אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משרד החינוך: כך תיפתח שנת הלימודים בערים אדומות

אחרי האישור אתמול בקבינט, משרד החינוך מפרסם את מתווה הלימודים. מורים והורים יוכלו להיכנס למוסד החינוכי רק בהצגת תו ירוק. בערים אדומות התיכונים ילמדו רק עם 70% מחוסנים

סופית: כך תיפתח שנת הלימודים בערים אדומות
  (צילום: גרשון אלינסון/פלאש90)

עם אישור התקנות על ידי קבינט הקורונה, משרד החינוך מפרסם היום (ג') את התכנית הלאומית לפתיחת שנת הלימודים, באופן מלא, מקיף ומפורט.

בעקרון, בערים שאינן אדומות, מערכת החינוך תתנהל בשגרה. בערים אדומות, ההשפעה תהיה רק על כיתות ח' ומעלה, שם ייבדקו האם בכיתה יש 70% בעלי תו ירוק.

עוד באותו נושא

סופית: שנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר

במשרד החינוך אומרים: "התכנית הלאומית נשענת על עקרונות היסוד, לפיהם הלימודים יתקיימו באופן פיזי, רציף ומלא, כדי להעניק לתלמידי ישראל יציבות, ודאות ושגרת חיים. הלימודים בתוך בתי הספר וגני הילדים יאפשרו לתלמידים לצמצם את הפערים הלימודיים שהם צברו ואת הקשיים הרגשיים והחברתיים שהם חוו לאורך הקורונה בשנה וחצי האחרונות.

בד בבד הם יעניקו להם עוגן משמעותי. בנוסף, התכנית מתבססת על מתן גמישות למנהלים בבחירת אופן צמצום המגעים, ועל מספר שכבות הגנה (צעדי מניעה, איתור ובקרה), שיבטיחו את בריאותם ואת שלומם של התלמידים ושל אנשי החינוך."

ביישובים ירוקים/צהובים/כתומים

• גני ילדים, צהרונים וכיתות א'-יב' יקיימו למידה מלאה על פי מערכת השעות הקבועה, בכל ימות השבוע.

בישובים אדומים

• בגני הילדים, בכיתות א-ד' ובצהרונים: הלמידה תתנהל כרגיל, בתוך המסגרות.

• בכיתות ה'-ז': הלמידה תמשך אך תוך נקיטת פעולות ל"צמצום מגעים" (בישובים כתומים ואדומים). המשמעות: בתי הספר יוכלו לבחור, למשל, ללמוד במתכונת של קבוצות או בשטח פתוח או במתכונת אחרת.

• בכיתות ח'-יב': יעברו ללמידה בשטח פתוח או למידה מרחוק, אם בכיתת האם יש פחות מ-70% פטורי בידוד. אם בכיתה יש יותר מ-70% פטורי בידוד – ימשיכו ללמוד פיזית, במסגרות.

• אופן חישוב 70% פטורי בידוד: בחישוב זה נכללים תלמידים מחלימים, מחוסנים בחיסון שני וחיוביים בבדיקה סרולוגית, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. יחד עם זאת, במהלך חודש ספטמבר גם תלמידים שקיבלו מנת חיסון ראשונה יכללו במניין הנדרש (70%), אך הדבר לא מקנה להם פטור מבידוד במקרה של מגע עם מאומת.

חינוך מיוחד

• תלמידים בשילוב אישי בחינוך הרגיל: ילמדו ככל יתר תלמידי הכיתה.

• חינוך מיוחד ונוער נושר ובסיכון: ימשיכו ללמוד כרגיל במסגרות.

תו ירוק חובה

כל הבאים לגני הילדים ולבתי הספר ובכלל זה, עובדי הוראה, מפעילים חיצוניים והורים יציגו תו ירוק או תוצאת בדיקה שלילית בכניסה, פרט לתלמידים הלומדים במקום. יש לציין כי רק תוצאה של בדיקה מהירה (אנטיגן) שבוצעה בתחנת בדיקה, ויש לה אישור ממשרד הבריאות (באמצעות אימות או ברקוד), תתקבל.

כל אחד מאלה שצויינו מעלה שלא יציג בדיקה, לא ייכנס אל הגן או אל בית הספר. עובד הוראה שבחר לא התחסן ולא להציג בדיקה לא ייכנס אף הוא.

הורים בתקופת ההסתגלות בלבד

בתקופת ההסתגלות למסגרת החדשה: במהלך שבעת ימיו הראשונים של התלמיד בגן או בבית הספר, יתאפשר להורה ללוות את ילדו רק בשטח פתוח של הגן או בית הספר (בחצר, למשל), גם אם אין לו תו ירוק או תוצאת בדיקה שלילית בבדיקה.

תלמידים

ביום הראשון ללימודים (1.9), המורים, המורות והגננות יאספו מילדי הכיתה או הגן את אישורי ההורים על תוצאה שלילית בבדיקה המהירה הביתית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בקיצור זורקים את...
מיץ פטל | 31-08-2021 19:38
בקיצור זורקים את האחריות על בתי הספר. ממשלה מנותקת שמפחדת לקחת אחריות על כלום. על זה נאמר להצלחה אבות רבים, הכשלון יתום...