הלמ"ס: ירידה בשיעור המובטלים בחודש אוגוסט - סרוגים

הלמ"ס: ירידה בשיעור המובטלים בחודש אוגוסט

ירידה באבטלה באוגוסט: שיעור המובטלים ירד מ-8.4% ל-8% לפי נתוני הסקר שקיימה הלמ"ס, בקרב כ- 18,000 מרואיינים. השיעור אמנם נמוך, אך עדיין מספר המובטלים כפול מלפני המגיפה

author-image
הלמ"ס: ירידה בשיעור המובטלים בחודש אוגוסט
  (צילום: יונתן זינדל\ פלאש90)

סקר כוח אדם הוא המקור העיקרי למידע על כוח העבודה בישראל והוא נערך באופן שוטף על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. במחצית השנייה של חודש אוגוסט 2021 רואיינו באופן שוטף כ-8,200 בני 15 ומעלה. בחודש אוגוסט 2021 רואיינו כ-17,500 בני 15 ומעלה. אוכלוסיית הסקר כוללת את התושבים הקבועים של מדינת ישראל, תיירים ותושבים ארעיים השוהים בישראל יותר משנה ברציפות.

הסקר מאפשר מעקב אחר ההתפתחות בכוח העבודה, גודלו ותכונותיו, היקף האבטלה ועוד.

עוד באותו נושא

אושר מתווה החל"ת החדש: 83% למובטלים חדשים

הגדרות של קבוצות רלוונטיות לסקר זה:

1. הבלתי מועסקים: בני 15 ומעלה שלא עבדו אפילו שעה אחת בשבוע הקובע ואין להם עבודה ממנה נעדרו כל השבוע הקובע, חיפשו עבודה באופן פעיל ב-4 שבועות שקדמו לראיון בסקר והיו זמינים לעבודה בשבוע הקובע. 

2. המועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם מסיבות הקשורות בקורונה: בני 15 ומעלה המועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם כל השבוע בגלל צמצום בהיקף העבודה, השבתת מקום עבודה ואלה שציינו ב"אחר" שהם נעדרו בגלל קורונה, כולל עובדים הנמצאים בחופשה ללא תשלום, אם מובטחת חזרתם לאותו מעסיק. לא כולל אנשים הנמצאים בבידוד שנחשבים לעובדים הנעדרים מעבודה בגלל מחלה.

3. הלא משתתפים בכוח העבודה שהפסיקו לעבוד בגלל פיטורים או סגירת מקום העבודה ממרץ 2020: בני 15 ומעלה שלא עבדו בשבוע הקובע, ואין להם עבודה ממנה נעדרו כל השבוע הקובע ולא חיפשו עבודה באופן פעיל ב-4 שבועות שקדמו לראיון בסקר ופוטרו מעבודתם ממרץ 2020.

אחוזים

אחוז מכוח העבודה של 3 הקבוצות ביחד מחושב מתוך כוח העבודה בתוספת הקבוצה השלישית לכוח העבודה.

1. מועסקים לא כולל נעדרים זמנית מעבודתם כל השבוע מסיבות הקשורות בקורונה: בני 15 ומעלה המועסקים לא כולל מועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם כל השבוע מסיבות הקשורות בקורונה (ראה הגדרה בסעיף 2 לעיל).

2. שיעור תעסוקה לא כולל נעדרים זמנית מעבודתם כל השבוע מסיבות הקשורות בקורונה: מחושב כאחוז של המועסקים לא כולל נעדרים זמנית מעבודתם כל השבוע מסיבות הקשורות בקורונה מכלל בני 15 ומעלה.

(צילום: חיים גולדברג)

השפעת משבר נגיף קורונה בתהליך איסוף הנתונים

מאמצע חודש מרץ 2020 לא התאפשר לבצע ראיונות פנים-אל-פנים. לכן כל הראיונות החל מאמצע חודש מרץ 2020 בוצעו באמצעות הטלפון. החל מחודש יוני 2021 חזרו לבצע ראיונות פנים-אל-פנים.

בחודש אוגוסט 2021 (לעומת חודש יולי 2021, בקרב בני 15 ומעלה):

  • אחוז הבלתי מועסקים מכוח העבודה – 5.5% (5.2% בחודש הקודם)
  • אחוז מכוח העבודה של המועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם כל השבוע בגלל סיבות הקשורות בנגיף קורונה + הבלתי מועסקים – 6.3% (6.2% בחודש הקודם).
  • אחוז מכוח העבודה של הלא משתתפים בכוח העבודה שהפסיקו לעבוד בגלל פיטורים או סגירת מקום העבודה ממרץ 2020 + המועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם כל השבוע בגלל סיבות הקשורות בנגיף קורונה + הבלתי מועסקים – 8.0% (8.4% בחודש הקודם).
  • שיעור תעסוקה לא כולל נעדרים זמנית מעבודה כל השבוע מסיבות הקשורות בקורונה – 58.8% (58.4% בחודש הקודם).
  • יצוין שהגדרות סקרי כוח אדם ותקופת ההתייחסות של הנתונים שונות ממקורות מידע אחרים כגון שירות התעסוקה והמוסד לביטוח לאומי.
עוד באותו נושא

קריב: "שלילת דמי אבטלה מלא מחוסנים – זה קו אדום"


9

המחצית השנייה של אוגוסט

(צילום: אוליבר פיטוסי\פלאש90

במחצית השנייה של אוגוסט 2021 (לעומת המחצית הראשונה של אוגוסט 2021, בקרב בני 15 ומעלה): 

  • אחוז הבלתי מועסקים מכוח העבודה – 5.6% (5.3% במחצית הראשונה של אוגוסט 2021)
  • אחוז מכוח העבודה של המועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם כל השבוע בגלל סיבות הקשורות בנגיף קורונה + הבלתי מועסקים – 6.2% (ללא שינוי לעומת המחצית הראשונה של אוגוסט 2021)
  • אחוז מכוח העבודה של הלא משתתפים בכוח העבודה שהפסיקו לעבוד בגלל פיטורים או סגירת מקום העבודה ממרץ 2020 + המועסקים הנעדרים זמנית מעבודתם כל השבוע בגלל סיבות הקשורות בנגיף קורונה + הבלתי מועסקים – 7.8% (8.1% במחצית הראשונה של אוגוסט 2021)

שיעור תעסוקה לא כולל נעדרים זמנית מעבודה כל השבוע מסיבות הקשורות בקורונה – 60.0% (60.2% במחצית הראשונה של אוגוסט 2021)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו