אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מצגר יישאר במעצר למשך 9 ימים; השופט: מדובר בחשדות חריגים וחמורים

מעצרו של הרב הראשי לישראל לשעבר החשוד בלקיחת שוחד ובשיבוש הליכי חקירה הוארך בתשעה ימים נוספים. השופט מנחם מזרחי כתב על אחת הראיות שהוגשו: "מסמך אשר כל מעיין בו תצילנה שתי אוזניו"

הרב מצגר יישאר במעצר למשך 9 ימים; השופט: מדובר בחשדות חריגים וחמורים
  הרב מצגר בהארכת מעצר (ארכיון פלאש90)

מעצרו של הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב יונה מצגר, הוארך היום בבית המשפט השלום בראשון לציון בתשעה ימים נוספים.

כפי שפורסם בסרוגים הרב נעצר היום בשנית, לאחר התקדמות ממשית בחקירה המתנהלת נגדו בחודשים האחרונים בה הוא חשוד בלקיחת שוחד במילוני שקלים, הלבנת הון, הדחה בחקירה, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות.

השופט מנחם מזרחי כתב בפסק הדין על הבקשה לפיה נטען, כי החשוד לקח שוחד במסגרת תפקידו בסכומים ניכרים מאוד, כי "קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשוד" וזאת כשהוא מסתמך על מסמכים וראיות סודיות שהגישו לו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) וחוקי יחידת להב 433.

השופט קבע כי "בשלב זה של הדיון נדרש בית-המשפט לרמת ראיות שהיא בגדר חשד סביר בלבד, ומה שהוצג בפניי עולה כדי ראיות לכאורה של ממש, שהן מעל ומעבר לנדרש, בשלב מקדמי זה."

בנוסף לסעיף השוחד בו חשוד הרב, העולה לסך של מיליוני שקלים, ישנו חשד לשיבוש הליכי חקירה , ועל כך קבע השופט מזרחי: "לאחר שעיינתי במסמך שהוגש לפני, שהוא מסמך יחיד בחריגותו ובחומרתו, המקים את עילת המעצר, מסמך אשר כל מעיין בו תצילנה שתי אוזניו".

"החקירה היא חקירה מסובכת, רבת היקף, ובחקירות כגון אלה אין לכוף את ידה של היחידה החוקרת, ויש לאפשר לה את ניצול החקירה, במיוחד כאשר מדובר בחשדות חמורים, עד תום. עיינתי במסמכים שהוצגו בפניי, וזאת לאור הטענה, כי החשוד כבר נחקר בעבר אודות חומר הראיות, ולפיכך מדובר במחזור של חומרים ישנים, אולם אני קובע כי אין הדבר כך, והוצגו לי חומרי חקירה חדשים, המצדיקים את הבקשה."

כאמור, השופט החליט להאריך את מעצרו של הרב שיבלה את עשרת הימים במעצר כשבאותו זמן תחקור המשטרה חשודים נוספים ששמם נאסר לפרסום.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הצלם שהעמידו הליטאים בהיכל הרבנות הראשית ללעוג לציונות
מצוה לברך בשם ובמלכת | 18-11-2013 17:18
2
בוגר הסדר
פאר ישיבות ההסדר | 18-11-2013 19:04
בוגר "כרם ביבנה", שיריונר, מועמד המפד"ל לרבנות תל-אביב ידיד יוסף אפרתי מ"כרם" הקשר היחיד שלו לחרדיות שנשא את הגיסה של נתי גרוסמו
3
כיש עוד קשר
אברך | 18-11-2013 20:48
ל-2 עוד קשר לחרדים, זה שהוא היה המעומד שלהם לרבנות במקום הרב אריאל, זה חילול ה גדול שאין לי הסבר איך עשו כך
4
תבדקו מה מעשיו בתוך הרבנות היה
חיים כהן | 19-11-2013 2:38
מתוקף תפקידו מצגר היה ממונה על מחלקת הכשרות שדרכה הוא אישר לכל מיני גופי כשרות להביא בשר חלק מחו"ל לארץ. ריבוי הבדצי"ם בזמן כהונתו נעשית רק למי ששילם ובגדול קיבל את האישור ומי שלא שילם לא קיבל.ודבר זה אפשר לבדוק ולהיווכח כי אין שום קטריונים להכיר או לא להכיר בבד"ץ. הדבר היחיד היה מי ששילם קיבל. וכאן מדובר בהרבה כסף , כי אם לא היה הרבה כסף לא היו קמים בדצי"ם כמו פטריות אחר הגשם.וכיום הרב עמר רוצה להקים גם בד"ץ כי ראה שיש הרבה כסף בענין.