אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
טיולים, צאו לטייל, תוכן שיווק

רגע לפני שבת: טיולי קיץ למשפחות עם אשכולות

כשהשבוע מתקרב לסופו והשבת מתקרבת, ארגון "אשכולות" וקרן קימת לישראל מזמינים אתכם להצטרף לפעילויות מיוחדות בהן תוכלו לגלות את הארץ לאורכה ולרוחבה מזווית יהודית ומרתקת

רגע לפני שבת: טיולי קיץ למשפחות עם אשכולות
  (צילום: ארגון אשכולות)

בתום שנת הקורונה והסגרים הגענו אל החופש הגדול ואשכולות מעניקה מענים חווייתיים למשפחות, בימי שישי, עם פעילויות ייחודיות ומהנות בעלות ערך חינוכי מוסף לימי הקיץ החמים.

"אשכולות" בשיתוף החטיבה לחינוך וקהילה בקק"ל ומשרד החינוך- האגף לתרבות יהודית, יצאו במיזם קייצי משותף – "ימי שישי עם אשכולות וקק"ל". במסגרת המיזם יערכו מגוון פעילויות בהם: סיור בפארק הגשרים התלויים, הר הסטף מזווית אחרת, עמק המעיינות ועוד. הפעילות  בפריסה של כ-11 מוקדים שונים ברחבי הארץ, ומיועדת לציבור הרחב ולמשפחות.

הפעילויות יתקיימו בימי שישי ה- 30.7 וה- 13.8 (כ"א באב וה' באלול) בין השעות 9:00-11:30 ובין השעות 12:00-14:30. המוקדים משתנים משבוע לשבוע כאשר הפעילות היא ללא עלות ומותנת בהרשמה מראש. 

להרשמה לחצו כאן

רשימת הסיורים והפעילויות:

30.7 (כ"א באב)

• טיילת דרום הגולן – במהלך הסיור המשתתפים יטיילו בטיילת דרום הגולן המתחילה מאמפי גולן שממנה ניתן לתצפת אל נוף הכנרת ואל העיר הביזנטית סוסיתא. כמו כן, במהלך הטיול יבקרו המשתתפים במערת קבורה עם ציור מנורה עליה מתקופת התלמוד ובתצפית מרהיבה לזכרו של עומרי טל הי"ד. את סוף הטיול יסיימו המשתתפים במייצר ליד קיבוץ כפר חרוב. מדובר בטיול מעגלי שאורכו כ-2 ק"מ והוא מתאים למשפחות עם עגלות ילדים וכיסאות גלגלים. 

דרגת קושי: קלה.

• שביל נחל ציפורי ויער שמשית -במהלך הסיור המשתתפים יטיילו בתוך יער שמשית ובו יהיה ניתן לראות גת עתיקה ולעבור במערה גדולה ולהגיע אל תצפית מדהימה אל נח ציפורי. במהלך הטיול יוכלו המשתתפים לשמוע על הצומח ביער, על בני האדם שחיו באזור ועל ההתיישבות מאז הקמת המדינה וכמובן גם על המאמצים לשמירת הטבע בנחל. מדובר בטיול שארוכו כ-2 ק"מ והוא מתאים למשפחות אך ללא עגלות ילדים. 

דרגת קושי: קל עד בינוני.

• הר סטף שבהרי ירושלים – במהלך הטיול יוכלו המשתתפים לחזות בחקלאות ההר העתיקה, להכיר את מעיינות שכבה ולהנות מחוויה רטובה ומרעננת המתאימה מאוד לתקופת הקיץ החמה.

• יער חולדה – במהלך הטיול המשתתפים יטיילו ביער חולדה ויזכו לשמוע את סיפורה של קק"ל ואת סיפור המים לירושלים שאירע בתש"ח. כמו כן, הטיול יכלול ביקור באנדרטת בריכת המים לזכר צ'יזיק. מדובר בטיול מעגלי שאורכו כ-3 ק"מ והוא מתאים למשפחות ללא עגלות ילדים. 

• נחל באר שבע – במהלך הטיול המשתתפים יטיילו במצפה בית אשל ונחל באר שבע ובאתרי קק"ל שעל שפתו. בהמשך המשתתפים ימשיכו בנסיעה ברכביהם הפרטיים לסיור על שפת האגם החדש בפארק באר שבע ויזכו לצפות בציפורים החונות בו במהלך נדידתן.

13.8 (ה' באלול)

• מעיינות התכלת וצפת – במהלך הסיור המשתתפים יטיילו בין בוסתנים ומעיינות המקיפים את צפת העתיקה, בתצפית מרהיבה ממצודת צפת וכן בפינות קסומות ונסתרות שנפתחו רק לאחרונה לקהל הרחב. לאורכו של הסיור יזכו המשתתפים לשמוע על סיפורו של עמק התכלת, על אנשי רוח ומעשה גבורת זקני צפת. אורכו של המסלול כ-1.5 ק"מ והוא מותאם למשפחות ולמעשה לכל הגילאים.

דרשת קושי: קל

• שביל הפסגה בהר הרצל – במהלך הטיול המשתתפים יטיילו בשביל סובב פסגת הר תבור שבו יוכלו לראות נופים מדהימים ולשמוע סיפורים מרתקים על ההר כמקום מקודש לאורך השנים, על ההתיישבות בגליל ובעמק וכמובן על דבורה הנביאה וצבא סיסרא. כמו כן, המשתתפים יבקרו בכנסית ההשתנות באב אל הווא (שער הרוחות) המשקיף 360 מעלות ממעוף הציפור על כל איזור הגליל, הגלבוע והעמק. אורכו של המסלול כ-1.5 ק"מ והוא מתאים למשפחות ולכל טווח הגילאים אך אינו נגיש לעגלות וכסאות גלגלים.

דרגת קושי: קל

• פארק נשר: נחל קטיע והגשרים התלויים – במהלך הטיול יוכלו המשתתפים לשמוע על אורי בינמו המונצח במקום וללמוד על הסתוות בטבע, להכיר את הירוק והחי שבכרמל ולבקר במערה קדומה ולשמוע על האדם הקמון וחייו בטבע. לסיום יגיעו המשתתפים למסלול הליכה על הגשר המפורסם שבפארק נשר הנמצא מעל נחל קטיע. מדובר בסיור מעגלי שאורכו כ-2 ק"מ אשר מתאים לשפחות אך אינו נגיש לעגלות וכסאות גלגלים. דרגת קושי: קל עד בינוני.

• שביל המעיינות – שביל מלא נופים המשובץ במעיינות בו יוכלו המשתתפים לבקר במעיינות עין עוזי, עין תמר ועין שריג. אורך המסלול ב-3 ק"מ ומתאים למשפחות אך המסלול אינו נגיש.

דרגת קושי: בינוני

• גדות הירקון – במהלך הטיול יבקרו המשתתפים בתצפית ראש ציפור שבה יוכלו לשמוע את סיפור הקמתו של הפארק, סיפור שמספר את סיפורו של אדם אחד עם חלומות גדולים ועל 2 הנחלים שהיבאו למקום את שמו המיוחד. לאחר מכן המשתתפים ימשיכו למתחם שבע התחנות ולאחר מכן לגן הסלעים ולגן הטרופי. אורכו של המסלול כ-2 ק"מ ומתאים למשפחות עם עגלות ילדים.

דרגת קושי: קל

• שביל המתקנים החקלאים ביער יתיר- במהלך הטיול אתם מוזמנים לצאת איתנו לסיור משפחתי ומהנה בשביל המתקנים החקלאיים ביער יתיר של קק"ל!בהדרכת מדרשת הדרום.נתחיל את המסלול בחניון בור המים ביער יתיר. נסייר בין מתקנים חקלאיים עתיקים ששימשו את יושבי ההר, נראה גת לייצור יין, בורות מים, ובית בד לייצור שמן זית.נסיים בחורבת ענים ונראה בית כנסת עתיק מתקופת האמוראים.אורך המסלול: כ-2 ק"מ. מתאים למשפחות, ללא עגלות.

דרגת קושי: קל

שר – שלום ג'רבי, מנהל החטיבה לחינוך וקהילה בקק"ל: "אנו נמצאים בעיצומו של החופש הגדול שמזמן לילדים מנוחה מהלימודים ואפשרות להנאה רבה. אנו בקק"ל מזמינים את הציבור הרחב ומשפחות להגיע לטיולים מודרכים ברחבי הארץ, זאת הזדמנות להכיר את הארץ לאורכה ולרוחבה דרך הרגליים לצד הזדמנות ללמוד בצורה חוויתית".

אדיר וישניה, מנכ"ל ארגון "אשכולות": "אשכולות מעניקה מענה חווייתי וערכי למשפחות עם מיזם טיולי טבע ומורשת בימי שישי בשיתוף הקק"ל.  יחד נפגוש בסיפורי גבורה, מורשת, תרבות והיסטוריה המסתתרים להם בטבע ובאתרי המורשת. החופש הגדול מהווה הזדמנות נהדרת למשפחות, זוגות ויחידים להתנתק מהמסכים, לצאת לאוויר הבריא והפתוח, לקחת בקבוק מים וצידה לדרך, ולצאת יחד לטיול ופעילות משפחתית מאורגנת ומעשירה".  

ארגון "אשכולות" מהווה ארגון גג חינוכי מוביל לכ-33 מרכזים חינוכיים ברחבי הארץ אשר מספק מערך הדרכות עם היקף פעילות נרחב למגוון אוכלוסיות וקהלים: בתי ספר, מכינות קדם צבאיות, משפחות, מבוגרים ועוד. "אשכולות" ומרכזיה מקדמים שיח חינוכי, חברתי, סביבתי עדכני ברחבי ישראל באמצעות כלים חינוכיים, חווייתיים ועכשוויים של הכשרה, הדרכה ואירוח המותאמים לרוח הזמן ולכלל ישראל. 

להרשמה לחצו כאן

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו