אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"אינסטגרם זה זמני" שירה ברלב עמרם|הבלוגריות

פגשנו את הבלוגרית המצליחה שירה ברלב עמרם לשיחה על העיסוק באינסטגרם. אז איך הכל התחיל? מה זה "תחייכי את זה"? ומה עושים כשכל הבלוגריות הדתיות משווקות את אותם מותגים?

"אינסטגרם זה זמני" שירה ברלב עמרם|הבלוגריות
  (צילום: שיראל קרימולובסקי)

שירה ברלב עמרם היא אחת הבלוגריות הדתיות הכי מצליחות באינסטגרם. היא גם אחת הוותיקות שבהן. משהו באותנטיות שלה, בשיתוף ברגעים יפים וגם ברגעים פחות נוצצים פשוט שובה לב.

היא גרה בקיבוץ חפץ חיים, בו גם גדלה, עם בעלה תמיר ובנה שחר בן הארבעה חודשים.

איך הגעת להיות בלוגרית?

"זה קרה ממש בטעות. אחותי אמרה לי שיש כסף באינסטגרם, שאפשר שישלחו לך כל מיני דברים לסקירה ואת תקבלי אותם מתנה. זה היה נשמע לי לא קשור אליי. היו לי 113 עוקבים אז, עשינו תחרות מי מצליחה להגיע ראשונה ל200 עוקבים, והצלחתי. משם לאט לאט זה פשוט קרה והתפתח".

מה משך את העוקבים?

"העניין היה בעיקר סביב הכיסויי ראש. בנות היו שואלות אותי איך אני איך אני קושרת את המטפחת, והייתי שולחת להם סרטוני קשירה בפרטי ומתפדחת ממש". אבל זה לא נעצר שם, "לאט לאט קיבלתי אומץ ופרסמתי בפומבי. זה הגיע אפילו לזה שהתחלתי לעשות סדנאות של קשירת מטפחות, שאני עושה עד היום. אני מפרסמת רק באינסטגרם את הסדנאות וזה עובד ברוך ה'".

האינסטגרם לא יהיה פה כל החיים

זה העיסוק העיקרי שלך? זה ממש מקצוע?

"לא. אני לומדת תואר שני בפסיכודרמה כרגע".

ואיפה את רואה את העתיד שלך?

"גם היום, החלום שלי הוא עדיין לטפל בפסיכודרמה כשאני אהיה גדולה בעזרת ה'. עשיתי תואר ראשון בתיאטרון כדי להתקבל לתואר שני הזה. תמיד היה לי ברור שזה מסלול חיי, אבל ברגע שנכנס האינסטגרם זה לקח את תשומת ליבי למקום אחר לכרגע".

מה זאת אומרת "לכרגע"?

"אני משערת לעצמי שהאינסטגרם לא יהיה פה כל החיים, או לפחות אני לא אהיה שם כל החיים. עכשיו, בשנים הקרובות, אני שם. אבל אני לא יודעת לכמה זמן. אולי חמש שנים? אולי שבע? אולי עשר? אבל לא בטוח שלטווח הרחוק" אומרת שירה. "אני מקווה בעזרת ה' להיות מטפלת, שתהיה לי קליניקה משלי. כבר היום אני מתעסקת בזה בפרקטיקום של הלימודים ושנה הבאה יהיה לי סטאז', שזה כמעט משרה מלאה".


היית ממליצה גם לבלוגריות חדשות לא להישען רק על האינסטגרם?

"חד משמעית. אני חושבת שזה זמני. יכול להיות שזה זמני לעוד שנים קדימה, אבל לא להמון. כל אחת צריכה שיהיה לה משהו יציב. אני יודעת שיש לי משהו ליום שאחרי".

ואם האינסטגרם כן ישאר כאן? את חושבת שאולי יהיה כדאי בכל זאת להתמקד רק בו?

"לא. כי חוץ מהזמניות של העניין, יש בו עוד מורכבויות. האינסטגרם מאוד חשוף, וגם גורם להמון עיסוק בחומריות. יש המון עיסוק בקניות, במראה, אבל זאת לא האמת בחיים. וגם לפעמים יש תקופות שפחות בא לי להיחשף או לספר לכולם מה עובר עליי, אבל אני לא מזייפת. אז אני פשוט פחות נמצאת שם, ואי אפשר להישען על זה. למשל היתה לי תקופה של טיפולי פוריות, זאת היתה שנה שלמה שאף אחד לא ידע על המצב שלי בנושא הזה".

איך החברים והמשפחה שלך מגיבים לזה שאת מצלמת הרבה?

"בהתחלה כולם הרימו גבה וחשבו שאני חיה בסרט, אבל עכשיו כולם עפים על זה" שירה מספרת, "לתמיר (בעלה ה.ס) היה קשה עם החשיפה, אבל הוא אומר שהוא רואה את ההשפעה הטובה של זה, והוא זורם עם זה לגמרי. אני גם מראה רק את מי שבעניין, אחיות שלי ואמא שלי ממש זורמות עם זה גם".

תחייכי את זה

את באמת משתפת את העוקבים שלך בדברים מהחיים שלך, ומביאה לפלטפורמה הזאת את האנשים שסביבך ואת הדברים שעוברים עלייך. איזה דברים משמעותיים קרו לך משם?

"הדבר הכי גדול זה העסק שלי, קוראים לו 'תחייכי את זה'. הוצאתי ליין מוצרים, שבלי האינסטגרם לא הייתי מגיעה אליהם".

שירה משווקת מוצרים שונים כמו מחברות, בקבוקים וכוסות קפה, שכתובים עליהם משפטים אופטימיים ומעודדים כמו "תחייכי את זה" או "תאהבי את זה".

מה הסיפור מאחורי העסק שלך? של תחייכי את זה?

"באיזשהו שלב של העיסוק שלי באינסטגרם הבנתי שיש לי כוח, שיש לי השפעה. עבדתי עם הרבה מותגים שפרסמתי וראיתי שאני ממש עושה מכירות. שבנות קונות ומקשיבות, לוקחות את העצות שלי" שירה אומרת, "ואז אמרתי טוב רגע, אם יש לי השפעה וכוח, למה לעבוד רק בשביל אחרים? למה לא להביא משהו משלי? ואז התחיל החיפוש אחרי מה אני רוצה להביא".

ואיך הגעת דווקא לתחייכי את זה? הרי את קושרת מטפחות, יכלת לשווק את זה.

"היה לי ברור שמטפחות לא מתאים לי. היו לי כל מיני רעיונות לכל מיני מוצרים, אבל רציתי משהו שהוא ממש אני, שיש בו עומק וחיבור אישי שלי. ישבתי עם חברה שאמרה לי שלדעתה הייחוד שלי הוא החיוך שלי. אני באמת משתדלת להיות בן אדם אופטימי ושמח, ולא סתם, יש לזה סיבה ועניין".

"לא תמיד הייתי כזאת. כשהייתי בת 14 איבדתי תוך 3 שנים את סבתא שלי, דודה שלי וסבא שלי, וכולם היו אנשים מאוד קרובים אליי. זה השפיע עליי מאוד והפך אותי להיות בן אדם עצוב ושקט, הלכתי לפסיכולוגים שיטפלו בזה, וכבר התייאשתי וחשבתי שאני פשוט לנצח יהיה בנאדם עצוב. הייתי בוכה מלא סתם בלי סיבה. עד שבגיל 18 החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולהוציא את עצמי מהרחמים העצמיים. החלטתי שאני בוחרת לחייך, שזה עניין של החלטה. ומאז אני מחייכת".

מה הקשר לעסק ולמוצרים?

"'תחייכי את זה' זה לחייך משהו שהוא לאו דווקא מתחייך לנו עכשיו, זה ממש פעולה. זה לבחור לחייך. יש מצבים בחיים שלנו שהם לא שמחים ולא סבבה, ואם אנחנו לא נבחר לראות את הטוב ולחייך אותם הם פשוט ישארו עצובים ומבאסים. אבל זה בידיים שלנו, לנו יהיה הרבה יותר טוב כשאני בוחרת לראות בעין טובה".

את מרגישה שהמשפטים על המוצרים שלך מצליחים לגעת בלקוחות מעבר לשימוש במוצר עצמו?

"מאוד. אני כל הזמן אומרת שמה שמרגש אותי בעסק זה שהעניין שלו זה המסר, לא הכוסות והבקבוקים. אני מקבלת פידבקים מלקוחות שמקבלות את הבקבוק שכתוב עליו "תחייכי את זה" בדיוק ביום שהיה להם מה זה מבאס. פתאום התזכורת הזאת הרימה להם" היא מספרת, "בקבוקים וכוסות יש אלף, אבל אני מאמינה שמה שמשנה זה המסר. אני מאמינה את זה וחיה את זה ממש".

ראו את זה גם עם כל הסיפור המורכב שלך עד שהצלחת להכנס להריון. הרגשת שזה קשור?

"אנחנו חיכינו שנתיים לילד, עד שנכנסתי להריון עם שחר. זה קטע, כי כשהתחלתי עם "תחייכי את זה" היינו בתוך התהליך של הטיפולים, ולא חשבתי בכלל לקשר את זה. זה היה מטורף, אני אמרתי לבנות לחייך ושניה אחר כך בכיתי את חיי על כמה שלא הולך ולא מצליח לי והרגשתי קנאה בבנות שיש להן ילדים. עד שתפסתי את עצמי, וחייכתי את זה. ההתעסקות במסר הזה ממש עזרה לי בהתמודדות".

חשיפה

התלבטת אם לחשוף את שחר באינסטגרם?

"השאלה הזאת לא הטרידה אותי. מהתחלה היה לי ברור שאת הפנים שלו אני אראה, כי אני שם. אני מביאה את האמת שלי לאינסטגרם. היה לי ברור שאני לא מעלה אותו עם אימוג'י על הפנים. כן עלתה לי המחשבה לא להגזים עם זה, כי בסוף הוא לא אני ואין לו בחירה כרגע. זה הכל עניין של מינון".

"אבל זה לקח לי זמן. כשהוא היה תינוק ממש קטן היו פעמים שהעלתי תמונה שלה ואז הייתי מתחרטת, כי הוא היה נראה לי זעיר ורך והייתי מוחקת. אבל עכשיו כשהוא גדול יותר זה קל יותר".

יש תחרות בין הבלוגריות הדתיות?

אחת הדרכים להרוויח כסף מהאינסטגרם נקראת "שיווק שותפים". בלוגריות מפרסמות קודי קופון למוצרים של חברה מסויימת, ומרוויחות אחוזים מהמכירות של המוצרים שנעשו דרך קוד הקופון שלהם. כיום יש לא מעט בלוגריות דתיות באינסטגרם, שיש להן קהל עוקבות די דומה. לאחרונה התחושה היא שכולן עובדות עם אותן חברות, ומעלות קודי קופון לאותן חברות.

איך את מרגישה עם זה? יש תחרות בניכן?

"קודם כל זה מבאס, זאת האמת. זה קורה כי מאוד מאוד קשה לשבור את תקרת הזכוכית של הציבור בדתי. בסופו של דבר יש המון מותגים וחברות, אבל יש משהו בציבור הדתי שכשמשהו נתפס אז הוא מגיע לכולם" שירה משתפת. "יש הרבה הדדיות בין הבלוגריות באינסטגרם. אני יכולה להגיד לך שכמה פעמים כשהתחלתי לעבוד עם מותג מסויים אז בלוגריות שהן חברות שלי שאלו אותי איך הגעתי לזה, וכמובן שנתתי להן את המספר, והופ הן גם התחילו לעבוד עם אותו המותג".

"אז ברור שזה מבאס אותי, אני לא אשקר לך. לפעמים אני חושבת להפסיק לעבוד עם מותג שכבר נהיה לעוס בגלל זה. היו גם מותגים שאמרתי להן לא כשראיתי שיש עוד בלוגריות דתיות שעובדות איתן ויש לנו אותו קהל".

אז למה בכל זאת את ממשיכה עם קודי הקופון?

"יש לי אמונה שיש מקום לכולן. מה ששלי שלי, ומה ששלה שלה. הבלוגריות הדתיות צריכות לעבוד הרבה יותר קשה בגלל המצב הזה, אנחנו צריכות להיות מקוריות ולמצוא את המקום שלנו מול הקהל. בעולם החילוני יש הרבה יותר אנשים ומותגים, והרבה יותר פשוט להיות לבוגריות. יש במקום שלי גם אתגר".

מה אמורה לעשות עוקבת שלא יודעת בקוד קופון של מי מהבלוגריות שהיא עוקבת אחריהן להשתמש?

"ללכת עם הלב, לאן שהיא מתחברת. אפשר לפרגן כל פעם לבלוגרית אחרת, או לבחור את מי שהיא אוהבת. אני משתדלת מהצד שלי להביא דברים מקוריים. המותגים שאני עובדת איתם שיש הצפה שלהם היום באינסטגרם, הם מותגים שהתחלתי לעבוד איתם לפני שכולן עבדו איתם. אבל כל עוד יש מכירות וכולן מצליחות להתפרנס מזה, אנחנו חיות עם זה. אם אני אראה שאין מכירות והעוקבות שלי כבר לא בעניין של אחד המותגים, אני אפסיק לעבוד איתם".

"בנתיים טוב לי, אני אוהבת את מה שאני עושה ומתכננת להישאר ברשת בעתיד הנראה לעין".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
שירושש תתחדשי על...
מיכל | 17-06-2021 21:20
שירושש תתחדשי על שחר. ד''ש לגדי. האקס-שכנים מלמעלה
2
איזו רדיפה אחר...
שירי | 24-06-2021 17:26
איזו רדיפה אחר חומריות... כמה קנאה יש ביניהן.. סך הכל מאוד מבאס. זה יתפוצץ לה בפרצוף מתישהו..