אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ח"כ סופר בתגובה לחשיפת סרוגים: פגיעה אנושה בסאטוס קוו

ח״כ אופיר סופר בתגובה לפרסום סרוגים על העסקה בשבת לעובדי ההייטק כפי שנחשף בטיוטת חוק ההסדרים: ״פגיעה אנושה בסטטוס קוו ומבוא לאפליה קשה של עובדי הייטק שומרי השבת"

ח"כ סופר בתגובה לסרוגים: פגיעה אנושה בסטטוס קוו
  צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ח״כ אופיר סופר (הציונות הדתית) הגיב על חשיפת סרוגים על ההיתר לחילול שבת לעובדי ההייטק שמופיע בטיוטת חוק ההסדרים: ״הקואליציה שחברה לגורמים אנטי ציוניים ושקועה עד צוואר בבוץ ובעסקאות עם התנועה האיסלמית, חוצה עוד קו אדום ופוגעת במדינת ישראל כמדינה יהודית."

עוד הוסיף סופר: "השינוי המופיע בטיוטת חוק ההסדרים לפיו יינתן אישור גורף לעבודה בשבת בניגוד לחוק שעות עבודה ומנוחה-פוגע אנושות בסטטוס קוו ומביא לאפליה קשה של עובדי הייטק שומרי השבת. נעשה הכל בשביל למנוע את הפגיעה באוכלוסיה המסורתית בישראל ונפיל בעזרת השם את הממשלה המסוכנת הזאת״

עוד באותו נושא

חשיפה | הממשלה מקדמת: עבודה בשבת לענף הייטק


85

מעוז: כהנא, בנט – אין לכם גבולות?!

חברו לסיעה ‏ח"כ אבי מעוז: "ממשלת מדינת כל אזרחיה לא עוצרת באדום. אחרי הפגיעה ברבנות, בדיינים, במשפחה והכנסת גוים תומכי טרור לממשלה, כעת מתחילה ממשלת השמאל 'לטפל' בשבת, ששמרה תמיד על העם היהודי. כהנא, בנט – אין לכם גבולות?!"

עבודה בהייטק – גם בשבת

מוקדם יותר היום, נחשף בסרוגים כי הממשלה בוחנת לאשר העסקה בשבת של עובדים בהייטק זאת כדי להגדיל את פעילות הענף – כך עולה מטיוטת חוק ההסדרים שהגיע לידי סרוגים.

החוק במדינת ישראל קובע כי אסור להעסיק עובדים בשבת אלא אם כן הענף או המעסיק קיבלו לכך היתר מיוחד ממשרד העבודה. ישנם ענפים בישראל אשר קיבלו היתר לעבוד בשבת, או כאלה שהחוק לא חל עליהם כגון עובדי שירותי הביטחון של ישראל (משטרה, צה"ל וגופי ביטחון והצלה נוספים).

כאמור, חוק העבודה והמנוחה במדינת ישראל קובע כי העסקת עובדים במנוחה השבועית אסורה (שבת), אלא אם ניתן לכך היתר מיוחד משר העבודה. החוק קובע כי  עובד חייב לקבל 36 שעות מנוחה רצופות במהלך השבוע –

לגבי יהודי, שעות המנוחה יכללו את את יום השבת, לגבי מי שאינו יהודי – המנוחה תכלול את יום שישי, שבת או ראשון.

כעת, על פי טיוטת חוק הסדרים (חוק שמאגד עשרות יוזמות חקיקה שמקדמות רפורמות ששר האוצר ומשרדו מעוניינים לקדם בישראל ומאושר לצד התקציב) שהגיע לידי סרוגים, הממשלה מקדמת מתן היתר על ידי וועדה של ראש הממשלה בנט, השר לשירותי דת מתן כהנא, ושר העבודה (סמכויות משרד העבודה עברו לאורנה ברביבאי או למאיר כהן) להעסקת עובדי הייטק בשבת.

טיוטת חוק ההסדרים נחשפת

טיוטת חוק ההסדרים שהגיע לידי סרוגים חושפת את הרצון של הממשלה לאשר עבודה בשת לעובדי ההייטק. נדגיש כי מדובר בטיוטה של חוק ההסדרים. הדברים עוד יכולים להשתנות ובימים אלה מוגשות לשר האוצר טיוטות של חוק ההסדרים כדי שיאשר מגוון רחב של יוזמות בכל הענפים.

על פי הכתוב בטויטה: "במטרה לתמוך ברציפות תפקודית בחברות הייטק ישראליות, ועל מנת לעודד חברות כאמור להעסיק בישראל עובדים בעלי ממשק גבוה עם לקוחות בישראל במקום בחו"ל, ובכך להגדיל את אפשרות ההשתלבות של עובדים נוספים בענף בהייטק בישראל, להטיל על ראש הממשלה, השר לשירותי דת ושר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ביושבם כוועדת השרים למתן היתר כללי להעסקה במנוחה השבועית, כמשמעה בסעיף 12 לחוק שעות עבודה ומנוחה,התשי"א-1951( להלן – ועדת השרים וחוק שעות עבודה ומנוחה בהתאמה, לבחון מתן היתר כללי להעסקה במנוחה השבועית בכדי לאפשר תעסוקתם של עובדי הייטק בתפקידים בעלי ממשק גבוה עם לקוחות. הועדה תעדכן את הממשלה בהמלצותיה תוך 28 יום מקבלת החלטה זו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
נוכל בנט...
שלמה | 14-07-2021 12:32
נוכל בנט מפרק את מדינת היהודים
''ארורה הכיפה הסרוגה - שאת המדינה הרגה''
''ארורה הכיפה הסרוגה | 14-07-2021 23:53
''ארורה הכיפה הסרוגה - שאת המדינה הרגה''
2
בנט הרשע וחבורתו...
בנט מסוכן לעם היהודי | 14-07-2021 12:34
בנט הרשע וחבורתו מרימים יד נגד ה' ותורתו
3
נפתלי אתה נוראי!
מוריה | 14-07-2021 12:34
מוכן לפגוע בסטטוס קוו נורא! נפלתם על הראש!
4
בנט מציג מכירת...
בנט שמאל על מלא | 14-07-2021 12:35
בנט מציג מכירת חיסול מדינת ישראל כמדינת היהודים והקמת מדינה פלשטינית יהודית חילונית
5
נפתלי בנט ארור...
משה ישראלי | 14-07-2021 12:36
נפתלי בנט ארור מכה רעהו בסתר
6
מי האיש הכי...
נפתלי בנט | 14-07-2021 12:36
מי האיש הכי שנוי במדינת ישראל?
7
גם על זה...
תמשיכו להיות פתאיים | 14-07-2021 13:33
גם על זה אין אפשרות לוטו זה החלטה של שר, ככה זה ראש ממשלה בלי תמיכה
8
אני לא מבין...
ישראלי אמריקאי | 14-07-2021 16:26
אני לא מבין איך לא עוצרים ומפילים את הממשלה הזו. זה כמו השטן בתגלמותו. לא להאמין איך עם ישראל לא יוצא לרחובות ומפגין להפיל את הממשלה בחסות בנט לפיד ליברמן ושקד. ארבעה נוכלים שקרנים ועוכרי ישראל שמנהלים לנו את החיים שבכלל לא נבחרו עי העם. ראש ממשלה עם שש מנדטים לא יכול להתנהל כראש ממשלה. בוגד עם כמו ליברמן לא יכול לנהל לנו את הכספים, לקחת מהיהודים וילדיהם ( אני לא דתי אבל נו באמת) ולתת לערבים על חשבוננו. הרי אין להם רוב ובלי מפלגות הערבים הם בכלל לא נחשבים כקואליציה. הם לא מבינים שהם שנואים? הם לא מבינים שהם אנשים מגעילים ונוכלים? איך בנט בכלל מוציא את הראש מהבית? אדם שנוא ושפל
זה מסוכן כי המשטרה עלולה לפתוח באש
רונית לוי | 15-07-2021 11:27
שכחת שזו ממשלת שמאל חילונים ערבים? זו לא ממשלת ימין שמאפשרת הפגנות סוערות נגדה.
השבת זה הזמן...
הייטקיסט | 14-07-2021 21:15
השבת זה הזמן לנוח, לעשות על האש, לנסוע לים, לפגוש חברים, לשמוע מוסיקה, לצאת לקניונים לראות סרטים, לעשות קניות, לראות הופעות. זה לא הזמן לעבוד בשביל לשלם 50% מיסים שיאכילו את הפרזיטים החראדים.
9
לא יראו ברכה...
ח | 15-07-2021 0:22
לא יראו ברכה במעשה ידיהם, אחרי פגיעה בשבת. זמרים חילונים לגמרי הפסיקו לעבוד בשבת. הם ראו יותר ברכה כשהפסיקו. מעניין שהסתיים בממשלה לא מבינים זאת.
10
ססמת בנט:לא כלכלה- לא מעניין ושבת זה לא כלכלה
רונית לוי | 15-07-2021 11:25
ובקיצור על מה הפלא? בנט מגשים את הבטחותיו.
11
יהודיה טהורה, עד...
אסתר לוי | 20-07-2021 16:18
יהודיה טהורה, עד מתי הרשעים האלה הולכים נגד מי שאמר והיה העולם אין עוד מלבדו, מלך מלכי המלכים הקבה, עוד ינקום בכם ובשונאי ואויבי ישראל, אוטוטו בה, אמן, תעביר את ממשלת הזדון ו אבדון מן הארץ עכשיו תיכף ומייד, אמן