אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלו הזוכות והזוכים באות הצטיינות השירות הלאומי

27 מתנדבות ומתנדבים נבחרים מהשירות הלאומי אזרחי, יקבלו אות על תרומתם והתנדבותם המשמעותית לטובת החברה והמדינה ויפגשו עם נשיא המדינה. מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי: "זו העת הנכונה להודות להם"

אלו הזוכות והזוכים באות הצטיינות השירות הלאומי
  מתוך הטקס בשנה שעברה (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

ביום חמישי, הקרוב, יחל שבוע ההצדעה השנתי למתנדבי השירות הלאומי- אזרחי, הפועלים לילות כימים למען החברה והמדינה בשלל מסגרות ההתנדבות, ומגיעים מכלל המגזרים והרקעים בחברה הישראלית: נשים וגברים, יהודים, ערבים, מוסלמים ונוצרים, חרדים, דתיים וחילונים, בעלי מוגבלויות, צעירים מרקע של סיכון ומצוקה.

בטקס חגיגי ומרגש שעתיד להתקיים ביום שני, ד׳ בתמוז (14.6) במרכז מורשת בגין בירושלים, יוענקו אותות הצטיינות ל-27 מתנדבות ומתנדבים נבחרים, על תרומתם והתנדבותם המשמעותית לטובת החברה והמדינה. הטקס ייערך במעמד השר הממונה על השירות הלאומי-אזרחי, צחי הנגבי ומנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי שיעניקו את התעודות למתנדבים המהווים את חוד החנית של החברה הישראלית.

עוד באותו נושא

ויתרו על טיול שנתי ויזמו יום למען אברה מנגינסטו

שבוע ההצדעה הינו נקודת השיא השנתית בפעילותה של רשות השירות הלאומי-אזרחי, במסגרתה מתנדבים מדי שנה עשרות אלפי צעירות וצעירים באחת מ-8 העמותות המוכרות לשירות לאומי-אזרחי. במסגרת השבוע נערכים אירועים מיוחדים והופעות למען המתנדבים וכן מתקיימים ירידי תעסוקה, דיור ולימודים, וכך גם הרצאות ופעילויות הפגתיות, כולם מותאמים לצרכים של המתנדבים מהמגזרים השונים בשירות הלאומי-אזרחי.

ואלו הזוכים*

(מלבד אלו שביקשו שלא להיות מוזכרים)

רוי בן יתח- מגן דוד אדום

רוי מתנדב בארגון מגן דוד אדום מגיל 15 ומשרת כפרמדיק לאחר קורס ממושך ולאחר שעבר בהצלחה גם את הכשרת ההמשך. כיום מוביל צוות של ניידת טיפול נמרץ. במסירות אין קץ ממשיך רוי להתנדב במגן דוד אדום גם כאשר חוזר לחופשות בביתו באילת. רוי מבצע את תפקידו בנועם הליכות ומקצועיות רבה, הוא מנהל היטב את הצוות שלו ומשרה אוירה נינוחה החשובה מאוד לטיפול בחולה. בין היתר, רוי לקח חלק פעיל במאמצי מיגור מגפת הקורונה: חיסן, בדק במתחמי דרייב אין ועוד מעבר לשעות הפעילות הרגילות וכל זאת מתוך הזדהות והבנת החשיבות הלאומית של המלחמה בנגיף הקורונה.

(צילום: מאיר אליפור)

אמיר שרטאח- בית הנשיא

אמיר מתנדב בבית הנשיא, מגיע מכפר ערבי בגליל ומתמודד עם לקות ראיה. טרם השירות לא ידע לדבר עברית כלל, התקשה להתנייד באופן עצמאי והיה חסר מיומנויות עבודה על מחשב. אמיר עבר תהליך שיקום ארוך ומשמעותי טרם כניסתו לשירות וזאת כדי שיוכל להגשים את חלומו להתקבל להתנדב בבית הנשיא. אמיר מתנדב במרכזיה ועונה לטלפונים (בעברית!), הוא עושה את תפקידו במסירות, מחויבות, בביטחון ועם יחסי אנוש מעולים. בנחישותו הרבה אמיר צולח את המכשולים עימם נדרש להתמודד בדרך.

(צילום: מאיר אליפור)

אנאל וקנין- מגן דוד אדום

אנאל מתנדבת בודדה בשנתה השנייה, עולה חדשה מצרפת, חובשת במגן דוד אדום. למרות קשיי השפה נלחמה והצליחה להשתלב ולשרת באופן יוצא מן הכלל ואף מינפה את עניין השפה בכך שסייעה רבות בהסברה לתושבים צרפתיים בנתניה, עיר מגוריה, בתקופת הקורונה כמשימה שהיא שליחות עבורה. כמו כן, הייתה פעילה בקורונה גם במתחמי הבדיקות. אנאל עלתה לבדה ארצה ומתמודדת עם אתגרים רבים ואף על פי כן, מתנדבת במסירות רבה ופועלת מעבר לנדרש ממנה.

(צילום: מאיר אליפור)

ציונה אזזה- משרד הבטחון

ציונה מתנדבת באגף השיקום במשרד הבטחון ומתפקדת כחלק ממערך הטיפול בתביעות. ציונה מתנדבת אכפתית ומטפלת בנכים מתוך רגישות ואכפתיות יוצאות דופן. התפתחותה המקצועית במהלך השירות מהווה השראה עבור מתנדבים רבים. ציונה מייצגת את עבודת הקודש שנעשית באגף השיקום במשרד הבטחון.

(צילום: מאיר אליפור)

עלאא סרוגי- משטרת ישראל

עלאא מתנדב  במשטרת התנועה, נענה לכל קריאה פתאומית ובשעות חירום בפרט, תורם מזמנו האישי מעבר לשעות הפעילות ותורם רבות להצלחת היחידה. עלאא בעל משמעת עצמית גבוהה, פועל בדרך ארץ, רציני, מסור ואחראי.

(צילום: מאיר אליפור)

שירה גלפרין- להושיט יד

שירה מתנדבת בעמותת "להושיט יד" עם ילדים חולי סרטן בבית החולים הדסה עין כרם. שירה יוזמת פרויקטים מתוך הבנת הצרכים והשטח, מתרימה למשפחות במצוקה של ילדים חולים, פעילה לאורך כל שעות היממה עם הילדים ומעניקה להם ללא גבולות. שירות במשך שנתיים במחלקות אונקולוגיות הוא מורכב מאוד ודורש המון מהבחינה הנפשית, ושירה עומדת בכך בגבורה ואף פועלת בצורה יוצאת דופן ומעוררת הערכה.

(צילום: מאיר אליפור)

יעל פייגה טור- "והדרת"

יעל משרתת מזה שנתיים בפרויקט "והדרת" ירוחם עם קשישי העיר ובנוסף היא חלק מגרעין בנות שירות הפועל בעיר. יעל מסורה לליווי הקשישים בצורה יוצאת דופן, הדבר בלט בייחוד בתקופת הקורונה בה הייתה חשיבות גדולה לדאגה לשלום אוכלוסיית הקשישים. יעל יצרה קשרים קרובים מאוד עם מגוון גדול של מבוגרים והפכה לאישיות מוכרת בקרב תושבי ירוחם בשל כך. קשישים רבים מספרים כי יעל הייתה נקודת אור בחייהם ו"הצילה" אותם בתקופה מורכבת של סגרים בקורונה.

(צילום: מאיר אליפור)

ספיר חבר- בית ספר "עמל" רמלה

ספיר לא התגייסה עקב בעיה רפואית, ומתנדבת מזה שנתיים בבית ספר "עמל" רמלה עם נוער בסיכון. אביה של ספיר נפטר מה שכמובן הקשה על ההתנהלות המשפחתית, וספיר מסייעת בבית רבות. ספיר מובילה תלמידים להצלחה לימודית, מהווה עבורם אוזן קשבת ויוזמת פרויקטים רבים בבית הספר ובשל כך בולטת מעל כל שאר חברי הצוות במסירות ובמחויבות שלה. גם בקורונה, המשיכה ספיר את הקשר עם התלמידים וליוותה אותם לימודית ורגשית.

(צילום: מאיר אליפור)

ראוזן חורני- כבאות והצלה

ראוזן מתנדבת כלוחמת אש בשירותי הכבאות וההצלה. ראוזן היא אישה יחידה בתוך קבוצת מתנדבים גברים ופורצת דרך כמתנדבת מוסלמית ואישה בתחום הכבאות וההצלה, יוצאת לזירה יחד עם לוחמי האש, משתתפת בכל שלבי העבודה ומהווה חלק בלתי נפרד מהצוות. מוכיחה שוויון בין גברים לנשים ויכולות מרשימות ביותר.

(צילום: מאיר אליפור)

עינב עזאם- הנוער העובד והלומד

עינב מתנדבת בקן של הנוער העובד והלומד במע'אר. עינב פועלת רבות למען בני הנוער במע'אר ובחברה הדרוזית בכלל, כאשר החלה פעילותה כחניכה ואף הדריכה בתנועה טרם השירות הלאומי. במסגרת תפקידה יזמה עינב פרויקטים ופעילויות רבות, תוך התגברות על מגבלה פיזית ברגליה שרק העצימה אותה. בתקופת הקורונה דאגה לשמר הפעילות בפלטפורמות דיגיטליות שונות וגם בתוך הקהילה באופן פרונטלי ככל שהתאפשר, ואף הובילה את הקן במע'אר בתקופה בה נבצר מהרכזת להובילו בשל בעיות רפואיות.

(צילום: מאיר אליפור)

עותמאן אסלאן- כבאות והצלה

עותמאן מתנדב בשירותי הכבאות וההצלה בעכו. עותמאן מציג רוח התנדבותית יוצאת מן הכלל ויכולות גבוהות בפן המבצעי והאישי, ניחן באחריות ומצוינות ועשייתו מעוררת השראה כאשר הוביל תהליכים שהביאו לשיפור איכותי במקום שירותו. באירוע בו נשרפה דירה בעכו, עותמאן היה בזירה בזמן שלא היה בתפקיד, בכל זאת זיהה את הכבאית והצטרף לצוותים הפועלים. חלומו הגדול הוא להיות לוחם אש ואין ספק שהוא בדרך לשם.

(צילום: מאיר אליפור)

שאדיה אלעול- בית ספר יסודי אלנג'אח

שאדיה מתנדבת מאבו קרינאת ומשרתת בבית ספר יסודי. שאדיה מסורה מאוד, היוותה עמוד תווך בבית הספר בתקופת הקורונה כאשר הנגישה לתלמידים שהיו בבית כמעט ללא אמצעים טכנולוגיים את החומרים הנדרשים, עברה בבתי התלמידים וסייעה לכולם. שאדיה בעלת אחריות רבה כלפי בית הספר והתלמידים, יוזמת ומשקיעה מעבר למצופה.

(צילום: מאיר אליפור)

עמיה דיאמנט- איזי שפירא

עמיה מתנדבת במוסד איזי שפירא ברעננה, בתחום החינוך המיוחד. עמיה מתנדבת בכיתת הפעוטות, בולטת וסוחפת אחריה את שאר בנות השירות. עמיה תפקדה במקרים יוצאי דופן של פטירת ילדים במחלקה והרימה את רוח הצוות. הורים לילדים במקום כתבו עליה כי "בזכותה שולחים את בנם ברוגע בכל בוקר", "עמיה היא סמל לכל מה שיפה בעם שלנו" וכי "עבורנו היא אוויר לנשימה".

(צילום: מאיר אליפור)

איתי כהן- מרכז "הרצל"

איתי מתנדב במרכז הרצל בירושלים ומעביר סיורים לקהל הרחב. איתי הוא צעיר עם מגבלה פיזית, מקצועי מאוד, מרשים ובעל מוטיבציה רבה. המבקרים במרכז מהללים ומשבחים את הדרכותיו של איתי ומקבלים ממנו השראה רבה על התמודדותו הפיזית תוך כדי הדרכה. בנוסף, איתי עוסק במחקר היסטורי במרכז מעבר להדרכות ומחבר פעילויות חינוכיות שונות.

(צילום: מאיר אליפור)

עמית לוי- "והדרת"

איתי מתנדב במרכז הרצל בירושלים ומעביר סיורים לקהל הרחב. איתי הוא צעיר עם מגבלה פיזית, מקצועי מאוד, מרשים ובעל מוטיבציה רבה. המבקרים במרכז מהללים ומשבחים את הדרכותיו של איתי ומקבלים ממנו השראה רבה על התמודדותו הפיזית תוך כדי הדרכה. בנוסף, איתי עוסק במחקר היסטורי במרכז מעבר להדרכות ומחבר פעילויות חינוכיות שונות.

(צילום: מאיר אליפור)

סואר שנאן- עוזרת רופא בבי"ח רמב"ם

סואר מתנדבת בבית החולים רמב"ם כעוזרת רופא, לוקחת דמים. מנהל המחלקה הפנימית בבית החולים מספר כי סואר מסורה ומצוינת, נכונה לתרום בכל דבר ועניין ופועלת מעל ומעבר למצופה. סואר בולטת כעוזרת רופא ביכולותיה הגבוהות שבזכותן מטופלי המחלקה מקבלים יחס מקצועי, רגיש ומסור.

(צילום: מאיר אליפור)

אריאל שם טוב- הרשות לשיקום האסיר

אריאל  מתנדב ברשות לשיקום האסיר- ליווי ותמיכה במערך הטיפולי והלוגיסטי. אריאל עבר תהליך מאוד משמעותי ומשמש כמנטור לאסירים, הצליח לגעת בליבם של נערים רבים ששולבו בשיקום עם השתחררותם מהכלא והרצה פעמים רבות בפני גורמים בכירים על סיפור השיקום האישי שלו.

(צילום: מאיר אליפור)

גולדה קוגן- טיפול נמרץ סורוקה

גולדה עברה תהליך מדהים בשירות הלאומי: התחילה בתפקיד סיעודי ועברה לטיפול נמרץ בתקופה הקשה ביותר- תקופת הקורונה. גולדה בונה יחסים מצוינים עם המטופלים ואף הציבה סטנדרט חדש וגבוה לבנות השירות. הממונים עליה בבית החולים סורוקה מציינים כי גולדה היא אחת מבנות השירות הטובות ביותר שעבדו בטיפול נמרץ פנימי בסורוקה בשנים האחרונות.

(צילום: מאיר אליפור)

מרים עבד אל ואהב- אהלינא (והדרת)

מרים מתנדבת  בפרויקט "אהלינה" של המגזר הערבי ומלווה קשישים בעיר שפרעם במסגרת תפקידה. מרים מבצעת את תפקידה במסירות מיוחדת וסייעה רבות לקשישים שליוותה במהלך תקופת הקורונה בכל דרך אפשרית: עזרה ברכישת תרופות ומזון כדי שלא יסכנו את עצמם ביציאה מהבית ודאגה להגשים לקשישים חלומות ולהנעים את יומם בבית בסידור הגינה ושתילת פרחים. הקשישים של מרים אוהבים אותה ומצפים לביקוריה אצלם בבית. מרים המשיכה להתנדב עבור אוכלוסיית הקשישים גם מחוץ למסגרת השירות שלה וסייעה בחלוקת מזון לקשישים. מרים היא מתנדבת חדורת מוטיבציה לעשייה ולסייע, מלאה בשמחת חיים והייתה מהמתנדבות המובילות של הפרויקט.

(צילום: מאיר אליפור)

צופיה קינג – משרד החוץ

צופיה מתנדבת במחלקה הקונסולרית במשרד החוץ. לאורך כל שירותה התבלטה בעשייתה ובמיוחד בשנה האחרונה בה נסגרו השמיים והיא נדרשה להיות בקשר רציף עם מספר נציגים קונסולריים ונציגי חברת אל-על, כדי לדאוג להעלות אנשים לטיסות חילוץ. צופיה דאגה להישאר זמינה לעבודתה גם במהלך סופי השבוע ושעות הלילה בתקופת החירום הארוכה שהייתה. בנוסף, צופיה קיבלה תשבחות מקיר לקיר אודות עשייתה מגורמים שונים שעבדו מולה ומוצגת על ידי הממונים עליה כדוגמה ומופת לכלל בני ובנות השירות הלאומי לעשיה יוצאת דופן בכלל ובפרט בתקופת משבר הקורונה.

(צילום: מאיר אליפור)

ניסים וקנין- מד"א

ניסים מתנדב בארגון מגן דוד אדום כנהג אמבולנס וחובש. מבצע משימות רבות מעבר לתפקידו ומסור לארגון בצורה יוצאת דופן ואף לקח חלק במבצע החיסונים בקורונה. באסון במירון ניסים לקח חלק פעיל בפעולות ההצלה כאשר עלה כבר בשעות הצהרים לסייע באבטחה הרפואית בגזרה ומשכך היה גם בין הראשונים שטיפלו בפצועים הרבים ברגישות רבה. לדברי נציגי ארגון מד"א ניסים משמש דוגמא ומופת למסירות ומחויבות להצלת חיי אדם.

(צילום: מאיר אליפור)

אודיה זוזוט- קומונרית, בית ספר אמי"ת

אודיה משרתת בתנועת בני עקיבא כקומונרית ובבית ספר אמי"ת באשדוד בתקן הבוקר, הובילה את הצעירים והנוער גם בסניף וגם בבית הספר ויזמה תכנית חדשנית של "בית ספר בתנועה"- סניף בני עקיבא בתוך בית הספר אמי"ת, במסגרתו בוגרי התיכון הופכים למדריכים לשכבות הצעירות יותר, מתוך תפיסה שהנגשת התנועה תגרום לעליה בשיעור בני הנוער שייבחרו לקחת בה חלק. אודיה גייסה חניכים ומדריכים ולא ויתרה גם כשניצבו בפניה אתגרים רבים.

(צילום: מאיר אליפור)

לצד האירוע המרכזי במרכז מורשת בגין, יתקיימו לאורך השבוע אירועי שיא נוספים, ביניהם ירידי תעסוקה ולימודים שונים למתנדבים מהחברה הערבית והדרוזית, המגזר החרדי ואוכלוסיות מיוחדות, אירוע הצדעה מיוחד למתנדבים מהדרום, אירוע הוקרה לרכזות, ובנוסף יתקיימו ימי כיף והופעות לכלל המתנדבים.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, ראובן פינסקי: "אחרי שבשנתיים האחרונות המתנדבות והמתנדבים היקרים שלנו פעלו בכל האירועים שהשפיעו רבות על החברה הישראלית, נתנו סיוע ומענה על מצוקות רבות, עמדו בחזית הלחימה בקורונה, התייצבו וחילצו מתפללים באסון המירון, פעלו לסייע לנפגעים ביישובי הדרום במהלך המבצע הצבאי והיריעה קצרה מלהכיל. זו העת הנכונה להודות להם על הפעילות וההובלה בחזית האזרחית של החברה הישראלית.

במסגרת שבוע ההצדעה נוקיר את פועלם של מעל 18,000 המתנדבים והמתנדבות התורמים תרומה משמעותית למדינת ישראל ולחברה הישראלית כולה. אני מצדיע למצטיינים המגיעים מכל קצותיה החברתיים והגאוגרפיים של מדינת ישראל. ואומר להם – תודה!״

אחרי אתגרים רבים שעברו על החברה הישראלית בשנתיים האחרונות, ואחרי ששנה שעברה לא יכול היה להתקיים, רשות השירות הלאומי-אזרחי מקיימת החודש את שבוע ההצדעה ל- 18,000 הצעירות והצעירים המתנדבים במסגרת שירות לאומי-אזרחי. מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, ראובן פינסקי: "בני ובנות השירות הלאומי-אזרחי הם חוד החנית של החזית האזרחית הישראלית"

השר צחי הנגבי:  "מדינת ישראל ידעה שנה קשה ומורכבת, רצופת אתגרים. בכל אלה, ניצבו בני ובנות השירות הלאומי-אזרחי בחזית האזרחית והיו שם עם ולמען החברה הישראלית על כל גווניה.

כולי תקווה כי עשייתכם המשמעותית בשירות הלאומי, מהווה את יריית הפתיחה עבורכם לחיים מלאי משמעות וכי ערכי המצוינות והמסירות שהבאתם לשנות ההתנדבות שלכם ימשיכו להיות שזורים בחייכם הבוגרים בכל בחירה ובחירה שתעשו.

בשם ממשלת ישראל, אני רוצה להודות לכל אחת ואחד מכם על תרומה יוצאת דופן ונתינה ללא גבולות, למען האחר, למען החברה ולמען מדינת ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
כמות היהודיות הדתיות...
זלמן | 08-06-2021 16:51
כמות היהודיות הדתיות בשירות הלאומי הוא ענק ביחס לכל שאר האוכלוסיה. אך משום מה את המצטיינים נותנים ביחס של בערך 50 אחוז לציבור הישמעאלי. צביעות לשמה.
2
כל הכבוד! בזכות החבר'ה האלה יש לנו עתיד
יהודי | 08-06-2021 17:52
כל הכבוד להם!
3
אמילי עמרוסי צבועה!!! ...
ימית | 09-06-2021 15:02
אמילי עמרוסי צבועה!!!