אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קרן אחד לאחד: בואו לבנות את הסיירת של עולם התורה הסרוג

יו"ר קרן 'אחד לאחד' הרב יצחק נריה מספר איך מטפחים ומחזקים את הדור הבא של ההנהגה הרוחנית הציונית-דתית. "אין זכות יותר גדולה מאשר לתמוך בעמלי תורה"

בואו לבנות את הסיירת של עולם התורה הסרוג
  הרב יצחק נריה באולפן סרוגים

ערב יום הדין תשפ"ב, זה הזמן לחזק את עולם התורה הסרוג. באולפן סרוגים התארח הרב יצחק נריה, ראש ישיבת ההסדר 'תורה בציון' ויו"ר קרן 'אחד לאחד' המחזקת קבוצה של אברכים מצטיינים בישיבות.

"יש גידול ופריחה של עולם התורה הציוני, אך יחד עם זאת יש כובד ראש, כי התלמידים שמגיעים לישיבות, לא למדו בפנימייה, וקשה להכניס אותם למסגרת הישיבתית. כמובן שיש קבוצת עילית שכבר מסתערת על הגמרא, אך יש קבוצה לא מבוטלת, שהכניסה שלה לעולם של שלושה סדרים הוא איטי יותר.


לתרומה ללומדי התורה דרך קרן אחד לאחד לחצו כאן >>

עולם התורה הוא החיסון של החברה

אני רואה בעולם התורה את המערכת החיסונית של הציבור. בסוף, יש התמודדויות מאוד קשות שהדור הזה מתמודד איתן, מבית ומחוץ.  תפיסות עולם, דברים פרוגרסיביים, אמירות, השפעות זרות, ובניית עולם תורה יוצר חיסון עמוק של החברה, של לדעת מה הקב"ה רוצה מאיתנו. וזה אפילו מצפן. מצפן חברתי שמוביל את הרוח והכיוון, וזה לוקח זמן.

עוד באותו נושא

תרמו עכשיו: כך תעזרו ללומדי התורה בחג הקרוב

קרן אחד לאחד, היא חיזוק ספציפי של אברכים וישיבות

יש לנו שלושה מסלולים. הראשון הוא קרן גמ"ח שיהודי העמיד לטובת המוסדות. זו קרן להלוואות למוסד שנמצא במצוקה כלכלית רגעית, וזה פחות קשור לציבור הרחב. ברוך ה' זה הציל הרבה מוסדות.

המסלולים הנוספים הם בעידוד הציבור. הראשון הוא אברכים מצטיינים, בהם אנחנו תומכים כל השנה. כדי לטפח את אותם רבנים, מנהיגים ופוסקים של הדור הבא. מי שלא יודע לטפח סיירת – לא תהיה לו סיירת. אנחנו צריכים לפתח הנהגה רוחנית משלנו וזה נעשה על ידי הצמחת אברכים מצטיינים.

אברכים שוטפים חרדי מדרגות כדי להחזיק את הראש מעל המים

ואיך זה עובד? כלומר, אני תורם לקרן 'אחד לאחד' ואתם מעבירים את הכסף לישיבה?

אנחנו מעבירים את הכסף ישירות לאותו אברך מצטיין. אנחנו מעבירים  3,000 שקל בחודש והישיבה מעבירה לו לפחות עוד 2,000, ככה שהוא מקבל לפחות 5,000 שקלים בחודש, זה לא כל אברך, יש ועדה שבוחנת בראשות הרב יעקב אריאל, הרב ציון לוז ועוד – כדי לברור את המצטיינים.
לתרומה ללומדי התורה דרך קרן אחד לאחד לחצו כאן >>

ויש לנו פרויקט נוסף, שהוא הקרוב ביותר, והוא פרויקט החגים. אנחנו פעמים בשנה תומכים באברכים לקראת החגים. זה פרויקט שאני קיבלתי אותו מסבא – הרב משה צבי נריה זצ"ל, שהיה תומך בבחורים גם אחרי שהמשיכו לישיבות, כאלה שיש להם קושי כלכלי.

החגים הם זמנים שמרובים בהוצאות, בוודאי במשפחות ברוכות ילדים. אנחנו יודעים על אברכים ששוטפים חדרי מדרגות כדי להתפרנס, מוכרים פרחים לפני שבת, ומנסים מכל הבא ליד להחזיק את הראש מעל המים. זו זכות שלנו לעזור לאותם לומדי תורה. צריך לזכור שבסוף איכות צומחת מכמות. אנחנו שליחים של הציבור. התמיכה היא אדירה ואנחנו יודעים כמה זה משמעותי לאברכים.

אין זכות יותר גדולה מאשר לתמוך בעמלי תורה

צריך לדעת, מי שתורם, מעביר את הכסף ישירות לאברכים. הכל מבוקר, הם ממלאים טפסים ואנחנו בודקים אותם. ונותנים ביד אוהבת, לא כמתנה לנזקק אלא כזכות שלנו לתמוך בתורה. אין זכות יותר גדולה מאשר לתמוך בעמלי תורה.

לתרומה ללומדי התורה דרך קרן אחד לאחד לחצו כאן >>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
משעשע
עמדין | 01-09-2021 23:57
לדבר על תמיכה בעמלי התורה,עם כיפות סרוגות ששונאים ועויינים עמלי תורה הרבה יותר מאחרוני האנטישמים, מעניין שאף סרוג הדיוט לא קופץ הפעם בראש להגיד אבל ברמבם כתוב וכו ,מה הרמבם דיבר רק על עמלי תורה חרדים,לעמלי תורה לא חרדים הרמבם התיר לקבל תמיכה?אין גבול לצביעות