אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גיל החיסון יורד ל-40+

הצוות המייעץ לחיסוני הקורונה המליץ למשרד הבריאות לאשר את החיסון השלישי לבני 40 ומעלה. מנכ"ל משרד הבריאות צפוי לקבל החלטה בנושא מחר ולעדכן את הציבור

גיל החיסון יורד ל-40+
  (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)

הצוות המייעץ לחיסוני קורונה המליץ למשרד הבריאות לאשר את מתן החיסון השלישי לבני 40 ומעלה.

הצוות המייעץ לחיסוני קורונה, הצוות לטיפול במגפות וחברים בוועדת המעקב למועילות ולבטיחות החיסון, דנו הערב (חמישי) בהרחבת ההמלצה לחיסון שלישי נגד נגיף קורונה לאוכלוסיות נוספות.

עוד באותו נושא

מסתמן: חיסון שלישי לכל האוכלוסיה – כבר בעוד חודש


10

הרוב המוחלט של המשתתפים המליצו על הרחבת החיסון השלישי באופן מדורג ובשלב זה יהיו זכאים להתחסן במנה השלישית בני 40 ומעלה ובהמשך יורחב מעגל המתחסנים לקבוצות גיל צעירות יותר.

כמו כן, המליצו בפעימה זו לחסן במנה שלישית נשים בהריון, צוותי הוראה, עובדי מערכת הבריאות, מטופלים ומטפלים במוסדות בריאות ורווחה, אנשים עם מוגבלויות ומטפליהם, מטפלים בקשישים, אסירים וסוהרים וקבוצות סיכון כמו סוכרת והשמנת יתר. כמו כן, ממשיכים להתחסן קבוצות של אנשים עם דיכוי חיסוני.

מצבים רפואיים מיוחדים שאינם נכללים בקבוצות אלה, יוכלו לברר במסגרת הקופות והרופא המטפל את מידת הדחיפות לחיסונם. מנה שלישית של חיסון לא תינתן בטרם חלפו 5 חודשים מקבלת המנה השנייה.

מחלימים לא יחוסנו בשלב זה במנת חיסון נוספת וההמלצה תעלה לדיון בהמשך לאחר צבירת נתונים נוספים על מידת המיגון והאם ניכרת ירידה בחיסוניות של קבוצה זו.

ההמלצה הועברה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש, שצפוי לקבל החלטה, ביחס להרחבת מתן המנה השלישית. לאחר קבלת ההחלטה משרד הבריאות יעדכן את הציבור.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
https://www.mazav.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7
יהודי | 19-08-2021 23:10
ממליץ לכולם לקרוא את הקישור. מעורר למחשבה
2
מאת תגובה שראיתי...
אמיר | 19-08-2021 23:29
מאת תגובה שראיתי והייתי חייב לשתף: חובה לקרוא את האמת: הספין העלוב של בנט הוא ליצור מצב בינארי, לכאורה, שבו הוויכוח הוא בין חובבי סגרים (ביבי ושות') לבין אנשים אחראיים כמותו, שלא רק דואגים לחייהם של האזרחים אלא גם לפרנסתם. הוויכוח כיום,של אדון פשלונר, לגמרי אינו זה. כל מה שהייה צריך לעשות (כמובן ללא סגרים, וגם ביבי במצב הנוכחי לא מציע ללכת לסגר) הוא להתחיל בחיסון השלישי מוקדם מכפי שהתחיל, כפי שביבי הציע; לאסור התקהלויות גדולות (מה שעד היום לא עשה); ללכת בצורה רצינית עם התו הירוק (ולא התו השמח, שהוא לא יותר מבדיחה עלובה) והסגול (וגם זה נעשה רק בימים האחרונים ובצורה חלקית ולא מספקת); ולהגביר את האכיפה בצורה משמעותית (כשעד לשבוע האחרון זה כמעט לא נעשה). צעדים אלה לא מרסקים את הכלכלה אין בינם לסגר דבר וחצי דבר, ורק עקב חידלון נורא שלו הם לא נעשו. הוויכוח הוא גם בין מי שטען בצורה מפורשת פעם אחרי פעם שאפשר להדביר לגמרי את המגפה בשלושה, ארבעה או חמישה שבועות בלי סגרים ומגבלות קשות (ועתה המציאות מתנפצת לו בפרצוף), כשלא הזכיר בספרו המהולל את המילה חיסונים; לבין מי שטען כבר מתחילת הדרך שהגיים צ'יינג'ר של המגפה הוא החיסונים (ביבי). הוויכוח הוא גם אם ניתן היה להשתלט על המגפה כשלא היו חיסונים ולמנוע את קריסת בתי החולים ומתים נערמים ללא סגרים. הוא טען בנחרצות שכן, נתן מרשם רווי בהמלצות, שאפילו את מקצתן לא אימץ, גם משום שהבין בדיעבד שאינם ישימים וגם משום שמרביתם הם לא פחות מכוסות רוח למת. בתנאים ששרו אז, ללא חיסונים, זה היה בלתי אפשרי, ולא לחינם רובן ככולן של מדינות המערב הלכו בדרך הסגר. כשנכנס לתפקיד לפני כחודשיים הוא קיבל מצב לאין ערוך טוב מזה שניצב לפני ביבי במארס 2020: היו לו חיסונים, לא היה לו מצב כאוטי של אי-ודאות ניכרת כפי שהיה אז, היה לו ידע נצבר למכביר, והמערכת הבריאותית הייתה מוכנה הרבה יותר טוב מאשר במארס 2020. ומה קיבלנו בתמורה? עלייה מטורפת (הגבוהה בעולם) בשיעור המאומתים מאז שנכנס לתפקיד (ממספר מאומתים יומי חד-ספרתי למספר של כ-8,000 ביום, כשאנחנו נמצאים בשלישייה המובילה בעולם בפרמטר זה), גידול ניכר במספר החולים קשה (מפחות מחולה חדש קשה אחד ביום ביוני לכ-100 באמצע אוגוסט) והמתים (שמונה בכל יוני, לעומת כ-230 רק בשבועיים האחרונים), והימור מטורף שלו על החיסונים. זאת כשלאורך כל תקופתו באופוזיציה מיעט ככל יכולתו במשקלם (אמר שזו טעות קשה לתלות את יהבנו בחיסונים), ואולי רק פעם או פעמיים קרא לציבור לצאת ולהתחסן, וזאת רק אחרי ביקורת תקשורתית על כך שהאופוזיציה נמנעת מלהמליץ להתחסן. אילו היה לו קמצוץ של כבוד עצמי, הייה שם את המפתחות עוד היום, ועף הביתה - ולא מראה עוד את הפרצוף שלו בפומבי לעד.
, מי...
אני רק שאלה - וטיעון... | 20-08-2021 12:11
, מי החליט שנקודת הזמן לחיסון שלישי היא לפני 7 שבועות ? ישבו על המדוכה מומחי משרד הבריאות. משיקולים שונים, לפני 7 שבועות לא חשבו שהגיע הזמן. לא בלי התחבטות, לפני שבועיים חשבו שזה הזמן. מה הבעיה ? לא מחסנים לפי קריזות אלא לפי שיקולים מקצועיים. היה מראש ברור שבשלב מסוים יצטרכו לתת בוסטר. צריך היה למצוא את נקודת הזמן האופטימלית ולא לחסן סתם. גם כך אנחנו ראשונים ובניגוד לדעת ארגון הבריאות העולמי. אז תרגיע.
@הראשונה בהיסטוריה לחיסון...
אמיר | 20-08-2021 7:15
@הראשונה בהיסטוריה לחיסון 3 באיחור של 7 שבועות !!! מחדל!!! הראשונים להתחסן בעולם בראשונה ובשנייה מן הסתם אצלינו רמת החיסון יורדת ראשונה בעולם התוצאה? מנת דחף לפני כולם כי כולם עדיין אפקט החיסון עובד! הבנת ??הבעיה שהיינו יכולים להציל חיים ב7 שבועות!!! אנשים מתים השתגעתם להכיל מתים זוכר?? טיפש תנסה לטפס על גב של משהו אחר!! שקרן ומסלף עובדות מהמציאות!! גועל נפש להקיא!!
ישראל המדינה...
הביביסטים בהיסטריה | 20-08-2021 6:32
ישראל המדינה הראשונה בעולם שמבצעת חיסון הבוסטר. הראשונה בעולם. אבל עדיין כל פעולה נעשית לאחר אישור של אנשי המקצוע.