אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפריימריז הגדול של הציונות הדתית יוצא לדרך

מרכז מפלגת הציונות הדתית אישר את החוקה החדשה הכוללת אישור יציאה למפקד רחב ולפריימריז. מרכז המפלגה הוגדל והצטרפו אליו אנשים נוספים ביניהם הרב דרוקמן

הפריימריז הגדול של הציונות הדתית יוצא לדרך
  צילום: ניב מוסמן

לאחר שעות של דיונים וזמן קצר לפני חצות, אישר אמש (ראשון) מרכז הציונות הדתית בראשות ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ את פתיחת השורות לכלל הגוונים בציונות הדתית, עם אישור חוקת מפלגה החדשה והגדלה משמעותית של מחברי המרכז בעשרות, אישי ונשות ציבור מהציונות הדתית.

עוד באותו נושא

בליכוד מבינים: ברקת גובר על נתניהו בנתון מכריע


175

עם אישור החוקה החדשה אושרה היציאה למפקד רחב ולפריימריז בציונות הדתית כפי שהתחייב סמוטריץ' במהלך מערכת הבחירות. על פי החוקה החדשה למפקד אשר יצא לדרך בחודש הקרוב יוכלו להתפקד כל אזרח ישראלי מגיל 17 ומעלה כאשר מגיל 21 יוכל גם להתמודד לרשימה לכנסת.

כל מתפקד יידרש להצהיר באמצעות חתימתו כי מזדהה עם ערכי המפלגה ומטרותיה וכי הוא אינו חבר במפלגה אחרת.

דמי ההתפקדות יהיו 70 ש״ח לזוג ו 40 ש״ח ליחיד כאשר צעירים עד גיל 25 וכן חיילים בשירות סדיר, תלמידי ישיבה, בנות מדרשה וסטודנטים ישלמו 45 ש״ח לזוג ו 25 ש״ח ליחיד. צעירים בגילאי 17-18 ועד סוף לימודיהם בתיכון יהיו פטורים מתשלום דמי חבר.

חוקת המפלגה מציינת כי ״המפלגה תהא פתוחה בפני כלל הציבור הלאומי במדינת ישראל אשר מזדהה עם המפלגה ועם ערכיה ודרכה, גם אם אינו שומר תורה ומצוות באורחות חייו הפרטיים״.

מרכז המפלגה אישר את הרחבת המרכז וכבר אישר את צירופים של כ 70 חברים חדשים ביניהם הרב חיים דרוקמן. לצדו הצטרפו אישי ונשות ציבור רבות בהן ראשי מערכות החינוך המרכזיות בציונות הדתית, חברי מועצות עיר, מנהלי ארגונים ומוסדות, פעילים חברתיים מרחבי הארץ, פעילי שטח מרכזים ממפלגת הבית היהודי לשעבר, ועוד.

עוד נקבע בחוקה כי במקביל ליציאת המפקד, תוקם ועדה ציבורית בלתי תלויה שתקבע את סדרי הבחירות הפנימיות (פריימריז) והפיקוח עליהם. הועדה תציג תוך 60 יום מהקמתה את מסקנותיה.

עוד נקבע כי חברי הרשימה לכנסת יקבעו בפריימריז למעט מקום 10 אשר יבחר ע״י המרכז.

סמוטריץ':  "הופכים לבית של הציונות הדתית והימין האידאולוגי כולו"

ייו"ר המפלגה, ח"כ סמוטריץ׳ אמר בכינוס המפלגה: הערב הזה ייזכר כערב שבו עשינו היסטוריה. ערב של שינוי, ערב של תיקון, ערב של תשובה. בערב הזה מפלגת הציונות הדתית הופכת לבית של הציונות הדתית והימין האידאולוגי כולו. אנחנו יוצאים לדרך חדשה-ישנה. יוצאים למפקד והולכים להליך דמוקרטי מלא. ראינו בחודשים האחרונים מה קורה למפלגה ששייכת ליושב הראש שלה, שחבריה כפופים למרותו הבלעדית, ושמשרתת את מטרותיו האישיות".

עוד הוסיף: "מול המודל העצוב של אבדן הדרך הזה הזה אנחנו מציבים מודל של נאמנות ומחויבות לציבור ולערכיו. אני קורא מכאן לכל מי שחשובה לו מדינת ישראל כמדינה יהודית, וכמדינה ציונית וריבונית. להצטרף אלינו ולהתפקד. להיות חלק אמיתי ושותף מלא בהקמת הבית הגדול הזה"

מנכ״ל הציונות הדתית יהודה ולד הוסיף: ״המפלגה הדתית לאומית מתחדשת ומאחדת סביב ערכיה ציבור רחב שנאמן ומחוייב לדרך. אנו קוראים לכל מי שרוצה להיות שותף להרמת הדגלים החשובים של עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל לבוא ולהתפקד לבית האמיתי של הציונות הדתית והמחנה הלאומי. יחד ניתן את הנשמה למדינה.״

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בהצלחה, אבל צריך...
אשדודי המתלבט אם אני מזדהה עם המפלגה | 23-08-2021 10:16
בהצלחה, אבל צריך נייר עמדה של ערכי המפלגה שעליהם יצהיר המתפקד שהוא מזדהה עם עקרונותיהם.
2
מהם דמי ההתפקדות למי שרימה את הצבא ?
קצין במיל. | 23-08-2021 10:17
היה רשום כאברך שתורתו אומנותו בזמן שלמד משפטים.
חלק נכבד...
אשדודי | 23-08-2021 20:34
חלק נכבד מלימודי האברכים עוסקים במשפטים (עפ התורה) ובפרט הכוללים שייעדם -דיינים
3
הצעה לסדר
נ | 23-08-2021 11:16
להקים ועדת אידיאולוגיה שרק מי שיעבור אותה יוכל להגיש מועמדות. צריך לבדוק שם גם מחוייבות דתית שמירת שבת ועוד. כך לא תכנס שוב איילת שקד ודומותיה
4
בנט ושקד ישלחו את התומכים שלהם וישתלטו
אוריאל | 23-08-2021 11:28
אני חושש שבנט ושקד ישלחו תומכים שלהם ושוב ישתלטו על המפלגה.