אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"ערב ט' באב, בנט ושקד מנסים לזרוע עוד פירוד"

תגובות חריפות במפלגת הציונות הדתית, ובסיעות החרדיות נגד הפרסום לפיו בימינה מנסים לקדם מהלך בו יוחרגו אברכים סרוגים מ'גזירת המעונות' של ליברמן. "לא נסכים לאפליה על בסיס סוג הכיפה"

"ערב ט' באב, בנט ושקד מנסים לזרוע עוד פירוד"
  (צילום: אורן בן חקון/ פלאש 90)

לפי פרסום של מיכאל שמש בכאן 11, בימינה מנסים לקדם סעיף, לפיו אברך ששרת בצבא יוחרג מביטול הסיבסוד, מה שיכלול את רוב האברכים הסרוגים, וישאיר בחוץ את רוב האברכים החרדים. עם זאת, לא ברור איך מהלך כזה, יעבור את אישורו של בג"צ, שפסל בעבר התנייה של שירות צבאי בתמורה לתמיכה ממשלתית.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסר: "‏ערב תשעה באב, בנט ושקד מנסים לזרוע עוד פירוד ומחלוקת. הפעם בין הציונות הדתית לציבור החרדי. לא תצליחו. דמו של ילד עם כיפה סרוגה אינו סמוק מדמו של ילד עם כיפה שחורה. אנחנו נשאר מאוחדים מול מי שמעדיפים להכנע לתומכי טרור ובמקביל להשפיל את לומדי התורה."

מספר 2 בסיעה ח"כ מיכל וולדיגר מסרה לסרוגים: "לא ייאמן. במקום לתקן את העוול של שר האוצר ליברמן, ב'ימינה' מחפשים לשסות בין ציבורים. לומד תורה הוא לומד תורה הוא לומד תורה. ההחלטה המבישה של ליברמן צריכה להיות מבוטלת לחלוטין".

גם ח"כ איתמר בן גביר פסל את היוזמה: "נפתלי בנט מבקש לסכסך בינינו! אנחנו אנשי הציונות הדתית צריכים לסרב לטובת ההנאה הזאת: לא נסכים שעל גב האחים החרדים שלנו נקבל הטבות. לא נסכים לאפליה על בסיס סוג הכיפה. זו ממשלת שנאה וכולנו צריכים להיות מאוחדים במלחמה בה".

יו״ר יהדות התורה ח״כ משה גפני תקף את התכנית ואמר: ״יצא המרצע מן השק״, אברכים מהציונות הדתית ימשיכו להיות מסובסדים במעונות היום, ואברכים מהציבור החרדי לא יסובסדו. ליברמן, בנט ושותפיהם מתכוונים לשנאת חרדים ולא לשום דבר אחר״ :

אליו הצטרף גם יו״ר סיעת ש״ס בכנסת ח״כ מיכאל מלכיאלי: ״מדהים שערב תשעה באב, במקום לדאוג לאהבת חינם, יושבים להם נפתלי, איווט, שקד ואלקין וחושבים איך דופקים הלאה את החרדים, ומיד הומצא סעיף שידפוק דווקא את המעון של הילד החרדי ולא את המעון של הילד הדתי. כזאת אפליה ושנאת חרדים לא הייתה כאן שנים רבות״

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
75 תגובות - 25 דיונים מיין לפי
1
פרוד?
אדית צשלר | 13-07-2021 21:07
רק הליכוד ושותפיכם גורמים לפירוד. נא להירגע ולעזוב את בנט ושקד. תנוחו בזמן שהם יעבדו.
כזב, ביבי סגר עם עבאס ואתה טרפדת! בושה!
סמוט לא מקשיב לרבנים | 14-07-2021 12:55
פוליטיקאי נחות, רק בגללו אין ממשלת ביבי סער בנט חרדים
אני חוזר...
אורי | 14-07-2021 9:12
אני חוזר שוב. אברך כולל ב95% אחוז ממלגה ממונה מתרומות פרטיות ולא ממדינה וגורם להזרמת מליונים לקופת המדינה מתרומות מחול. לתשלומי חשמל, מים ,ביוב וכל שאר צרכים עירוניים אין שום הנחה. כל חרדי שעובד משלם את אותם מיסים כמו כל אזרח אחר וזה רוב ציבור חרדי לפי ניתונים של לשכה לסטיסטיקה. מכיוון שלחרדים יש משפחות גדולות לכן הם מוצאים יותר כסף על אוכל,ביגוד,ציוד לילדים ועוד צורכי משפחה שזה שתורם למשק ולכן מסים עקיפים שלהם יותר גדולים. פשיעה בציבור חרדי מאוד נמוכה שחוסך מליונים למדינה על הוצאות בתחומים האלה כמו משטרה או שבס שכמעט לא מתעסקים עם ציבור החרדי ורוב תקציב שלהם הולך על חילונים. הרבה ממוסדות חרדיים לא ממונים ב100% ממדינה שמביא עוד תזרים תרומות לקופת המדינה. אין אוטובוסים כשרים מסובסדים זה או קווים רגילים או הסעות פרטיות. תוקפים את ליברמן וממשלה בגלל שמניע שלהם זה לא טובת המדינה אלא שינאה ונוקמנות. ואנחנו לא ברוסיה הסובייטית שבה אדם נמדד לפי כמה שהוא עובד ואם לא אז יושלך לכלא. אבל כל מה שאני אומר לא ישכנע את מי שרגש זילזול ושינאה ליהודים חרדים ישטלת עליו וזה חבל ומצער מאוד.
, אם...
גדול הנהנה מיגיע כפיו - יותר מירא שמיים ( ברכות ח, א ). | 14-07-2021 8:29
, אם החילונים לא מפרנסים את החרדים - אז על מה החרדים צועקים עכשיו ??? על מה הם מלינים ? למה תוקפים את ליברמן והממשלה ? ברור שהציבור החרדי, שמשלם מעט מאוד מיסים, נהנה מהמיסים של החילונים, על כל צעד ושעל : מילגות, הנחות במעונות, הנחות בארנונה, אוטובוסים כשרים מסובסדים, טיפול בריאות שהציבור מממן ממסים, תשתיות חשמל, כבישים, מים, ביוב, צבא, משטרה, הכל. כל זה עולה כסף רב. החרדים משתמשים בתשתיות - אבל לא משרתים בצבא וכמעט לא משלמים מסים. אז מי מממן את מי ? כשאתה הולך לבית חולים שעלותו מליארדים - מי מממן ? כשאתה בביתך מקבל חשמל, מים וביוב - מי מממן את התשתיות ? כך בכל דבר. מי מקל על סטודנט שלומד רפואה או הנדסה ? מי מקל על חילונים שלומדים מקצועות שאחר כך יתרמו לכלכלת המדינה ולבטחונה תרומה אדירה ? החרדים התרגלו לקבל, כאילו קופת המדינה היא נחלת אבותיהם - אבל היא לא.
צריך להפסיק...
אורי | 14-07-2021 7:52
צריך להפסיק עם השקר הזה. חילונים לא מפרנסים שום חרדי. מלגה ממדינה לאברך כולל מספיקה לחלב ולחם אולי לשבוע. המלגות הם באים מתרומות פרטיות מהארץ ובעיקר מחול שמזרים רק מזומנים למדינה כאברכים מוציאים את הכסף כאן ולא בחופשות בחול. מיסים עקיפים חרדים משלמים לא פחות אלא אולי יותר כי קונים יותר אוכל מחילונים. תסתכלו בסופרים. חוץ מזה לפי סטיסטיקה 64% מציבור חרדי מעורב בשוק עבודה. והאם לימוד תורה לפחות לאדם דתי שמברך כל יום אשר בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו לא חשובה מספיק שמדינת ישראל תקל קצת על לומדי תורה?!
, איזו...
יגיע כפיך כי תאכל - אשריך וטוב לך | 14-07-2021 5:56
, איזו התעללות ? הנחת המוצא בכל קהילה בריאה ונורמלית היא שאב דואג לפרנסת משפחתו. רק בישאל נוצר זן חדש של חרדים שסבור שיש איסור מהתורה לצאת לעבודה - למרות שחכמי ישראל לדורותיהם שיבחו את העבודה ואסרו להסתמך על קופת הציבור. עיוות המושגים הוא כל כך עמוק שהחרדים משוכנעים שעל החילונים לשאת בפרנסתם - למה ? היכן כתוב כדבר הזה ? הוא הדין בשרות צבאי. יש בתורה חובה - שהחרדים הפכו לאיסור. מה קרה ?
מדינת הבדאים
תושב דימונה | 14-07-2021 4:24
הכיפות הסרוגות הקימו את מדינת הבדאים.
בנט ושקד נבלות! פשוט נבלות!
תומר | 14-07-2021 0:35
אכזריות כזאת לא נראתה זמן רב. פשוט התעללות בחרדים. הפרד ומשול. ממשלת האחדות...
שטופת מח...
מסכנה | 13-07-2021 23:02
שטופת מח
2
אברכים סרוגים? אין...
גבעת שמואל | 13-07-2021 21:19
אברכים סרוגים? אין חיה כזאת. אברכים הם חראדים, חזירים, פרזיטים החיים על חשבון הציונים. הסרוגים משרתים בצבא, עובדים ומשלמים מיסים, ולומדים את תורת הרב קוק.
תרתי דסתרי
עמדין | 15-07-2021 0:09
ביזוי וחרפות לא גם לא מחרדי יהיר ,צביעות דתית לאומיתאופיינית ,לגנות חרפותלהצהיר על ויכוח ענייני , ותוך כדי דיבור להאשים את יהירותי בחרדיותי,ולעצם הענין כן אני מתגאה בחרדיותי ויבה לבו בדרכי ה ולך תתגאה אתה במצעד הגאווה איש איש וגאוותו
הכנסת כמשל
עמדין | 15-07-2021 0:05
שטרן,אהוד ברק, מתן כהנא,רפול גנץ,אשכנזי,ארק שרון, דייין ,רבין.100 אחוז בהמיות אגב הגיע הזמן שתעלו על קברו ותבקשו מחילה על הרצח ,הוא לא העלה בדעתו בחלומות ההזויים ביותר למכור את הנגב לאחים המוסלמים ולתת למנסור עבאס לנהל את המדינה הרצחתם וגם ירשתם ?
, כמה...
ויכוח ענייני - כן, ביזוי וחרפות - לא, גם כשהם באים מחרדי יהיר. | 14-07-2021 12:58
, כמה מפקדים בצבא אתה מכיר ? ההתנשאות והיהירות שלך פשוט מגעילים. במקום לשאת על כפיים את מפקדי צהל שבגופם מגינים עליך - אתה מחרף ומבזה אותם. הכל כדי להצדיק בפני עצמך את ההשתמטות משרות.
לחייל
עמדין | 14-07-2021 10:13
אני מניח שכשהיית ילד היה לך שאלות על אבא שלך ועכשיו כשאתה גדול אתה מבין יותר,כך תתייחס לשאלות שלך על הנהגת ה ,וכבר אמר אחד מישראל אילו ידעתיו הייתיו ,למפקד שלך אתה מציית למרות שרוב הסיכויים שהוא הדיוט ועם הארץ אדם בור וגס וחסר דעה אם אני יוצא מנקודת הנחה שהוא כמו רוב המפקדים בצהל,, ,אז קל וחומר בן בנו של קל וחומר שאתה מסוגל לציית לקבה עושה שמים וארץ, חשוב שתדע שלמרות השאלות שלך הוא אב הרחמן שדואג לך הרבה יותר מההורים שלך,ואין קץ וגבול לרחמיו וחסדיו, הצור תמים פועלו ,,,,,קל אמונה ואין עוול
והוא לא...
חייל | 14-07-2021 9:56
והוא לא יכל לשמור שלא נהיה לא זה ולא זה ?
שאלה של טיפש...
יוני | 14-07-2021 2:37
שאלה של טיפש וחצי וחסר אמונה בסיסית..ממליץ לטיפול נפשי
תגובה רדודה של...
דיקלה | 14-07-2021 2:35
תגובה רדודה של אדם בזוי ושפל כמו הרפורמים בגועליציה
לדש
אחד העם | 13-07-2021 23:01
את שאלתך שאלו הנאצים את הרבי מצאנז,והוא השיב שהקבה שמר עלינו שנהיה מן הנרצחים ולא מן הרוצחים
לדש
עמדין | 13-07-2021 22:55
אני חושב שטעית בשמך ושמך המלא הוא דעאש,ועדיף שתחזור לארץ המוצא שלך שם שפכו אבות אבותיך ,,,,,,ולמי ששאל אם למדתי את תורת הרב קוק יש לי חידה בשבילך מי כתב למי מילים אלו וגאות הלאום השורר בישוב החדש,לא יכולה לשאת את הגו הכפוף, את הפנים הצמוקות והעצובות המפיקות פחד ומורך לב,את העינים התועות המראות יאוש ושנאת החיים ההלבשה הזרה המזרחית כשהיא מצטרפת עוד עם איזה דכדוך של עניות היא מטלת איזה אימה של בוז על האש המורגל בחיים ארופאיים אם מעט ואם הרבה
אבל רגע...
ד ש | 13-07-2021 22:32
אבל רגע אם אתם מתפללים והתפילות טסות לכותל גם מאוסטרליה ועולות ישירות לקבה..איך זה שהוא לא ממש עזר חאיש ודמם של יהודים בהם גם צדיקים גמורים נשפך כמים??
למדת הרב קוק?
יי | 13-07-2021 22:15
לא נראה לי שלמדת משפט אחד של הרב קוק הוא נראה לי לא היה מתבטא כך על חרדים. כן אהבת ישראל היא גם על חרדים, חידוש לא?
תודה רבה
עמדין | 13-07-2021 22:15
תודה למגיב מגבעת שמואל שסיכם את תורת הרב קוק על רגל אחת שנאה אנטישמית לעמלי תורה ולכנות אותם חראדים ,ואהבת והערצת כל אנשי סדום אנשי מצעדי הגאווה וזרעם של האוקראינים והרוסים שפרעו פרעות ביהודים ושפכו דמם כמים, כן זוהי אהבת ישראל שהנחיל הרב קוק ואלו הם אורותיו החולניים אני חושב שאתה צריך לשנות את שם היישוב מגבעת שמואל לגבעת הערלות
תשים את...
שלום | 13-07-2021 21:45
תשים את הכתובת תקבל תביעת דיבה יפחדן
3
אולי עוד מעט...
צבי | 13-07-2021 21:25
אולי עוד מעט תשימו טלאי צהוב על ילד חרדי? לאן הגעתם?
לרואה נכוחה
אחד העם | 14-07-2021 9:47
בעניין הראשי תבות של רלא ,אם במקרה השם הפרטי שלך או שם המשפחה שלך או השם של אבא שלך מתחיל באות למד, מומלץ שתשים את השם שלך באות למד ,באות ריש ואלף תשאיר את הראשי תבות כמדובר
לעיין ברמבם
דיסקין | 14-07-2021 9:16
אני מציע לרואה נכוחה שציווה עלי לעיין ברמבם, שיעיין במשנה ברוה סימן רלא בבאור הלכה דיבור המתחיל בכל דרכיך דעהו ,אם תשכח את הסימן אני ייתן לך סימן לזכור רלא ראשי תבות ליברמן רשע ארור
לראות נכוחה
עמדין | 14-07-2021 8:49
אפשר להתווכח על זכויות של אזרח שלך ,אין להתווכח על זכויות של אם חרדית שיוצאת לעבוד לקבל עזרה ,היא זכאית לעזרה לא פחות מהילדים שלך, הם ייגדלו הרבה יותר ערכיים מהילדים שלך ושל ליברמן ביחד, קיבלתי את המלצתך ופתחתי את הרמבם ואופס עיני נתקלו בדברי הכסף משנה שחולק על הרמבם ודוחה מכל וכל את כל ראיותיו וגם מספר לנו שכל חכמי ישראל לדורותיהם חלקו על הרמבם וכך הוא מסיים את דבריו הארוכים במילים אלו,כל מקום שהלכה רופפת בידך הלך אחר המנהג,וראינו כל חכמי ישראל קודם זמן רבינו ואחריו נוהגים ליטול שכרם מן הצבור אפשר שהסכימו כן כל חכמי הדורות משום עת לעשות לה הפרו תורתך שאילו לא היתה פרנסת הלומדים מצויה לא היו יכולים לטרוח בתורה כראוי והיתה התורה משתכחת חס ושלום ובהיותה מצויה יוכלו לעסוק ויגדיל תורה ויאדיר סוף ציטוט הכסף משנה הוא רבי יוסף קארו מחבר השולחן ערוך שכל בית ישראל נשען עליו חוץ מהדתיים לאומיים שאינם מחויבים להלכה אלא למצעדי הגאווה וייצרם הרע אתה אינך מחפש לראות נוכחה אלא שנאה שנאה שנאה ופרוד
, בינתיים...
לראות נכוחה ולא מפוזיציה | 14-07-2021 5:49
, בינתיים החרדים הם שתוקפים ברחובות כל מי שלא נראה להם - ילדה או אשה עם שרוול קצר, שוטרים שבאים לאכוף חוק, חיילים שמשרתים בצבא רל. משתוללים כמו בקסבה של שכם. ובאשר לצעדים של ליברמן - אפשר להתווכח עליהם, אך יש בהם הגיון. הסיבסוד ניתן כדי לאפשר יציאת ההורים לעבודה. מי שלא עובד, לא זכאי לסיבסוד, פשוט. וכדאי שתראה את דברי חזל והרמבם באשר לשבח העבודה ואיסור ההסתמכות על קופת הציבור. רק בישראל החרדים המציאו מיני פטור מעבודה ומשרות צבאי שאינם קיימים בתורה.
זה לא בדיחה
עמדין | 13-07-2021 22:25
אתה חושב שזה בדיחה?ברור לי ברור שאנחנו בדרך לשם ביטוייו של ליברמן באים להכשיר את הקרקע להתרת דמם של החרדים, תוך שתיקתו המזעזעת של מנדלבליטו,שעסוק בתפירת תיק 6000 ויתר הארורים שרוממות הדמוקרטיה בפיהם כשירצחו חרדים ברחובות הדתיים לאומיים יגידו הלל
4
ואו מה נשאר...
עמית | 13-07-2021 21:47
ואו מה נשאר ממתן כהנה ואורבך שלמדו משהו .נהיו רשעים לדראון עולם.
ומה עם רמאים שמתחזים לאברכים ולומדים משפטים ?
פרדי | 15-07-2021 16:26
לאיזו קטגוריה הם שייכים ?
5
נבלות אנשי ימינה...
דן | 13-07-2021 21:55
נבלות אנשי ימינה הם לא יכולים מול ליברמן ולא יכולים מול הערבים הם עושים הכל רק להישאר בקואליציה
6
מזל שהם עושים...
לך תשלים שרות צבאי ... ז'בלה ... | 13-07-2021 22:14
מזל שהם עושים את זה רק ב 9 באב , וסמוטריץ , סוג של נוול , עושה את זה כל הזמן ... סמוטריץ שעבורו ההומאים הם בהמות , ואשתו , פרת הבשן , לא יכולה לשהות בחדר עם יולדת ערביה ... הוא ממש הקוזק הנגזל ... איזה חרא יש בכנסת שלנו... גועל נפש ...
שיהיר לפיד יעשה...
יורי | 14-07-2021 2:33
שיהיר לפיד יעשה שירות צבאי אחכ תדבר..גס רוח כמו המולדובי
@לך תשלים שרות...
מנחם | 13-07-2021 23:20
@לך תשלים שרות צבאי ... נשמה תחזור בתשובה .. רק אהבת חינם תתקן את שנאת החינם.. ציטוט מהרבי מיליובאויטש.
חבל על...
יהודי | 13-07-2021 22:59
חבל על החמצן שאתה גוזל
7
תכינו פופקורן... אני...
אמיר | 13-07-2021 22:56
תכינו פופקורן... אני מציע אחיי להוריד את הראש ולחכות ... אתם תראו שמי שמתאכזר לחרדים כאילו מתעסק בבת עינו של ה' .. יש דברים הגיוניים שמותר לממשלה לעשות עם הדרגה ולא בבת אחת..אבל שזה הופך לשיטת שנאה וניגוח .. זה לא יגמר טוב .. יש הרבה דרכים כמו היתוש וטיטוס.. אני מציע שיחזרו בתשובה מהתפיסה של ללמד לקח ולנקום... אף אחד לא יצא מזה בזול תתעוררו...
אתה צודק...
ד ש | 15-07-2021 10:05
אתה צודק הם קורעים את התחת בתורה. לי מה שמפריע זה שמגדלים דור של בורים בשטיפת מוח שללא לימוד תורה העולם יחרב ודברים איומים יקרו להם ולנשמתם. מפריע לי הצביעות שהופכים כל דבר לפרשנות שמתאימה להם כמו ששרות בצבא הוא מצווה ראשונה במעלה ולא מתאים להם אז מוצאים תרוצים. טוב שצריך לקרוא בתורה אחרת קרוא וכתוב לא היו מלמדים. את תוכנית הלימודים הארצית צריך להחיל על כולם. לא רק לימודי ליבה שלא רוצים ללמד ואם רוצים ללמד את הילדים תורה שיעשו זאת אחה'צ ובערב. צריך לתת לילדים החרדים לראות שיש דברים אחרים בחיים מלבד ללמוד תורה. והדבר שהכי מפריע זה שחרדים חושבים שהם נעלים מאחרים ובעיניהם כל החילונים הם בהמות אז שימצאו בהמות אחרות שיפרנסו אותם
עוד פעם אני לא מבין
אמיר | 14-07-2021 13:12
למה לא להתייחס ? בדיוק על זה אני רוצה שתתייחס ועוד לא הוספתי לגבי הלימודים שלהם שמפריע לך שהם לומדים ואתה עובד למרות .. שרובם לומדים הרבה יותר קשה מאנשים עובדים. ומרוויחים כלום... הבעיה שיש אנשים שהם פטרונים ואין להם מושג בנפש האדם והם חושבים שהם יכולים להטיף וללמד משהו שהצד השני חושב אחרת שאתם צריכים ללמוד ממנו .. אי אפשר לתת שום תוכנית אם אתה לא מתחבר אליהם ומבין אותם .. אתה צריך להכיר את כל מכלול המגזר החרדי בשביל שתוכל שמשהו יקשיב לך .. אתה בא ומנסה לשנות אנשים בעלי ערכים ואמונה פי אלף יותר טובה מתרבות המערב ומנסה לשכנע אותם שזה כשר. תעשה בדק בית עם כל החברים שלכם מהשמאל לשאול איפה טעיתם ! לחברה הערבית אתם עושים את זה הרבה יותר טוב ! אתם מלקקים להם מכשירים אותם עושים אותם ...בעלי הבית.. והם .. הרבה יותר גרוע הם נגד המדינה היהודית להזכירך לפני כמה חודשים מה שהיה בלוד .. עכו .. חיפה.... מדינת האחים המוסלמים הראשונה בתולדות עם ישראל. זה עוד נקודה שהייתי צריך לעלות מלבד הנקודה של איך לתת תוכנית אמיתית לציבור החרדי. תפסיקו להתנשאות עלינו [email protected] נגמר הזמן שידרכו עלינו ונגיד תודה. ברגע שבאמת תקבלו יהודי אחר יהיה אפשר לשנות פה משהו.
, אני...
לאמיר שכותב מדם ליבו | 14-07-2021 10:32
, אני רואה שעוררתי אותך למחשבה מעמיקה...כבר טוב . לא אתייחס לכל נקודה שהעלית, יש דברים בהם אתה צודק ובהרבה אתה טועה. מצא חן בעיני הרעיון שלך לתת תוכנית ארוכת טווח. אבל, האם אצל החרדים יש נכונות לקבל תוכנית כזו ? אנו רואים שכל שינוי הכי קטן נתקל בסירוב, צעקות והאשמות - דמיין לעצמך מה תגרום תוכנית כוללת ארוכת טווח...זו בדיוק הבעיה. החרדים לא רוצים שום שינוי וצועקים כל פעם שיש הצעה לשינוי. צריך להבין שתוכנית ארוכת טווח כוללת הרבה נושאים, לרבות לימודי ליבה, שירות צבאי, קיצוץ בהטבות וכו'. החרדים לא מוכנים לשמוע או להתפשר. מכאן הכעס עליהם.
אני לא מבין!
אמיר | 14-07-2021 10:13
אני לא מבין מאיפה אתה מביא את כל הנתונים האלה. א. לא משתלם לצבא לקבל חרדים .. הם מתחתנים מביאים ילדים מוקדם וזה המון כסף לצבא לא משתלם ... אז תגיד להם לא להתחתן מוקדם ? ב. חרדים מצטמצמים כדי שיוכלו ללמוד תורה ... כמה הם מקבלים מהמדינה 500 שח משרד הדתות? זה פחות ממשכורת של חייל בתקופתי עוד אני קיבלתי יותר 700 שח על להיות לוחם. יש אינטרס שיהיה פה לומדי תורה לפחות לממשלה הקודמת ולא הנוכחית הרפורמית... אחרי הכל אנחנו מדינה יהודית וברוך ה' אנחנו יכולים ללמוד תורה פה ולקיים אורך חיים יהודי עד עתה.. והזכות שלנו בארץ ישראל היא לא צבא ולא משלמי מיסים ולא שום דבר אחר אלה תורה ומצוות[email protected] שיהיה ברור ! ג. אלו שעובדים והמשכורות שלהם נמוכה - מה אתה מציע לפגוע בהם בגלל שיש להם הרבה ילדים? ד. הם מביאים הרבה ילדים אז המדינה מסבסדת אותם... תגיד להם לא להביא ילדים ? תן תכניות ארוכות תווך ! אל תיתן סיסמאות של שנאה ... זה לא יעזור... אכן יש צורך לתן תכנית אבל לכעוס עליהם כי הם חושבים ומתנהלים אחרת כמוך ? אחיי החרדים יקרים לי מאוד ואני אוהב אותם אהבת נפש כמו כל היהודים .. אני לא מתפאר בעברי הצבאי או שאני משלם מיסים זה לא השפה הנכונה ... השפה הנכונה היא לתן תכנית אמתית לא בריונית ולא מידתית. ועוד משהו עם נוגעים בזה בקשר לקושי שלך לשלם מיסים ... אתה נמצא במדינה שיש אויבים מסביבה ולכן צריך לשלם הרבה מאוד מיסים לתקציב הביטחון! ולכן זה גם כואב לך כי הכסף כואב לך בכיס ואתה חושב שהכסף הוא המציאות פה. זה כלכך מפריע לך שאתה צריך להשליך את הכאב על מישהו ולכן בחרת להוציא את הכעס על החרדים. בדיוק כמו כל האנטישמיים באירופה.
, מחילה....
אמיר היקר | 14-07-2021 9:24
, מחילה. אין כאן שום שינאה. יש כעס על כך שכל עוד החרדים היו יכולים - הם השיגו עוד ועוד הטבות למיגזר שלהם וכבר הוטמע אצלם הרעיון שהמדינה חייבת להם...ולא היא. הם חייבים למדינה למלא את חובותיהם ככל האזרחים - והמדינה חייבת לסייע להם בצורה שיוויונית כמו לכל מיגזר אחר. כשמושכים את החבל ביותר מדי כוח - בסוף הוא נקרע. גבם של משלמי המסים הולך ומתכופף והוא קרוב לשבירה. הגיע הזמן לשינוי. שום שינוי - לא יתקבל על דעת החרדים שכבר התרגלו למצב מסוים, מצב ממש לא טבעי ונורמלי.
נראה שיש שנאה בלבך לחרדים
אמיר | 14-07-2021 9:09
נמאס כבר משנאת החינם מה קרה ? יש ממשלה שעוזרת לך להוציא את השנאה הזאת מהלב ? מה קרה זה היה נסתר ועכשיו אתה מרשה לעצמך להוציא הכל ? אני חוזר ואומר יש מה לשנות עם המדינה למגזר החרדי! אבל צריך זמן לתהליך לקרות ולא מהרגע להרגע ולעודד תעסוקה ... ולא לעשות חוקים שמפלים רק את המגזר החרדי רק בגלל שהוא חרדי. אברכים הסרוגים אוכלים ושותים אוכל אחר ? מה זה הרשעות הזאת ? הילדים החרדים פחות מהחילונים?? והערבים ? אתה רוצה לשנות יופי תשנה אבל תן תוכנית על תעשה את זה מתוך שנאה. בינתיים הממשלה עושים הפוך וראייה לזה היא השנאה העיוורת שלך.
, מי...
מי מתאכזר למי... | 14-07-2021 8:44
, מי אמר שכל הכסף הולך לחרדים ? זה ממש לא כתוב בתגובה. אבל, אם פתחת את זה : רוב החרדים משלמים מעט מאוד מסים, משום שאינם עובדים או משום שמשכורתם נמוכה ומשפחותיהם גדולות, בלי עין הרע. אבל החרדים משתמשים בכל השירותים והתשתיות שהמדינה מקיימת, החל מבתי חולים וכלה בחשמל, מים וכבישים. גם נהנים מההגנה שתקציב הבטחון מאפשר. ומי משלם עבור תשתיות אלו ? לא החרדים....
, לא...
שלום שלום ואין שלום | 14-07-2021 8:18
, לא הבנתי. מה כפיות הטובה ? ומה קרה עם הקורונה והזהות היהודית ? מישהו פגע ביהדותך ? גזז לך את הפיאות והזקן ? ואשר לאיבתיסם - היא חברה מחליפה במליאת הוועדה. במליאה לא דנים בנושאים מסווגים. נושאים אלה נדונים בוועדות משנה - שם היא לא חברה אפילו כמחליפה. אז מה הבעיה ? יש במדינה 20% ערבים. אנחנו רוצים לשלב אותם במדינה. זה חלק מהשילוב.
פחחחח...
אמיר | 14-07-2021 8:02
פחחחח מגזר שמתאכזר לנו??? למה הפכתה את עצמך למדינה ?? למה הכסף שלך?? איפה כל הכסף הולך מהמיסים לחרדים? אין תקציב בטחון? אין תקציב חינוך? אולי אחוז מינימלי הולך לחרדים.. לא אומר שלא צריך לשנות קצת אבל עד כדי כך שאתה אומר שהכל הולך אליהם? זו שנאה שאין כדוגמתה .. רוב החרדים עובדים ומשלמי מיסים ואלו שלומדים לא בהכרח מקבלים כסף מהמדינה תתפלא שיש זבולון יששכר .. כן יש מאמינים שמה שהם עושים מקודש.. אני לא מבין את השנאה העיוורת שלך לחרדים .. ימינה חיזקה את הקליפה ועשיו יש לנחש כוח לדבר..
כפוי טובה...
שלום | 14-07-2021 6:39
כפוי טובה תראה מה קרה בחודש עם הקורונה והזהות היהודית.אביסתם מרינה בוועדת חוץ וביטחון יש שיפלות יותר מזה?
, זו...
מי מתאכזר למי ? | 14-07-2021 5:42
, זו לא התאכזרות למיגזר. זה מיגזר שמתאכזר לנו. המושגים שלך מעוותים. אין כל איסור בתורה על גברים חרדים לצאת לעבודה. אין פטור בתורה לחרדים שלא לשרת בצבא. לא ייתכן שמיגזר שלם אינו ממלא שום חובה אזרחית ולא יוצא לעבודה - ועל הציבור לממן את פרנסתו. זו המצאה של החרדים בישראל בדורות האחרונים. למה חייבים החילונים לשאת על גבם את החרדים ? מה קרה ? מאיפה התפיסה הזו ? וכדאי שתראה את דברי רב חייא, ברכות ח, א.
@החרדים עושים ...
אמיר | 13-07-2021 23:36
@החרדים עושים ... מה הקשר שהכנסת את ביבי... דיברתי על המהות של התאכזרות למגזר מסויים בחברה בצורה לא מידתית.. נכון היה פה מהלך של ה' ... ואת האמת אנחנו רוצים משיח ולא שום מפלגה.. הבעיה שאתה משתלח בנבחר ציבור בשקרים שקיבלת מהינדוס הותדעה של התקשורת ואתה לא מפסיק לפמפם את הסיסמאות .. נוכל... ביבי... מושחת.. אבל הבעיה הכי גדולה שאתה כפויי טובה .. היה העשור הטוב ביותר למדינת ישראל בכל הדברים. היה ממשלה עם ערכים. טוב שיש הפוגה אבל אחר כך נחזור בענק לשלטון עד יבוא הגואל.
בינתיים מי...
החרדים עושים הרע | 13-07-2021 23:14
בינתיים מי שתומך בנוכל השקרן חוטף, לא סתם ביבי סולק. גם החרדים שעצמו עיניים והלכו אחרי עגל הזהב של ביבי המושחת העובר על הדיברות קיבלו שורה של איתותים ואסונות. ודי לחכימא.
8
רוב הכיפות הסרוגות....
פיני | 13-07-2021 23:30
רוב הכיפות הסרוגות. כמו סמוטריץ נשמות טובות עם לב .אבל יש כאלה יותר שונאים חרדים מנסראאלה ככה לדעתי זה מצטייר.
9
אנטישמיות דתלית הביטו אל צור חוצבתם
דיסקין | 14-07-2021 4:03
כשאני מסתכל ומתבונן על עומק האנטישמיות של הציונות הדתית, כמו שניתן לראות גם כן ששני האתרים המתחרים של הציונות הדתית סרוגים ובשבע עשו יד אחת לעודד ולתחזק את הטרוף האנטישמי של ליברמן,גם במחיר כמעט וודאי של הרס כל מפעל ההתיישבות ,דבר שיביא קרוב למאה אחוז ל עקירת יישובים ביהודה ושומרון ,וגרוע מכך פינוי בתי קברות כמו בעקירת גוש קטיף,אני לפחות משוכנע שלאנטישמיות זו יש שורשים עמוקים שכנראה קשורה במיסדה ומחוללה של דת השעטנז הזו הלא הוא רבם הראשון והמיתולוגי אברהם יצחק הכהן קוק,במשך שנות בחרותי הייתי משוכנע שרבני ירושלים המהריל דיסקין והרב חיים זוננפלד הגזימו והפריזו על המדה ביחס החשדני והמסוייג שלהם לרב קוק כיום אני מבין לצערי שהאמת הרבה יותר גרועה אפילו מהתחזיות הפסימיות ביותר שלהם
10
תיקון טעות
דיסקין | 14-07-2021 4:11
התכוונתי לרבי יצחק ירוחם דיסקין בנו של המהריל
11
הכפיות הסרוגות
תושב דימונה | 14-07-2021 4:22
הקימו את מדינת הבדואים לא נשכח ולא נסלח
12
סמוטריץ היקר וגם...
קובי | 14-07-2021 6:12
סמוטריץ היקר וגם לחרדים הפניה. אם לא תארגנו אלפים ברחובות משהו כמו הדגלים הכחולים. אנחנו נסבול קשות . מה שנתן דחיפה להפלת הממשלה הקודמת שהייתה יציבה מספרית זה הפגנות.פה הממשלה על בלימה וקצת לחץ מתון על החגים היא נופלת כמובן במסגרת החוק.קדימה ארגון עם רשימות תפוצה.אני מוכן להיות ראשון.
מול הבתים...
חיים | 14-07-2021 6:29
מול הבתים של חברי הכנסת מזה הם רועדים מפחד.
13
המגמה של בנט...
גל בן יעקב | 14-07-2021 6:42
המגמה של בנט ברורה. לסכסך בין הכיפות הסרוגות לשחורות. עלי זה לא יעבוד לעולם.
השחורים מתעבים...
נורי | 15-07-2021 8:35
השחורים מתעבים סרוגים גם אם ינקו להם את הנעליים.
14
בנט תתבייש לך...
אסתר | 14-07-2021 7:12
בנט תתבייש לך תוריד את הכיפה היא לא מתאימה למעמדתך .אתה מבזה את הערכים הדתיים מבזה את התורה הקדושה. זה לא כבוד לעם היהודי שאתה עם כיפה.
15
השירות הצבאי של הסרוג סמוטריץ
חן | 14-07-2021 7:25
השירות הצבאי של הסרוג סמוטריץ, היה מינימלי (שלב ב) כבוגר ישיבה, וזה לגיטימי , אבל גם בשירות הקצר הזה לא עשה משהו משמעותי, אלא תוך כדי , למד משפטים ועשה חלק מהתואר האקדמי.בזה הוא באמת דומה לגמרי לחרדים שלא משרתים כלל
16
היהדות עברה הרבה...
דוד | 14-07-2021 7:36
היהדות עברה הרבה יותר גרועים מבנט שקד וליברמן לא קרה כלום בנט ושקד שונאים חרדים
17
בנט איבד לגמרי...
סימה | 14-07-2021 7:51
בנט איבד לגמרי את הבלמים בממשלה הזו, איש מטורף והזוי, שמבחינתו כל האמצעים כשרים כדי להצדיק את ישיבתו כל כס ראשות הממשלה, אין אידאוליה, אין דרך, אין חזון. פשוט בושה וחרפה, בנט הבוגד הנאלח יזכר לשימצה כבוגד הכי גדול שידעה מדינת ישראל, לא נשכח ולא נסלח.
18
סמוטי שחרר אותנו.....
עדו כהן | 14-07-2021 7:58
סמוטי שחרר אותנו.. הענווה המזויפת שלך בנתה את הממשלה הגרועה הזאת ועוד תחריב את הבית..
19
בנט ושקד אויבים...
אבירם | 14-07-2021 8:57
בנט ושקד אויבים של החרדים . בנט ושקד מעדיפים תומכי טרור מחרדים
20
בנט המטורלל מטריל...
ציפי | 14-07-2021 9:25
בנט המטורלל מטריל את המדינה, בהנתהלותו הילדותית והמבישה. אין לו כבר כבוד, אין לו ממלכתיות, אלא כל ההתנהלות שלו דורסנית ומזוויעה.
21
בנט, במעשיך אתה...
רונן | 14-07-2021 9:45
בנט, במעשיך אתה רק ממשיך ומתמיד את שינאת העם כלפיך יותר ויותר, חדל לך מלהתעסק עם השטויות, תתחיל לקחת אחריות לניהול רציני של המדינה.
לקרמר
אחד העם | 15-07-2021 0:29
אתה צריך להבין שנגד קרמר למד מאדוניו לפיד ובנט, כשאין לך שום דבר משלך שום השג שום כישורים ,אתה מתגדל ברמיסת השני ,בן יכבד אב ועבד אדוניו
איך קוראים
אדון מי הוא | 14-07-2021 13:20
איך קוראים לצופציק של הקומקום?אני רואה חשבון ,ונכון דקדוק לא היה מעולם הצד החזק שלי ,אבל אף פעם לא הרגשתי חכם יותר בזה שאני מתכבד בקלון חברי
נגד קרמר...
מי הוא מה | 14-07-2021 12:44
נגד קרמר : לא מסכים איתך לחלוטין. מכל מקום, אדוני בעל התואר השני, כותבים נבל ולא נוול. ומי שמוכן לשלם מחיר כדי לשרת את העם בצורה היותר טובה הוא בנט ולא סמוטריץ' שלא משרת את העם ולא משלם כל מחיר. רק מחרף ומגדף כל היום, יורה לכל הכיוונים.
סליחה טעות נוראית
קרמר | 14-07-2021 11:06
חשבתי בטעות שאתה מדבר על סמוטריץ ולכן כתבתי מה שכתבתי טעות נוראית במה שכתבת על הנוול בנט אני מסכים עם כל מילה וה יסלח לי
שנאת העם
קרמר | 14-07-2021 10:59
מי אתה נוול כמוך שתיקח בעלות על העם,אז באנה אני חלק אינטגרלי מהעם ,לא חרדי ,עובד עם תואר שני ,רוב חברי בעבודה ובבית הכנסת מעריצים את התנהגותו ועמידתו על עקרונותיו, אוהבים את כישוריו ואת הרהיטות בה הוא מבטא את תפיסתו והשקפת עולמו, ומעל הכל את מוסריותו ויכולתו לשלם מחיר על כך,קצת צניעות נוול שכמוך לא יזיק
22
סמוטריץ' סיקריק מסוכן....
נורי | 14-07-2021 10:43
סמוטריץ' סיקריק מסוכן. בנט ושקד לא מסכנים את קיום המדינה אלא טינופת כמוך.
23
בלתי צפוי, שבח למחמוד עבאס
איציק | 15-07-2021 14:39
איציק הניסיון לחנוע מחרדים ולתת רק חיוצאי צבא יכשל בודאות. מחמוד עבאס כבר התבטא ששנאת החרדים אסור שתשפיע. שימו לב לפער בינו ובין הסרוגיגים בנט כהנא. אבי מבדיל בין סרוגים כמו סמוטריץ' והרב שילת למשל ובין הסרוגיגים הקטנים.
24
במה אתם ציונים דתיים אם אין משמעות לשירות צבא
שלמה | 16-07-2021 8:17
זה בסדר גמור לדרוש המשך התמיכה בחרדים, אך להגיד שאין הבדל בין בחור שסיים שירות צבאי למי שלא שירת מבחינת התמיכה של המדינה. הופך אתכם ממפלגה חרדלית למפלגה חרדית נוספת.
25
ואיפה אהבת חינם...
רחלי | 18-07-2021 8:08
ואיפה אהבת חינם שלכם סמוטריץ, גפני וחבר מרעיכם? רק ימינה מחוייבת באהבת חינם ולכם מותר לשנוא ולקלל?, הגמל לא רואה, יותר נכון לא רוצה לראות את דבשתו. תתביישו לכם, שונאי ישראל