט הבהיר כי "לא הכול שחור במזרח התיכון. לצד מגמות מדאיגות, ישנן גם קרני אור. בראש ובראשונה, הקשרים הגוברים שישראל יוצרת עם מדינות ערביות ומוסלמיות המשיכו לאחרונה עם 'הסכמי אברהם' שנרמלו את היחסים עם איחוד האמירויות הערביות, בחריין ומרוקו. יהיו עוד".

עוד התייחס לברית בין ישראל לארה"ב, כשלדבריו "יש כמה חברים שהיו איתנו מאז הקמת המדינה. ארצות הברית היא ידידה אמינה וארוכת שנים של ישראל, כפי שראינו פעם נוספת לפני ימים אחדים בקונגרס". עוד ציין כי "לצד חברינו הוותיקים, אנו רוכשים חברים חדשים במזרח התיכון ומעבר לו".

עוד באותו נושא

אחרי הסערה: אושרה העברת התקציב למיירטי כיפת ברזל


4

"בשבוע שעבר זה הוכח בכישלון של ועידת דרבן הגזענית והאנטישמית" ציין בנט. "במקור הוועידה הזו הייתה אמורה להיות נגד גזענות, אך עם השנים היא הפכה לוועידה של גזענות – נגד ישראל והעם היהודי. ולעולם נמאס. אני מודה ל-38 המדינות שבחרו באמת על פני השקר. ולאותן מדינות שכן בחרו להשתתף בפארסה הזאת אני אומר: לתקוף את ישראל לא הופך אתכם למוסריים יותר; להילחם בדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון לא הופך אתכם לנאורים; לאמץ קלישאות לגבי ישראל בלי להתאמץ ללמוד את העובדות הבסיסיות…טוב, זו פשוט עצלנות לשמה".

"במהלך 73 השנים האחרונות, מדינת ישראל, עם ישראל, השיגו כל כך הרבה שעה שנאלצנו להתמודד עם כל כך הרבה. למרות זאת אני יכול לומר בביטחון מלא: הימים הטובים ביותר עוד לפנינו" סיכם בנט. "מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך. המגדלור בלב הים הסוער נישא אל על, הוא עומד חזק ואורו בוהק חזק מאי פעם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
25 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
לך
יהודי | 27-09-2021 16:05
לך
לך לכל...
זד | 27-09-2021 16:28
לך לכל הרוחות
2
מנהיג מנהיג מנהיג...
בנט מנהיג אמיתי | 27-09-2021 16:57
מנהיג מנהיג מנהיג איזה נאום איזה ביטחון איזה אנגלית אשרינו שהוא ראש הממשלה שלנו יש אלוהים
בן כמה אתה 16 ?
זאב | 29-09-2021 1:20
איזה רגשי נחיתות כלפי נתניהו אתה מפגין פה
חמוצון
דורון שטאובר | 27-09-2021 22:37
אתה באמת חושב שמצביע של נגיד, כחול לבן, או יש עתיד, או ליברמן, או סער, יצביע לבנט? ההמלצה שלי היא לא לשתות חשיש.
חחח דורון...
חמוצון | 27-09-2021 20:27
חחח דורון חמוצון. בוודאי שבנט קיבל את המנדט ופועל לטובת הציבור כמו שהבטיח. גם אם יהיו שוב ושוב בחירות, חברי הכנסת יבחרו בבנט וביבי יכול להירקב...
מנהיג אמיתי...
דורון שטאובר | 27-09-2021 18:42
מנהיג אמיתי מקבל מנדט מעמו על ידי זה שהוא עושה את מה שהוא אומר. לא על ידי ביצוע הונאת בוצרים ומחטף של כסא ראש ממשלה.
3
גנב מץפשוט מגעיל...
צבי | 27-09-2021 17:34
גנב מץפשוט מגעיל אותי לראות אדם עם שישה מנדטים שגנב בחירות נואם בחוצפה
4
איך אתה לא...
מני | 27-09-2021 17:35
איך אתה לא מתבייש לדבר על הקורונה 1300 הרוגים 250 מונשמים והוא חי בסרט שהצליח
5
איזה הבדלים בין...
פיני | 27-09-2021 17:35
איזה הבדלים בין הגמד ברק לנתניהו שמים וארץ
בנט עולה...
יהודה | 27-09-2021 18:02
בנט עולה על שניהם. כבוד לראש הממשלה. תותח.
6
איך אמר עמיחי...
גל | 27-09-2021 17:37
איך אמר עמיחי שיקלי בנט ניצל בצניות תיקו לגנוב בחירות אבל אני מאמין שאין מתנות חינם הוא יפול בבושת פנים.
שיקלי כבר...
לא שווה שקל שיתפקד לליכוד השחיתות | 27-09-2021 18:04
שיקלי כבר נפל רק לא מחזיר לימינה את הגניבה
7
ישראל מתביישת במנהיג...
מאור | 27-09-2021 17:39
ישראל מתביישת במנהיג שקרן כולם ידעו את זה בסוף.
הוא לא מנהיג של עם ישראל
זאב | 29-09-2021 1:21
רק של השמאל ובוחריו שתומכים בו. הוא לא מייצג את השאר ( אולי בדמיון שלו)
זרקו את...
הסוף כבר כאן | 27-09-2021 18:02
זרקו את השקרן - נתניהו לא יחזור. עכשיו תבכה
8
נאום חלול בלי...
יהודה | 27-09-2021 17:48
נאום חלול בלי כרזמטיות זה בנט אין קוסמטת מנהיג של שישה מנדטים.
9
כל הזבלונים הקנאים,...
יהב | 27-09-2021 17:57
כל הזבלונים הקנאים, אני מרחם עליכם. בטוח יש לכם חיים חסרי אהבה, חיים עלובים.
10
מלך ...
אחלה בנט | 27-09-2021 22:44
מלך
מלך מכיל...
דוד | 28-09-2021 17:19
מלך מכיל מתים מלך שקרן מלך נוכל מלך שמכר לעבס מדינה שלמה מלך ששונא את עמו אחלה שבאחלה מלך
11
אמן שישיגו פצצה...
רק ביבי | 28-09-2021 13:29
אמן שישיגו פצצה וימחקו טת המדינה הזאת עם השקרן בראשה
12
רואש ממשלה שטוף...
ישראל | 28-09-2021 17:27
רואש ממשלה שטוף שינאה נוכל שקרן
13
נאום חד פעמי...
אורי | 28-09-2021 20:01
נאום חד פעמי שאף אחד מחר כבר לא יזכור אותו. סתם מילים יפות שלא משפיעים על אף אחד.
14
תחזור הביתה דביל...
אלי | 29-09-2021 10:06
תחזור הביתה דביל יצאת פקק ראש ממשלה כישלון-בושה איך דרדרת אותנו למדינת עולם שלישי
15
האמת שלא ראיתי...
עם ישראל | 30-09-2021 14:45
האמת שלא ראיתי את הנאום . כמו רוב העם . ראש ממשלה שהמורשת שלו נוכלות, שקר , רמאות , עדיף שישאר שם גולם