אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איפה אתה? מכתב גלוי לראש מוא"ז שומרון יוסי דגן

זוהי קריאת השכמה עבורך ועבור ראשי הרשויות הנוספים ביהודה ושומרון אשר קשורים ופעילים בליכוד. ובכלל לאנשי השטח בליכוד - זו המלחמה שלנו, על הבית שלנו

איפה אתה? מכתב גלוי לראש מוא"ז שומרון יוסי דגן
  צילום ארכיון: רועי חדי

מכתב גלוי ליוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון

יוסי,

אהבתך לארץ ישראל כולה ולשומרון מוכחת ומגובה בקבלות של עשיה למען השומרון ופיתוחו מתוך ראיה כלל ארצית. אפילו בעולם אתה נוסע כדי להפיץ את בשורת השומרון ולפעול למענו.

פעילות זו אין יסודה מדאגה לשטייטל ולמקרובים אליך. אינך פועל מאסטרטגיה קרה המנסה לקדם אינטרסים אישיים חס ושלום אלא הכל נעשה מדאגה כנה לשומרון מתוך הבנה שהוא חוד החנית של המדינה.

כשכנים, הפועלים בסניפי ליכוד סמוכים, אני עוקב אחרי הפעילות המסורה שלך המתבטאת בפעילות בכנסת ומחוצה לה, במשרדי ממשלה וכמובן, במפלגה הגדולה בישראל, מפלגה שהיא בית עבורנו – הליכוד.

הפגנות ומשמרות מחאה שערכת מול בתיהם של פוליטיקאים ומול הכנסת והממשלה שהובילו לסלילת כבישים, להסדרת תשתיות שיהפכו את השומרון לחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל- כמו שראוי לו, לנו ולעם ישראל.

עוד באותו נושא

הרב סדן לוחץ על ימינה: תיק החינוך לאיילת שקד


22

שדולות שהקמת והובלת בכנסת, וועדות שונות שהגעת אליהן והובלת דיונים בהן ואפילו הצעות חוק שקידמת למען תושבי השומרון ולמען ארץ ישראל- הביאו להחלטות ולשינוי תודעה ביחס לשומרון ולתושביו.

וכמובן, המפעלים השונים של ההסברה ביצירתיות, בחשיפה תקשורתית רחבה ובהבאת קולו של השומרון לעם ישראל והסברה על השולחן את מרכזיותו וחשיבותו של השומרון.

כל הפעילות המתוארת כאן, רק מעצימה עבורי את עוצמת הדממה הנשמעת מכיוון לשכתך ביחס לאירועים הפוליטיים חסרי התקדים בעצמתם ובסגנונם המתרגשים ובאים עלינו.

הסוגיה האמיתית שמונחת על הפרק היא עתיד ההתיישבות

אין צורך להסביר לך עד כמה מסוכנת ממשלת השמאל הנרקמת. עד כמה הזוי להפקיד את גורלנו בידי חברי הכנסת של מרץ והעבודה. עד כמה נורא יהיה לתת את הנהגת המדינה ליאיר לפיד שאמר שהכסף נמצא היכן שהוא, בין יצהר לאיתמר.

נכון, הציבור הדתי לאומי סוער סביב ההתכחשות של בנט להבטחת הבחירות שלו. אבל שנינו יודעים שחמורה ככל שתהיה סוגית גניבת הקולות, הסוגיה האמיתית המונחת על הפרק היא: עתיד ההתיישבות.

האם מירב מיכאלי בשבתה כשרת התחבורה תגיע לסייר בשומרון כמו שעשתה בימים האחרונים מירי רגב? האם היא תשים את השומרון על המפה ותבטיח שהרכבת על הגלגלים תבצע את הפיילוט שלה לצומת תפוח?

האם שתיקתך נובעת מבטחון ששרת התקשורת המיועדת קארין אלהרר תסייע לנו בקידום תשתיות תקשורת שוות ערך לתשתיות הנהוגות בשאר אזורי המדינה? וגם אם היא תרצה, האם תצליח לקדם החלטות בועדת הכספים בראשותו של אלכס קושניר עושה דברו של ליברמן שהאשים אותנו במהומות האחרונות?

ואם כבר דיברנו על המהומות, אז ראוי להזכיר שבממשלה הנרקמת יהיה משקל רב למי שמערער על זכותנו למדינה יהודית בכל מרחבי הארץ.

יוסי, אסור לך לשתוק

במערכות הבחירות הקודמות פעלת רבות לפני ומאחורי הקלעים להביא להרכבת ממשלה. עשית זאת מתוך דאגה לשומרון ומתוך הכרה בחשיבותו במארג השיקולים המדיניים.

צברת במשך השנים כח בתוך מפלגת השלטון – הליכוד אך גם מחוצה לה ידעת לפעול לקרב ולהשפיע.

כעת – אסור לך לשתוק!

כראש המועצה האזורית שומרון, עיני רבים נשואות אליך ולבבות רבים דואגים מהיעלמותך מהזירה הכי מטרידה ומדירה שינה מאזרחי ישראל כולה ומתושבי השומרון בפרט.

האם נסיגה והרס יישובים לפנינו? האם נחזור למראות החרבת יישובי גוש קטיף וצפון השומרון? האם יאיר גולן או תמר זנדברג יצליחו גרוע מאלה להוביל להסכם אוסלו מחודש? האם ירדו לטמיון שנות השקעה איטית וסיזיפית השקעה שעוד לא נשאה פירות שלמית, אך בהחלט נטעה יתד בנסיון להחזיר את גלגל אוסלו אחורה?

עוד באותו נושא

יוסי דגן: ממשלת "אחדות לאומית אמיתית"

הצטרף אלינו. כמפגין וכמוביל המחאה

במפלגות תקווה חדשה וימינה נמצאים אנשים שהלב שלהם איתנו. שותפים לדרך שצעדו איתנו יחד שנים ארוכות. אתה בוודאי מכיר אותם ויכול להשפיע עליהם לעצור את הטירוף. להתכנס עכשיו ולהקים, יחד ממשלה לאומית ויציבה. את הוויתורים ייאלצו כולם לעשות אבל הם יהיו קטנים יותר ביחס להזדמנות לבסס כאן ממשלה חזקה.

וגם אם הסיכויים קטנים וכל החליפות נתפרו- האם אנחנו בני חורין להיבטל מהצבת תמרור אזהרה בוהק כלפי חברינו בימינה ובתקווה חדשה. חברים יקרים שעלו על הרכבת הלא נכונה ומובילים את כולנו עשרות שנים אחרוה- למצב בו ניאלץ להיאבק על זכותנו על הארץ, על זכויותינו הבסיסיות ואף על בתינו.

יוסי ידידי,

יחד עם פעילים מרכזיים מסניף הליכוד בקרני שומרון והסביבה, אני נמצא יום ולילה מול בית של ניר אורבך ואיילת שקד. בזעקה לעצור את הטירוף ובמטרה לשנות את רוע הגזירה, גם אם אנחנו בדקה התשעים האפשרית לכך.

הצטרף אלינו. כמפגין וכמוביל המחאה. זוהי קריאת השכמה עבורך ועבור ראשי הרשויות הנוספים ביהודה ושומרון אשר קשורים ופעילים בליכוד. ובכלל לאנשי השטח בליכוד – זו המלחמה שלנו, על הבית שלנו.

לא עת לחשות. עוד לא אבדה תקוותנו.

==

יוסי גולדברג הוא מ"מ יו"ר סניף ליכוד קרני שומרון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
רגע לפני
המצפה | 01-06-2021 15:13
מילים כדורבנות
2
איוב ששתק
ימין | 01-06-2021 17:14
לך ולחבריך היקרים לפעמים אסור לשתוק. כי יש המפרשים את השתיקה לא נכון. ולא עת לחשות כאשר כל הזהות של המדינה בסכנה גדולה עם השותפים האלו. החכים הבודדים של הימין לא יוכלו מול 50 החכים של השמאל הקיצוני והערבים. וזאת כתוספת כח לשלטון הפקידים ואנשי הבגצ...
3
צודק ...
הפכנות עכשיו | 02-06-2021 7:05
צודק
4
צודק!! ...
נחמן בלס | 02-07-2021 17:47
צודק!!