אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ההצעה החדשה של הקואליציה לסיעות החרדיות

לאחר שבסדר היום של הוועדה המסדרת מופיע הקמת הוועדות הקבועות של הכנסת, לסרוגים נודע כי במהלך המו"מ מול האופוזיציה, נשקל הקמת ועדה מיוחדת לחברה החרדית

ההצעה החדשה של הקואליציה לסיעות החרדיות
  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

כמעט חודש מאז הקמת ממשלת בנט-לפיד, אך עדיין חלק ניכר מהעבודה הפרלמנטרית של הכנסת לא מתפקדת.

על סדר יומה של הוועדה המסדרת ביום ראשון הקרוב מופיע הסעיף "הצעה בדבר הרכב הוועדות הקבועות ויושבי הראש שלהן", קרי הקמת שאר הוועדות, כשמטרה להחזיר את הכנסת לעבודה פרלמנטרית מלאה.

לסרוגים נודע כי במהלך סוף השבוע צפויה יו"ר הקואליציה, ח"כ עידית סילמן, להיפגש עם מרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין (הליכוד) וזאת במטרה להגיע להסכמות עד יום ראשון, שיאפשרו הצבעה בוועדה המסדרת.

סילמן בוועדה המסדרת (צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב)

נכון לעכשיו, ראשות שלוש ועדות קבועות יועברו לידי נציגי האופוזיציה – הוועדה לביקורת המדינה (כמחויב), ועדת המדע והטכנולוגיה והוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי.

עם זאת, לפי גורמים המעורים, אחת האפשרויות הוא להציע לסיעות החרדיות הקמה של ועדה מיוחדת לענייני החברה החרדית, בדומה לוועדה שיש לחברה הערבית, וזאת כמטרה לאפשר לש"ס או יהדות התורה לקבל ועדה מותאמת לצרכיהם.

הערכה כי מול הליכוד תושג הסכמה, אך ש"ס ויהדות התורה ידרשו גם תפקיד של ראשות ועדה. מכיוון שיש גם את סיעות הציונות הדתית והרשימה המשותפת, לא בטוח שיהיה להם ועדה פנויה, ולכן נשקל להקים ועדה חדשה לטובת המגזר החרדי.

יש לציין כי עד כה הוקמה רק ועדה קבועה אחת – ועדת החוקה, חוק ומשפט בראשות ח"כ גלעד קריב (העבודה). ישנן גם את ועדת הכספים וכן ועדת חוץ וביטחון, אך הן מוגדרות "זמניות" ומוקמות ישר אחרי השבעת כנסת, בשל הצורך המיידי בהן.

עוד באותו נושא

לא הופתע: בנט הכיר את ההחלטה של ליברמן


49

מי יעמוד בראשות איזו ועדה?

בדרך כלל יש 12 ועדות קבועות ובנוסף כל קואליציה יכולה להקים עוד ועדות מיוחדות לנושאים ספציפיים כמו הוועדה לזכויות הילד, הוועדה להתמודדות עם סמים ואלכוהול או הוועדה לפניות הציבור.

הפעם גם הוחלט לפצל חלק מהוועדות הקבועות בשל צרכים פוליטיים – מתוך ועדת הפנים, תוקם הוועדה לביטחון פנים וכן אמורה לקום ועדת בריאות שתפוצל מוועדת העבודה והרווחה.

מתוך דיוני הוועדה (צילום: ערוץ כנסת)

זה החלוקה המסתמנת בכנסת הקרובה:

ועדת הכנסת: ח"כ ניר אורבך (ימינה)

ועדת חוץ וביטחון: ח"כ רם בן ברק (יש עתיד)

ועדת הכספים: ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו)

ועדת הפנים והגנת הסביבה: ח"כ של סיעת רע"מ

הוועדה לביטחון פנים: ח"כ מרב בן ארי (יש עתיד)

ועדת כלכלה: ח"כ מיכאל ביטון (כחול לבן)

הוועדה לענייני ביקורת המדינה: ח"כ של סיעת הליכוד (לא יכול להיות מי שכיהן שר או סגן שר בשנתיים האחרונות)

ועדת החוקה, חוק ומשפט: ח"כ גלעד קריב (העבודה)

ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות: ח"כ סיעת מרצ, מסתמן שח"כ יאיר גולן

ועדת החינוך, התרבות והספורט: ח"כ שרן השכל (תקווה חדשה)

ועדת העבודה והרווחה: ח"כ אפרת רייטן(העבודה)

ועדת הבריאות: ח"כ עידית סילמן (ימינה)

הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי: מסתמן שילך לאופוזיציה

ועדת המדע והטכנולוגיה: מסתמן שיילך לאופוזיציה

הוועדה המיוחדת לענייני החברה הערבית: ח"כ מנסור עבאס (רע"מ)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
42 תגובות - 26 דיונים מיין לפי
1
סוף סוף מקימים...
אני החסיד והחייל של כ"ק אדמו"ר מרן נשיא ונביא שופט ויועץ הדור מליובאוויטש מרן המלך המשיח בן דוד צדקנו שליט"א!!!! | 08-07-2021 19:20
סוף סוף מקימים וועדה לענייני החברה החרדית, כמובן מי שיעמוד בראשה חייב להיות חרדי או מיהדות התורה או משס, כמו שהוועדה לענייני החברה הערבית אז היור שלה הוא מנסור עבאס מרעמ!!!
וועדת המזבלה
נועם | 09-07-2021 7:38
לוועדה הנכבדה יקראו וועדת המזבלה והמריצות...
תלוי באיך...
יהלום | 09-07-2021 5:40
תלוי באיך שאתה קורא חחחח
למה גם...
לא חייל של אפחד. אדם חופשי | 09-07-2021 1:10
למה גם כשאתה מרוצה אתה כועס?
2
כל הכבוד לבנט...
יהודים טובים | 08-07-2021 20:15
כל הכבוד לבנט לפיד סער שקד ליברמן מיכאלי והורוביץ על המחוה
3
אני לא יודע...
חומר למחשבה | 08-07-2021 20:41
אני לא יודע אתר סרוגים מתעסק עם דברים מסוכנים צדיקים כמו החזון איש הסטייפלר הרב עובדיה ועוד הרבה. אני הייתי מפחד ברור שאתם תופסים פה צעד ואתם מצודדים בבנט,לא יודע שלא תשלמו בסוף מחיר עצוב אתם והדורות אחריכם לא מתעסקים צדיקים של עם ישראל כל מי שפגע בהם אפשר ללמוד בהיסטוריה מה קרה לו.
4
חסרה ועדת הנוכלים...
אלכס | 08-07-2021 21:01
חסרה ועדת הנוכלים לאיזרוח הנורובגים
5
לחשוב שגלעד חריב המחריב יהיה יו'ר זה מבחיל-
יהודי | 08-07-2021 21:25
וליברמן צאר האוצר ועוד כמה רפורמים כמו כהנא זה נקרא לבנטט את המדינה בשחיתות.
6
יש בעייה.. אולי...
Mt | 08-07-2021 22:36
יש בעייה.. אולי בגלל שהקואליציה המליצה. אז הליכוד יסרב..
7
אבל אם בוועדה...
ערן | 08-07-2021 23:38
אבל אם בוועדה יהיה חרדי אז הוא יצתרך לעבוד במקום ללמוד אז זה לא סותר קצת????? אבל אם אתה כל כך רוצה אז בשבילך אפשר לסדר לו שהוא יהיה בוועדה ולא יעבוד כלל אלא יקרא רק בתורה ויהווה לשאר חברי הוועדה השראה ואולי בזכותו גם הם לא יעבדו ואפשר למנות עוד חרדי לענייני צהל ואז גם באותה ההשראה החיובית שלו אף אחד במדינה לא התגייס ואז כבר לקבה לא תהיה ברירה והוא ישלח את משיח בן דוד כי לעם הזה אין תקנה.
8
אם החרדים היו...
ערן | 09-07-2021 0:44
אם החרדים היו אומרים לבן גוריון שהם בשום פנים ואופן לא מסכימים לקבל תמורה בעבור שילמדו תורה ויתפללו למען עם היהודים בגלל הארץ הקדושה שנתן לנו הקבה במתנה הם היו מקבלים הרבה יותר שכר מליבם המעריך של כל יושבי הארץ וכולל החילונים שהיו מקבלים שיעור הלכה למעשה על כוחה של אמונה שלא תלויה בדבר! שמעתי פעם מכמה דתיים שיש איזשהו מועד בשנה שאני לא זוכר עכשיו בדיוק מתי, שנקצב מראש מה יהיה שכרו של כל אדם במהלך השנה, אז אם כך הפרנסה משמיים אז איך זה שכך שהחרדים כל כך נלחמים שהמדינה תממן להם את הלימודים? האם בשביל לקבל שכר משמיים החרדים צריכים לתת לחילוניים במדינה לממן להם לימודי תורה דרך המיסים שבמדינה שהחרדים אזרחיה גם יש משלמי מיסים מוסלמים ונוצרים שמממנים את תלמידי הישיבות גם וזה הזוי לגמרי כשאין צדק חלוקתי לפחות בנושא הזה. ואם החרדי שמתפלל למען הלוחם שנמצא בשדה הקרב מאמין שזה למען המדינה ולשם שמיים אז למה הוא כל כך נלחם נגד הצבא? והאם המוסלמי והנוצרי והחילוני היהודי מרגישים מקופחים שהם גם לא מקבלים תקציב לדתם או לימודי בחירה לחילוניים והכל הולך לחרדים האם המעשים האלה גם לשם שמיים? והאם החילוני שרואה דרך השקפתו את הדבר הזה האם בסופו של דבר זה מרחיק אותו מהתורה או מקרב? (אני לא מתכוון לכל החרדים כמיקשה אחת אלא למי שנמצא וממומן ולא עובד)
אם אתה...
ערן | 09-07-2021 10:48
אם אתה טוען שהממשלה מקפחת אותך אז איך זה שכך שהחרדים תומכים על בסיס קבוע בשילטון שמקפח אותם? האין זו צביעות? אני במקומך לא הייתי מצביע בבחירות אם הייתי מרגיש מקופח. ואכן כך אני לא מצביע בבחירות בשיטת ממשל בזויה ובמדינה שבה אין שיוויון בנטל.
כמה עיוותים....
זלמן | 09-07-2021 9:00
כמה עיוותים. מראה שלא פתחת ספר הרבה זמן אם בכלל. כמו שאדם עובד למרות שנקצב לו משמים ככה גם כאן. אדם צריך לפעול על פי הטבע ולעשות השתדלות כלשהיא כדי לקבל את מה ששייך לו. לגבי הטענה שכל התקציב של כל המדינה הולך לחרדים זה נשמע כמו הפרוטוקולים של זקני ציון. רוב התקציב הולך לציבור החילוני. כמות הכסף שהמדינה שופכת על ספורט ותרבות הוא פי כמה ממה שהיא משקיעה בחרדים. רק על תאטרון הסימה המדינה שמה למשך השנתיים הקרובות באזור החצי מליארד שזה יותר מכל תקציבי המעונות שרוצים לקצץ, לא דיברנו על שאר התאטרונים ושאר תקציבי התרבות והספורט. ואם מפריע לך הנושא התקציבי אז תצעק על זה שעל הבדואים בנגב משקיעים 54 מיליארד שח. ושבניה שמקצים לבדואים בנגב לשנה גדולה פי 1.5 מכל מה שהמדינה משקיעה בבניה בכל רחבי הארץ כאשר הבדואים הם סך הכל 2 אחוז מהאוכלוסיה (כל הנתונים מהחברה הממשלתית שאחראית על נושא פיתוח הנגב לאוכלוסיה הבדואית). בקיצור סתם יש לך שנאה לחרדים ולומדי תורה ואתה מחפש תרוצים להצדיק את השנאה. מציע לך לבדוק את הנושא ולהיות אמיתי עם עצמך.
9
בואו תצטרפו אלינו...
מישהו | 09-07-2021 4:16
בואו תצטרפו אלינו כדי שליברמן ידקור אתכם בתוך הקואליציה, זה יותר כיף לו מאשר לעשות זאת כשאתם בחוץ…
10
רק למקרה והיית...
מישהו | 09-07-2021 4:21
רק למקרה והיית ביקום אחר ב 27 השנים האחרות, ה׳שליט״א׳ שלך נלב״ע ביום ג׳ בתמוז התשנ״ד, סתם ככה, להשלמת פערים…
נשלח כתגובה...
מישהו | 09-07-2021 8:11
נשלח כתגובה ל׳חייל של המשיח׳ ומשום מה הופיע כתגובה עצמאית
11
כמה שנאה יש...
Yo Mama | 09-07-2021 6:36
כמה שנאה יש כאן. נראה שהדתי לאומי שונא חרדי יותר מאשר הוא שונא ערבי. העיקר להיות מודרני ולנעול סנדלים. יותר חשוב מלאהוב את אחי היהודי שלומד תורה. הכי חשוב שאישה תשים סרט בעובי של סנטימטר ולא תהיה כמו הפשוטות עם המתפחת. עצוב
שילמדו ויתפרנסו,...
טל | 09-07-2021 13:02
שילמדו ויתפרנסו, לא על חשבוני ועל חשבון הצמיחה של המשק הישראלי. לא הפרעתי להם ללמוד. ושיכבדו השקפת עולם אחרת, הם מתנשאים.
הדתיים נוסח בנט...
גיל | 09-07-2021 7:22
הדתיים נוסח בנט ,כהנא,סילמן זה פייק דתיים.דתי לאומי לא חובר למרץ ,ערבים וההזויה מיכאלי.אבל יעלמו מהמפה בקרוב.העם ברובו ימני.
12
מתחילים לשחד בדרך...
מ.ו | 09-07-2021 6:41
מתחילים לשחד בדרך כלל אחרי שקרים מגיע שוחד ....
13
לא לתת להם...
זאולוג | 09-07-2021 7:10
לא לתת להם כלום. שילכו לעבוד. שיפרנסו את ילדיהם. אף אחד בעולם לא צריך להוליד 12 גם כך העולם לפני הכחדה. בסוף ישארו רק הפרזיטים האלו.
גם ליצמן...
טל | 09-07-2021 13:00
גם ליצמן ברשימה וחיים כץ מהליכוד
המושחתים הם...
ג. נ. | 09-07-2021 11:36
המושחתים הם ביטן, דרעי וחלק נכבד בש״ס, ביבי לכאורה ועוד ועוד. התבלבלת, ו… תמסור ד״ש לבורא עולם ????
אתה נשארת...
גורוכבסקי יעקב | 09-07-2021 7:29
אתה נשארת מקובע ופאנט שמאל קיצוני הייתם מושחתים ונשארתם כאלה יש בורא לעולם שיקח אתכם לעולם שכולו אמת ותיפגשו עם כל הושחתים שהלכו
14
בנט שולח לאופוזיציה...
דן | 09-07-2021 7:17
בנט שולח לאופוזיציה את המורה הגננת עם ההצעות שלו ולוין והחרדים ישלחו אותה לבניטו בחזרה עם הצעות רציניות יותר.
15
שמישהו יעשה הגהה...
יריב קדם | 09-07-2021 7:22
שמישהו יעשה הגהה על הכתבה. למה נשקל הקמת ועדה ולא נשקלת הקמת ועדה בכותרת המשנה, או בהמשך אחת האפשרויות הוא במקום אחת האפשרויות היא.
ככה זה...
ליאת | 09-07-2021 10:42
ככה זה שלא לומדים ליבה
צודק מאוד,...
שלומית | 09-07-2021 8:23
צודק מאוד, וזו בעיה קבועה באתר הזה
16
עצם ההצעה מעידה...
מאיר דוד | 09-07-2021 7:30
עצם ההצעה מעידה כי חרדים הם אוכלוסיה שאינה כלולה ...וזקוקה לאפליה מתקנת. , סליחה אבל יהירות המציעים היא כשל של מי שסבור כי מיעוט אם ברגע מסויים הדמוקרטיה אפשרה לו לשלוט. הוא כבר לא מיעוט.. זו הקואליציה של קיבוץ איברים שאינם יכולים להתכנס לגוף אחד.. חבל שגם אם רואים זאת ,אינם מוכנים להודות ,וכאן הכשל גדול ...
17
אריה דרעי וגפני!!...
זואי הדר | 09-07-2021 8:09
אריה דרעי וגפני!! רציתי לשאול אותך שאלה כואבת . שאלתם אותי פעם אחת עם אני זקוקה לעזרה. וברור שבהרבה תחנות הייתי זקוקה. מי עזר לי. גדלתי ילד לבד. בלי אבא. עבדתי בשתי עבודות . גדלתי את הילד הכי טוב קיבלתי. היה בכיתת מצויינות. הכיתה הכי טובה מ- 10 כיתות יב. עד עכשיו אני לא מפסיקה לעבוד ליום אחד. איפה אתה אריה. שמסדר עבודות לכול המשפחה שלך כולל הילדים החתנים והילדים. ואני יודעת כמה מרווחים במקומות האלה. לא פחות מ- 40 אלף לחודש. גפני אותו דבר סידר לבנים לחתנים עבודות באלפי שקלים. מה קורה אצלכם אחר כך אתם מתלוננים.
כל הכבוד...
יוסי אסף | 09-07-2021 10:37
כל הכבוד
18
שאלה לחרדי שממומן...
ערן | 09-07-2021 8:19
שאלה לחרדי שממומן מכספי הציבור ולא עושה צבא ומקבל פריווילגיות והנחות שהרבה נזקקים חילוניים שכן היו בצבא והקריבו חייהם למען המדינה לא מקבלים: האם כאשר אתה מתפלל למען החייל והמולדת בשדה הקרב שיחזור הביתה בשלום ושינצח את אוייבנו האם התפילה שלך תלויה בדבר והאם היית משנה את הכוונהשל התפילה או שלא היית מתפלל למען עם היהודים עם הם לא היו משלמים לך שכר כלל???????? האם התפילה היא לשם שמיים או התנייה כמו פרוטקשן?????? אשמח לקבל ממך תשובה, אבל לא סתם תשובה שלופה אלא תשובה אמיתית שתשכנע לא רק את החילוניים אלא בעיקר את הקבה!
19
גדליהו לשם. למנהיגי הממשלה...
גדליהו לשם נייד,0544388820 | 09-07-2021 8:33
גדליהו לשם. למנהיגי הממשלה החדשה .הינכם מוזהרים ,לא להקים ועדה מיוחדת לחרדים ! הם ידרשו כספים יחודיים אתם זוכרים את השם: אברהם שפירא. אל תחזרו לתקופתו.
20
ממשלת עמלק. ממך...
נוחי | 09-07-2021 8:41
ממשלת עמלק. ממך יצאו
21
מה מוסר ההשכל...
ערן | 09-07-2021 9:01
מה מוסר ההשכל של אלוף בצלות ואלוף שום? ולמה האחד שם מסיכה והשני שם פס?
22
יש את האלופים...
ערן | 09-07-2021 9:15
יש את האלופים עם הפלאפלים ויש גם אלוף בצלות ואלוף שום.
23
ערן עם השאלות...
הפנתר | 09-07-2021 13:49
ערן עם השאלות שלך אתה בהחלט צריך לטלפן לערן ולבקש.עזרה.בכל אופן התמיהה שלך צריכה להיות איך נותנים לץומכי טרור תקציב של 54 מיליארד ועוד חצי מיליארד תקציב אישי לעבאס שיעשה בו כרצונו ואיש מכלבי השמאל לא קם וזועק מושחתים.
24
חברי החרדים הגיע...
דפנה שמש | 09-07-2021 14:51
חברי החרדים הגיע הזמן לפרגן לחיילים שומרים עליכם בגופם בזמן שאתם במיטה נוחה עם אשה לארוחה חמה ללא דאגות תתחילו לתת את הקצבאות שלכם לאלו ששמים גופם ללא ארוחות חמות ללא מיטות רכות ואשה מחכה כל יום ובית חם אלה זרוקים בשטח ללא חיים אפשר להגיד כדי שאתם תמשיכו בחיי העוללות שלכם בחיי כבר אדון דרעי כמוך וכמו אלפים שכמותך שרק דואגים לעצמם ולמשפחותיהם דיי כבר כסף לקרביים . נקודה בייי
איזו שנאה....
אני | 11-07-2021 11:23
איזו שנאה. רוע לשמו. תתבישי. עלובה ובורה
25
דרעי אלוף התחמנים...
ח א | 09-07-2021 15:27
דרעי אלוף התחמנים אינטרסנט עלוב
@עלוב אתה ושכמותך...
אני | 11-07-2021 11:21
@עלוב אתה ושכמותך
26
הרבי
נועם | 25-07-2021 7:58
הרבי מלובביץ' שס סטטיק ישו מוחמד הנביא מואפק טריף אלוהים