אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כוכבי: יש חופש להפעיל נשק כל פעם שיש איום

במהלך ביקור עם הנשיא בעוטף עזה, הדגיש הרמטכ"ל כי הוא מגבה את הלוחמים ואת זכותם להשתמש בנשק במקרה של איום: "צריך להיות ברור לגמרי - יש לכם חופש פעולה לבצע את המשימה שלכם"

כוכבי: יש חופש להפעיל נשק כל פעם שיש איום
  (צילום: קובי גדעון/ לע״מ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיים היום לראשונה ביקור בטחוני ואזרחי בעוטף עזה בליווי הרטמכ"ל אביב כוכבי. במהלך הביקור הדגיש כוכבי כי יש ללוחמים גיבוי מלא לפעולה במקרה של איום, זאת על רקע הביקורות על הוראות הפתיחה באש סביב מותו של הלוחם בראל שמואלי.

(צילום: קובי גדעון/ לע״מ)

"על רקע האירועים האחרונים, במקום בו כולנו נמצאים צריך להיות ברור לגמרי – יש לכם חופש פעולה לבצע את המשימה שלכם, להפעיל את הנשק שלכם בכל פעם שיש איום, בכל פעם שיש סכנה לאזרחי מדינת ישראל, לריבונות או לכם", אמר כוכבי. "אני אומר לכם תודה ורוצה לומר לכם שאנחנו סומכים עליכם ועל שיקול הדעת ששמור לכם, וגם בפעמים שבדיעבד יסתבר ששיקול הדעת לא היה מתאים, אנחנו ואני נגבה אתכם, אתם צריכים לזכור זאת ועם הרוח הזאת לבצע את המשימה שלכם. אני גאה בכם ומאחל לכם שנה טובה".

עוד באותו נושא

לראשונה: הנשיא הרצוג נפגש עם מלך ירדן

במהלך הסיור קיבל הנשיא סקירה אודות אתגרי הגזרה ממפקד פיקוד דרום, אלוף אליעזר טולדנו ולאחר מכן פגש הרצוג את הלוחמים המוצבים במרחב והרים עמם כוסית לרגל ראש השנה.

במהלך הביקור הגיע הנשיא למוצב כיפת ברזל של הגנה אווירית ולאחר מכן המשיך את ביקורו בעוטף עזה בחניכת בית ספר "יגאל אלון" בעיר שדרות ונפגש עם ראשי המועצות של העוטף.

(צילום: קובי גדעון/ לע״מ)

"אני מאוד שמח להיות כאן, אתם נמצאים פה במקום שהוא חשוב בצורה בלתי רגילה לביטחון מדינת ישראל", אמר הנשיא במהלך המפגש עם הלוחמים. "אני פה בביקור הראשון שלי כנשיא המדינה בשטח, בצה״ל, ובאתי לומר לכם תודה. אני מבקש להודות לכם, לכלל חיילות וחיילי צה"ל בערב ראש השנה".

הנשיא התייחס גם הוא לנושא מותו של לוחם צה"ל בראל שמואלי. הרצוג אמר כי הוא מגבה את המפקדים והחיילים, והוסיף: "בראל נפל כגיבור. אל לנו שמחלוקות בתוכנו, בתוך החברה הישראלית, סביב אירוע כזה שהוא כואב וטראגי בצורה בלתי רגילה, ישמחו את האויבים שנמצאים מעבר לגדר שלנו".

(צילום: קובי גדעון/ לע״מ)

"אני מאחל לכולכם בריאות טובה, תשמרו על עצמכם, אנחנו מתפללים שתשובו בשלום ומודים לכם על המאמץ גם למלא את המשימה וגם לחזור בשלום הביתה. שתהיה זו שנה של שלום וביטחון, עשיה מבורכת ובריאות טובה- גם לכם וגם למשפחותיכם", הוסיף הנשיא.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
בוודאי
וייצמן | 05-09-2021 17:11
יש חופש פעולה למחבלים ,אבל בשום אופן לא לחיילי צהל ,רק אחרי שיש נפגע ,וגם אז רק לירות ברגלים ,תספר סיפורים לסבתא שלך
2
ואז יהיה תחקיר,...
יואב | 05-09-2021 17:36
ואז יהיה תחקיר, היתה סכנה או לא היתה סכנה, ומי קובע מזו סכנה, מכירים כבר את המערכת של הג'ובניקים בפרקליטות.
3
לספרדים אסור...
שמוליק | 05-09-2021 18:11
לספרדים אסור להתלונן...לגרוסמן כן
, הוא רואה...
עובד | 06-09-2021 10:20
, הוא רואה את הזבלים הפולנים הארורים שעשו זבל מטונף חסר צורה כמוך רק חבל שלא הכניסו אותם למשרפות עם הסבים שלך ארור גזען מנובל,והי כאן פחות חלאה תת אנושית בתגובות,
גם אנחנו...
עובד | 06-09-2021 10:18
גם אנחנו לא מיתלוננים רק תלונה אחת יש לנו הספרדים למה שיחררו את הטינופות מהאבדון ולקחו את הטובים,היו צריכים לסיים עם הסבים שלך וכך לא היה כאן טינופת בן של זבלים פולנים ארורים,אבל יש מועד ב'אתה וכל הזבל הגזעני יש לכם מועד ב' בו אתם תהיו פגרים בלי כל סיוע מבחוץ,
, איפה...
הכל בעיני המסתכל...או במוחו. | 05-09-2021 21:57
, איפה השמצת הורי החייל ? יש התייחסות לכך שאינטרסנטים פוליטיים תופסים עליהם טרמפ. איפה ההשמצה ? יש אבחנה בין דברי גרוסמן במלחמת לבנון לטענות שנשמעות עכשיו. אפשר להסכים ואפשר לחלוק - היכן כאן ההשמצה ?
, חלאה...
נהנים לשנוא | 05-09-2021 21:40
, חלאה זה מי שאתה רואה במראה - אם אתה מסתכל בה. הכאב על מות בראל זל הוא כאב עצום, בעיקר למשפחה. האינטרסנטים הפוליטיים שגוררים את המשפחה לפינות הפוליטיות - תופסים עליה טרמפ, וחבל. אף אחד לא כובל את ידי החיילים. על ידי המפקד בשטח נעשתה שגיאה נקודתית, שלצערנו עלתה בדם החייל. דברים שקורים בכל מקום, בכל צבא, בכל מדינה ולא רק בצבא. המינוף הפוליטי מיותר וגם השקר שכובלים ידי חיילים. מאז החלו ההפגנות נהרגו שם כ 300 פלסטינים ונפצעו רבים אחרים. גם באיוש נהרגו עשרות מפגעים - האם הועמד לדין חייל, שוטר או אזרח, שירה במפגע ? איש לא הועמד לדין. הכל חרטא של פוליטיקאים ושינאה עיוורת של אנשים כמוך שהעובדות לא מעניינות אותם.
גם אני
החוזה | 05-09-2021 21:37
גם אני שמתי לב לכך ,אדם אחוז אמוק, טרוף של ממש ,ורץ מכתבה לכתבה ,להשמיץ את הוריו של החייל הקדוש ,כמו שציינת הדם עדיין רותח ,הדם זועק למה? למה כבלו את ידיו?למה במדינת היהודים דם המחבלים סמוק יותר מדם החילים? והולך ההלך המסואב הזה, ורץ להשמיץ לבזות את הוריו בעוד דמו של בנם יחידם רותח ,אלה החברים החדשים של בנט ,כהנא ,ואורבך ,וכל הזרם הניאורפורמי אותו הם מייצגים בגאון, במקום להיות חבר אני לכל אשר יראוך, הם חברו לרשעים פושעי ישראל בגופם ובנפשם, הפסוק אומר, והגבעונים לא מבני ישראל המה, מסביר הרמבם שזה מצויין כהסבר על אכזריותם, אין לי ספק שהכותב האכזר כאן איננו מזרע ישראל
חלאת,,,,,ארץ אל תכסי דמו
אתה | 05-09-2021 20:52
אתה חלאת המין האנושי, כתבת כבר למעלה מעשרים תגובות בהם אתה משמיץ את משפחת החייל בעוד הדם רותח,ארץ ארץ אל תכסי דמו ,דמו ודם זרעיותיו השם יקום דמו מיד המרצחים בני עוולה ,וכולנו תפילה וזעקה שגם אלו שגרמו בעקיפין ובמישרים לכבילת ידם של חיילי צהל יועמדו לדין ויישבו מאחורי סורג ובריח כל ימי חייהם וכל רכושם יעוקל וינתן כפיצוי למשפחת החללים
, גרוסמן...
יחי ההבדל הקטן | 05-09-2021 18:24
, גרוסמן תקף את מדיניות הממשלה באותה תקופה גם לפני שבנו נהרג. גרוסמן לא תקף את הממשלה דאז בגלל אירוע נקודתי, כשל מקומי טקטי, אלא בגלל המדיניות של פעולה קרקעית נרחבת בלבנון. אין דמיון בין הטענות העקרוניות של גרוסמן, שזו הייתה עמדתו מתחילת המלחמה בלבנון , ובין התקיפה הבוטה והפוליטית של משפחתו של בראל זל, כשברקע מבחינים בפעילים פוליטיים מאוד מסויימים, שמלבים את האש. בראל לא נהרג בגלל מדיניות אלא בגלל שגיאה טקטית של מפקד בשטח. גורמים פוליטיים ממנפים זאת לתקיפה בוטה וגסה כלפי בנט. בכל מקום שיש טביעת אצבע של ביבי - יש הסתה ושיסוי.
4
אובדן ההרתעה נובע מערפול החושים של הצבא
רמץ | 05-09-2021 18:58
הוראות הפתיחה באש של צהל לפי כוכבי: לפגוע באוייב (ניסוח של משפטנים) הוראות פתיחה באש שחייבות להיות: להרוג את האוייב (ניסוח של צבא) אובדן דרך ענק
5
יש חופש ויש...
רמי | 06-09-2021 7:45
יש חופש ויש מי שמחליט אחר כך אם באמת היה חופש.כל חייל אומר לעצמו למה להיות ראש גדול אהיה ראש קטן ואחזור הביתה בשלום
6
כוכבי אתה כישלון...
עובד | 06-09-2021 10:14
כוכבי אתה כישלון ואנחנו מיזמן לא סומכים על יצור שגונב את הפנסיות של האזרחים לטובת נהנתנים שעשו אפס בצבא,אתה שודד ולא ראוי,לך חזרה לכוך שלך עם ממשלת החידלון והאסון בקרוב יהיה להם, ולך סוף מר,
7
אם זה היה...
זובשטיין | 06-09-2021 13:15
אם זה היה הילד שלך לא היית מדבר ככה. מפקדים עלובי נפש לחיילים עזי נפש