אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

3 חודשים אחרי הבחירות: הוקמו הוועדות בכנסת

חודש אחרי הקמת הממשלה ויותר משלושה חודשים אחרי השבעת הכנסת, הוקמו סוף סוף הוועדות הקבועות בכנסת, אחרי שהקואליציה סוף סוף הגיעה להסכמות בינה לבין עצמה

3 חודשים אחרי הבחירות: הוקמו הוועדות בכנסת
  צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

חודש אחרי הקמת הממשלה ויותר משלושה חודשים אחרי השבעת הכנסת, הוקמו סוף סוף הוועדות הקבועות בכנסת, אחרי שהקואליציה סוף סוף הגיעה להסכמות בינה לבין עצמה.

 

הדיון בוועדה המסדרת שהיה אמור להתקיים אתמול, נדחה להיום בבוקר ואז נדחה שוב לצהריים. וכעת, אישרה הוועדה המסדרת את הצעת יו"ר הוועדה ח"כ עידית סילמן להרכב 11 ועדות הכנסת הקבועות ואת ההמלצה לבחור ביו"ר הוועדות.

בתום הדיון שהיה ארוך וסוער, ההצעה אושרה בתמיכתם של 17 ח"כים מול 13 ח"כים שהתנגדו להצעה, בין התומכים היה גם ח"כ משה טור פז מסיעת יש עתיד שיושבע כח"כ במליאת הכנסת היום אחה"צ.

שרן השכל חזרה לוועדת החינוך

בשעות האחרונות, חששו בקואליציה מכך שוועדת הקליטה לא תאשר את מינויו של יאיר גולן ליו"ר, הוצע להדיח את שרן השכל מראשות ועדת החינוך ולמנות במקומה את מיכל רוזין ממרצ. ההצעה החזיקה לשעה קלה ואז נפלה. וכעת חזרו להצעות המקוריות של ראשי הוועדות.

להלן המלצת הוועדה המסדרת לבחירת יו"ר ועדות, כפי שאושר בוועדה: יו"ר ועדת הכנסת: ח"כ ניר אורבך (ימינה). יו"ר ועדת הכספים: ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו). יו"ר ועדת החוץ והביטחון: ח"כ רם בן ברק (יש עתיד). יו"ר ועדת הכלכלה: ח"כ מיכאל ביטון (כחול לבן). יו"ר ועדת הפנים: ח"כ סעיד אלחרומי (רע"מ). יו"ר ועדת עבודה ורווחה: ח"כ אפרת רייטן (העבודה). יו"ר ועדת חינוך ח"כ שרן השכל (תקווה חדשה). יו"ר הוועדה לקליטת עלייה: ח"כ יאיר גולן (מר"צ). בראשות הוועדות לביקורת המדינה, המדע והטכנולוגיה ומעמד האשה יעמדו חברי כנסת מסיעת האופוזיציה.

יו"ר הוועדה הודיעה, כי בכוונת הקואליציה להביא לתיקון תקנון הכנסת לפיו יוקמו שלוש ועדות נוספות. הוועדה לביטחון פנים שתפוצל מוועדת הפנים בראשות ח"כ מירב בן ארי (יש עתיד). ועדה לשירותי דת יהודים ופרויקטים לאומיים שאף היא תפוצל מוועדת הפנים, בראשות ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) וכן ועדת בריאות שתפוצל מוועדת העבודה והרווחה בראשות ח"כ עידית סילמן (ימינה).

עפ"י ההצעה המתוקנת, בוועדת הכספים יהיו שלושה מ"מ מסיעת ישראל ביתנו על חשבון נציגי סיעות ישראל ביתנו, ימינה, והעבודה (במקום שישה בהצעה המקורית); בוועדת הכלכלה יהיה מ"מ קבוע לסיעת ישראל ביתנו על חשבון נציג סיעת העבודה. בוועדת הבריאות יהיה מ"מ קבוע למרצ על חשבון נציג סיעת העבודה.

האופוזיציה הגישה רביזיה (דרישה להצבעה חוזרת) והוועדה תתכנס בעוד כשעה להצבעה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
סילמן מקוה ומיתפלל...
רוני | 12-07-2021 14:41
סילמן מקוה ומיתפלל לבורא העולם של היהודים, מי שניפרע מדור המבול יפרע מימך מוסלמית ארורה,ומשלושת החזירים שהימלטת,ומהזבל שהרביע אותך,וכל המישפחה המוסלמית בקרוב יהיו זעקות שבר שלא נישמעו כמוהם מהכפר בו את גרה כלבה ארורה מוסלמית זבל,
2
איפה למדת את...
יולי | 12-07-2021 14:56
איפה למדת את סיגנון הדיבור הזה? או שאתה פשוט חולה נפש. אתה תתפלל לבורא עולם? אתה חושב שהוא יקשיב למי שחוטא בלשון הרע ובשנאה? טעית חבוב. תעשה תשובה ואחכ תהיה לך זכות להתפלל לבורא עולם שיוציא ממך את השגעון. בהצלחה
תחזור לרוסיה...
ספטמבר | 12-07-2021 16:26
תחזור לרוסיה גוי ארור בן של חזירה גויה,כאן מדינה של יהודים אתה סתם זבל רוסי,מי שהרביע את החזירה האימא שהמליטה אותך הוא לא פחות מחזיר רוסי שמן,אז זבל תחזור חזרה לגגל את החזירים שהמליטו זבל כמוך,תן גז וחזרה לבית הקברות שלך זבל אשפה מיקרוב,
3
מפלגת שמאלה סילמאן
מעוז | 12-07-2021 14:57
רק אני לא יכול לראות את סילאמן היא פשוט מתנהגת כמו נפוליון איזו יהירות עבד כי ימלוך היא תיפול כמו זרש
4
שכחתם לציין שבחדר...
ישראל | 12-07-2021 15:20
שכחתם לציין שבחדר של ניר אורבך ששם היו כל הצדגים לנסות להסתדר אז ישבו 2 נציגים מהמפלגה המשותפת . עופר כסיף ועוד ערבינאחד . מסקנה - באופן רישמי המפלגה של הרשימה המשותפת היא שותף קואליציוני שנלקח בחשבון גם אם בפועל אין הסכם חצום איתם . הם עמוק בפנים בקואליציה . ממשלת שמאל טרור .
זה הכי חמור
רננה | 12-07-2021 16:14
מחבקי המחבלים מחובקים ומחוזרים על ידי הממשלה המסוכנת והמגעילה.
5
כולם מחבלים שונאי...
ציון | 12-07-2021 15:53
כולם מחבלים שונאי ישראל