אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אורית סטרוק באולפן סרוגים: "זה אסון בקנה מידה היסטורי, יותר חמור מאוסלו"

ח"כ אורית סטרוק מזהירה מפני מהממשלה של בנט ולפיד: "אנחנו נהיה המדינה היחידה בעולם שמכניסה את האויבים שלה למעמד שלטוני בתוכה". לדבריה, "בנט יהיה בובה על חוטים"

סטרוק: "זה אסון בקנה מידה היסטורי, יותר חמור מאוסלו"
  צילום, מתוך אולפן סרוגים

חברת הכנסת אורית סטרוק (הציונות הדתית) תקפה בחריפות באולפן סרוגים את ממשלת בנט ולפיד שקמה: "הבעיה הכי חמורה שאני מזהה בממשלת לפיד-עבאס היא שברגע שהיא תקום, אנחנו נהיה המדינה היחידה בעולם אי פעם שמכניסה את האויבים שלה למעמד שלטוני בתוכה". לדבריה אין שום ערך לנאומים של בנט, "מילה שהוא אומר לא שווה כלום דקה אחר כך"

"אני חושבת שזה אסון בקנה מידה היסטורי, יותר חמור מאוסלו. אנחנו יודעים שאוסלו היה קו שבר בחברה הישראלית – שמה אנחנו מסרנו שטחים לערבים, פה אנחנו לוקחים את מדינת ישראל הריבונית ומכניסים לתוכה את מי שמזדהה עם האויבים שלה ופעילות טרוריסטית נגדה", אומרת סטרוק באולפן.

יכולתם להיכנס לממשלה עם בנט במקום רע"מ ולמנוע זאת.

"לא מעניין אותי אם זה קורה מימין או משמאל. אני מצפה מנפתלי בנט וכל החברים שיושבים איתו בימינה – שאף אחד מהם לא יכול להסתתר בפני בנט, ושכל אחד מהם יכול להפיל את הממשלה הנוראית הזו. אותו דבר אני מצפה מגדעון סער, ואיילת שקד, וזאב אלקין, ומתן כהנא, וניר אורבך. כל אחד מהם היה אמור להיות לא מילימטר פחות ממני בעמדה העקרונית הזו – שלא מכניסים לממשלה אויבי ישראל".

אז מה המהפך האידאולוגי שבנט עשה?

"זה מהפך, כי רק לפני כמה שבועות כולם אמרו שלא ישבו עם עבאס ועוד הסבירו למה הם לא יעשו את זה. גדעון סער הסביר בקולו שהוא לא יכול לשבת עם עבאס בממשלה כי זה משנה מהותית את כל הממשלה. גם איילת שקד ונפתלי בנט אמרו דברים כאלה. מה השתנה – צריך לשאול אותם.

"השאלה מה קרה לבנט וחברי הכנסת היא שאלה בפני עצמה, אבל השאלה שמטרידה אותי הוא מה יקרה למדינת ישראל רגע אחר כך – ואני רואה בזה אסון, שבר היסטורי. אין מדינה בעולם שעושה דבר כזה, להכניס את האויבים שלה ולתת לה לאחוז בשלטון. וזה לפני שאנחנו מדברים על הסכמים קואליציוניים והיחסי כוחות בממשלה. מספיק אצבע אחת, של חבר כנסת אמיץ אחד, כדי לבטל את הקטסטרופה הזאת".

הלחצים ימשיכו עד יום ראשון?

"וודאי, שערי תשובה עוד לא ננעלו. אנחנו נקרא לכל אחד מהם עד הרגע האחרון לחזור בתשובה ולאיין את הממשלה הרעה הזו".

את מאמינה שזה יקרה? יש אפשרות לממשלה אחרת או רק בחירות חמישיות?

"אני מאמינה שכן, אני מאמינה באנשים. אבל השאלה על מה יקרה אם ממשלת הזדון לא תקום טובה מאד. אני בטוחה בוודאות מוחלטת שברגע שיהיה ח"כ אחד שיבטל את אופציית השמאל-ערבים – באותו רגע אפשר שיהיה ותקום ממשלת ימין. זה לא קרה כי כבר כמה שבועות שבנט חוסם את האפשרות הזו. הוא זה שמונע ממשלת ימין".

אז בכל הנאומים שלו הוא משקר?

"אין שום ערך לנאומים של נפתלי בנט. הוא חבר טוב, אנחנו שנים ביחד, וייעצתי לו הרבה בדרכו הפוליטית. אבל אין שום משמעות לשום מילה שלו, כי הוא אומר שכל מילה שהוא אומר לא שווה כלום דקה אחר כך. זה עצוב ונורא שכל מילה והבטחה יכולה להתהפך אחרי 5 דקות, אבל זה המצב".

עוד באותו נושא

סופית: ניר אורבך יצביע בעד ממשלת בנט לפיד


67

על ההסכמים הקואליציוניים: "נפתלי בנט הפך את זה שלא יהיו בחירות חמישיות לנושא הכי חשוב, ונתן לזה מעמד על ליבתית. זו מטרת העל של הממשלה הזאת, שיש בה את מרצ, העבודה, ליברמן ולפיד – כולן לגיטימיות, אבל כולן רוצים בדיוק את ההפך ממה שבנט וסער הבטיחו לבוחריהם. הסכם קואליציוני הוא לא כמו הסכם לשכירת דירה – זו תשתית שעל גביה נוצרת דינמיקה. בדרך כלל כותבים דברים סותרים, או שדברים יקרו בהסכמה כשברור שזה לא יקרה".

"בנט אומר מראש שמבחינתו הדבר הנורא ביותר זה בחירות חמישיות. אבל איך הוא השיג את כל ההישגים הפוליטיים שלו? על ידי זה שהוא איים שאם לא יקבל את זה ילכו לבחירות. ככה הציב את איילת במשרד המשפטים, ככה השיג את משרד הביטחון, ככה הוא עצר את שחרור המחבלים הישראלים, ועוד סדרה של הישגים שאמנם יירשמו לזכותו – אך רק הגיעו כי הוא איים לפוצץ את הממשלה. עכשיו, כשהוא אומר שבחירות זה הדבר הכי גרוע, זה אומר שהוא סחיט עד בלי סוף – ותראו מה קרה".

"הדינמיקה בתוך הממשלה תתנהל בכך שבנט יהיה בובה על חוטים. יאיר לפיד חמד את הרשות להסדרת הבדואים, שהיה אמור להיות במשרד הפנים של שקד, ופתאום המשרד עבר למשרד הרווחה. הקשר הוא רק פוליטי. העניין הוא בנושאי הליבה, ושמה העובדה שהוא לא רוצה ללכת לבחירות תמיד תציב אותו בתחתית סדר העדיפויות".

(צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב)

תגובה לראיון של אביר קארה בסרוגים: "אני לא מכירה את אביר קארה בכלל, אני חושבת שהוא מבין קטן בפוליטיקה וכנראה גם בנושאי ארץ ישראל. הוא כבר הסכים שמדינת ישראל הקטנה והריבונית תנוהל גם על ידי הזרוע הפוליטית של מי שפרעו בנו בלוד ובעכו. בפעם הבאה שיהיו פרעות, ישבו לדון בזה נציגי הקרבנות ונציגי הפורעים גם יחד – אתה מבין איזה טרלול זה? הוא מדבר על סנטימטר בארץ ישראל, אבל בפועל הוא מסר את הכל לידי מי שרצה שלא נהיה פה".

אם הממשלה תושבע כחוק, היא תהיה לגיטימית?

"אנחנו בשום פנים ואופן לא נותנים שום היתר לשום אלימות מכל סוג. כל המאבק להפלת הממשלה הנוראה הזו צריך להיות רק מאבק דמוקרטי בכלים דמוקרטיים. חובה על כולנו להגיד שאלימות היא לא במשחק ואסורה לחלוטין. אך יחד עם זאת אסור לוותר – נעשה הכל כדי לשכנע את אחינו הטועים לחזור בתשובה. הם עושים דבר נורא, אנחנו צריכים להסביר להם שכל אחד מהם נושא את האחריות הזו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
35 תגובות - 25 דיונים מיין לפי
1
אין אסון גדול יותר מפאנטים מחופשים לאנשי דת
אין אסון גדול יותר | 08-06-2021 13:00
עלי לא תצליחו לעבוד. אלהים מתעב את המושחתים הנושאים שמו לשווא
המציאות עקומה
מחברון | 08-06-2021 15:06
יש הזדמנות לציבור לקבל ממשלה של עם ישראל כאשר החרדים יעברו דיאטה החרדלים לא יקחו את משאבי החינוך הממלכתי בקיצור נרים לחיים , לחיי מדינת ישראל ולחיי עם ישראל
לך תלמד...
יש | 08-06-2021 14:19
לך תלמד קצת
אתה בבית...
שכן | 08-06-2021 14:18
אתה בבית
האסון ההסטורי האמיתי הוא ההתנחלות בחברון
מוישה ונטילטור | 08-06-2021 13:39
חכי עוד קצת ותראי
2
זה מה שמדהים....
שחר חדש | 08-06-2021 13:06
זה מה שמדהים. סטרוק וחבריה לא היו מוכנים לוותר על מילימטר מהערכים שלהם אבל דורשים מכל האחרים, חברי ימינה, תקווה חדשה, שיתכחשו להבטחות שלהם לבוחר. כשזה היה רלבנטי, סמוטריץ היה יכול להתפשר ולאפשר לביבי להקים ממשלה. כעת, ההזדמנות כבר לא קיימת ובחירות נוספות אינן אופציה.
טקטיקה ומהות
דתי מחמד | 08-06-2021 14:25
בחירות מס' 5 כן לא, זו טקטיקה ולא מהות. הפרת התחייבויות לבוחרים שלא לשדוד את קולותיהם למען לפיד, מנצור עאבס, זו חרפת עולמים.
3
סטרוק מנסה לשכנע ש
ההתלהמות חוגגת | 08-06-2021 13:09
סטרוק מנסה לשכנה שאוסלו לא היה אסון?
4
במועד א היא...
פקה פקה | 08-06-2021 13:13
במועד א היא אמרה אני לא כהניסטית ולא אשב במפלגה עם כהניסטים ועכשיו יש לה בעיה עם זה שהאויבים מקבלים עמדה שילטונית.
5
מי בכלל מקשיב למשיחית ההזויה והטיפשה הזאת
עמיר | 08-06-2021 13:14
שהלכה לגור בחברון מכל המקומות שבעולם.
6
סטרוק
ישראלית יהודיה | 08-06-2021 13:29
מכרנו את מדינתנו לשטן המיעוט שולט לפיד שביקר כמה כספים יוצאים עבור השרים ומשרדים זה יותר ממשלת נתנייהו הכספים לערבים יעלמו כמו שראשי עיריות שלהם מעלימים וטוענים שלא קבלו השחיתות שם חוגגת השמאלנים נתנו אותנו לשטן
יהודיה? אישה הלוקה בתסמונת משיחית רצחנית
מטורפים עלינו | 08-06-2021 14:08
...
7
בנט איפוטנט ...
בממשלת השינוי | 08-06-2021 13:32
בנט איפוטנט
8
ראש הממשלה נתניהו...
עיוורון | 08-06-2021 13:44
ראש הממשלה נתניהו הפך אותנו למדינה היחידה בעולם שדואגת למימון במזומן של הטרור כנגד עצמה. ביבי הוא גם זה שהכשיר את עבאס מחד ואת הקיצוניים מדליקי מזרח ירושלים מאידך. אבל הגב' סרוק סובלת מעיוורון חלקי. רק את לפיד היא רואה, את ביבי שהודה כי דאג לצולוות לאוייב ללא ידיעת צהל, זה היא לא רואה ולא שומעת. עבר זמנה.
יכול אדם להיות מטומטם
עד כמה | 08-06-2021 14:11
כשהערבים ירצחו אותך, אז תזכור את הדברים שכתבתם, וזה כבר יהיה מאוחר מידיי.
9
בנט גימטריה 61...
תכלס | 08-06-2021 13:55
בנט גימטריה 61
51 זה "ללא"
אזרח יהודי | 08-06-2021 15:39
בנט מקים ממשלה ישרה ללא סחטנים וללא קיצוניים שמדליקים אש בכדי שימשיך להתל בכולנו
61פחי זבל...
אמא | 08-06-2021 14:17
61פחי זבל כמוך
10
סטרוק, אני שהצלתי אתכם אז, חיזרי אלי בדחיפות
יגאל המשיח | 08-06-2021 14:04
...
11
גוג ומגוג
אורית סטרוק | 08-06-2021 14:08
כך זה מתחיל. הערבים מתחילים להפגין בטחון עצמי גבוה. פורצת סדרת אירועי פשע עע הערבים: אין שבוע ללא מקרה אונס, מכת הגניבות תלך ותגבר בכל הארץ. ריבוי מטורף של מקרה שוד אלימים, השתוללות רצחנית של הערבים. היהודים מתחילים להגיב, כי המשטרה לא מצליחה להתגבר על כמות האירועים. והאנרכיה הכוללת תפרוץ במלוא עוזה. למרות זאת היהודים האנרכיסטים ימשיכו לגבות את הערבים, ואף יהיו מקרים של יהודים אנרכיסטים שיפשעו יחד עם הערבים. ותתחיל מלחמה של כולם בכולם, והרבה ירצחו, ימותו!
12
האסון הכי גדול שלנו
יוסי | 08-06-2021 14:16
זה אנשים כמוך שמוכנים להקריב את כולנו בעבור פיסת אדמה
13
פעם במפד,ל היו אנשים לא קיצוניים
אזרח יהודי | 08-06-2021 14:22
המלגה של בן גביר וסמוטריץ מכילה אוסף של קיצוניים שמביישים את הסרוגים. הרי אם ביבי לא היה צריך את סמוטריץ היה מקים מיד ממשלה עם עבאס שיצא נגד הפורעים והוכשר עי רבני החרדים+הרב טאו+ רב אליהו מצפת שחזר בו רק לאחר הפרעות (להזכירכם עבאס גינה וביקר בבית הכנסת בלוד והציע עזרה) וכמובן האליל של הסמוטריצים ביבי
אתה שומע...
נדביה | 08-06-2021 14:57
אתה שומע רק מה שנוח לך לשמוע.מנצור עבאס אמר שאפילו במלחמה אסור לפגוע בבתי תפילה.הוא לא גינה את הפגיעה ביהודים ולא את הפרעות ולא את ירי הטילים על מדינת ישראל.
14
סטרוק אומרת? לא מעניין
שְכּוֹיֵיח | 08-06-2021 14:23
עכשיו גם דרעי וליצמן (אחד מורשע שני בדרך) נותנים בהם סימני רפורמים. עלוקות. טפילים.
15
ממשלת שנאה
בושה | 08-06-2021 14:28
המשותף לכל גוש השנאה שבכל ימי המנדט של ביבי הם לא הסכימו אפילו למשא ומתן, ואז נבחרי השמאל באו לבנט ואמרו לו בוא תצטרף לאמירה החשוב רק לא ביבי ותדיר את כל בוחרי הליכוד וניתן לך את הכיסא הנכסף בתמורה לזה שאנחנו נשלוט עליך, ולזה הם קוראים אחדות... הגיע נפתלי ונתן לעבאס 500000000 שח על חשבון הילדים שלנו! פלוס בונוס לתומכיו סולחה לשנתיים על כל העברות בניה בשטחים. ולזה הוא קורא ימין... מה יהיה חברי הממשלה העתידיים יגידו לכם בערבית: الله أكبر
16
מילים ללא מכס....
יהודי פשוט | 08-06-2021 14:53
מילים ללא מכס. אחד מאדריכלי ממשלת השנאה והשיסוי היה אדון שסמוטריץ שבישל לגדעון סער ראשות ממשלה על הראש של נתניהו בתחרות נגד נפתלי בנט על מי מייצג יותר טוב את הציונות הדתית וגם סטרוק תמכה בעניין. סמוטריץ הצהיר שעדיף ממשלת בנט-לפיד מאשר שרעם תתמוך מבחוץ בממשלת ימין בראשות נתניהו. אז הנה קיבלנו מה שסמוטריץ רצה. הידד לעם היהודי. לא יפתיע אותי שהם יצטרפו לממשלה הנרקמת של בנט-לפיד.שוב משנאה לנתניהו ואפסות וילדותיות פוליטית. או שאני מקבל מה שאני רוצה או שאני מפוצץ את הכל. בושה וחרפה!
17
מי שעבר מהפך...
נדביה | 08-06-2021 15:03
מי שעבר מהפך זה לא נפתלי ואיילת שקד אלא את עברת מהפך.הם תמיד היו נוכלים כאשר בנט מוביל בראש,ואת ושכמותך נתתם אמון כי הייתם עוורים מרצון ולא רציתם לראות את נוכלותם.כעת את וחבריך גיליתם שהם רמאים והבאתם מהפך קשה כאשר הבנתם שכל הזמן רומיתם.
18
ביבי יצר את מחמוד אבאס ! ביבי פושע ומשוגע
א. שרון | 08-06-2021 15:10
בלי עידוד של ביבי רעמ לא הייתה רצה לבד. בלי תמיכה של ביבי רעמ לא הייתה עוברת אחוז החסימה. בלי הכשר של ביבי בנט לא היה מעז להתחבר עם רעמ
19
אורית קודם תרגעי...
תאמיני | 08-06-2021 16:23
אורית קודם תרגעי שלא תקבלי סטרוק. 1. כבר כל החכים בובות על חוט 12 שנים. 2. תשמחי, רמ עם כיפה. 3. זה הזמן לאחל הצלחה לממשלה החדשה ולהתפלל לקבה שיצליח את דרכו, סהכ זה למען כולנו
20
בנט חי בהונאה...
הכניס את עצמו לקונספציה בשביל להצדיק את התרמית | 08-06-2021 16:47
בנט חי בהונאה עצמית
21
אוייבי ישראל על...
דן אור | 08-06-2021 18:41
אוייבי ישראל על הגה השלטון
22
קשה להאמין שאישה...
עוד בהמה גסה ... | 08-06-2021 20:19
קשה להאמין שאישה עם פה כזה מלוכלך מכהנת בכנסת כנבחרת ציבור דתי ... ועוד לא דברנו על מנת המשכל שלה ...
23
קשקשנית. מדהים איך...
נתנאל | 08-06-2021 23:31
קשקשנית. מדהים איך אלו שקוראים לעצמם מחנה לאומי אפילו לא שירתו בצבא
24
היצור הכי מגזים...
אלכס | 09-06-2021 7:06
היצור הכי מגזים בכנסת
25
הנט הבהמה השקרן...
יעקוב ברדוגו | 09-06-2021 9:26
הנט הבהמה השקרן אלוהים יבוא איתך חשבון מוכר את המדינה בשביל לאונן בכיסא של ראש הממשלה