אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'כביש בגין' של מזרח ירושלים: החלק הראשון של 'הכביש האמריקאי' נפתח לתנועה

המקטע הראשון, הדרומי, של פרויקט 'הכביש האמריקאי', נחנך ונפתח לתנועה. המקטע הינו חלק ממערך הכבישים המרכיב את הטבעת המזרחית של ירושלים. משה ליאון: " נדבך נוסף במהפכת התשתיות העוברת על ירושלים"

החלק הראשון של 'הכביש האמריקאי' נפתח לתנועה
  הכביש האמריקאי (צילום באדיבות: חברת מוריה)

בשורה לירושלים: המקטע הדרומי של הכביש האמריקאי נכנך לאחרונה בטקס, במעמד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנכ"ל העירייה איציק לארי, מנכ"ל חברת מוריה גלעד בר-אדון ואורחים נוספים.

פרויקט הכביש האמריקאי, הוא מיזם משותף לעיריית ירושלים, משרד התחבורה ובביצוע חברת מוריה. הכביש, יהווה את 'כביש בגין' של מזרח ירושלים וישמש כעורק תחבורה ראשי, שיקשר בין השכונות הדרומיות והצפוניות במזרח העיר. הכביש, באורך של כ-10 ק"מ, מחבר בין נחל דרגה (כביש 398) הסמוך לצור באהר שבדרום לבין מחלף הזיתים שבצפון. סך ההשקעה הכספית בכל הפרויקט הוא כ-1.3 מיליארד ₪. כאמור, המקטע הראשון נפתח לתנועה, המקטע השני נמצא בעבודה מתקדמת, והמקטע השלישי בשלב תכנון ותקצוב ע"י משרד התחבורה.

עוד באותו נושא

דחיית התקנת החיישן ברכב: סמוטריץ' בעד, רגב נגד


5

כמו –כן, ישמש הכביש האמריקאי ככביש עוקף לעורקי התנועה במערב העיר כדוגמת דרך חברון ויביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה הקיימים בצירים אלו. בנוסף, החיבור הדרומי של הכביש האמריקאי עם כביש אשר וינר מזרח החדש המוקם בימים אלה, ישפר את הנגישות ויקצר את הדרך לאזור דרום מערב העיר כדוגמת מרכז העסקים ואזור התעשייה תלפיות, שכונת מלחה וכדומה.

הכביש האמריקאי (באדיבות חברת מוריה)

החלק הדרומי של הכביש שנפתח לתנועה, כולל את המקטע שבין כביש נחל דרגה (כביש 398) ועד לצומת שייח סעיד הסמוך לג'אבל מוכאבר, באורך של כ-2.5 ק"מ. המקטע, כולל בין היתר כביש דו-סטרי עם נתיב לכל כיוון ומדרכות בצידם, גשר באורך של כ-230 מטר מעל לנחל דרגה ובסמוך מעבר תת-קרקעי, גשרון בצומת אל עמוד וכן מעבר חקלאי בקרבת נחל דרגה. בנוסף, במסגרת הפרויקט בוצעו במקטע זה, עבודות פיתוח נרחבות הכוללות בין היתר, חידוש והקמת תשתיות חדשות, שיקום והסדרת בטיחות בכבישים הסמוכים, הסדרת חניות, פיתוח נופי ועוד.

סך ההשקעה במקטע הדרומי, עומד על כ-150 מיליון שקלים. המקטע הדרומי יתחבר למקטע המרכזי של הכביש, הנמצא בביצוע מתקדם של חברת מוריה וצפוי להסתיים בחודשים הקרובים. המקטע האחרון, הצפוני, של הפרויקט שיגיע עד למחלף הזיתים נמצא בשלב תכנון מפורט ותקצוב ממשלתי. הכביש האמריקאי, מתווסף לשורת פרויקטים תחבורתיים המבוצעים והמתוכננים במזרח ירושלים כדוגמת פרויקט שיקוע קלנדיה, פרויקט כביש בית חנינא, פרויקט כביש בתי הספר ג'בל מוכבר עם חיבור לכביש האמריקאי, פרויקט עוקף צור באהר ועוד.

משה ליאון, ראש העיר ירושלים : "מיזם הכביש האמריקאי הוא נדבך נוסף במהפכת התשתיות העוברת על העיר ירושלים בכלל ועל מזרח העיר ירושלים בפרט. העירייה, תמשיך לפעול לשדרוג תשתיות התחבורה בעיר, להקלת עומסי התנועה ולהקלת הגישה לאזורים שונים בעיר, לרווחת כלל תושבי ירושלים"

גלעד בר-אדון, מנכ"ל חברת מוריה : הכביש האמריקאי יהווה עורק תחבורה מרכזי נוסף בירושלים ובפרט במזרח העיר. השלמת כלל הפרויקט תביא לשיפור ניכר באיכות חיי התושבים במזרח ירושלים ובתשתיות הקיימות באזור. הכביש האמריקאי מצטרף לפרויקטים נוספים אותם מנהלת ומבצעת חברת מוריה במזרח ירושלים, כחלק מיישום המדיניות של משרד התחבורה ועיריית ירושלים לפיתוח ולשדרוג כולל של מערך הכבישים והתשתיות במזרח העיר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
משהוא יכול להסביר...
אנקל סאם | 21-07-2021 12:24
משהוא יכול להסביר מדוע הוא נקרא הכביש האמריקאי?
@ הכביש נבנה...
פרשנדתא | 21-07-2021 15:13
@ הכביש נבנה בתוואי של כביש עתיק שנבנה עוד בזמן שהירדנים שלטו במזרח ירושלים בשנת 1966 במימון אמריקאי
2
כביש אמריקאי כביש...
אלון | 22-07-2021 11:00
כביש אמריקאי כביש אמריקאי. זה בסך הכל כביש הטבעת המזרחית שתכנונו הושלם לפני שנים רבות וקטע ממנו, בין צומת ענתות לצומת מצודת אדומים בכביש 1 כבר נפתח מזמן
3
הרבי
נועם | 24-07-2021 18:07
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף שס אלוהים סטטיק