אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האם מג"ב מונעים מתושבי קומי אורי לבנות סוכה?

לפי טענות תושבים בגבעת 'קומי אורי', נרשם שיא חדש בהתנכלות של לוחמי מג"ב כלפי התושבים, בו הם מונעים מתושבי קומי אורי לבנות סוכה לחג. "משטרה איבדו את המצפן", אמר ח"כ פינדרוס

האם מג"ב מונעים מתושבי קומי אורי לבנות סוכה?
  (צילום: שריה דיאמנט\פלאש90)

תושב שכונת קומי אורי ביצהר, שהגיע לפתח השכונה עם לוחות לבנית סוכה לחג, נחסם לטענתו על ידי שוטרי המג"ב שמוצבים במקום במסגרת המצור, שסירבו לאפשר לו להיכנס בטענה שמדובר ב"חומרי בניה". ח"כ פינדרוס: "במשטרה איבדו את המצפן". ח"כ בן גביר: "במדינה אחרת היו קוראים לזה אנטישמיות".

ישי שיינמן, תושב השכונה שהגיע היום בצהרים לפתח השכונה כשברכבו לוחות לבנית סוכה לחג – נחסם בידי שוטרי המג"ב שמוצבים במקום, שסירבו לאפשר לו להיכנס לשטח השכונה בטענה כי מדובר ב"חומרי בניה".

 

"במדינה אחרת היו קוראים לזה אנטישמיות" (צילום: אוליבר פיטוסי\פלאש90)

להסבריו של שיינמן, כי מדובר בלוחות לבנית סוכה לימי החג בלבד, וכי בנית סוכה לחג היא צורך דתי הכרחי – סירבו לטענתו השוטרים לאפשר לו להביא את הלוחות לביתו.

שוברים שיאים חדשים

בקומי אורי תקפו בחריפות את התנהלות המג"ב: "מדובר בשיא חדש של התנכלות חסרת מעצורים כלפי תושבי השכונה", אמרו.

"אחרי שנתיים של מצור על השכונה שהופך את חיינו לסיוט מתמשך, ומונע מכל אדם שאינו תושב המקום להיכנס לשכונה – לרבות בייביסיטר או רופא, שוברים במשטרה שיאים חדשים ומונעים כעת מתושבים לקיים את מצוות החג הבסיסיות".

במשטרה איבדו את המצפן

חה"כ יצחק פינדרוס אמר בתגובה לאירוע, כי מדובר "בנסיון לשבור את רוחם של תושבי קומי אורי".

פינדרוס בקומי אורי (צילום: גבעת קומי אורי)

ענישה ארוכה של תושבים ללא הצדקה, גרמה לכך שבמשטרה איבדו את המצפן ושכחו שיהודים בונים סוכה. "מקווה בסייעתא דשמיא שנצליח לפעול להכנסת הדפנות לפני החג", אמר פינדרוס.

יו"ר עוצמה ח"כ בן גביר, הגיב גם הוא לאירוע ותקף את התנהלות המשטרה: "במדינה אחרת היו קוראים לזה אנטישמיות. השנאה כלפי צדיקי קומי אורי חוצה את כל הגבולות ומלמדת על השלטון שאנו נמצאים בתקופתו".

עוד באותו נושא

צפו | עימות אלים בין שוטרים לתושבי קומי אורי


9

"נעשה רבות בשנה זו כדי שתעבור ממשלת זדון מן הארץ, ושכונת קומי אורי תוכל להתפתח ולהיבנות – לא רק בסוכות אלא בעשרות בתים של קבע", אמר בן גביר

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מאחר ובישובים בדווים...
ממשלה נבלות | 17-09-2021 15:47
מאחר ובישובים בדווים בדרום אין בעיה לבנות, בסי אין בעיה ורק ליהודים לא נותנים לבנות סוכה, אז אך נקרא לזה? גזענות? אנטשמיות? כל חבר ממשלה שמחריש בעת הזאת גם הוא שותף למדיניות ולא יוכל לרחוץ בנקיון כפיו בעתיד. אורבך, כהנא, בנט, סער ואלקין אתם סמרטוטים שך עבאס...על מלא.
, סליחה...
עושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס | 19-09-2021 5:55
, סליחה : המצור על קומי אורי וההתנגשויות עם המשטרה - החלו רק ב 3 החודשים האחרונים ? קודם, בזמן ממשלת ביבי, הכל היה דבש ??? העניין פשוט : התושבים התמקמו בגבעה ללא שום היתר ובניגוד מוחלט לעמדת המדינה, מתוך רצון לכפות עליה הקמת יישוב במקום שהמדינה לא רוצה להקים יישוב. מדובר באינוס המדינה לפעול בניגוד לחוק ובניגוד לרצונה. לא צדיקים יש שם אלא פורעי חוק. כשבא אדם כזה עם חומרי בנייה - ברור שלא ייתנו לו להכניסם, מחשש שישמשו לבניית קבע, כפי שקרה בעבר. כל היתר - היתממות של עבריינים.
2
תושבי קומי אורי,...
תצליחו | 18-09-2021 20:08
תושבי קומי אורי, צדיקים ביישוב הארץ חזקו ואמצו