אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לאחר 45 שעות: המיזם שיציל את הגיל השלישי

בסופו של 45 שעות של האקתון, נבחר המיזם הזוכה שמסוגל להציל חיי קשישים: אלגוריתם במצלמת אבטחה שיזהה תנועת נפילה ויחייג אוטומטית לאיש קשר

לאחר 45 שעות: המיזם שיציל את הגיל השלישי
  (צילום: David Zimberknopf)

כשליש מבני הגיל השלישי בישראל חיים לבדם. לכן, כאשר קשיש נופל וזקוק לעזרה, לא תמיד יש מי שיודע על כך ויכול לסייע בעת צרה ובכך למנוע אסון. כדי לפתור את בעיה זו פיתחה קבוצת סטודנטיות דתיות אלגוריתם ייחודי למצלמות אבטחה שמזהה תנועת נפילה. כאשר המצלמה קולטת את האירוע, היא מתקשרת אוטומטית לאיש קשר שנקבע מראש. מיזם זה הנקרא "חיים בטוח" הוא המיזם הזוכה בהאקתון הנשים אשר כולן מגיעות מהמגזר הדתי ולומדות במרכז האקדמי לב.

ההאקתון אשר הופק ע״י מרכז היזמות לב-טק של המרכז האקדמי לב נערך בשבוע שעבר בימים רביעי עד שישי. במשך45  שעות הסטודנטיות להנדסת תוכנה, מדעי המחשב, אלקטרוניקה, מנהל עסקים ותעשייה וניהול בקמפוסים טל ולוסטיג במרכז האקדמי לב ומתכניות תבונה ואופק לנשים חרדיות והתמודדו עם אתגרים טכנולוגיים מורכבים, שהציבו בפניהם החברות הגדולות במשק כגון: אינטל, אמדוקס, מכון צומת, ipipe, סינמדיה, רפאל ועוד.

הרכב שופטים שהורכב על ידי גורמים שונים מתעשיית ההייטק נבחרו שלושת הקבוצות הזוכות. כאמור בפרס הראשון זכו הסטודנטיות מקבוצת "חיים בטוח" שנענו לאתגר של חברת "רפאל". אחת הסטודנטיות הזוכות, הללי אלקלעי שנה ג' במדעי המחשב מציינת: "התחברנו מאוד נושא הזה שכן מי לא מכיר ברמה האישית קשישים שחיים לבד. החשש כיצד יזעקו לעזרה אם הם נופלים בבית מטריד גם אותם וגם המשפחה שלהם. אני שמחה שהצלחנו לעמוד ביעד ולזכות במקום הראשון. זו הייתה עבודת צוות מסביב לשעון שנמשכה במשך יומיים ברצף".

(צילום: David Zimberknopf)

במקום השני בהאקתון זכו קבוצת סטודנטיות אשר נענו לאתגר של חברת אינטל לפתרון בעיות החנייה בישראל. הפיתוח הטכנולוגי בשם sparkle, מבצע ניתוח תמונות ממצלמות ומזהה את מקומות החנייה הפנויים, בנוסף הפתרון מוצא דרך לנצל את המקומות הלא תפוסים למען רווח של בעלי החניונים דרך פרסונות. במקום השלישי זכה מיזם בשם "signal for help"   , אשר מטרתו לעזור במצב בו נשים נמצאות במצוקה ואינן יכולות לדווח על כך. איך זה עובד? האישה תסמן בידה סימון מצוקה של קפיצת יד שהתפרסם לאחרונה לעבר מצלמת רחוב כלשהי. האלגוריתם יזהה את תנועת היד וישדר קריאה לעזרה לרשויות.

השופטים בתחרות התרשמו מהתנהלותן המקצועית של הסטודנטיות. "הופגנה כאן יצירתיות מחשבתית ובעיקר ביצועית," אומר ד"ר שי פליישון, מנכ"ל חברת  BioJerusalem של הרשות לפיתוח ירושלים. "הבנות ניגשו אל האתגרים השונים שעלו מתוך עולמות תוכן שונים בגישה מקצועית ונכונה. ניכר כי הלמידה המתבצעת במרכז האקדמי לב מוכוונת לצרכי התעשייה ולב טק למעשה מכשיר את דור המהנדסים הבא של ירושלים. חשיבה והתנהלות מוכוונת יזמות תוך חיבור לצרכים של התעשייה, חשובות לא פחות ממצוינות אקדמית."

החיבור בין הצרכים העולים מהתעשייה לבין הסטודנטים נעשים במרכז היזמות לב-טק של המרכז האקדמי לב. "לא פחות מ-140 נשים צעירות דתיות הסתערו על עולם היזמות וההייטק ובזמן מוקצב של 48 שעות פיתחו תוצרים טכנולוגים מדהימים," אומר ערן יומטוביאן, מנהל לב-טק. לאחר ההאקתון הסטודנטיות יכנסו לתכנית האצה על מנת שהתוצר יכנס ממש לתעשייה. בכך הסטודנטיות זוכות להתנסות אמיתית בצרכי השוק".

"אנחנו במרכז האקדמי לב ממשיכים לחבר בין האקדמיה לתעשייה ובתוך כך מחברים בהצלחה בין נשים לעולמות ההייטק, הטכנולוגיה והיזמות," מסכמת בסיפוק אתי שטרן, ראש קמפוס טל לנשים . "כך אנו מצמצמים את הפער המגדרי בתעסוקה במקצועות אלו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו