אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מבקר המדינה: "גיוון ההון האנושי יאפשר ייצוג של כלל החברה הישראלית"

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן השתתף בטקס קבלת תארים שנערך במרכז האקדמי לב. "שילוב של תפיסות עולם והסתכלויות שונות מאפשרות לשפר את עבודת ביקורת המדינה ובהתאם את עבודת כלל הגורמים הממשלתיים והציבוריים"

"גיוון ההון האנושי יאפשר ייצוג של כלל החברה"
  (צילום: אבי חיון)

בשבוע שעבר נערך במרכז האקדמי לב טקס חלוקת תארים לכמאה בוגרי החוגים לסיעוד, חשבונאות, ומנהל עסקים. באירוע השתתפו מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, מתניהו אנגלמן, הרב יוסף צבי רימון, נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק, הרקטור פרופ' קנת הוכברג ובני משפחותיהם של הבוגרים.

"זכיתם ללמוד במוסד שמאמין בגיוון ופועל לשילוב אוכלוסיות שונות בהשכלה גבוהה" אמר מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, שסקר את עבודת משרד המבקר בשגרה ובתקופת הקורונה. "המגיפה יצרה מציאות חדשה שאינה מוכרת והיתה מאתגרת הן לאזרחים והן לרשויות ולגופים הציבוריים שתפקידם לסייע ולתת שירות לאזרח. נוכחנו לדעת כי הגופים הציבוריים פעלו לגיבוש פתרונות ולשיפור דפוסי פעילות, שהקלו וסייעו לאזרחים רבים בימים טרופים של המגיפה ואנו ממליצים לגופים המבוקרים לשמר יכולות אלו לעתות שגרה".

המבקר הרחיב על מדיניות גיוס ההון האנושי ועידוד החדשנות של משרדו וציין כי "בחרנו לנקוט בגישה של גיוון ההון האנושי ומתן ייצוג של כלל החברה הישראלית בקרב עובדי המשרד. מעבר להיבט הייצוגי יש בכך יתרון של הפריה מקצועית. שילוב של תפיסות עולם והסתכלויות שונות מאפשרות לשפר את עבודת ביקורת המדינה ובהתאם את עבודת כלל הגורמים הממשלתיים והציבוריים".

"בשנים האחרונות פעלנו לקידום החדשנות בביקורת במישורים שונים. הפכנו את הדו"חות השנתיים שלנו לסרטוני יוטיוב קצרים על מנת להנגיש אותם לציבור" סיכם אנגלמן. "בתור צעירים שמסיימים עכשיו את הפרק האקדמי ונכנסים לעולם התעסוקה, אני ממליץ לכם על קידום חדשנות ועל חשיבה תמידית מצדכם מיהו הלקוח של התוצרים שתייצרו, איך הוא רוצה לראות את התוצרים שלכם וכיצד אתם יכולים להנגיש אותם עבורו."

"אתם נמצאים בתחילת דרככם המקצועית," אמר פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב. "ייחודם של מקצועות הניהול והסיעוד היא המרכזיות של היכולת הבינאישית. מנהל צוות צריך לזהות ולהתוות את הדרך הטובה ביותר לכפופים לו. רואה חשבון צריך לשים לנגד עיניו את השירותיות המאפיינת את עבודתו. כמו כן גם עבודתם של עובדי הסיעוד כרוכה בעבודה בין אישית גם בתוך הצוות וגם מול המטופלים. כולי תקווה שלמדתם אצלינו גם את הצד המקצועי וגם את הצד הבינאישי של עבודתכם ושתצליחו לקדש שם שמים. עלו והצליחו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו