"זה לא יהיה קל": אורלי לוי בפניה לאיילת שקד - סרוגים

"זה לא יהיה קל": אורלי לוי בפניה לאיילת שקד

השרה אורלי לוי אבקסיס בפניה אחרונה לאיילת שקד לא לאפשר את הקמת ממשלת בנט-לפיד: "לא מצפה לך גן של שושנים, אבל אולי תרוויחי מצפון נקי, ותעני לרצון רוב העם"

author-image
"זה לא יהיה קל": אורלי לוי בפניה לאיילת שקד
  (צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש90)

השרה לקידום חברתי, אורלי לוי אבוקסיס, שבבחירות הקודמות סירבה להקים ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות, פנתה היום לחברת הכנסת איילת שקד מימינה, וקראה לה לא לאפשר את הקמת ממשלת בנט-לפיד בתמיכת המפלגות הערביות.

עוד באותו נושא

לוי אבקסיס מצטרפת לגוש הימין וממליצה על נתניהו


56

בפוסט ארוך שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה, כתבה לוי לשקד: "איילת, זה לא יהיה קל – אבל אולי תרוויחי מצפון נקי".

הפוסט המלא של אורלי לוי אבקסיס

ב-10 למרץ 2020 הודעתי מיוזמתי, וללא כל תנאי או מו"מ, שלא אתמוך בממשלת מיעוט הנשענת על תמיכת בל"ד והמשותפת. פעלתי על פי צו מצפוני, ובהתאם למחוייבותי ולעמדה שהצגתי גם לפני הבחירות.

גשר הייתה סיעה עצמאית בחיבור טכני, שהיה ידוע לכל והובהר על ידי, כיו"ר המפלגה, בראיונות רבים טרם הבחירות, והיה מגובה בהסכמים וחתימות, הן על זהותה של גשר, ובעיקר על השוני בתפיסות המדיניות ונושאי מצפון, דת ומדינה.

בנוסף, סוכם שהחיבור הטכני הזה יפורק מיד לאחר הבחירות (דבר שהשותפים האחרים סירבו לעשות. ולכן קיימתי את ההסכם באופן חד צדדי. לימים, התפרקו גם השותפים האחרים, וחלקם אף הצטרפו לממשלת נתניהו-גנץ).

עוד באותו נושא

"בריון תקשורתי": אורלי לוי חסמה את העיתונאי הבכיר


123

בחיבור הזה, הזוי שצריך לומר את המובן מאליו, ייצגתי את בוחרי גשר, ורק אותם. זה המקום להזכיר כי למעלה מ-2 מנדטים הצביעו לגשר בסבב א׳. אמנם לא היה די בכך כדי לעבור את אחוז החסימה, אך בהחלט הישג מרשים לקמפיין דל תקציב וחסר קשרים בגופי התקשורת.

כשהודעתי שלא יקחו אותי בחשבון בתוכניות המתרקמות שלהם להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת תומכי טרור כדוגמת יזבק, וכאלו שאינם מכירים במדינת ישראל ובחשיבותה לעם היהודי, עשיתי זאת חד וחלק. לא השארתי מקום לספק או ניסיונות שכנוע – לא שזה מנע מהם לשלוח שליחים ולומר שהכל על השולחן, והבופה פתוח.

זה לא עניין אותי. לא פתחתי שום פתח לתקוות שווא בצד השני. אדרבא, בנחרצות שלי כיביתי להם את החלום. האמת חייבת להיאמר גם כיום ואולי במיוחד היום: הייתה זו החלטה מצפונית שלי, ובהתאם לדרך ולאידיאולוגיה עליה חונכתי ובה אני מאמינה. לא הסתרתי זאת מעולם. מי שבחר לעצום עיניים – בעיה שלו.

ברור לכל, שלו הייתי מקיימת מו"מ פוליטי לקראת החלטה זו שלי, הייתי יכולה לקבל כל ג'וב וכל תפקיד פוליטי שהייתי רק מציעה ומבקשת. מכל הצדדים רק הציעו ופנו ושכנעו, תוך הבטחות שונות, אך אני לא סוחרת בערכיי ולא הייתי מצביעה בעד הקמת ממשלה עם תומכי טרור תמורת ג'וב, בכיר ככל שיהיה – חשבתי שזו תהיה ממשלה גרועה, אף על פי שלכל אורך דרכי הפוליטית שיתפתי פעולה עם חברי כנסת ערביים בנושאים חברתיים.

אין זה משנה בכהוא זה שהתקשורת מציגה תמונה שונה ומעוותת של המציאות. את המחיר ששילמתי אתם בוודאי זוכרים כולכם. חלקים מאלו שמדברים היום גבוהה על הסתה ו"מזדעזעים" מ"השמצות אישיות והשחתת השיח הציבורי", לקחו חלק משמעותי בהתקפות הפרועות והאישיות עליי, על ילדיי, משפחתי וסביבתי.

אין גבול שלא נחצה ברצח האופי והתדמית שבוצע בי לאורך הזמן. הכל כי העזתי לגנוז לשמאל את החלום להקים ממשלת מיעוט עם תומכי טרור, חלום בלהות עבור רבים מאיתנו. כל מי שהיה עד למסע שעברתי, רואה היום כי הטהרנות והצדקנות פשוט זועקים לשמים מרוב בושה ואירוניה. כל השמעת ביקורת על הפרת ההבטחות לבוחריהם מצד ראשי ימינה, נפתלי בנט ואיילת שקד, זוכה לקיתונות בוז והפחדה מפני "הסתה והשחתת השיח" – בעוד שכלפיי וכלפי בני משפחתי הכל היה מותר, כולל הכל, ואיש לא קם לזעוק ולעצור את הטירוף חסר הפרופורציות שהתחולל נגדי במשך למעלה משנה.

בזמן שבנותיי הוטרדו מינית בהודעות ובתמונות ערוכות שאין לי כל כוונה להפליג בתיאורן המזוויע, איפה היו כל הפמיניסטיות והעיתונאיות? ספגתי איומים, בתדירות יומיומית, ביניהם על זריקת רימונים לחצר ביתי – זה קרה ברשתות החברתיות, זה קרה בטוויטר, זה קרה בתקשורת. זה היה מעל פני המים ובחוצות, כולם ראו, כולם שמעו, כולם ידעו.

ואני שואלת – היכן היו כולם? היכן הייתה התקשורת? אגיד לכם היכן הם היו – הם היו עסוקים בליבוי האש והכפשתי בתיאורים מיזוגניים וגזעניים בכל הזדמנות, רק כי בחרתי שונה מרצונם. למען הסר ספק אני נגד הסתה מכל סוג, בין מימין, ובין משמאל – סימטריה, כבר אמרנו?

מעניין שבנט ושקד הודיעו, הבטיחו, חתמו, התחייבו, ואף נשבעו ביקר להם, שלא יעשו את בדיוק מה שהם מבצעים הלכה למעשה – והתקשורת? במקרה הטוב שותקת, ובמקרים רבים מריעה, מחבקת ומתרצת בשמם. אומרים שבפוליטיקה הכל מותר. האמנם? כנראה שזה קשור לפוזיציה.

אבל מה שבעיניי לא פחות גרוע הוא המשחק ברגשות האזרחים. פעם אתה כאן, פעם אתה שם, פעם מנהל מו״מ פומבי, פעם מאחורי הקלעים, ופעם במקביל. זורק את הציבור (משני המחנות) מייאוש לתקווה וחוזר חלילה כמו מטוטלת.

כשהודעתי – אל תספרו את הקול שלי, מנעתי 61 לממשלה הנתמכת על ידי תומכי טרור. בכך שהייתי נחרצת, הצד השני הבין שאין לו סיכוי להקים ממשלה, וכך החל המהלך שהביא לתחילת השיח על ממשלת האחדות עם בני גנץ, ונמנעו בחירות רביעיות. מישהו חושב שלולא המהלך שלי גנץ היה מצטרף לממשלה עם נתניהו?

זה מה שבנט ושקד לא עשו עד היום. גם כאשר אמרו שממשלת השינוי אינה על הפרק, לא אמרו באופן ברור שאינו משתמע לשני פנים – אל תספרו את הקולות שלנו בצד השני – וזה מה שמנע הקמת ממשלת ימין. רק הודעה ברורה של איילת שקד לא לספור את הקול שלה במחנה ה׳שינוי׳ – תביא את גדעון סער, או אחרים, להבין שאין סיכוי לממשלה כזו, ולהביא אותו לשקול לתמוך בממשלת ימין. זה עדיין אפשרי. כל עוד אופציית השינוי על הפרק – לא תיתכן ממשלה אחרת.

איילת, זה לא יהיה קל. אם תעשי זאת, התקשורת תתקוף אותך חזק. את תגלי שיש אלימות בשמאל, והיא קשה, כואבת ואכזרית. לא מצפה לך גן של שושנים, אבל אולי תרוויחי מצפון נקי, ותעני לרצון רוב העם.

הערב הזה אני מישירה מבט לאותם כלי תקשורת ועיתונאים, שלא בחלו בכל דרך לפגוע בי ובמשפחתי כשעמדתי על עקרונותיי, וכיום ממלאים פיהם מים ואף משבחים ומהללים את סיבוב הפרסה המפואר שמבצעים בנט ושקד, לקול תרועתם של אותם עיתונאים.

תתביישו, רואים לכם. אך אי אפשר לומר שאני מופתעת, צפיתי כל זאת מראש, עוד באוקטובר 2020, בימים טרם פרש סער מן הליכוד – כבר אז ניתן היה לצפות את תגובת התקשורת למהלך שתכנן, ועובדה – אנו עדים לה היום.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
27 תגובות - 22 דיונים מיין לפי
1
יישר כוח כל...
אילנה | 01-06-2021 19:09
יישר כוח כל הכבוד נקווה שאיילת שקד תתפכח ותחליט שהיא חוזרת לליכוד לבית האמיתי שלה!
היא תחזור...
אילן | 01-06-2021 19:34
היא תחזור כדי שביבי והכנופיה יחנקו אותה. שמענו לכו
2
מי זאת אורלי...
מדלג | 01-06-2021 19:22
מי זאת אורלי לוי? תעשו לי סדר המדלגת
3
תתביישי אורלי לוי....
אלברט | 01-06-2021 19:26
תתביישי אורלי לוי. מה שאת עשית זה פשע לבוחרים. לקחת מאה אחוז מהקולות שקבלת נגד הביב והענקת אותם לביב. ימינה אמרה שלא תאפשר בחירות חמישיות ושהיא בעד החלפת השלטון של נביב ומקיימת חלק מהבטחותיה.
מדהימה!
תמר | 01-06-2021 20:12
כל הכבוד!!!
4
מי זאת אורלי...
ההוא מהקציצה | 01-06-2021 19:38
מי זאת אורלי ? שרפה את העתיד שלה בשביל נזיד עדשים מבלפור. עשתה החלטה הזויה בלשון המעטה. כמי שבוגדת במפלגתך ובחברייך. את עוד תשלמי אורלי. היום ביבי הצריח אותך במקום בליכוד אבל בפריימריז הבאים את נעלמת. ואז תחזרי הביתה לאבא. עוד דקה את נעלמת ...סביב דמותך עולה עשן...חחחחחח
5
אורלי לוי מדברת....
מצחיק | 01-06-2021 19:40
אורלי לוי מדברת.
6
תותחית אמיתית...
אשר | 01-06-2021 19:55
תותחית אמיתית
7
עיזה עיוורת
חיים | 01-06-2021 20:01
יש פה משהו שגדול מאיילת. אולי בהמשך נדע. מזכיר את העיזה העוורת של הרב עובדיה המנוח.
8
אורלי לוי חחחחחח איזה הזיה
גדול | 01-06-2021 20:15
הבוגדת הראשית מעזה לפתוח את הפה. עוד שנה כשייגמר השריון בליכוד לעולם לא נשמע עליה יותר
9
את אלימות הסמול רואים גם בתגובות כאן.
אורלי לוי - כל הכבוד | 01-06-2021 20:24
הסמול הצבוע הוא המסית, הוא האלים, הוא סותם הפיות והוא המיעוט! מזל שהוא מיעוט נכחד!
10
אורלי לוי, המצפן המוסרי של המדינה.....
דני | 01-06-2021 20:27
אורלי לוי...............................
11
אדם בזוי ,ניקולה,שקרן...
אריה | 01-06-2021 22:48
אדם בזוי ,ניקולה,שקרן מטיף מוסר לאחרים? אדם שגנב קולות והעביר אותם לנאשם בשוחד תמורת הבטחת הכסא אינו ראוי להישמע בכלל.
12
סיעה לך היתה...
אברהם | 01-06-2021 23:22
סיעה לך היתה סיעה חחחחח את האדם הבזוי ביותר בפוליטיקה בעולם את לימדת אותנו מה זה להיות ז פוליטית . איך לך יש בכלל מצפון ?
13
אני אמירהולנדר אוהב...
אמיר הולנדר | 01-06-2021 23:28
אני אמירהולנדר אוהב את הקרם השמאל בדרך להקמת ממשלת הטררר הטרור של היטלר עראפת
14
אני רק ליכודניק...
אמיר הולנדר באהבה | 01-06-2021 23:30
אני רק ליכודניק ונתניהו ממני אמירהולנדר באהבה גדולה ממניאמיר אמירהולנדר בשמחה ובאהבה ממניאוהד מספר11 נתניהו
15
שמאלנים לאשוויץ ...
אמיר הולנדר | 01-06-2021 23:31
שמאלנים לאשוויץ
16
בושה שאתם נותנים...
דוד שלום | 01-06-2021 23:54
בושה שאתם נותנים במה למ.ר.ח.ב.י.ה הפוליטית
17
פוסל במומו פוסל...
מוש | 02-06-2021 0:49
פוסל במומו פוסל
18
אורלי לוי לא...
סימה | 02-06-2021 6:34
אורלי לוי לא הרוויחה את הלגיטימיות לתת עצות בנושא של מצפון נקי מבחינה פוליטית. נראה לי שתשיג ההיפך ממה שהתכוונה לו.
19
הפרחה המרוקאית תת...
קינן דקל | 02-06-2021 12:24
הפרחה המרוקאית תת רמה אורלי לוי הבת של דוד הפרענק לוי מבית שאן העיר המרוקאית הנחשלת. לא סתם העלייה ממרוקו מכונה עליית הביוב.
בוש והכלם...
י א מ ע | 08-06-2021 15:47
בוש והכלם עלוב נפש אתם השמלאניים והמתיפיפים לא תגיעו לדוד לוי בכלום ושום דבר עוכרי ושונאי המזרחיים שתיפול עליכם גזרה משמיים ט איכסססססססס
ואתה? מי...
ריקי מוס | 08-06-2021 7:29
ואתה? מי שמך ואת חבריך לתת ציונים לאחרים? מוסר כפול, עם שכמותך אין שיח. ביי ולא להתראות
תקשיב אני...
מאיר ד | 02-06-2021 15:59
תקשיב אני באמת מנסה להגיב לך בצורה תרבותית אבל.. אכן אורלי לוי כאורלי לוי היא תת רמה אבל אתה הרבה יותר גרוע ממנה כאשר אתה מכפיש חבל ארץ שלם ועוד ציבור שמונה למעלה ממיליון איש ולמה? מה המורשת שלך ? מה היה סבא רבא שלך ? עגלון במזרח אירופה
20
אורלי לוי אבקסיס...
בלה | 02-06-2021 13:39
אורלי לוי אבקסיס את מדברת אמת או את רוצה לוקשים שאת מוכרת לאיילת שקד אנחנו נוכל הרי בוס שלך עמיר פרץ לעיני עם ישראל הוריד את שפם שלו שלא ישב עם נתניהו אתם עם התנהגות שלכם לא נותנים לנו להאמין לאף פוליטיקאים יותר דואגים חולי כיסא וכסף
21
הכי טוב לא...
נעמה | 02-06-2021 21:12
הכי טוב לא לענות לה.אנחנו לא מדברים עם בת למשפחת המאפיה.
22
אנחנו לא מצדיקים...
נעמה | 02-06-2021 21:18
אנחנו לא מצדיקים חס וחלילה את מה שמשפיתך עברה עם חום ולהט הרוחות אז,אבל לבוא ולהגיד על התנגדות למפלגות הערביות שבכל אתם מייצרים אפשרות למלחמה מקומית ואסורית זו פשוט שערורייה,לנסות לסדר אותם ניסה גם ביבי,נכון אורלי לוי,ואז זה היה בסדר,אז מה את לא סומכת על ימינה,על סער. הכי טוב ועלוב ( ומגיע לך) שאת טענת בזמנו שרק ביבי יכול להרכיב ממשלה,והוא לא.ביבי כל-כך הפריד ומזל שהוא כבר לא יכול להרכיב ונשאר עם כל הצעצועים מפורקים על הרצפה וככה הוא ילך לישון.שוב החמרת על הסוס הלא נכון.