אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פסיכי לגמרי: רשת הונאה חרדית העניקה פטורים מצה"ל

הותר לפרסום כי המשטרה עצרה שלושה חרדים שניהלו רשת שזייפה אישורים לנכות נפשית עבור קבלת הנחות וקצבאות מהביטוח הלאומי וכן עבור שחרור מצה"ל

פסיכי לגמרי: רשת הונאה חרדית העניקה פטורים מצה"ל
  (אילוסטרציה פלאש90)

היום (ד') הותר לפרסום כי חוקרי ובלשי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים בשיתוף שלוחת ירושלים של היחידה הארצית לחקירות הונאה בביטוח הלאומי בניהולו של אבי מינץ עצרו בתחילת החודש שלושה גברים חרדים, תושבי ירושלים החשודים כי במהלך השנתיים האחרונות פעלו כרשת שהונתה את רשויות המדינה.

הרשת, זייפה וסיפקה לצעירים ולבגירים חרדים אישורים, המעידים על נכות נפשית בעבור וועדות רפואיות בביטוח הלאומי לצורך קבלת ביטוח חודשי וכן אישורים לצעירים חרדים המבקשים להתחמק משירות צבאי . האישורים על הנכות הנפשית סופקו ממספר פסיכיאטרים.

השלושה נעצרו, מעצרם הוארך והמשטרה מתכוונת להמליץ להעמידם לדין.

הפרשה החלה בעקבות מידע מודיעיני אשר התקבל ביחידה המרכזית ובעקבות כך, הוקם צוות חקירה משותף ליחידה המרכזית, לביטוח הלאומי ולגורמים שונים בצה"ל.

צוות החקירה המיוחד החל בחקירה סמויה והתחקה אחר עקבותיהם של השלושה. מהחקירה עלה כי השלושה היו מציעים (מפה לאוזן) לצעירים חרדים להשתחרר משירות צבאי על סעיף נפשי לאחר שיקבלו אישור מפסיכיאטר המאשר כי הם סובלים מנכות נפשית. תמורת כל אישור קיבלו ראשי הרשת כ- 1,500 ש"ח. חברי הרשת היו מפנים את הצעירים לפסיכיאטרים, שהיו מעניקים להם אישורים פיקטיביים אותם היו מציגים בפני רשויות צה"ל.

בנוסף לאישור, קיבלו המשתמטים לכאורה, אישורים לזריקות הרגעה פסיכיאטריות אותן היו אמורים לקבל בהזרקה מהאחיות בקופות החולים.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

חברי הרשת היו מחליפים את התרופה הפסיכיאטרית באמפולת 12B, עמה היו ניגשים לאחיות בקופות החולים ולאחר ההזרקה היו מציגים את האישור שניתן מהאחיות בפני שלטונות הצבא וזאת על מנת להשתחרר מהשירות הצבאי.

חברי הרשת הציעו כאמור גם לחרדים בגירים מכל הארץ אישורים פיקטיביים בגין נכות נפשית גם כן מפסיכיאטרים תמורת תשלום חד פעמי אשר נע בין 1,500-50,000 ₪.

את האישור מהפסיכיאטרים היו הבגירים מציגים בפני וועדות הביטוח הלאומי ומקבלים אישור לקצבה חודשית הנעה בין 4,500-7,000 ש"ח. מחישוב, שנעשה בביטוח הלאומי עולה כי תשלומים חודשיים אלו היו מגיעים לעשרות מיליוני ש"ח בשנים הקרובות.

הכסף אותו קיבלו ראשי הרשת החשודים הולבן על ידם בהשקעות בחברות קש. השלושה נעצרו כאמור בתחילת החודש אחד מהחשודים הודה בחשדות המיוחסים לו והשניים הנוספים שומרים על זכות השתיקה ומכחישים.

בחקירה עולה כי למעלה משישים צעירים ובגירים פנו אל שלושת החשודים במטרה לקבל את האישורים וכמעט כולם מודים בחשדות המיוחסים להם. במהלך החקירה זומנו לחקירה שבעה פסיכיאטרים תושבי העיר ושוחררו בתנאים, כולם הכחישו את המיוחס להם.

מעבר לכך, עלה בחקירה כי חברי הרשת השתמשו בשמה של פסיכיאטרית אשר נפטרה זה מכבר לצורך קבלת אישורים פיקטיביים. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
לכבוד הרב הצדיק הגאון הח"כ מוה"ר משה גפני וחביריו:
| 23-10-2013 15:45
לכבוד הרב הצדיק הגאון הח"כ מוה"ר משה גפני וחביריו: "האלימות נגד זקני הדור שליט"א נגרמה על ידך וחבירך" האלימות מהאברך שתקף מרן הבוקר, הוא משום שלקחתם (צ"ל שגנבתם) הרבה מהזמן היקר של הזקני הדור, בשביל הבחירות של הציונים ימ"ש, וכולו לשם שמים!!! אבל זה לא לשם שמים של הקב"ה רק לשם שמים של השטן וחביריו. תדעו: שהיום יש קיטרוג גדול בשמים על הביטול תורה שגרמתם לגדולי הדור, ובחורי ישיבה, ואברכי הכולל, ובפרט הביטול תורה שהי' בעד הבחירות הטמאות הציונות ר"ל. חז"ל אומרים ותלמוד תורה כנגד כולם!!! ולא כתוב בשום מהראשונים או פוסקים "שהבחירות דוחה תלמוד תורה" ולמעשה הקב"ה המנהיג את העולם הראה לכם שלא הצלחתם בירושלם וכו' והרה"ג ר' שמואל שליט"א כן הצליח יפה יחסית. תתביישו לכם על הביטול תורה שגרמתם לאלפי בני תיירה תתביישו לכם על המחלוקת שגרמתם ביו גדולי ישראל תתביישו לכם על השקרים שגרמתם תתביישו לכם על הגניבות וכו' ועל דברי חוצפה נגד הגדול הקדוש מירושלם. תתביישו לכל על ה"חילול השם" הנורא שגרמתם בארץ ישראל ובכל העולם כולו. אצל החילונים לא ראינו מחלוקת כמו שהי' אצלכם ובאלו שכמותכם הנקראים "חרדים" על חילול שם שמים ברבים אין מוחלין לו ר"ל. עד לאיפה היגעתם ?אתם באמת חרדים? תזכרו: י-ש דין וי-ש דיייין העולם "אינו" הפקר כמו שאתם חושבים. ליטאים - עברתם כל הגבולות! למי שמוחו בקדקודו מבין שכל רגע, שני', ודקה, של הזקני הדור המנהיגים אותנו לקראת ביאת המשיח, חשוב בשמים, ולמה בזבזתם זמנן של הגדולים על שטויות כמו הבחירות? הי' צריך לעשות נגדכם מחאה רבתי! איך העזתם לעשות ככה לגדולי ישראל? ולנו. השבוע הי' רעידת אדמה השישית וכולם ישינים!!! למה? ומה אם כבוד התורה? של הרה"ג ר' שמואל אוירבאך שליט"א ומרן של כל בני הגולה ה"ה ר' חיים קנייבסקי שליט"א עד 120 הספר תורה החי? ומה אם כבוד התורה של מרן ר' חיים ה"ספר תורה החי" שיודע בעל פה כל התורה כולה!!!! הקב"ה מרעיד את הארץ כדי שנתעורר בתשובה שלמה מהר. אנחנו צריכים לעורר מאוד מאוד לשפר המעשים שלנו, כפי שכתוב בספרים הק’ – ובחסד הבורא ב”ה הוא לא החביא מאיתנו את הדרך להגיע ולהתקרב אליו. למה מבזים תלמידי חכמים ברבים בביטול תורה. לא עת לצחוק ח"ו, המשיח כבר בפתח אבל אנחנו כולנו צריכים לשוב בתשובה, לשם יתברך שמו, ולא לישון. אך ורק - ותשובה ותפלה וצדקה מעבירים את רוע הגזירה. נא לשפר הצניעות מיד!!!. יה"ר שירחמו אליכם מן השמים של השכינה הקדושה, ותזכו לשוב בתשובה שלמה בב"א.
2
עוד מעט ייתלו פשקווילים על אודות "הקלגסים הציוניים...
שי | 23-10-2013 18:04
שכלאו בעוונות שווא אברכי משי" :-)
3
תגובה
ישראל | 23-10-2013 18:40
למה הכותרת 'פסיכי לגמרי' (הבנתי את ההלצה אבל יש חוסר סמפטיות בלי קשר לנושא ) מה האדישות הזו כלפי הרצון של ציבור מסוים לא לשרת. תמה אני שבמדינה זו מי שרוצה להתחזק ולשמור מצוות באופן ששונה ממך צריך להתבייש בכך. הגיע הזמן שתפסיקו להגדיר אתכם כגזרה שונה וסרוגים וכו' הכיפה אינה מצווה דאוריתא וגם לא השקפה (להזכירכם רשי בפרשת השבוע שעברה 'כל השקפה רעה חוץ מהשקיפה ממעון קדשך') אנו כולנו עבדי ה' וגם אם יש חילוקי דעות צריך להכיל את השונה באם הוא גם עובד ה' ומשדל ללכת עפי רצון ה' בהצלחה
4
הידד! עוד משהו ! ביחד לשנוא חרדים ! השתגעתם....
חיים | 23-10-2013 21:33
כל היום רק שנאת חרדים. השתגעתם. תעשו חשבון נפש. כאילו שכל חלאת המדינה הם החרדים. הפכתם להיות כמו השמאל הקיצוני
5
למגיב ישראל
| 24-10-2013 7:12
מה הבעיה? הם רוצים לקבל כספים שאינם מגיעים להם - לזה קוראים גניבה!