אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עוד אין תשובה לבדיקה הסרולוגית? זאת הסיבה

מבצע הבדיקות הסרולוגיות לילדים יימשך עד ה- 31.8. עקב כך, פיקוד העורף כינס את התשובות לכל השאלות. כוכב ילדים מפתיע התגייס עבור הילדים (וההורים) שעדיין חוששים

עוד אין תשובה לבדיקה הסרולוגית? זאת הסיבה
  (צילום: אוליבר פיטוסי\פלאש90)

מהיום (חמישי) ועד יום שלישי ה- 31.8 ייפתחו מתחמי בדיקות סרולוגיות, בעיקר ברשויות שנמצא בהן שיעור נדגמים עם נוגדנים לנגיף הקורונה גבוה מ-12%.

(צילום: אוליבר פיטוסי\פלאש90)

העדיפות היא לבצע את הבדיקות הסרולוגיות ביישובים אלו והרשויות המקומיות הללו פועלות לווסת את הבדיקות לפי מוסד הלימודים או באמצעות רישום מקדים כדי למנוע עומסים במתחמי הבדיקות. מומלץ שהורים יביאו את ילדיהם להיבדק רק ברשויות בהם נפתחים מתחמי הבדיקות הסרולוגיות, לאור התועלת הנמוכה ברשויות בהן לא נפתחו מתחמים.

פיקוד העורף ריכז שאלות ותשובות מרכזיות שעולות בעקבות המבצע:

מתי מתקיים מבצע בדיקות סרולוגיות לילדים?

מבצע הבדיקות הסרולוגיות לתלמידים בגיל 12-3 ממשיך ויתקיים עד ל-31.8.2021. המבצע מתקיים רק ביישובים שבהם שיעור הנדגמים שנמצאו עם נוגדנים לנגיף הוא יותר מ-12%.שימו לב: ילידי סוף 2018 שמתחילים ללמוד בגן, וכן ילדים עד גיל 12 ושלושה חודשים שלומדים באותה שכבת הגיל עם ילדים בני פחות מ-12 יכולים לבצע את הבדיקה הסרולוגית במסגרת המבצע.

בדיקה סרולוגית (צילום: דוד כהן\פלאש90)

היות ומבצע בדיקות סרולוגיות שונה והמתחמים ייפתחו רק בחלק מהרשויות, האם אוכל להגיע אם איני מתגוררת ברשות זו?

פיקוד העורף פועל לריכוז המאמץ והגדלת אפקטיביות מבצע הבדיקות הסרולוגיות לילדים ועל כן החל מיום חמישי, 26.8.2021 ועד יום שלישי, 31.8.2021 ייפתחו מתחמי בדיקות בעיקר ברשויות שנמצא בהן שיעור נדגמים עם נוגדנים לנגיף הקורונה גבוה מ-12%.

העדיפות היא לבצע את הבדיקות הסרולוגיות ביישובים אלו והרשויות המקומיות הללו פועלות לווסת את הבדיקות לפי מוסד הלימודים או באמצעות רישום מקדים כדי למנוע עומסים במתחמי הבדיקות. מומלץ שהורים יביאו את ילדיהם להיבדק רק ברשויות בהם נפתחים מתחמי הבדיקות הסרולוגיות לאור התועלת הנמוכה ברשויות בהן לא נפתחו מתחמים.

המפקדה המשימתית ״אלון״ בפיקוד העורף (צילום: דובר צה"ל)

מתי מקבלים את תוצאות הבדיקה הסרולוגית לילדים?

אם ביצעתם בדיקה בימים ראשון-שני (22-23.8.2021) ולא מתקבל מסרון המעיד על כך שזוהו אצל הילד/ה נוגדנים לנגיף קורונה עד יום רביעי בערב (25.8.2021) – המשמעות היא שהתשובה לבדיקה יצאה שלילית ולילד/ה לא זוהו נוגדנים כנגד נגיף קורונה. שימו לב: לא יישלח מסרון לתוצאות שליליות למי שנבדק בימים ראשון-שני. מי שמבצע בדיקה החל מיום שלישי, 24.8.2021, יקבל תוצאה במסרון לנייד.

(צילום: יח"צ)

מדוע לא שולחים הודעות על תוצאה שלילית בבדיקה הסרולוגית שבוצעה בתאריכים 22-23.8.2021?

ניהול המידע הרפואי נעשה על ידי חברה אזרחית לה קיימת התקשרות עם משרד הבריאות. נוכח קשיים טכניים במערכות המידע של החברה בתחילת מבצע בדיקות סרולוגיות לילדים, לא ניתן להוציא מסרונים לכל מי שביצעו את הבדיקה ועל כן תועדפו ההודעות להורים שאצל ילדיהם נמצאו נוגדנים לנגיף הקורונה בכדי שיוכלו להנפיק תו ירוק ולמנוע כניסה לבידוד שלא לצורך. התשובות השליליות לא נזרקו, אך לא יתועדו.

תו ירוק (צילום: יונתן זינדך\פלאש90)

קיבלתי תשובה חיובית בבדיקה הסרולוגית לילד/ה אבל התשובה לא מוזנת באתר הרמזור של משרד הבריאות?

אם התקבל מסרון המודיע על כך שלילדך קיימים נוגדנים לנגיף הקורונה, הפרטים יעודכנו באתר רמזור של משרד הבריאות בכדי שתוכלו להנפיק את התו הירוק. בשל כמות הבדיקות הסרולוגיות הרבה שבוצעה בזמן המבצע, ייתכן ויהיו עיכובים בהצגת הפרטים באתר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
היי לא קיבלתי תשובה...
עלי קאסם | 22-09-2021 10:46
היי לא קיבלתי תשובה לבדיקת