פה אחד: מוסי רז ואבתיסאם מראענה נבחרו כיו"ר וועדות - סרוגים

פה אחד: מוסי רז ואבתיסאם מראענה נבחרו כיו"ר וועדות

חברי הכנסת מוסי רז ואבתיסאם מראענה נבחרו היום כיושבי ראש הוועות לעניין הקרן לאזרחי ישראל ולעובדים זרים בהתאמה. שפע למרעאנה: "הפער בין השטויות שחושבים עליך בחוץ לבין מה שקורה לכל מי שפוגש אותך הוא אדיר"

author-image
פה אחד: מוסי רז ואבתיסאם מראענה נבחרו כיו"ר וועדות
  (צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת)

חברי הכנסת מוסי רז ואבתיסאם מראענה נבחרו היום (שלישי) פה אחד לשמש כיושבי ראש של שתי וועדות בכנסת. מוסי רז (מרצ) נבחר כיו"ר הוועדה המיוחדת לעניין הקרן לאזרחי ישראל ואבתיסאם מראענה נבחרה לכהן כיו"ר הוועדה הוועדה המיוחדת לעובדים זרים בכנסת ה-24.

יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי ברך את השניים: "מוסי רואה חשבון בהשכלתו ואני משוכנע שהוא יוביל את הוועדה למקומות טובים ונכונים ויפקח על כספי הקרן עבור נכדינו והנינים שלנו".

"כמדינה", הוסיף לוי, "לא ביצענו את החוק שחוקקנו". לגבי מרענה אמר לוי: "זאת ועדה חשובה מאוד. עובדים זרים הם מי שהגיעו כחוק וגם לא כחוק. בתנ"ך מצווה לדאוג לגר שחי בתוכנו וחובה עלינו לדאוג לכל העובדים הזרים. חובה עלינו לדאוג גם למהגרי העבודה ולמהגרים הפוליטיים- כל זמן שהם נמצאים פה צריך לדאוג לבריאותם ולילדיהם. אנחנו צריכים להיות אנושיים. תרצה המדינה להחזיר אותם לארץ מוצאם אז תחליט אבל עד שזה יקרה צריך להגן עליהם. זאת לא עבודה פשוטה וצריך למצוא את האיזון בין שתי האוכלוסיות – אלה שהיגרו לפה ואלה שגרו פה".

יו"ר הוועדה הנבחר ח"כ מוסי רז אמר לאחר בחירתו, הוועדה הזו חשובה ביותר. אשמח מאוד שח"כ דיכטר שהיה היו"ר הקודם של הוועדה, יהיה חבר בוועדה. ישנה חשיבות גבוה בפיקוח של הוועדה על הקרן. אני שואל , איפה הכסף? העובדה, שהכסף איננו! לא אתבייש לשאול, כמה זמן מדינת ישראל מתכוונת להשתמש בגז, גם אם גז טוב יותר ממזוט ודלק, הוא פחות טוב מאנרגיה מתחדשת-מהשמש. גם אם זה יצמצם את הכנסות הקרן. יו"ר הוועדה אמר, נוודא צמצום פערים חברתיים בישראל.

מוסי רז עם היבחרו (צילום: נעם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

יו"ר הוועדה המיוחדת לעובדים זרים ח"כ מראענה אמרה עם היבחרה: "אני מאוד מתרגשת להיות במעמד הזה, תודה שזכיתי באמון שלכן. אני מקווה לעמוד בציפיות ממני כיו"ר ועדה להיות בן אדם קודם כל, להיות חברת כנסת קשובה שמסוגלת להכיל מגוון של דעות. אני מודיעה לכן במעמד זה שאני מתכוונת קודם כל להיות בן אדם ולראות אותנו כחברה שדואגת לשוויון, חברה מגוונת בעלת הרבה קולות וחברה השואפת למוסריות. יותר מ-80 אחוז ממי שמגיע לעזור לסבים והסבתות שלו ולחברים שלנו הן נשים שמגיעות לכאן והן עובדות ואני דורשת לראות אותן. ולכן ישונה השם בקרוב לועדת העובדות והעובדים הזרים כפי שראוי למאה ה-21. תפקידי בועדה הוא קודם כל להסתכל על שתי האוכלוסיות, אלה שצריכות את הטיפול ואלה שמגיעים מבחוץ כדי להעניק את הטיפול הראוי ביותר. הועדה הזו הולכת לתת מענה לכל מי שנכנס לכל מדינת ישראל ולהבטיח את זכויות האדם שלו. ככל שנהיה חברה שמסוגלת להכיל את האחר אנחנו נהיה מדינה מדהימה ומוסרית יותר".

(צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת)

ח"כ אלינה ברדץ' יאלוב ברכה את היו"ר: "אני חושבת שאת האדם הנכון במקום הנכון". ח"כ נעמה לזימי: אם מישהי תוכל להתמודד באומץ עם הדלת המסתובבת בתחום זאת בטוח את". ח"כ מיכל שיר סגמן: "את בחירה מצוינת לוועדה. האכפתיות והלהט לייצר שינוי זה משהו שקולטים תוך שנייה אצלך". ח"כ רם שפע: הפער בין השטויות שחושבים עליך בחוץ לבין מה שקורה לכל מי שפוגש אותך הוא אדיר. נושא הוועדה באמת מורכב".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו