אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קרן יחד: לא משאירים אף משפחה מאחור

תהילה צימר, מי שמרכזת את ליווי המשפחות בקרן יחד, מספרת על הכאב והצמיחה של משפחות שחוו שכול בעזרת הקרן: "התמיכה הכלכלית שנותנת הקרן משמעותית ליכולת השיקום של המשפחה - זו קבלה בזכות ולא בחסד"

קרן יחד: לא משאירים אף משפחה מאחור
  (צילום: סרוגים)

"אחת המעלות הגדולות שאני רואה בקרן יחד היא האמירה החברתית שאנחנו לא משאירים אף אחד לבד. החברים השותפים בקרן יחד מקיימים מעשה של חסד ממש ומתגייסים בכל רגע של שותפות בקרן, למעשה חסד של נתינה ושותפות למשפחות הזקוקות לכך" אומרת תהילה צימר מקרן יחד.

תהילה אחראית ומרכזת את ליווי המשפחות בקרן, היא מלווה את המשפחה החל מרגע ההודעה הנוראה, לכל אורך הדרך ועוזרת להם בשיקום ובחזרה לחיים, אך היא מסבירה כי "המשפחות המקבלות את תמיכת הקרן, לאחר אירוע של פטירת אב או אם, אינם מקבלים כספים אלו מכח צדקה, אלא בזכותן ממש. ויש בכך הבדל משמעותי".

עוד באותו נושא

הסטארט-אפ של החסד – איך זה עובד? כל התשובות

"אני מדגישה למשפחות שאני מלווה, כי קבלת הכספים, כספי התמיכה ליתומים, הינה בזכות ולא בחסד. קבלה בקומה זקופה" הסבירה. "הן היו חברות בקרן, היו שותפות לפלא הזה של קרן יחד, הצטרפו מרצון להיטיב ולהיות חלק מקהילת חסד, ומכח זה זכאיות לתמיכה החיונית בשלב זה, אנחנו רואים כמה התמיכה הכלכלית שנותנת הקרן משמעותית ליכולת השיקום של המשפחה, ולכך משמעות ג  דולה עבור המשפחות. אין דומה קבלת דבר בזכות, לקבלת צדקה. חברות בקרן יחד משלבת חסד ברמה גבוהה לצד ביסוס של עוגן עצמי למשפחה ולקהילה".

לתרומות לחצו כאן

במסגרת תפקידה בקרן נפגשת צימר עם משפחות רבות מכל הגוונים ומספרת על המפגשים המטלטלים ועל הדרך שעוברות המשפחות. "מרגש אותי לפגוש משפחות מכל הסקאלה החברתית, דתית, גאוגרפית של עם ישראל. זכור לי שפגשתי במשפחה יקרה, מצומצמת מאד מבחינה כלכלית, ממש על גבול הנזקקות. שאלתי את האלמנה כיצד הצטרפה לקרן? נעניתי כי אכן מצבם דחוק, אך הם התייעצו עם חבר טוב למי כדאי לתרום, שכן זאת תהיה תרומתם היחידה, מחוסר אפשרות כלכלית. אותו חבר ייעץ להם להתחבר לקרן יחד, מתוך הכרה כי זאת שותפות בחסד משמעותי. הם הצטרפו לקרן למרות שלא ידעו בדיוק מה זאת הקרן".

"לימים הבעל חלה ונפטר כמעט מיידית, האישה איבדה את עבודתה, סמוך לפטירה אחד הבנים התארס ובת נוספת עמדה בפני תחילת לימודים. כשפנינו למשפחה, האישה לא ידעה בכלל ששותפות המשפחה בקרן מקנה לה זכאות לתמיכה כל כך משמעותית, כלכלית וכל הנלווה לכך. אני זוכרת עד כמה האישה הרגישה השגחה ממש, בתמיכה שניתנה לה בדיוק בעת נצרכה לכך, בכך שבכלל היו חברים בקרן".

צימר משתפת בסיפור נוסף שבו טיפלה הקרן: "סיפור נוסף שזכור לי מאד, לפני מספר שנים. פגשתי משפחה צעירה מאד, האם נפטרה באופן פתאומי, השאירה בעל צעיר מטופל ב4 קטנטנים, אברך, אני זוכרת את האמירה שלו שהוא מרגיש אבוד, לא יודע איך ממשיכים מכאן. האישה נשאה בנטל גידול הילדים ואפשרה לו ללמוד, הוא גם פרנס מעט, אבל לא משהו מסודר וכעת נותר לטפל בילדים רכים ובלי פרנסה".

לתרומות לחצו כאן

"לבית הגיעו גם ההורים של האישה שנפטרה, שאיבדו את בתם ובאו לסייע עם הקטנים. אני זוכרת שהם הודו ממש בבכי. הסיוע של הקרן היה כל כך משמעותי, הידיעה שהמתוקים הקטנים האלה יזכו ליציבות כלכלית, המשפחה תוכל להיבנות בע"ה. בסיכום ששלחתי לחברי הועדה אחרי אותו מפגש כתבתי אשריכם על הקרן שהקמתם, בעיני ראיתי".

השבוע פתחה הקרן במבצע ההצטרפות, תחת השם "אהבת חינם בתשעת הימים". ההצטרפות לקרן נעשית באופן פשוט באמצעות מילוי טופס באתר הקרן. ההצטרפות לקרן מהווה חסד אמיתי, כאשר אין תשלום חודשי קבוע ובמצב חלילה של פטירה של אחד מחברי הקרן נעשית גבייה שקטה מכלל המשפחות בקרן. עד היום סייעה הקרן ליותר מ-450 יתומים בסכום של יותר מ 62 מיליון ש"ח. בקרן יחד חברים כ-25,000 בתי אב, אשר יחד מהווים את הארגון חסד הגדול בציבור.

לתרומות לחצו כאן

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הם אנשים טובים...
מעריך אך מבקר | 15-07-2021 20:49
הם אנשים טובים אבל יש לי ביקורת עליהם למרות שאנו תורמים כמעט מהיום הראשון. אם אדם חלה בסרטן לדוגמא ואז הוא רוצה להצטרף הוא לא יוכל לקבל אגורה אפילו אם הוא בעל משפחה ענפה, זו בעיני בעייה חמורה ופגם בחסד הגדול שהם עושים.