אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נשיא המדינה חנך 2 בתי ספר חדשים בשומרון

רגע לפני תחילת שנת הלימודים, נשיא המדינה ורעייתו חנכו שני בתי ספר במועצה האזורית שומרון וכן נפגשו עם הרב מלמד. מדובר בביקורו הראשון של הרצוג ביהודה ושומרון מאז כניסתו לתפקיד

נשיא המדינה חנך 2 בתי ספר חדשים בשומרון
  (צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ)

שנת הלימודים יוצאת לדרך: נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל ביקרו היום (שלישי) במועצה האזורית שומרון, שם חנכו מבנה חדש לביה״ס היסודי הממלכתי מונטסורי בסלעית וכן בניין חדש לאולפנית ״צביה״ בהר ברכה. כמו כן, שוחחו עם קבוצה מצומצמת של התלמידים, התלמידות ומוריהם. בנוסף נועדו עם רב היישוב הר ברכה, הרב אליעזר מלמד ורעייתו ענבל.

בית הספר היסודי בסלעית שנוסד לפני כארבע שנים הוא בית ספר מונטסורי המלמד במתכונת דו-גילאית ודוגלת בעידוד למידה עצמאית של הילד, כבוד ואמונה בכוחו. בביקורם, גזרו הנשיא ורעייתו את הסרט לחנוכת מבנה הקבע החדש של בית הספר ונפגשו עם נציגי התלמידים בגילאים שונים ועם חלק מסגל המורים המגוון במיוחד המועסק בבית הספר.

הנשיא התייחס לשותפות הייחודית שנוצרה בבית הספר ואמר כי "מי שמסתכל על בית הספר המגוון עם צוות ההוראה המקסים והפסיפס האנושי הייחודי שנמצא כאן, לא יכול שלא להתרגש ולהאמין שיש למה לצפות, יש למה לקוות, יש מדינה נפלאה ועם נפלא״.

עוד הודה לצוות החינוכי ואמר: "אני יודע שאתם שואבים השראה מהמחנך יאנוש קורצ’אק, אז אני רוצה לסיים בציטוט שלו שראוי שכל מורה יכיר וילמד, ובכל פעם שאני אומר אותו אני מתרגש מחדש: ״הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים והדואג לדורות מחנך אנשים".

(צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ)

לאחר מכן, המשיכו לאולפנת ״צביה״ הר ברכה, שם גזרו את סרט מבנה הקבע החדש של האולפנה בו יחלו ללמוד השנה לראשונה. הנשיא ורעייתו נפגשו עם רב היישוב הר ברכה אליעזר מלמד, ולאחר מכן השתתפו בטקס חגיגי המסמן את תחילת שנת הלימודים החדשה.

"מדי שנה בזמן הזה, בתחילת הסתיו נדמה שהאוויר נעשה חגיגי יותר. הימים הנוראים, ימי השיא של לוח השנה העברי, הולכים יד ביד עם ילדי וילדות ישראל, שבכל רחבי הארץ בשלל גילים, מגזרים וכיתות פוסעים לאיטם, עם ילקוט על גב, בדרכם לבית הספר" אמר הרצוג. "כל התקוות והמשאלות התפילות, החששות והדאגות לקראת השנה החדשה גואים בלב".

(צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ)

"זו ההזדמנות לברך מעומק הלב את תלמידות ותלמידי ישראל וכמובן אתכם" הוסיף. "החגיגיות הזאת מורגשת היטב כאן באולפנת הר ברכה, ואני שמח ומודה לכן, יקירותיי, שהזמנתן אותי לחלוק אתכן את ההתרגשות הזאת, את הסקרנות, את הציפייה, למה שהשנה הזאת תביא עמה, והכל נעשה במבנה חדש ויפיפה עם נוף נפלא ועיצוב נפלא״.

עוד ציין כי ״השנה הקרובה – היא שנת שמיטה, והאיכרים סוף סוף יזכו לנוח קצת. לעומתם, למי שעוסק בחינוך ולמלאכת הלימוד והלמידה אין שנת שמיטה אף פעם. אין פירות מתוקים יותר מפירות החינוך. חינוך ליהדות, לציונות, לישראליות, ישראליות שרואה ומכירה גם במי ששונה, ישראליות שצומחת מתוך שמירה על הזהות, ישראליות של "יחד", שמייעדת לתרומה לחברה ולמדינה המגוונת והמרהיבה שבנינו. יקירותיי, ה"יחד" שלנו מבוסס בראש ובראשונה על ערבות הדדית".

(צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ)

הנשיא התייחס בכל נאומיו לחשיבות החיסונים ואמר: "בימים האלה – ערבות משמעה להתחסן. לכו להתחסן כי בכך אנחנו דואגים לאחרת ולאחר, לשכן, לחבר, למשפחה ולקרובים ביותר. וגם למי שלא יכול להתחסן שצריך את האפשרות לנוח חופשי ורק יוכל לעשות זאת בזכות המתחסנים. בתחילת החודש פתחתי את שנת הלימודים בחברה החרדית, מחר אבקר בשלושה בתי ספר במודיעין, אני עובר עיר עיר, קהילה קהילה, ומפציר בכולם חדות ערבות הדדית וללכת להתחסן – אנא! התחסנו! הגנו עליכן, הגנו עלינו".

״אני רוצה להניח לרגע בצד את הוויכוחים הפוליטיים לגבי הסדר הקבע עם השכנים הפלסטינים ולומר אמת אחת פשוטה- הקשר העמוק של העם היהודי למרחבים האלה, בלתי ניתן להכחשה ולהפחתה" הזכיר. "אני לא נמצא כאן בפעם הראשונה, הייתי בהר ברכה ברגעי שמחה ויגון, ביקרתי לא פעם את הרב מלמד. המקום הזה נוגע בדנ״א שלי, כיהודי וכישראלי. הרי כל ביקור בשומרון הוא צלילה לעומק ההיסטוריה שלנו. עבר והווה מקופלים כאן בין ההרים. אני מאחל לתושבי ותושבות השומרון ביטחון, שגשוג ורווחה בשנה הבאה עלינו לטובה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו