אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נחמן אש: לא ניתן להחיל תו ירוק בבתי חולים

מנכ"ל משרד הבריאות הבהיר כי אין לדרוש החלת תו ירוק בבתי חולים גם לטיפולים שאינם דחופים. לדבריו ניתן לדרוש לביצוע בדיקת קורונה על חשבון בית החולים

נחמן אש: לא ניתן להחיל תו ירוק בבתי חולים
  אילוסטרציה (צילום: יונתן זינדל / פלאש 90)

לאחר שבחלק מבתי החולים הוחל בביצוע בקרה בכניסות במטרה לצמצם מספר מבקרים ולאפשר כניסה לבית החולים, תוך החלת כללי התו הירוק על הנכנסים לבית החולים, בדגש על המגיעים לפעילות רפואית לא דחופה, ומבקרים. הנושא הגיע לדיון בבית המשפט, אשר הדגיש את הבעייתיות במניעת טיפול רפואי כלשהו מאדם שלא ממלא את כללי התו הירוק.

אילוסטרציה (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

עוד באותו נושא

ילדים שהחלימו מקורונה לא יצטרכו בדיקה

לדבריו, "לא ניתן לחייב באופן גורף בדיקת 'תו ירוק' בכניסה לבית החולים, מתוקף היות השירות הרפואי שירות חיוני. כידוע, מקום שניתן בו שירות רפואי הוחרג מהמקומות המוסדרים במסגרת התקנות בנושא התו הירוק".

אך אש מוסיף כי "אין למנוע טיפול רפואי או כניסת אדם הזקוק לטיפול רפואי או מבקש טיפול רפואי, גם אם הטיפול אינו דחוף. רשאי בית החולים לבקש ממטופל לבצע, על חשבון בית החולים, בדיקת קורונה מהירה, בטרם ביצוע פרוצדורה רפואית שיש בה חשיפה פוטנציאלית.

נחמן אש (צילום: נעם רבקין פלאש 90)

הוא מבהיר כי אין למאבטחים בבתי החולים סמכות פורמלית לדרוש תו ירוק. "יש לנהל את השיח עם הנכנסים באופן מושכל ורגיש. על בית החולים להקפיד על זכותו של המטופל למלווה, זכות המעוגנת בחוק זכויות החולה, ולהפעיל שיקול דעת ביחס לכניסה של מלווה שאינו עומד בתנאי התו הירוק, כגון אם הוא מפגין תסמיני מחלה. אין למנוע כניסה של מלווה כאשר הוא נדרש לסייע למטופל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
נמאסת
שפוי | 27-09-2021 14:21
לך
2
לא יאמן!
שני | 27-09-2021 14:59
35(!!!) נפטרו ביממה האחרונה. כמעט אסור מירון בכל יום. היתה צריכה לקום ועדת חקירה על כל יום כזה. ובטענה אוילית שהם לא מחוסנים. אמנם חבל שלא מתחסנים, אבל זו הגישה? תתחסנו או תמותו. אנחנו צריכים להמשיך ללכת להופעות ולשחות בבריכה. ועוד דנים אם למנוע כניסה לטיפול בבית חולים למי שאין לו תו ירוק!! פשוט ביזיון. איבוד ערך חיי אדם, איבוד ערבות הדדית. וחלק מהתקשורת, כמו להקת מעודדות, מישרת קו ומתעלמת מהמתים, במקום לפתוח כל יום מהדורות. מה קורה לכם שומרי הסף?
שהם אומרים...
דוד | 29-09-2021 6:10
שהם אומרים לא מחוסנים מתכוונים לחיסון שלישי...תדייקו
*זהירות, רמזור...
ג'קלין כריסטופר | 29-09-2021 1:07
*זהירות, רמזור אדום, סכנה* *הטעות או השקר בהנחיות של התו הירוק:* יש שיקול של התנהלות מקילה (מקלה) באמצעות התו הירוק (דרכון ירוק) שמטרתו לעודד (ובעצם להפעיל לחץ על) בלתי מחוסנים ללכת ולהתחסן. מי שמפיץ את הנגיף הם בעיקר המחוסנים שנושאים דרכון ירוק. להם מותר להיכנס למקומות סגורים וצפופים בלי בדיקה מקדימה המאמתת שהם לא נגועים בנגיף. כלומר, גם אם הוא חולה קורונה שלא יודע על כך או לא דיווח, הוא יכול להיכנס בלי שום בדיקה, אלא מספיקה רק הצגת דרכון ירוק. יש לא מעט מהמחוסנים שלא מודעים איך החיסון עובד. הם חושבים אם אני מחוסן אני כבר מוגן ולא נדבק. זאת טעות. גם מחוסנים נדבקים (אפילו הרבה יותר מהלא מחוסנים). רוב חולי הקורונה הם מחוסנים (לפי דיווח שפורסם לאחרונה, בביח הרצוג 90% מהמאושפזים בגין קורונה הם מחוסנים). החומר המוזרק לגוף מעודד את הגוף לייצר צבא של חיילים (נוגדנים) כך שכאשר יחדור האויב, לאחר פרוצדורה קצרה של זיהוי, הצבא הזה יכנס למלחמה עם האויב וישמיד אותו בתוך מספר ימים (5-10 ימים) כתלות במצב בריאותו של הנפגע. בזמן הזה, ועד לרגע שמתברר שהוא חולה ונכנס לבידוד (אם בכלל), הנפגע הוא בגדר נשא. יש לו דרכון ירוק והוא יכול להיכנס למקומות סגורים וצפופים, ברישיון, ובלי בדיקה, והוא, לעתים בתום לב בלי ידיעתו, מדביק אחרים, ואפילו מרגיע אותם, אל תדאגו, זה בסדר, אני מחוסן, אני כבר מוגן ולא נדבק ובטח לא מדביק. הוא לא מודע לכך שהוא מכניס את האחרים לסיכון והם משתכנעים ונדבקים ממנו ללא ידיעתם ואחכ עם הדרכון הירוק שלהם הם ממשיכים ומדביקים אחרים וכן הלאה.. זאת ועוד, הרבה מהמחוסנים לא מקפידים על שמירת הכללים (מסיכה, מגע ובטח ריחוק), כי הם מרגישים בטוחים (גם בעידוד השלטון והציבור המחוסן), וכך מחמירים את התופעה של הגדלת פוטנציאל ההידבקות ואחכ הדבקה, והתוצאה היא שכולנו נכנסים ללופ אינסופי שבגינו אין סיכוי שהמגיפה תיפסק. זאת ועוד: מחוסן בעל תו ירוק, לאחר שיוצא מתקופת הבידוד המקוצרת ממנה הוא נהנה, לא נדרש לבדיקה שהוא כבר החלים ושהוא כבר לא חולה/נשא קורונה. מסקנה: ראית אדם שאינו שומר על הכללים, אל תברר אם הוא מחוסן או לא. פשוט: התרחק ממנו. ואתה עצמך הקפד על הכללים ויותר מזה, כל מקום שמוגדר תו ירוק, ראה אותו כרמזור אדום שמתריע: *כאן מקום מסוכן, הימנע מלהיכנס. רק אם ממש אין ברירה, עשה זאת תוך הקפדה על הכללים וצמצם ככל האפשר את משך שהותך בו*. לא מטרת המאמר לעודד הימנעות מחיסון, כלל וכלל לא, אלא חשוב שכל מי שרוצה להיכנס למקומות מסוכנים יידרש בבדיקה והצגת תעודה עדכנית שהוא בפועל לא חולה. לא צריך/מספיק תעודת מחוסן (דרכון/תו ירוק). החיסון הוא לסיוע להגנה עצמית למקרה שהנגיף יחדור (לתסמינים קלים יחסית אם בכלל, ולסיוע להחלמה מהירה), אך אינו מונע הידבקות עצמית מאחרים ואחכ גם הדבקת אחרים.
מישהו מכריח אותך ללכת לאנשהו? שב בבית
Aladdin | 27-09-2021 15:37
מישהו מכריח אותך ללכת לאנשהו? שב בבית. גם תתחבא מעבר לסמיכה חתיכת טמבל.
3
אש ,לא פלא...
יורם | 27-09-2021 17:29
אש ,לא פלא שהאנשים שמים פס עליכם .למה על חשבון בית החולים ?!?הוא יכול להתחסן וזו צריכה להיות המטרה הראשית שלכם ולא לסכן את הצוות הרפואי וגם לא להעניש את אלה שהתחסנו ...לתשומת לבך ושל גברת פרייס .
אתה סתם מבלבל...
ג'קלין כריסטופר | 29-09-2021 1:04
אתה סתם מבלבל בראש. המחוסנים הרבה יותר מסוכנים לזולת. *זהירות, רמזור אדום, סכנה* *הטעות או השקר בהנחיות של התו הירוק:* יש שיקול של התנהלות מקילה (מקלה) באמצעות התו הירוק (דרכון ירוק) שמטרתו לעודד (ובעצם להפעיל לחץ על) בלתי מחוסנים ללכת ולהתחסן. מי שמפיץ את הנגיף הם בעיקר המחוסנים שנושאים דרכון ירוק. להם מותר להיכנס למקומות סגורים וצפופים בלי בדיקה מקדימה המאמתת שהם לא נגועים בנגיף. כלומר, גם אם הוא חולה קורונה שלא יודע על כך או לא דיווח, הוא יכול להיכנס בלי שום בדיקה, אלא מספיקה רק הצגת דרכון ירוק. יש לא מעט מהמחוסנים שלא מודעים איך החיסון עובד. הם חושבים אם אני מחוסן אני כבר מוגן ולא נדבק. זאת טעות. גם מחוסנים נדבקים (אפילו הרבה יותר מהלא מחוסנים). רוב חולי הקורונה הם מחוסנים (לפי דיווח שפורסם לאחרונה, בביח הרצוג 90% מהמאושפזים בגין קורונה הם מחוסנים). החומר המוזרק לגוף מעודד את הגוף לייצר צבא של חיילים (נוגדנים) כך שכאשר יחדור האויב, לאחר פרוצדורה קצרה של זיהוי, הצבא הזה יכנס למלחמה עם האויב וישמיד אותו בתוך מספר ימים (5-10 ימים) כתלות במצב בריאותו של הנפגע. בזמן הזה, ועד לרגע שמתברר שהוא חולה ונכנס לבידוד (אם בכלל), הנפגע הוא בגדר נשא. יש לו דרכון ירוק והוא יכול להיכנס למקומות סגורים וצפופים, ברישיון, ובלי בדיקה, והוא, לעתים בתום לב בלי ידיעתו, מדביק אחרים, ואפילו מרגיע אותם, אל תדאגו, זה בסדר, אני מחוסן, אני כבר מוגן ולא נדבק ובטח לא מדביק. הוא לא מודע לכך שהוא מכניס את האחרים לסיכון והם משתכנעים ונדבקים ממנו ללא ידיעתם ואחכ עם הדרכון הירוק שלהם הם ממשיכים ומדביקים אחרים וכן הלאה.. זאת ועוד, הרבה מהמחוסנים לא מקפידים על שמירת הכללים (מסיכה, מגע ובטח ריחוק), כי הם מרגישים בטוחים (גם בעידוד השלטון והציבור המחוסן), וכך מחמירים את התופעה של הגדלת פוטנציאל ההידבקות ואחכ הדבקה, והתוצאה היא שכולנו נכנסים ללופ אינסופי שבגינו אין סיכוי שהמגיפה תיפסק. זאת ועוד: מחוסן בעל תו ירוק, לאחר שיוצא מתקופת הבידוד המקוצרת ממנה הוא נהנה, לא נדרש לבדיקה שהוא כבר החלים ושהוא כבר לא חולה/נשא קורונה. מסקנה: ראית אדם שאינו שומר על הכללים, אל תברר אם הוא מחוסן או לא. פשוט: התרחק ממנו. ואתה עצמך הקפד על הכללים ויותר מזה, כל מקום שמוגדר תו ירוק, ראה אותו כרמזור אדום שמתריע: *כאן מקום מסוכן, הימנע מלהיכנס. רק אם ממש אין ברירה, עשה זאת תוך הקפדה על הכללים וצמצם ככל האפשר את משך שהותך בו*. לא מטרת המאמר לעודד הימנעות מחיסון, כלל וכלל לא, אלא חשוב שכל מי שרוצה להיכנס למקומות מסוכנים יידרש בבדיקה והצגת תעודה עדכנית שהוא בפועל לא חולה. לא צריך/מספיק תעודת מחוסן (דרכון/תו ירוק). החיסון הוא לסיוע להגנה עצמית למקרה שהנגיף יחדור (לתסמינים קלים יחסית אם בכלל, ולסיוע להחלמה מהירה), אך אינו מונע הידבקות עצמית מאחרים ואחכ גם הדבקת אחרים.
4
*זהירות, רמזור אדום,...
ג'קלין כרסטופר | 29-09-2021 1:05
*זהירות, רמזור אדום, סכנה* *הטעות או השקר בהנחיות של התו הירוק:* יש שיקול של התנהלות מקילה (מקלה) באמצעות התו הירוק (דרכון ירוק) שמטרתו לעודד (ובעצם להפעיל לחץ על) בלתי מחוסנים ללכת ולהתחסן. מי שמפיץ את הנגיף הם בעיקר המחוסנים שנושאים דרכון ירוק. להם מותר להיכנס למקומות סגורים וצפופים בלי בדיקה מקדימה המאמתת שהם לא נגועים בנגיף. כלומר, גם אם הוא חולה קורונה שלא יודע על כך או לא דיווח, הוא יכול להיכנס בלי שום בדיקה, אלא מספיקה רק הצגת דרכון ירוק. יש לא מעט מהמחוסנים שלא מודעים איך החיסון עובד. הם חושבים אם אני מחוסן אני כבר מוגן ולא נדבק. זאת טעות. גם מחוסנים נדבקים (אפילו הרבה יותר מהלא מחוסנים). רוב חולי הקורונה הם מחוסנים (לפי דיווח שפורסם לאחרונה, בביח הרצוג 90% מהמאושפזים בגין קורונה הם מחוסנים). החומר המוזרק לגוף מעודד את הגוף לייצר צבא של חיילים (נוגדנים) כך שכאשר יחדור האויב, לאחר פרוצדורה קצרה של זיהוי, הצבא הזה יכנס למלחמה עם האויב וישמיד אותו בתוך מספר ימים (5-10 ימים) כתלות במצב בריאותו של הנפגע. בזמן הזה, ועד לרגע שמתברר שהוא חולה ונכנס לבידוד (אם בכלל), הנפגע הוא בגדר נשא. יש לו דרכון ירוק והוא יכול להיכנס למקומות סגורים וצפופים, ברישיון, ובלי בדיקה, והוא, לעתים בתום לב בלי ידיעתו, מדביק אחרים, ואפילו מרגיע אותם, אל תדאגו, זה בסדר, אני מחוסן, אני כבר מוגן ולא נדבק ובטח לא מדביק. הוא לא מודע לכך שהוא מכניס את האחרים לסיכון והם משתכנעים ונדבקים ממנו ללא ידיעתם ואחכ עם הדרכון הירוק שלהם הם ממשיכים ומדביקים אחרים וכן הלאה.. זאת ועוד, הרבה מהמחוסנים לא מקפידים על שמירת הכללים (מסיכה, מגע ובטח ריחוק), כי הם מרגישים בטוחים (גם בעידוד השלטון והציבור המחוסן), וכך מחמירים את התופעה של הגדלת פוטנציאל ההידבקות ואחכ הדבקה, והתוצאה היא שכולנו נכנסים ללופ אינסופי שבגינו אין סיכוי שהמגיפה תיפסק. זאת ועוד: מחוסן בעל תו ירוק, לאחר שיוצא מתקופת הבידוד המקוצרת ממנה הוא נהנה, לא נדרש לבדיקה שהוא כבר החלים ושהוא כבר לא חולה/נשא קורונה. מסקנה: ראית אדם שאינו שומר על הכללים, אל תברר אם הוא מחוסן או לא. פשוט: התרחק ממנו. ואתה עצמך הקפד על הכללים ויותר מזה, כל מקום שמוגדר תו ירוק, ראה אותו כרמזור אדום שמתריע: *כאן מקום מסוכן, הימנע מלהיכנס. רק אם ממש אין ברירה, עשה זאת תוך הקפדה על הכללים וצמצם ככל האפשר את משך שהותך בו*. לא מטרת המאמר לעודד הימנעות מחיסון, כלל וכלל לא, אלא חשוב שכל מי שרוצה להיכנס למקומות מסוכנים יידרש בבדיקה והצגת תעודה עדכנית שהוא בפועל לא חולה. לא צריך/מספיק תעודת מחוסן (דרכון/תו ירוק). החיסון הוא לסיוע להגנה עצמית למקרה שהנגיף יחדור (לתסמינים קלים יחסית אם בכלל, ולסיוע להחלמה מהירה), אך אינו מונע הידבקות עצמית מאחרים ואחכ גם הדבקת אחרים.