אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

11% מהילדים חוו תסמיני פוסט קורונה ארוכי טווח

סקר שערך משרד הבריאות בקרב הורים לילדים שהחלימו מקורונה מעלה כי בישראל אלפי ילדים עם תסמינים ארוכי טווח של הקורונה. כ-4% נותרו עם התסמינים גם חצי שנה לאחר ההחלמה

11% מהילדים חוו תסמיני פוסט קורונה ארוכי טווח
  (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)

משרד הבריאות מפרסם תוצאות של סקר Long-Covid בילדים במדינת ישראל ומעלה ממצאים המראים כי ילדים מחלימים מקורונה סובלים מתסמינים מאוחרים.

הסקר בוצע על ידי משרד הבריאות, בחן את המצאות תסמינים ארוכי טווח בקרב ילדים שהחלימו מקורונהבישראל, במטרה לאפיין את שכיחותם ואת משכם לאחר ההחלמה מהמחלה. לשם כך, בוצע סקר טלפוני בין התאריכים 31/05/2021 -13/06/2021 בקרב 13,834 הורים לילדים בגיל 3-18 שנים שהחלימו מווירוס הקורונה.

עוד באותו נושא

לפני תפילות יום כיפור: יותר חולי קורונה ממחלימים


3

בסקר נאספו נתוני רקע, מידע בנוגע לתקופה בה חלו ומידע בנוגע לתקופה לאחר ההחלמה מהמחלה (תסמינים).

11% מהילדים חוו תסמיני פוסט קורונה

• התסמינים המתמשכים (Long COVID) קיימים בקרב הילדים החולים במדינת ישראל. 11.2% מהילדים חוו תסמינים כלשהם לאחר ההחלמה, ו-1.8%-4.6% מהם בתלות בגילם נותרו עם תסמינים בחלוף 6 חודשים מהמחלה האקוטית נכון לעת ביצוע הסקר.

• נמצא קשר בין גיל הילד והסיכוי לחוות תסמינים ארוכי טווח. ככל שגיל הילד עולה גם הסיכוי לתסמונת עולה. בקרב ילדים בגילאים 3-6 שנים נמצאו תסמינים ארוכי טווח ב- 1.8% מהם, לעומת 4.6% בקרב בני 12 עד 18 שנים.

• נמצא מתאם בין מחלה תסמינית לבין הסיכוי לחוות תסמינים ארוכי טווח לאחר מכן. בקרב בני נוער בגילאי 12-18 שנים שחלו עם תסמינים, ל– 5.6% היה Long COVID ולעומת 3.5% בקרב אלו שלא חוו תסמינים כשאומתו כחיוביים לנגיף. תמונה דומה ניתן לראות גם בקרב קבוצות הגיל האחרות.

בישראל אלפי ילדים עם תסמינים ארוכי טווח

המסקנות של משרד הבריאות הן כי בהתאם לממצאים המצטברים בעולם, ניכר שיש לנגיף הקורונה השפעות ארוכות טווח לא רק על אוכלוסיית המבוגרים אלא גם בקרב ילדים. השיעור של התחלואה ארוכת הטווח המדווח, משמעותו, שישנם בישראל אלפי ילדים עם תסמינים ארוכי טווח.

שיעור ההיענות להשתתפות בסקר עמד של 94%, ומכל תתי קבוצות האוכלוסייה (גיל, מגדר, שיוך אתני ומשך הזמן שעבר מאז ההחלמה), נעשתה דגימה אקראית. לא נכללה קבוצת ביקרת ולכן לא ניתן לבטל השפעות נוספות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו