אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איילת שקד: "רוב הערבים שחיים ביהודה ושומרון יהפכו לאזרחי ירדן"

חבר-הכנסת איילת שקד נאמה בוושינגטון: "אירופה כופה עלינו למסור משטחי אדמותינו על מנת להגיע להסכם, הסכם שהיא חושבת שהוא נכון למזרח התיכון. בעתיד הרחוק רוב הערבים אשר חיים כיום ביהודה ושומרון יהיו אזרחי ירדן ורצועת עזה תהיה עצמאית או מסופחת למצרים. זהו אחד הפתרונות הרייאלים היחידים למצב"

איילת שקד: "רוב הערבים שחיים ביהודה ושומרון יהפכו לאזרחי ירדן"
  איילת שקד. המפה ביו"ש תשתנה (מוטי קיקיון)

ח"כ איילת שקד נאמה אמש בפני עשרות ידידי ישראל מן הפרלמנט האירופי והאמריקאי בקפיטול, וושינגטון.

הנאום עסק בעיקרו באיום האיראני ובתהליך המשא ומתן המתרחש בימים אלו בין ישראל והפלשתינים.

בתחילת דבריה סיפרה  שקד כי בתקופת חייה הקצרה, חוותה העיר בה היא גרה, תל אביב, שתי התקפות של טילים, עשרות התקפות של מחבלים מתאבדים ומאות פצועים והרוגים. "אתם בוודאי שואלים למה אני משוגעת וממשיכה לחיות במקום הזה", אמרה, ואז ציטטה קטע ממגילת העצמאות אשר עוסק בתהליך גיבוש הזהות היהודית של העם היהודי אשר כונן במדינת ישראל.

"הקשר שלנו למדינת ישראל הוא הקשר שלנו לשורשים שלנו, ומה שמגדיר את זהותינו. כעת האיחוד האירופי מכריח אותנו להיכנע על מנת להגיע להסכם. התקפות הטרור אותם הזכרתי בתחילת דבריי התרחשו כתוצאה ישירה של אותם ניסיונות קודמים שנכפו על הצדדים להגיע להסכמה. אמרה.

שקד הביעה מחאה כלפי תהליך ההידברות אשר מתנהל בימים אלו. "אירופה כופה עלינו למסור משטחי אדמותינו על מנת להגיע להסכם, הסכם שהיא חושבת שהוא נכון למזרח התיכון. הסכם שכזה רק ימשיך מציאות בה טילים יומטרו על ישראל, לא רק מעזה אלא גם מקלקיליה ורמאללה".

"דה הלגיטימציה של הקהילה הבינלאומית היא אנטישמיות חדשה"

"דיפלומטיה עדיפה ממלחמה, אך דיפלומטיה רעה עלולה להוביל למלחמה רעה ועקובה מדם. איננו יכולים להרשות לעצמנו להעביר את האחריות לביטחוננו לידיים זרות. למדנו את השיעור הקשה הזה על בשרינו באירופה ואנחנו לעולם לא נשכח אותו".

בהמשך דבריה התייחסה שקד להצהרות האחרונות של הקהילה הבינלאומית ואמרה :"אם העולם חושב שהיהודים יחזרו אחורנית לאותם ימים חשוכים בהם היה עליהם לסמן את מוצריהם, אז העולם טועה. דה הלגיטימיזציה הנעשית על ידי הקהילה הבינלאומית על שטחים מסוימים בישראל, היא אנטישמיות בצורתה החדשה. האנטישמיות הישנה הובילה להרס ולהרג של אנשים בתאי גז. אנחנו לא נרשה לאנטישמיות החדשה לפגוע בנו".

01
שקד בנאומה, אתמול (צילום: JIM INNES)

"על פי ההחלטות אשר נעשו בוועידת סן רמו, בהתאמה לחוק הבינלאומי, הגדה המערבית איננה "שטח כבוש" אלא "אזור במחלוקת". על כן לא נרשה הקמתה של מדינה פלשתינית בין הירדן לים! הפתרון הזה נוסה מספר פעמים ונכשל בכל פעם מחדש. אלברט איינשטיין הגדיר שיגעון כניסיון לחזור על אותה פעולה שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות. כשפתרון שתי המדינות נוסה, כל שקיבלנו בתמורה לכניעתנו היה גלי טרור נגד אזרחים חפים מפשע".

"בעתיד הרחוק רוב הערבים אשר חיים כיום ביהודה ושומרון יהיו אזרחי ירדן ורצועת עזה תהיה עצמאית או מסופחת למצרים. זהו אחד הפתרונות הרייאלים היחידים למצב. אנו לא נתן לעולם להכריח אותנו לבצע מהלך התאבדותי.

איילת שקד על איראן: "לא נפקיד את גורלנו בידי אחרים"

"אני עומדת כאן היום כדי לומר לכם בקול ברור ושאינו משתמע לשני פנים: לא איבדנו את שפיותינו, ולא נוותר על ארצנו או על עיר הבירה שלנו- ירושלים, ונפקירה בידיהם".

בנושא האיום האיראני אמרה שקד: "אל תטעו. אין מעוניינים מאיתנו, הישראלים, בתוצאות שקטות בכל הנוגע לאיום האיראני. אך יחד עם זאת לא ניוותר אילמים נוכח האיום. אנו לא נשב בידיים מחובקות, נפקיד את גורלנו בידי אחרים ונחכה שיצילו אותנו. עשינו מעשים בעבר ואם יהיה צורך נעשה אותם גם בעתיד.

ב 1981 כאשר העולם היה נגדנו, שלחנו את חיל האוויר לפוצץ ולהשמיד את הכור הגרעיני שסאדם חוסיין בנה מחוץ לבגדד. ב 2007 עשינו זאת כביכול בסוריה. עשינו זאת כי הבנו את מקומנו בהיסטוריה. הבנו את גודל האחריות המוטלת על כתפינו. פעלנו כמגדל אור בין האומות . ידענו שעלינו להאיר לעולם מה הוא הדבר הנכון לעשות. הרגשנו מחויבות מוסרית ובטחונית לא רק עבור עצמינו, אלא עבור העולם כולו".

שקד זכתה למחיאות כפיים סוערות מצד היושבים בקהל שאמרו לה כי הם שמחים שסוף סוף מגיע איש ממשל אשר אומר את האמת הפשוטה והישירה ולא משתמש בדיפלומטיה מתקתקה.

שקד בירכה אותם ואמרה  : "חשוב שאנשים כמוכם יתפסו עמדות מפתח חשובות כשל אשטון וקר, מכיוון שאתם מבינים את המציאות המורכבת במזרח התיכון והם לא".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
זה מה שקורה כשילדה חסרת נסיון מדברת
יוסי | 14-11-2013 15:02
אותו דבר אפשר גם לנאום בפני מועצת ישע. קהל חסידים שאינו מושפע. לשכנע את המשוכנעים. מה לעדות שאלה דברים ילדותיים? ניתוח מצב מצד ילדה כשרונית אך חסרת נסיון והבנה ביחסים בינלאומיים?
2
זה מה שקורה שעמישראל נותן ציונים מהיציע
תוכי יוסי | 14-11-2013 15:46
אנחנו צריכים להיות מאוחדים מול הנאורים ולפעול נגד האנטישמיות והצביעות. כל פעם שישראל "התחשבה" היא שילמה בריבית דריבית. בכל פעם שפעלנו למרות ההמלצות המלומדות מפני החשש- הסתבר שצדקנו. הכור באיראן, סוריה, 67', 48' , חיסול יאסין, רנטיסי והרשימה עוד ארוכה.
3
למגיב 1(יוסי המתנשא): זה באמת ילדותי לאמר אמת הפשוטה...
שלומציון | 14-11-2013 17:11