אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ח"כ ארבל במליאת הכנסת על חשיפת סרוגים: "בנט בנטט אתכם"

ח"כ משה ארבל התייחס לחשיפת סרוגים לפיה תקציב החמ"ד לא עוגן בבסיס תקציב המדינה. הוא לעג למודעת ראשי המוסדות: "תראו איזה בושה. מימנתם, שילמתם על מודעות בכל כלי התקשרות, ובנט בנטט אתכם עוד פעם"

ארבל במליאה על חשיפת סרוגים: "בנט בנטט אתכם"
  (צילום: ערוץ כנסת)

ח"כ משה ארבל מש"ס, התייחס בדיון במליאת הכנסת על תקציב המדינה לחשיפת סרוגים לפיה תקציב החמ"ד נכנס לבסיס התקציב רק באופן זמני.

עוד באותו נושא

בניגוד להצהרות: החמ"ד לא עוגן בבסיס התקציב


51

ארבל הקריא את מודעות התמיכה של מוסדות החינוך הסרוגים בבנט, ואז לעג להם: "תראו איזה בושה. מימנתם, שילמתם על מודעות בכל כלי התקשרות, ובנט בנטט אתכם עוד פעם. זה לא בתקציב והוא לא התכוון שזה יהיה בתקציב, וההבטחה לא הייתה ליבתית. הייתם שואלים אותנו כמה דקות לפני, והיינו חוסכים לכם את הוצאות הפרסום".

ארבל מתייחס לחשיפה של כתבנו אמיר אטינגר בסרוגים לפיה בניגוד להבטחה של בנט ושקד – תקציב החמ"ד לא עוגן בבסיס התקציב של משרד החינוך לזמן ארוך טווח – אלא הוכנס לתקציב לשנתיים הקרובות בלבד.

בהצבעת הממשלה על התקציב, תקציבי החמ"ד נלקחו מכספים קואליציוניים. כעת אנו חושפים בסרוגים כי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה קובעת כי כספים אשר מקורם בהסכמים קואליציוניים ומשולבים בחוק התקציב –  נכנסים לתקציב רק לאותן שנים המוזכרות בחוק גם בהצבעה בכנסת, קרי: 2021-2022.

בהנחיית היועמ"ש מס' 1.1801, בנושא יישום הסכמים פוליטיים בעלי משמעות תקציבית נכתב: "הסכום הנדרש ליישום ההסכם הפוליטי התקציבי ישולב בחוק התקציב תחת המשרד הרלוונטי. הכללת תקציב שיסודו בהסכם פוליטי בתקציב המשרד אינה מקנה לו מעמד בבסיס התקציב מעבר לתקופה שלה נועד ההסכם".

למעשה, כפי שקראתם, תקציבי החמ"ד מופיעים בתוך ספר התקציב של משרד החינוך רק מכוח אותה הנחיית יועמ"ש, הקובעת לשלב את ההסכמים הפוליטיים בחוק התקציב תחת המשרד הרלוונטי, ולא מכוח הישג של ימינה אשר לטענתם ספר התקציב מעיד כי תקציבי החמ"ד מופעים בבסיס תקציב משרד החינוך.

המשמעות היא כי תקציב החמ"ד לא יופיע בתקציב משרד החינוך כבר משנת 2023. בנט הכניס את תקציב החמ"ד לתקציב משרד החינוך רק לשנתיים הקרובות בלבד, ולאחר מכן אנשי החינוך בציונות הדתית ידרשו להמשיך להתדפק על דלתותיהם של הפוליטיקאים כדי להשיג תקצוב מחדש לחינוך הממלכתי דתי.

אם בימינה טוענים שתקציבי החמ"ד אשר הצביעו עליהם בממשלה ככספים קואליציוניים, נכנסו לבסיס התקציב והגדילו את תקציבו הקבוע של משרד החינוך, אז הם עברו על הנחיית היועמ"ש וגם שיקרו לשרים שהצביעו על תקציבי החמ"ד ככספים קואליציוניים חד פעמיים.

חברי ימינה התפארו בהישג שלא היה

כזכור, חברי ימינה התפארו ברשתות החברתיות ובתקשורת המגזרית, כי לראשונה בהיסטוריה הם הסדירו את תקציב החמ"ד לזמן ארוך טווח כך שלא יהיה צריך לרדוף יותר אחרי פוליטיקאים -אך הדבר אינו נכון, בלשון המעטה.

בלשכת רה"מ אמרו: "הסדרת התקציב תבטיח את קיומו באופן יציב, קבוע וארוך טווח".

השרה שקד התפארה בהישג ואמרה באולפן סרוגים: "זה אומר שמעכשיו והלאה מי שאחראי על תקציב החינוך בציונות הדתית, לא יצטרכו להתחנן לפוליטיקאי לכסף שבד"כ היה תוספתי, זה תקצוב קבוע כמו שאר מערכת החינוך".

שקד אף הגיבה לפרסום של קלמן ליבסקינד כי בהצבעת הממשלה תקציב החמ"ד הוגדר כספים קואליציוניים בלבד, וטענה כי בכנסת ישנו זאת: "ב-30.08 יתפרסם ספר התקציב שיונח בכנסת. שם ניתן יהיה לראות אם הכסף בבסיס התקציב".

ח"כ אורבך כתב בחשבון הטוויטר: "שני ראשי ממשלה; אחד 5 שבועות, אחד מעל 12 שנה. במבחן התוצאה לראשונה תקציבי החמ"ד בבסיס תקציב משרד החינוך לא הבטחה, הסדרה. ימינה הבית של הציונות הדתית".

כמו כן, ראשי מוסדות החמ"ד הוציאו מסמך בו כתבו לראש הממשלה: "ברוך שומר הבטחתו" על כך שהסדיר את תקציב החמ"ד בבסיס התקציב.

כאמור, הנחיית היועמ"ש קובעת כי גם בהצבעה בכנסת על ספר התקציב, כספים ממקור קואליציוני נכנסים לתקציב רק באותן שנים המוזכרות בחוק ולאחר מכן הם לא יופיעו בבסיס התקציב.

 

(המסמכים אשר עליהם הצביעו בממשלה מעידים שמקור הכספים של החמ"ד הוא קואליציוני).

פנינו מס' פעמים לימינה ולמשרד האוצר אך הם טרם מסרו תגובה והיא תצורף כשתתקבל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
19 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
אין שום השגים...
אלי | 02-09-2021 12:57
אין שום השגים מפלגת השקרים של בנט וחבריו השקרנים ילכו לפח האשפה של ההסטוריה בתור מפלגת השקר הגדול שהיתה בארץ בחסות התקשורת השמאלנית טיפש מי שבוחר בהם
הקבה לא טיפש....
דודו הראל | 03-09-2021 21:19
הקבה לא טיפש. אתם טיפשים. עוד כמה ימים נתפלל אתה בחרתנו מכל העמים, אהבת אותנו ורצית בנו... גם שמאלנים הם יותר צדיקים ממכם. מי אתם שתלכלכו על עם ישראל? יש לכם רק עוד כמה ימים כדי לבקש סליחה ולא בטוח שהקבה יסלח למה שאת עושים לבני עמנו.
2
ח"כ ארבל צודק יש לנו ראש ממשלה נוכל
אריק | 02-09-2021 13:09
שוב ושוב סיבובים על הציונות הדתית שאפשר בהם לקנות ולמכור קרח אצל האסקימוסים. עוד מעט כל הקרח ימס שם
צודק.צריך ללמוד מהחרדים איך לשדוד את המדינה
חנן | 02-09-2021 14:13
לא לחינם הם קבלו פרס נובל לסחטנות וקבצנות.
3
מר ארבל הנכבד...
צביקה | 02-09-2021 13:20
מר ארבל הנכבד פתאום השסניקים דואגים לחמד. מעניין מה קרה? איפה הייתם בעבר? צבועים שכמוכם.
4
אין כבר מילים...
יהודי | 02-09-2021 14:55
אין כבר מילים על הבנט הזה
5
חחחח ענק ...
דורון | 02-09-2021 15:03
חחחח ענק
6
ארבל ממפלגת האסירים...
נורי | 02-09-2021 15:12
ארבל ממפלגת האסירים המשוחררים פוער שוב את פיו.
אתה גדול...
מאיר | 02-09-2021 17:16
אתה גדול ,מפלגת האסירים ,בסעודיה היו קוטעים להם את הידים ,אבל כאן ראס חמא הגדול צריך תמיכה אז לקח ליצן רעריאן ודרטניאן, זבלים.
7
מהותו ההופכית של...
עמי2 | 02-09-2021 16:21
מהותו ההופכית של בנט נרמזת בשמו ע'פ א'ת-ב'ש (מחליפים אות ראשונה באחרונה- א'= ת', ב'= ש', ג'= ר' וכ'ו). ודאי לא תופתעו- תקבלו שטן...
אם כבר,,,,בנימין...
נורי | 02-09-2021 19:41
אם כבר,,,,בנימין נתניהו=חורבן הבית=בכיה לדורות. תבדוק.
8
קשה לאופוזיציה להודות...
טובה מועלם | 02-09-2021 19:54
קשה לאופוזיציה להודות שהממשלה היחידה שיכולה לקרות היא של בנט לפיד. שכל אחד מהשרים בא לעבוד. אין ג'ובים. אין שחיתות. פשוט תענוג.
כמה טיפשה...
דניאל | 04-09-2021 13:41
כמה טיפשה את יכולה להיות??? ממש בלי גיובים??? לעבוד??? על מי??? תבדקי את המינויים ( יעל גרמן שלא יודעת מילה בצרפתית ועוד ועוד...) שלא נדבר על חוק נורבגי שהם כל כך התנגדו לו!!!! ( כמה שרים יש? את יכולה להזכיר לי???) בסופו של דבר, התקשורת מצליחה לעצב את המוח הקטן שלך כפי שרוצים!!!! מה ניתן לצפות מראש ממשלה ששיקר לאורך כל הדרך!!! לצערי הרב, הנוכל הזה יחד עם חבורתו מסוכנים למדינה
אין ג'ובים ? אבידר , פנסיות לאנשי קבע ?
זאב | 02-09-2021 23:33
לוביסטים שעיקרו חלקים מהתקציב שהיו לטובת כלל הציבור ? עוד שמאלני שחיי במציאות מדומיינת משלו. אין טעם בכלל לדבר עם האנשים הללו כי הם לא חיים במציאות. הם חיים עם עצמם בתוך עולם שבראו לעצמם. עד שהמציאות מתנגשץ להם בפנים. אבל מסתבר שהם לומדים גם מהמכות. פשוט כסילים
9
ארבל בתור נציג...
יורם | 02-09-2021 19:57
ארבל בתור נציג שס אני מצפה ממך לעודד את בפרזיטים ואת הטפילים לצאת לעבודה וגם לשרת בצבא כי הרי אתם ימניים .!!!! מה דעתך ??
למה אמא...
יבגני | 03-09-2021 17:20
למה אמא עובדת ? טיפש
10
רשעים ארורים ...
אבי | 03-09-2021 17:19
רשעים ארורים
11
בנט ושקד ליברמן...
יבגני | 03-09-2021 17:21
בנט ושקד ליברמן ימכרו את אמא שלהם לערבים בשביל כיסא רשעים ארורים
ביבי ימכור...
יבגני האמיתי | 04-09-2021 13:15
ביבי ימכור את המדינה בשביל הארכת סמן בכיסא ובונה על טיפשים רשעים וארורים כמוך