אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הממשלה תאשר ועדת בדיקה למחדל הבריחה מהכלא

השר עמר בר לב החליט על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית שתבחן את מחדל הבריחה מכלא גלבוע ביום שני האחרון: "לא נותיר אבן על אבן ללא בחינה". ההחלטה התקבלה בתיאום עם רה"מ

הממשלה תאשר ועדת בדיקה למחדל הבריחה מהכלא
  (צילום: פלאש 90)

אחרי המחדל: השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, הודיע היום (חמישי) כי החליט על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית בראשות שופט בדימוס לבדיקת הכשלים שאיפשרו את אירוע הימלטות האסירים הביטחוניים מכלא "גלבוע" בליל יום שני. ההחלטה תובא כעת לאישור הממשלה.

ההחלטה על הקמת הוועדה התקבלה לאחר היוועצות עם היועץ המשפטי לממשלה, הד"ר אביחי מנדלבליט, וכן בתיאום עם ראש הממשלה נפתלי בנט. "לא נותיר אבן על אבן ללא בחינה. בליל יום שני אירע כשל חמור שיש למצות את הבדיקה לגביו" אמר בר לב. "אני סומך על ממשלת ישראל כי תאשר את המלצתי ונוכל לרדת לשורש האירועים שהובילו לתוצאה הקשה".

סיור של שר הבט"פ ונציבת שב"ס בכלא קציעות צילום: באדיבות דוברות שב"ס

ועדת בדיקה ממשלתית הינה ועדה ציבורית המוקמת על-פי החלטתו של שר בממשלת ישראל, מכוח סמכותו לפי סעיף 8א לחוק הממשלה. היסטוריית השימוש בכלי זה, מלמדת כי השימוש בו נעשה במקרים בהם עלה צורך לבדוק כשלים רוחביים משמעותיים שנפלו במערכות – ועל כן החליט השר לפעול במתכונת זו.

חוק הממשלה קובע כי "מינה שר ועדה לבדיקת נושא או אירוע מסוים המצוי בתחום אחריותו (בסעיף זה – השר הממנה), ובראש הועדה עומד שופט בדימוס, רשאי שר המשפטים, לבקשת השר הממנה ובאישור הממשלה, לקבוע כי לאותה ועדה יהיו הסמכויות של ועדת חקירה, לפי סעיפים 9 עד 11 ו־27(ב) לחוק ועדות חקירה, התשכ״ט–1968 (להלן – ועדת בדיקה ממשלתית); השר הממנה יפרסם ברשומות הודעה על מינויה של ועדת בדיקה ממשלתית, הרכבה, תפקידיה וסמכויותיה".

עוד באותו נושא

מהומה בבית הסוהר: אסירים הציתו תא בכלא רמון


5

 

מוקדם יותר היום בר לב סייר בבית הסוהר קציעות, שם הוצתו אתמול שישה תאים כחלק מהמהומות שנרשמו בבתי הכלא לאחר בריחת המחבלים. בביקורו השר נפגש עם הסוהרים ולוחמי יחידת ״מצדה״ שהתעמתו עם הפורעים וביקר באגף בו נשרפו התאים.

אנחנו לאחר אירוע קשה של בריחת אסירים מכלא גלבוע. זה כישלון!" אמר בר-לב. "אנו נהפוך כל אבן במטרה לבדוק מה גרם לכישלון זה, ברמה המקומית של בית הכלא ומה הן ההשלכות בכלל שרות בתי הסוהר. נבדוק נאתר ונציף את הלקחים הנדרשים ונממש אותם״.

עוד באותו נושא

בר לב: "זה כישלון. נהפוך כל אבן לבדוק מה גרם לזה"


4

השר הוסיף: ״אני מברך אתכם סוהרים וסוהרות בכלא קציעות על ההתנהלות וההשתלטות קרת הרוח שלכם על ההתפרעויות שאירעו כאן במהלך היממה האחרונה. תמשיכו לשמור על ערנות מבצעית גבוהה כי אירוע דומה או חמור יותר עלול להתרחש שוב בעתיד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
בראשות יור ועדת...
גלין גור | 09-09-2021 18:27
בראשות יור ועדת הפנים החדש תומך הטרור ומעודד האסירים הבורחים.
הכל ברור:עוד חוסר משילות של הנוכל החלשלוש
חנן | 10-09-2021 7:44
העיקר שדאג לקבל החזרי מס כשכל המשק התרסק בקורונה
2
להקים ועדת חקירה שתחקור למה הם ברחו בסוף
זו הוועדה שצריך | 09-09-2021 18:42
עם התנאים והאוטונומיה שהם מקבלים בבתי הכלא של השבס, צריך להבין איזו סיבה יש להם לעזוב את בית הנופש הזה ולחזור לכפר המצחין שלהם ולהתחיל לעבוד ולפרנס את עצמם
3
כסת"ח
כסת"ח | 09-09-2021 20:08
ועדת כסתח שתכסה את כל הבכירים, תמליץ על הגדלת הפנסיה הממלכתיתבניגוד לחוק.
4
לא כמו הממשלה...
סוסף סוף ממשלה שפועלת | 09-09-2021 21:01
לא כמו הממשלה הקודמת של הנוכל שלא עניין אותו למה גורם לאסונות וניסה למנוע מהציבור את המידע האמיתי. ביבי מנע וועדת חקירה לאסון מירון, לצוללות וחגיגת הקופונים מתקציב הבטחון, להעלמות כספי הגז....
חחח אתה...
חפירות בעמ | 10-09-2021 4:54
חחח אתה יכול לגזור ולהדביק את כל דף המסרים של הבוס מלך השקרנים הזקן, נגד הממשלה, ולחפור עד מחר, לא תצליח לעולם להחזיר את הנוכל הזקן ולא לשחרר אותו מגורלו...
ולכן צריך ועדת חקירה ממלכתית לבריחת האסירים
הנוכלים מחפשים אמת | 09-09-2021 21:44
לפי התאוריה שלך שאתה אישית לא נראה לי מאמין בה.. ממשלה שכל כולה הוקמה ומתפקדת בהונאה ושקר שבתולדות הדמוקרטיה לא הייתה הונאה וגניבת קולות במרמה כמוה ואימוץ מדיניות הפוכה מכל מה שהטיפו לה השרים והמפלגות השותפות בה.. לפיד מכהן רוהמ חילופי כשלעג ובז לגנץ על בזבוז משאבי מדינה כך גם עם החוק הנורווגי והממשלה המנופחת והקרונה ומה לא? אבל נניח כדבריך ורק חקר האמת מעננין אותה ולכן הקימה ועדת חקירה לאירועי מירון ולא ועדת בדיקה.. אכ ממה מפחד בר לב ובנט הנוכל למנות וועדת חקירה ולא ועדת טיוח פנימית? התשובה ברורה הם לארג'ים בבדיקת השלטון הקודם כי הם יודעים שהאג'נדה של השופטים היא שמאלנית..ויש סיכוי טוב שבראיה סובקטיבית יטפלו גם באוייבים הפולטים שלהם.. קחו את הצוללות שמנדלבליט שלוחם בנתניהו ראש בראש קובע שביבי נקי.. הם לא מרפים.. אבל הם מפחדים למנות ועדת חקירה לאירועי אם המחדלים של בריחת האסירים.. שמא האמת תצא לאור.. ורק לאחר לחץ ציבורי רב הם ממנים ועדת טיוח פנימית.. ממשלת ההונאה והנוכלות הזו בראשות בנט הנוכל ושקד בעלת הכאבי בטן ובושם נגד פאשיזם.. גנבה את דעת הקהל פעם אחת.. לא עוד..
5
מה יש לחקור...
אליריס | 10-09-2021 4:15
מה יש לחקור אין יותר אבן על אבן נגמר הבטון ולכן אין מחדל רק תבדקו למה גדלה צריכת המים בכלא בתקופה האחרונה וגם עם הם אכלו לפני שיצאו לחופי הם לוחמי חופש