6 שנים אחרי: זוכו 5 קטינים ממשתתפי 'חתונת השנאה' - סרוגים

6 שנים אחרי: זוכו 5 קטינים ממשתתפי 'חתונת השנאה'

שש שנים אחרי חתונת השנאה בה רקדו נערי גבעות עם תמונות של בני משפחת דוואבשה מזכה בית המשפט 5 קטינים שהשתתפו מאשמת הסתה. בן גביר: "לא כל מעשה לא יפה ומכוער הוא פלילי"

author-image
6 שנים אחרי: זוכו 5 קטינים ממשתתפי 'חתונת השנאה'
  חתונת השנאה (מתוך ערוץ 10)

מכה לפרקליטות. בית משפט השלום בירושלים זיכה את חמשת הקטינים שהשתתפו ב'חתונת השנאה', מאשמת הסתה.

מדובר בחתונה של 'נערי גבעות' בהם רקדו חברי החתן לצלילי השיר 'זכרני נא', כשהם דוקרים את תמונתם של בני משפחת דוואבשה. הפרקליטות הגישה כתבי אישום נגד מספר חברים בהם החתן, חבריו ואפילו הזמר סיני תור שהופיע בחתונה.

עוד באותו נושא

כתב אישום נגד 13 ממשתתפי "חתונת השנאה"

כעת מזכה בית משפט השלום בירושלים את הקטינים שהשתתפו בריקודים, מחמת הסתה ומותח ביקורת קשה על הפרקליטות שבכלל הגישה נגדם כתב אישום.

השופט כתב בהכרעת הדין: "הקטע הפסול היה חלק ממחרוזת ריקודים לגיטימית, הנאשמים רקדו לפני ואחרי – או למצער הביעו באמצעות הריקוד ביקורת על מעצרם חבריהם בעקבות פרשת דומא, ולאו דווקא הסיתו ותמכו בפגיעה בבני משפחת דוואבשה. הגישה שנקטה המאשימה ייחודית".

בהמשך הוסיף אפילו: "התועלת בסגירת התיק עולה על האינטרס הציבורי הגלום בהמשך ניהול ההליך הפלילי כנגד הנאשמים".

עו"ד משה פולסקי מארגון חננו המייצג שניים מהקטינים בירך על ההחלטה "אנו שמחים שבית המשפט קיבל את עקרי הטענות שלנו, הן לכך שלא היתה שם הסתה, הן לכך שהפרקליטות נקטה באכיפה בררנית. מדוע המאשימה בחרה דווקא להעמיד לדין את הנאשמים האלה? בסופו של יום עיקר הטענות שלנו שמדובר בתיק עם רקע פוליטי שהתנהל כנגד נערי הגבעות התקבלו, ובית המשפט זיכה את הנאשמים מעבירת ההסתה".

בן גביר: לא כל מעשה מכוער הוא פלילי

ח"כ איתמר בן גביר שייצג את הבגירים בתיק ואף נכח בחתונה מסר בתגובה: "מהרגע הראשון טענתי שהפרקליטות נתלתה על עץ גבוה ומדובר בכתב אישום פוליטי, מופרך ומיותר. מאוד לא אהבתי שדקרו תמונת תינוק ולא צריך להסכים עם התמונות הלא יפות ששודרו מהחתונה, כדי להבין שבמדינת ישראל אסור שתהיה אפליה, ברהט חוגגים עם רובים, באום אל-פאחם יורים יריות בחתונות ורק כאן הגישו כתב אישום.

לא כל מעשה לא יפה ומכוער הוא פלילי וחשוב שבית המשפט העביר לפרקליטות מסר שלא מדובר בעבירה פלילית. חופש הביטוי נבחן דווקא ברגעים כאלה. כעת אני מקווה שהפרקליטות תחזור בה מכל האישומים כלפי הבגירים בפרשה ותחסוך משפט מיותר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
מתנחלי גבעות
אוראל | 01-09-2021 13:04
חבורת גזענים ארורים ותו לא.
מתביישת לחלוק איתך את אותו השם - יא זבל!
אוראל זר זהבי | 05-09-2021 11:01
ואיפה שמאלני אומלל וצבוע כמוך היה כשמחבלים שחטו משפחות קדושות? לא השמעת אז ציוץ - נכון? להפך: חגגת עם הנאצים האלו - ששמחו וחילקו סוכריות - אל תזבל במוח - חבל גם ככה שירדתי לתת רמה שלך!
לערבים שונאי ישראל - יש לך רק מילים טובות
דוד | 01-09-2021 18:16
חיפשת בנרות למצוא חבורה מספיק הזויה כדי שיהיה לך לעז להוציא על יהודים. אבל לערבים - מבחינתך זה בסדר שהם שונאים יהודים ורוצים לשפוך את דמם... אנטישמיות יכולה להדביק גם יהודים מסתבר.
2
הצדק יצא לאור,...
לאוליאל תפרו תיק | 01-09-2021 13:42
הצדק יצא לאור, רדיפה פוליטית, וזה לא סותר את זה שזה לא יפה לרקוד עם התמונות
3
הכל אכיפה בררנית...
בכפרים חוגגים מוות של חילים נרצחים ומה עושים .מאשימים את ביבי בשמוש פוליטי של רצח בראל .זה לא פוליטי זה מזעזע הפקרת חילים עם נשק אזוק. לא מסכימים לחילים אזוקים לסכן חייהם על שקר טןהר הנשק. היה מרחק של 300 מטר למחבלים שדינם מוות כפי שבן גוריון אמר.מטרתם המשך השואה . בושה וחרפה לממששת ישראל ולפוליטיקאים התוקפים את ביבי .כך גם נלחמים בקורונב .לא ענין בריאותי אלא העיקר לא כמו ביבי . בושה וזוועה .בראל כסמל לדם יהודי הפקר ולא עוד | 01-09-2021 17:39
הכל אכיפה בררנית חפץ מהמשטרה לשעבר אמר שירה בביבי אם יבחר.מה קרה ?
4
צודק בן גביר.
דוד | 01-09-2021 18:20
החבורה הזאת הזויה, מופרעת וסוטה מדרך התורה והשכל הבריא. אלא שלא מדובר ברוצחים או במסיתים לרצח - סתם מופרעים. לא פחות מופרעים הם גורמי השלטון, הפרקליטות והשמאלנים האחרים שמחפשים בנרות איך לפגוע בהתיישבות ובציבור האמוני.
היא ממש...
יהודי נורמלי | 01-09-2021 22:00
היא ממש לא מופרעת בכלל לא הזויה ואשמח שתמצא לי איפה בדיוק במעשה הזה יש סטיה מדרך התורה. אך אתה מוציא שם רע ולשון הרע וזה ודאי נגד התורה
5
עלמא דשיקרא.משיח בא...
שרה זכריהו | 01-09-2021 19:13
עלמא דשיקרא.משיח בא . עתונות רשעה לא מהיום. משיח בא
6
בראל אחי ה...
שרה זכריהו | 01-09-2021 19:20
בראל אחי ה חדר י ה . קדוש עולמים,בגן עדן ת היה מנוחת ך ונזכור ונזכיר לחילים עם רובים אזוקים.חייך קודמים. אתה שם בחדר השם,ואחי ה הנביא מלמד אותך תורה .הוא איתך חייל צדיק שלנו. קרבן למחבלים זדים בני מוות ,שמטרתם המשך השואה .כן כך אמר בן גוריון. רק עוצמים עיניים,התגיסת לצבא,מסרת נפש ,צדיק ולא עודהורשת לנו את המסר,חייך קודמים .לא עוד חילים אזוקים מול מחבלים פראי אדם השולחים ילדים אלי קרב,.חייך קודמים,וחי בהם למען השם והגנת ישראל.הבאת לקידוש השם וכל הברכות והתפילות מונחות למרגלות נשמתך ומלאכים סובבים אותך,ואת הנופלים על קידוש השם למען ארץ הקודש ארץ ישראל .עד מתייייי.כן,חייך קודמים ובחרנו בחיים.
7
הוריו של הצדיק,בראל...
שרה זכריהו | 01-09-2021 19:22
הוריו של הצדיק,בראל אחי ה חדר י ה שמואלי. תנוחמו מהשמים .ואין נחמה והכלה ,לנפילת בנכם על קידוש השם,שיכול היה להמנע. דם יהודי לא י ה יה הפקר.
8
מעניין עם זו...
סתם מעניין ... | 01-09-2021 19:51
מעניין עם זו היתה חתונה בגרמניה עם תמונות של משפחה יהודית ונערים גרמניים שדוקרים אותה , אם גם אז הייתם חושבים זה לא יפה או שהייתם רוצים לראות אותם נשפטים ...
צבוע אומלל: מעניין שלשמאלני ציקינן ותחמן
אוראל זר זהבי | 05-09-2021 11:02
כמוך לא אכפת ממשפחות יהודיות שנרצחו רק בשל יהדותן - ומההסתה הגוברת נגדן - ומהחגיגות בעזה ובכפרים הערבים - העיקר להשוות לשואה כשנוח ומשתלם לך - אבל לזכור שהערבים המחבלים הם בעצמם כמו הנאצים - זה ל א ! גיס חמישי!!!
9
מדובר בנוער נושר,...
איפה ואיפה | 01-09-2021 20:33
מדובר בנוער נושר, אם היה מתייחסים אליהם כאל נוער נושר ולא ארגון פשע היו יכולים להיבנות גשרים אלא שהמערכת בחרה לפרנס שוטרים ומחלקה שלמה בשב״כ. יש גם פוליטיקאי קטן שבנה את הקריירה המטונפת שלו על היבדלותו מהנערים האלה. בקיצור, מאוד נוח למערכת שיש נערי גבעות ומאוד נוח למערכת שיש את מי לשנוא. 1984 בהתגלמותו