נחשף השבט החדש בתנועת אריאל

לראשונה בחרה תנועת אריאל שם נפרד מבני עקיבא מתוך ארבעה שמות שעלו להצבעה: יונתן, אלקנה, מלאכי וינון נבחר ביום ראשון שם אחד שנחשף הערב במוצאי שבת ארגון של הבנות. מנכ"ל התנועה יוסי ורדי: "התנועה עלתה היום קומה נוספת בעשייה שלה". מה השם הנבחר? כנסו לכתבה

נחשף השבט החדש בתנועת אריאל
  שם חדש לשבט. אריאל

שמו של השבט החדש בתנועת אריאל נחשף הערב, מוצאי שבת ארגון של בנות התנועה. השבט הנבחר הוא מלאכי. כשבדברי ההסבר נאמר כי פירושו באופן מילולי הוא 'שליח' ונושא חודש הארגון הוא שליחות.

ביום ראשון בשבוע שעבר, התכנסה מליאת תנועת אריאל והחליטה לבחור שם חדש לבוגרי שבט הרא"ה (עולים לכיתה ט'). במליאה השתתפו נציגי ההנהלה הארצית, נציגי העמותה, יושב ראש העמותה הרב אריה בצלאל, אשר דנו בבקשת הקומונריות והמדריכות לבחור שם חדש לעולים לכיתה ט', בוגרי שבט הרא"ה.

עד כה על פי המסורת בתנועת אריאל, השם המוענק לשבט החדש היה אותו שם שהוענק לחניכי תנועת בני עקיבא במסגרת 'שבת ארגון'. לנוכח מגמה בקרב חניכי ומדריכי התנועה, החליטה מליאת התנועה להתכנס על מנת לגבש שם חדש. כאמור במליאה הבוקר הוחלט על שינוי שמו של השבט החדש שיפורסם במוצאי שבת הקרובה – חודש הארגון בתנועת אריאל בנות (שבת הארגון של הבנים תתקיים בשבת הבאה).

גורמים בתנועת אריאל מציינים, כי בחירת השינוי מהמנהג עד כה נובע מרצון  לקשור את שם השבט סביב העשייה השנתית בתנועה והשיח הערכי המתנהל במסגרת הפעולות במשך ימי השבוע ובשבתות.

במהלך השבועות האחרונים, פנתה הנהלת התנועה לחניכים ולכלל חברי התנועה והציע להם להשתתף בקמפיין בחירת השם שהתנהל באתר האינטרנט של התנועה. החניכים, התבקשו להציע שמות בצרוף נימוק המסביר את ההקשר לחודש ארגון והעשייה הערכית לאורך השנה בתנועה.

מזכ"ל אריאל, יוסי ורדי אומר כי "שם הוא דבר שמבטא מהות ואני מעריך מאוד את החניכים שחיפשו דרך להביע את השיח הערכי בו הם שותפים במהלך השנה. התנועה עלתה היום קומה נוספת בעשייה שלה'.

ראש תחום בנות, נאווה הרשקוביץ "אני מברכת את כל השותפים בתהליך ההחלטה על בחירת שם חדש. זו הייתה דוגמה לשבח בה תהליכים שנוער מוביל משנים מציאות".

השמות שעלו להצבעה הסופית ולא נבחרו היו:

'יונתן' – על שמו יונתן פולארד ועל שם קומונר סניף רחובות לשעבר, יונתן תורג'מן, שנהרג לפני שלושה חודשים בתאונת דרכים בכביש 6.

'אלקנה' – על שם אביו של שמואל הנביא המבטא שליחות ויצירת מהפך של תשובה והתקרבות ל-ה' בעם ישראל.

'ינון' –  שמו של 'משיח' המבטא את השאיפה לגאולה השלמה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כולם שמות של בנים כרגיל שובניסטים
איתי | 10-11-2013 7:51