אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פרטים חדשים על תקרית הירי ברצועת עזה

תחקיר ראשוני של צה"ל שופך אור על אירוע הירי הקשה ברצועת עזה, במהלכו נפצע באורח אנוש הלוחם בראל שמואלי לאחר שנורה בראשו מטווח אש

פרטים חדשים על תקרית הירי ברצועת עזה
  (צילום: דובר צה"ל)

פציעת חייל צה"ל.

בצה"ל ערכו תחקיר בעקבות הירי מטווח אפס בלוחם בראל שמואלי, שנפצע באורח אנוש. בראל פונה לבית החולים סורוקה ומצבו מוגדר קשה מאוד.

עוד באותו נושא

הותר לפרסום שם הלוחם שנפצע אנוש בגבול עזה


10

על פי הדיווח באתר ynet, מתחקיר ראשוני של התקרית עלה כי המחבל שירה בבראל הסתיר את אקדחו במכנסיים, שלף אותו כמה שניות לפני שירה לעברו שלושה כדורים דרך החור בחומה שממנו כיוון שמואלי את נשק הצלפים שלו, ועל כן גם לא זוהה על-ידי כוחות איסוף קרקעיים ואוויריים שסרקו את האזור.

ירי באקדח לעבר לוחם מג"ב ברצועת עזה

עוד עולה מהתחקיר כי אחד הכדורים שאותם ירה המחבל פגע בראשו של בראל מטווח אפס – והוא נפל לאחור. ברשת הקשר החטיבתית הכוחות הספיקו לצעוק את המילה "כדור", אולם בתחילה לא היה ברור אם מקור האש הוא בירי דו-צדדי או בירי של מחבל מהצד העזתי.

שניות לאחר הפגיעה, בראל נפל לאחור וקיבל טיפול מיידי מחובש שעמד בקרבת מקום. הוא והועבר תוך שניות לרכב פינוי ממוגן, שהעביר אותו לצומת סעד – ומשם בליווי פרמדיקים הגיע לבית החולים סורוקה תוך פחות משעה.

עוד באותו נושא

האירוע הקשה בגבול עזה | מדובר בלוחם ערכי ומקצועי


4

תחקיר צה"ל העלה עוד כי כמה דקות לפני הירי, צלף אחר של הימ"ס השתמש באקדחו שלו כדי לירות מטווח אפס על מחבל שניסה לחטוף את נשקו ובכך סיכל את האיום. המחבל שירה עם אקדחו על שמואלי הוא פעיל חמאס, ובצה"ל מעריכים כי הפרת הסדר תוכננה ואורגנה מראש עם נשק חם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
לא צריך תחקיר....
אמיר | 22-08-2021 20:20
לא צריך תחקיר. אפשר לראות מהתמונות שצהל לא שמר על שטחים מתים ואפשר למשהו להתקרב לחייל. הרי יש עמדה מאויישת של צלף צהל ויש שטחים מתים שהוא לא רואה. מחדל עצום אבל משתיקים את זה!! משהו בדרג המקצועי צריך לתת את הדין ולקבל אחריות.
מה אתה...
עמרי | 22-08-2021 23:38
מה אתה מבלבל את המוח? ראו מעולה, אבל הנאצים שיושבים בממשלה ובפיקוד העליון של הצבא לא מרשים לחיילים לירות.
2
"נורה בראשו מטווח אש"
יו יו, גם | 22-08-2021 20:53
רצויה הגהה לכתבות שלכם
3
הרמטכל נתן הוראה...
משה משה | 23-08-2021 0:46
הרמטכל נתן הוראה לא להרוג מחבלים. כי זה נראה לא טוב בתקשורת. אז מה אתם רוצים מהחיילים המסכנים?
4
אתא אשם בני...
פופר כאנה חי חי, | 23-08-2021 6:49
אתא אשם בני גנץ שמשלם פורתקשן לחמס,אתא אשם בניגנץ שנתן אוראה לא לירות במחבלים ונתן להם לאגיעה לגדר אתא אשם בני גנץ שמשתף פעולה אים אחמס, אחייל שניפצעה זה ביגלל שר אביטחון שנתן לחמס, לאיתקרב לגדר אתא בני גנץ נוסה באחריות ואתא ניכשל לאתא די אתא בני גנץ ארס את אתראה של צהל אתא בני גנץ שנותן כסף למישפחות של אמחבלים אתא בני גנץ שנותן ליבנות עוד כפר של מחבלים בשומרון אתא בני גנץ שי מספיק דם על אידים שאלחה של חיילים אתא בני גנץ לא ראוי לאיות שר,ביטחון אתא חי ונוסעה על רכב מלעה בדם של חיילים אתא בני גנץ נותן לחמס,ליסרוף את אדרום תמורה כסף שהם מקבלים מי בני גנץ אתא בעד ישראל אוה בעד אחמס, אעם חושב,שאתא בני גנץ ארס את אביטחון ואת אתראה של צהל אחמס רוצח ובני גנץ מלניס להם מיזבדות שלכסף בני גנץ אתא טרוריסט ולא איש ביטחון אתא פושעה ויש לאחה דם על אידים שאלחה חיילים לאתחיל לאלחת אים כדורים חיים בתוך אכנה ולירות במחבלים גם בלי פקודה חיילים של עם ישראל בני גנץ רוצה שתאיוה בובות למתראה של חמס בני גנץ אתא מפחד מי סינווער ולגיב לא על אסרפות ועל אבלונים ועל ארקתות בני גנץ אוה חייל של סינווער ולא של מדינת ישראל גנץ משלם לחמס כסף יש לא מחירון על סרפות יש מחיר ועל לירצוח חייל יש לבני גנץ מחירון ואה משלם למחבלים כסף חיילים בני גנץ אוה אויב שלחם ולא שר ביטחון שלחם אוה פושעה שמשלם פורתקשן לסינווער ובונה להם כפרים בשומרון שהם יאחולו לארוג אזרחים וחיילים זה אחזון של אפושעה בני גנץ
5
הדם על הידיים...
גבי | 23-08-2021 10:51
הדם על הידיים של הנוכל והנוכלת הם הפקירו את חיילי צהל בידי החמס כדי לרצות את עבאס שימשיך לתמוך בממשלת השמד
6
צריך להקים ועדת...
אלי | 23-08-2021 10:54
צריך להקים ועדת חקירה ממלכתית לארוע החמור הזה לבדוק מי האשמים ושיתנו את הדין מראש הממשלה שר הבטחון והרמטכל והמפקדים בשטח מי אמר לחיילים לא לפתוח באש איך רק 11 חיילים עומדים מול 500 מחבלים בלי שמאפשרים להם לפתוח באש כשחייהם בסכנה בנט צריך להתפטר מיידית בחודשיים בשלטון הרס את המדינה
7
מחלה קשה בכל...
אני | 23-08-2021 11:34
מחלה קשה בכל המחבלים אמן סלה גם מחבלים מהעבר כח חמאס מילה קשהאמו
8
זהו זה הגיעו...
אזרח יהודי | 23-08-2021 14:11
זהו זה הגיעו מים עד נפש אם אנחנו לא נגן על עצמנו ממשלת החמאס לא תגן עלינו אנחנו חייבים להתחמש כי אין מי שיגן יותר על יהודים החמאס השתלט על הכנסת בדם נפדה את ישראל כנסת ישראל ועזה. טרנספר.
9
או שיורים ומגינים...
יהודי | 23-08-2021 14:14
או שיורים ומגינים על חיילינו או שלא מתגייסים. שהנוכל יתגייס ויתפטר.
10
המדינה נמסרת לחסות...
ברורי | 24-08-2021 1:12
המדינה נמסרת לחסות ארגוני הטרור. בנט משתפ של האילומנטי.
11
תגובת התחקיר כזו...
אבי | 25-08-2021 14:54
תגובת התחקיר כזו רדודה אך מאפשרים למחבלים להגיע כל כך קרוב על זה לא עשו תחקיר בושה לתגובה של צהל מהתחקיר שביצע ממש מחדל שצריכים לחקור אותו ולא הצבא