אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: רבנים וראשי ישיבות בהר הבית לקראת ר"ה

בנוסף לעליית הרבנים האדירה, עלו להר תלמידי ישיבת צפת לתפילת שחרית בהר הבית. כחמישים תלמידים עלו בראשות ראש הישיבה הרב אייל יעקובוביץ' שעלה חזן לחזרת הש"ץ בנוסח המיוחד של ההר

צפו: רבנים וראשי ישיבות בהר הבית לקראת ר"ה
  (צילום: מינהלת הר הבית)

מינהלת הר הבית מדווחת כי העליה להר הבית לקראת ראש השנה הולכת ומתגברת, והיום, יומיים לפני החג עלו להר הבית מאתיים יהודים בראשות הרבנים וראשי הישיבות. כמעט פי שניים מאשתקד.

"כל התפילה שלנו בראש השנה היא שתתגלה מלכותו של השם במקום שלו". אמר הרב יעקובוביץ בדברים שנשא בהר הבית. "אין מלך בלי שיש לו מרכז שלטוני, מרכז שממנו הוא משפיע את טובתו על כל העולם, על כל עמו".

(צילום: מינהלת הר הבית)

 

"זה המקום שממנו המלך מולך" אמר הרב, והזכיר את התפילה "ותמלוך אתה ה' בהר ציון משכן כבודך". "זה לא בכל בית כנסת, לא בשום מקום בעולם, רק במקום אחד השם אומר "פה אני נהיה מלך, זה מקום מלכותי". זה המקום הזה בחצרות בית השם עליו נאמר "בואו שעריו בתודה, חצרותיו בתהילה".

"הדבר שמאפיין את המלך זה שיש לו ארמון, בית, שדרכו הוא מושל בכל הארץ. לכן אנחנו אומרים "ותמלוך אתה השם אלוקינו מהרה לבדך "הר ציון". המלכות של השם היא בהר ציון.

 

"לבוא לכאן ולהודות להשם"

"זה ממש העבודה של ראש השנה, לבוא לכאן ולהודות להשם, לרצות את מלכותו ולהתברך ממנו. לבוא אל הבית של השם לפני ראש השנה ולהגיד "אנחנו רוצים אותך פה", הרי זה "מלכותו ברצון קיבלו עליהם". המלכות של השם תלויה ברצון שלנו, "אנחנו רוצים אותך פה, ובזכות זה אתה גם נהיה יותר מלך".

"הגענו לכאן על מנת להיות צינור עבור כל עם ישראל, עבור כל העולם, מהמקום שממנו נברא האדם הראשון בראש השנה, ממקום המזבח הוצבר אפרו של אדם הראשון וכל שנה ושנה מהמקום הזה האדם מתחדש.

עוד באותו נושא

"אין הגבלה על התפילות. ממליץ להתפלל בחוץ"

 

"היינו שליחי ציבור בשביל כולם, בשבילכם ובעזרת השם מקווים שתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה ומבורכת" אמר הרב. "באנו לחדש בשביל כולנו את השפע של הברכה, של הקדושה, של המלכות של השם על כולנו.

(צילום: מינהלת הר הבית)

גם הרב יצחק לוי נשא דברים בהר הבית בפני תלמידי הישיבה ודיבר בשבח בעליה למקום. "יש חשיבות עליונה בנוכחות שלנו כאן. קודם כל כלפי שמיא. כשאנחנו באים לכאן אנחנו באים להגיד "ריבונו של עולם אנחנו רוצים שיהיה לך בית, ולא שכחנו שאין לך בית. זה נוכח בחיים שלנו, זה דבר שהוא קיומי, זה תלוי בנו".

"אם מסתייע – לעלות גם בשלושת הרגלים"

הרב שיבח את הישיבה על עלייתם כקבוצה מאורגנת מטעם הישיבה ועודד אותם לעלות גם שלא במסגרת עליות הישיבה "אם מסתייע אז לעלות גם בשלושת הרגלים, לפני יום הכיפורים, בחנוכה, בתשעה באב, בכל זמן שאפשר. יש אנשים שעולים פה כל יום, שיבח הרב את פוקדי המקום.

עוד באותו נושא

הרב יובל שרלו ערך בהר הבית עליית הכנה לר"ה


9

עוד עלו היום להתפלל בהר הבית הרב ישראל אריאל ראש ישיבת המקדש, הדיין הרב בניהו ברונר נשיא בית הדין בצפת, הרב יצחק לוי מרבני ישיבת הר עציון, הרב יצחק ברנד מרבני עמנואל הרב חברון שילה ראש ישיבת עותניאל לצעירים. והרב אבי לוריא מרבני ישיבת צפת.

ביציאתם הודו הרבנים למפקד הר הבית ירון ביטון על השירות המשטרתי המכובד כיאה למקום הקדוש, ועל ההתקדמות היהודית הגדולה במקום.

מינהלת הר הבית הודיעה כי הר הבית ייפתח ליהודים גם מחר ערב ראש השנה, וגם בשני ימי ראש השנה בשעות הבוקר משעה 7:00 עד 11:00 ובצהריים משעה 13:30 עד 14:30

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
טרלול דתי לאומי
עמדין | 05-09-2021 20:40
הפקירו את חיי הדת ,את קדושת המשפחה, את יושבי הארץ,את חיי החיילים ,מה נשאר? מצוה מטורללת שהמציאו לעצמם שגובלת באיסורי כרת חוץ ממצוה זו הם קיימו את כל השולחן ערוך,מטורללים נמאסתם
2
בלי להיכנס למחלוקת...
בן אור | 06-09-2021 7:32
בלי להיכנס למחלוקת ולאיסור להיכנס לשטח הר הבית וגם אם הם יודעים היכן מותר והיכן אסור,מאחר ורב ככל גדולי ישראל מכל החוגים הורו באופן גורף וחד משמעי ואסרו איסר שלא להיכנס לשטח הר הבית,ואין לך אלא אלא אל הכהן אשר יהיה בימים ההם ,ועם כל הכוונות הטובות שלהם נרי הם עוברים על לא תסור מכל הדבר אשר יאמרו לך . ואיני יודע אם דברי הרב יעקבוביץ שמלכות ה' מתגלה רק בהר הבית,לא גובלים בכפירה חו שהרי והיה ה' למלך על כל הארץ
המרגלים גם היו...
יחזקאל | 10-09-2021 3:12
המרגלים גם היו גדולי הדור יותר מכל גדולי הדור הזה והתרשלו בכניסה לארץ. והקבה. לא אהב זאת. זה בסדר. זה כתוב במדרש שגם 40 שנה אחרי בנין בית המקדש. עדיין לא יאמינו בבנינו. ראה מדרש רבה
זה לא...
רגע | 06-09-2021 10:19
זה לא מה שהוא אמר, תקרא לפני שאתה מוציא לעז.
3
כל גדולי הדור...
ש אליהו | 09-09-2021 9:03
כל גדולי הדור אוסרים לעלות, ומזרוחניקים בלי אמונת חכמים מעקמים את פסיקות הרבנים, אצל החרדים הליטאים והחסידים אין עיקום ההלכה