אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לאחר שוויתרה:ההצעה של ימינה לחגית משה

בימינה הציעו לחגית משה מס' מינויים בירושלים ובציונות הדתית בתמורה לוויתור על תפקיד שר ההתיישבות

לאחר שוויתרה:ההצעה של ימינה לחגית משה
  צילום: יונתן זינדל, דוברות

חודשיים עברו מאז הקמת הממשלה ובין הבית היהודי לימינה אין הסכמות בנוגע למינוי של שר ההתיישבות.

עוד באותו נושא

אחרי שלא הקשיב לעצתו: אורבך נפגש עם דוידי


15

כעת לסרוגים נודע על פרטים חדשים בסוגיה.

גורמים בקיאים בפרטים אומרים לסרוגים: "כפי שזה נראה, המצב יישאר כפי שהוא. למשרד ההתיישבות לא יתמנה שר וסמכויותיו יישארו תחת משרד רה"מ – אלא אם כן לפתע הצדדים יגיעו להסכמה"

עוד הוסיפו: "בנט לא יפעל מבלי להגיע להסכמות עם חגית משה".

כזכור, על פי ההסכם שנחתם בין הבית היהודי לימינה – חגית משה או מי מטעמה צריכים לקבל תפקיד שר בממשלת בנט.

עם הקמת הממשלה, בימינה רצו לתת לחגית משה לכהן כשרת ההתיישבות עם סמכויות בציונות הדתית. משה סירבה ובחנה מועמדים מטעמה בכדי שיכהנו בתפקיד.

בימינה לחצו על משה במטרה שהיא בעצמה תקבל את התפקיד, אך כאמור האחרונה סירבה בתוקף ואף חתמה על הארכת קדנציה בתפקידה כסגנית ראש העיר ירושלים לעוד כשנתיים.

בנוסף, בימינה פסלו כל מועמד אחר מטעמה של חגית משה זאת בטענה כי הם אינם מתאימים מבחינה מקצועית לתפקיד, וכן מתוך הבנה כי אין זה ראוי לתפור תפקיד שר לאדם מחוץ למערכת הפוליטית רק כדי לסדר ג'וב לאנשיה של משה בבית היהודי.

ההסכם בין הבית היהודי לחגית משה

ההצעה לחגית משה בתמורה לוויתור על תפקיד השר

בשלב מסוים, לאחר שהצדדים הבינו כי חגית לא תכהן בתפקיד, בימינה הציעו ליו"ר הבית היהודי להשפיע על מינויים אחרים זאת בתמורה לוויתור על תפקיד שר ההתיישבות.

בין המינויים שהוצעו למשה:

ראש מועצה דתית בירושלים

ראש מועצת בתי העלמין בירושלים

השתלבות במנהל החינוך הממלכתי דתי

אך למרות ההצעות, חגית משה ממשיכה לסרב ולהתעקש על תפקיד שר לנציג הבית היהודי.

לטענתה, מופעל עליה לחץ כבד מצד חברי המרכז של המפלגה לא לוותר על המינוי של שר ההתיישבות. גורמים המעורבים בפרטים אומרים: "חגית משה לא מבינה כי איוש התפקיד על ידי אדם אחר יהפוך אותו למעשה ליו"ר הבית היהודי בפועל, היא מתעקשת לא לוותר על התפקיד מחשש שהוא יעבור לניר אורבך".

משה לא מוותרת על התפקיד

בבית היהודי אומרים כי חגית משה אינה מתכוונת לוותר על תפקיד שר ההתיישבות לבית היהודי. לדבריהם, חגית אינה פועלת ממניעים אישיים אלא לטובת האינטרסים של מפלגת הבית היהודי והחברים המרכיבים אותה.

בנוסף, בבית היהודי מדגישים  כי הם מצפים מנפתלי בנט לקיים את ההסכם עליו חתם והם בוחנים אפשרות להציע מועמדים חדשים מטעמם, זאת כדי להגיע להסכמות עם ימינה.

 

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
עסק מסריח
עסק מסריח | 16-08-2021 17:52
רודפי תפקידים ושררה. אולי תעשו משהו למען העם במקום לחפש כבוד. חגית משה נלחמה נגד אורבך כדי שלא לחבור לימינה, וכבר חודשים מלקקת לימינה ומתחנחנת בשביל לא להימחק מעל פני האדמה. ובכלל, מי צריך להיות שר בממשלה אנטישמית כזאת שיודעת רק להחריב ולקלקל??? התיישבות זה כבר עניין שנוגע רק לבדואים וערבים. ליהודים אסור לשתול עציץ. גם להגן על עצמם אסור. הרבה מזה הודות לפיפי נתניהו.
2
כל הסיפור מריח רע
מישל | 16-08-2021 17:56
כל ההסכם בין נפתלי וחגית מריח מאד לא טוב. ובמיוחד בהקשר למצבה הכספי של המפלגה. מישהו יכול לעסוק תחקיר רציני מה באמת התחולל ומתחולל שם.
3
הבית היהודי עם...
גד | 16-08-2021 18:11
הבית היהודי עם חובות עצומים שגדלו בתקופתם של בנט ואורבך ההתנהלות של בנט ואורבך מאז הבית היהודי ועד היום התנהלות של תפקידים וכבוד וגם של חגית משה מאז שנכנסה לראשות הבית היהודי. מתי מתפרסם פרשת השחיתות בימינה (בנט ואורבך)...?
4
בנט ושקד ליברמן...
אבי | 16-08-2021 18:25
בנט ושקד ליברמן ימכרו את אמא שלהם לערבים בשביל כיסא רשעים ארורים
5
הבית היהודי?
danny david | 16-08-2021 19:26
יש מפלגה כזו?
6
חסרים לנו באמת שרים בממשלה המנופחת הזאת
איכס איבדו את הבושה | 16-08-2021 20:17
ממשלה מחורבנט
7
חגית משה התרחקי...
בנט ועדתו כקורח ועדתו | 17-08-2021 9:31
חגית משה התרחקי מבנט ועדתו שלא תספי בעוונם של מוכרי הארץ ומוכרי לומדי התורה
8
בנט מנסה לעשות...
לוי | 17-08-2021 10:49
בנט מנסה לעשות לחגית מה שניסה לעשות לפרץ. אחרי שהיא לא נכנסה לכנסת ואחרי שתמכה בו ונתנה לו רשות להשתמש באות המפלגה, הוא מנסה להביא אותה. אי אפשר למנות שר שאינו מקצוע? שעות גדולה מזון לא שמענו. נתן כהנא הינו רב? פוסק הלכה? תלמיד חכמים? יאיר לפיד למד קשרי חוץ, משהו? אילו שטויות והבלים. בקיצור, בנט רוצה למחוק 5ת הבית היהודי.
9
בקרוב הבית של...
רוני | 17-08-2021 11:03
בקרוב הבית של הגוים וכל השישיה הארורים כולל את בן השיפחה הכנענית הארור בניטו מוסוליני,וחלאת המין התת אנושית,הזבל שקר א.והנבלה חסר צורה מכוער כהנא בן של צלובים גרמנים,והאורבך הטינופת של האשכנזיפטים לא יהודים,גונבי הגבולות,מאחל לו עד שבת פגרים יוציאו מביתו,ומוסלמית הזבל המסריחה סילמן,עם שלושת השהידים הארורים שלך ובן זוגה,החלאה,תהיו עד שבת שחוטים בכפר שלכם,ארורים,ואביר חארה,מאחל לך שתיפול לביוב ומישם לשפך דן,ואת חגית,יהיה לך ולכל מי שמצוות איתך חושך תמידי,ללא הפסקה ברגע שאת תיתחברי למצורעים,הקללות בשבת הבאה ממתינות לכל הגוש הסרטני הממאיר,פרשת כי תבוא,98, קללות על ראשכם אמן ואמן,
10
האישה רואה במפלגתה חלטורה בלבד,אינה ראויה כלל
חד | 17-08-2021 11:26
מה חגית הועילה חוץ מלטרלל את המערכת?
11
הוא הנוכל יכול...
יצחק 11 | 17-08-2021 11:48
הוא הנוכל יכול לצפצף על חגית משה גם ככה הוא בגד בימין הוא יבגוד גם בך
12
רוני ירדת מהפסים...
אחת שאיכפת. לה | 17-08-2021 11:52
רוני ירדת מהפסים לחלוטין. בחודש הסליחות כך אתה מקלל את עצמך, השם ישמור, הרי אתה יודע שמי שמקלל חוזר אליו. מחוק את השטויות האלה. השם ישמור.
איכפת לך...
רוני | 17-08-2021 12:40
איכפת לך ללכת לכל הרוחות עם הסרוגים והסרוגות כמוך,אלה גוים ארורים מותר לקלל אותם, מי שגונב מיהודי מקולל,ברוך השם את מי ( שבירכתי) כבר קבור עמוק באדמה,אז בקרוב כל מבקשי רעת עמו ישראל,יהיו אפר ואבק,ומקום קבורתם לא נודע,אמן ואמן,
13
זה מה שבראש...
יהודה | 17-08-2021 19:39
זה מה שבראש שלכם
14
התפקיד של חב'....
עמוס מדזיני | 18-08-2021 10:30
התפקיד של חב'. קדישא בירושלים מתאים לה.הרבה כסף