אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שמואל אליהו: ארבעה תנאים לסולחה עם הערבים

בלי ארבעת התנאים הללו אין לפורעים הללו מקום במדינת ישראל. הם צריכים להיות מגורשים על ידי ממשלת ישראל למקומות אחרים בעולם. רק אם ארבעת התנאים הללו יקוימו, נהיה מוכנים לשבת איתם

הרב שמואל אליהו: ארבעה תנאים לסולחה עם הערבים
  הרב שמואל אליהו (צילום: איגוד רבני קהילות)

הרבה אנשים הציעו לי מפגש עם שיח'ים ואנשי דת מוסלמים כדי לעשות סולחה וליישב את ההדורים שנוכל לחיות בשלום. ובאמת, מי לא רוצה שלום?

עוד באותו נושא

לא רק עזה ולוד: המאבק האמיתי של אזרחי ישראל


16

אומנם, אם באמת חפצי חיים אנחנו, אסור לנו לעשות איתם סולחה אחרי כל מה שהם עשו לנו בימים האחרונים. כמעט כל החברה הערבית במדינת ישראל הייתה שותפה לפרעות שלהם.

חלק היה שותף במעשה של ממש וחלק שותפים בשתיקה או בשמחה. הרוב המוחלט של הנכבדים שלהם, ראשי הקהל, חברי הכנסת, כוהני הדת, לא השמיע שום קול מחאה כנגד הפרעות, הביזה ומסעי ההרג של הפורעים הערבים.

איך אפשר לעשות דו-קיום עם שכן שגר בבניין שלך שכיוון את הפורעים לזרוק לך בקבוק תבערה לתוך הבית כשאתה עם הילדים והתינוקות? איך אתה יכול לחיות בשלום עם השכן שהבנים שלו שרפו ליהודים אחרים את המכונית, בית הכנסת או העסק?

גם אם הוא לא היה שותף פעיל, איך אתה יכול לסמוך עליו כשהוא חלק מהעם שרוצה לגרש אותנו מכאן?

חייבים לזכור כי כשהם אומרים "בדם ואש נפדה את פלשתין" הם לא מתכוונים ליהודה ושומרון, הם מתכוונים ללוד ולרמלה, לתל אביב, לירושלים ולחיפה.

עוד באותו נושא

תושבי לוד זועמים: "שוב מפקירים אותנו לגורלנו"


19

יכול להיות שאפשר לעשות איתם סולחה כדי שנוכל לחיות איתם בשכנות בלי אהבה. אבל לפני כל סולחה חייבים לזכור את הסכם חייבר: מוחמד כרת ברית שלום עם השבט היהודי חייבר, שהיה חזק ממנו. היהודים הניחו את נשקם, אך מוחמד הפר את בריתו, שחט אותם ואת ילדיהם, ועם אחרים אנס את כל נשיהם ובנותיהם.

זה היה המודל של עראפת ושל המנהיגים הערבים האחרים שכרתו ברית עם ישראל והפרו אותה לפני שהדיו התייבש. ערפאת ואנשים לא התביישו לומר במפורש כי המודל שלהם היה המודל של חייבר, בשבילם זה כבוד לשקר ולהטעות את היהודים.

עוד באותו נושא

"70 שנות דו קיום בלוד נרמסו ברצף אירועי פוגרום"


13

הנכבדים שאתה יושב איתם עלולים לאמץ את הדרך הזאת, לנצל אותך ולהציג אותך ככלי ריק. צריך ללמוד מהניסיון לפני שיושבים איתם. לזכור כי הם רוצים להצטלם עם מנהיג יהודי שיגיד בעברית איתם יחד שכולכם מגנים את האלימות משני הצדדים. כאילו כולם אלימים וכולם רוצים שלום.

בתמונה הזאת אנחנו משרתים את השקר שלהם. אותו נכבד יבוא מחר למסגד שלו ויגיד כי היהודים הם בני קופים וחזירים ומצווה להרוג אותם, ואף אדם אחד בקהילתו לא ישאל אותו איך הוא אמר מילים יפות בעברית ואיך הוא אומר מילים אחרות בערבית.

בעקבות מוחמד כולם חושבים שמותר לשקר כדי להציג את היהודי ככלי ריק ולנצל אותו. אנחנו חייבים לזכור: הערבים שרפו עשרה בתי כנסת בלוד לבדה, שרפו עשרות מכוניות של יהודים, משאיות, אוטובוסים, ניידות משטרה. שרפו ישיבות ובתי ספר, זרקו בקבוקי תבערה לתוך הבתים. עשו לינץ' בכל יהודי שנפל לידיהם.

רקדו ושמחו על כל טיל שנפל בישראל. בזזו ושרפו מאות דירות, חנויות, עסקים ובתי מלון יהודים. הם רחוקים כרחוק מזרח ממערב מהיהודים שהתגוננו בפני האלימות שלהם. כל אחד מאיתנו יודע שכשבריון תוקף אזרח וגוזל ממנו רכוש באכזריות, מותר ומצווה על הנתקף להכות את התוקף, לשבור את שיניו ולהחזיר את הרכוש הגנוב.

אין שום השוואה בין המכות המגונות של התוקף לבין מכות שהחזיר המתגונן. מי שמשווה אותם זה לזה מחריב את כל יסודות התורה ויסודות הצדק. לכן חשוב לזכור כי אצל הערבים נוקמים את הדם השפוך לפני כל סולחה. רק אחרי הנקמה עושים סולחה. אם הצד השני לא שילם בדם, הוא יחזור שנית על הרצחנות שלו.

אנחנו לא נרד לרמה שלהם ולא ננקום את הדם השפוך, לכן אין שום אפשרות בלי לקבל ארבעה דברים לפני הישיבה הראשונה על סולחה: א. גינוי חד-משמעי של כל הפרעות שהערבים עשו. לא גינוי לכל מי שעשה, יהודי או ערבי, רק גינוי לכל הפרעות שערבים עשו. אי אפשר להשוות ערבי אחד שקיבל מכות בבת ים למאות יהודים שקיבלו מכות מערבים, וחלקם אף שילמו על כך בחייהם.

עוד באותו נושא

המשפחות חוזרות ללוד: "הסכנה עוד לא נגמרה"


13

ב. הקהילה הערבית תאסוף כסף מאנשיה ותשלם את מחיר כל מה ששרפו והזיקו והרסו באותה עיר. שישלמו מחיר מלא של המכוניות, המשאיות, הבתים, הישיבות, בתי הכנסת, המועדונים, כל מה ששרפו – שישלמו טבין ותקילין במזומן ולא בהבטחות שאין מאחוריהן כיסוי.

ג. שיסגירו את כל הנשק שיש להם. הם לא יכולים לשמור בבית שלהם נשק ותחמושת מוכנים נגדנו ולהושיט לנו יד לשלום. זה לא הולך ביחד.

ד. שיסגירו את כל הפורעים שעשו לינץ'. את כל מי שירו אש חיה. את כל הפורעים שזרקו על יהודים בלוקים. את כל מי שזרקו בקבוקי תבערה לבתים של יהודים.

בלי ארבעת התנאים הללו אין לפורעים הללו מקום במדינת ישראל. הם צריכים להיות מגורשים על ידי ממשלת ישראל למקומות אחרים בעולם. רק אם ארבעת התנאים הללו יקוימו, נהיה מוכנים לשבת איתם על הדרך לחיות בשכנות טובה בערים המעורבות.

אם הם רק רוצים לשתות קפה יחד ולהצטלם כאילו יש סולחה, נגיד להם בתקיפות: לא תודה. אנחנו לא נשחק איתכם את המשחק הזה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
24 תגובות - 17 דיונים מיין לפי
1
מה דעתו של...
שאלה | 21-05-2021 10:13
מה דעתו של ראש מחלקת התברואה בעיריית כרכור? מדוע נגזר עלינו לשמוע את הגיגיו של עובד עריית צפת בעוד קולם של פקידי ציבור אחרים לא נשמע?
2
כל מילה בסלע...
עדינה | 21-05-2021 10:20
כל מילה בסלע הרב אליהו מנהיג אמת
3
זה ממש חוסר...
מנור | 21-05-2021 14:01
זה ממש חוסר כבוד לדבר על הנביאים חסרי כבוד ובושה חתיכת גזענים פשוט לזרוק לפח שפה מגעילה לדבר כך את הדת לשים בצד זה שיש שנאה מבינה רק לא להכניס הדת וחוץ מזה בפע הראשונה אומר העוצר שיש בלוד ושאר המקומות זה לא חדש ב 48 עשיתם זאת שוב אך היום יש מדיה וכולם רואים פשוט מבצעים פשעי מלחמה וממשיכים אבל לא ההיסטוריה לא תחזור על עצמה אם סבלתם אצ השואה אל תתנו לעם אחר לסבול
4
ישר כוח גדול !
ישי | 21-05-2021 14:54
ישר כוח על הדברים- להאיר את עיני אחינו- צריך להיזהר מהם תמיד.... תמיד. עם ישראל חי.
5
ממש - האמת - ישר כח.
YISHAI | 21-05-2021 14:59
תודה כבוד הרב - ממש זה האמת! חייבים באיזה שהיא דרך לא להתערבב איתם להיזהר ולהתרחק מהם ולדעת מי האויב שלך. לצערינו הרב- אויבינו גרים בתוכינו! תודה להשם יתברך ששומר אותנו בכל יום ויום-- רק השם שומר אותנו והכל בניסי ניסים.
6
זה האמת ממש ככה
ISRAEL | 21-05-2021 15:08
תודה לך השם יתברך על כל הניסים ובמיוחד לנס עם החיילים. תודה לך השם יתברך שאתה מאיר לנו את העניים ומראה לעמך ישראל - מי חי איתנו פה בתוך הארץ. תודה על כל הניסים ועל זה שאתה שומר על עם ישראל ! עם ישראל חי וקיים! השם אוהב את עם ישראל !
7
שמואל אליהו הוא...
איש דוחה | 21-05-2021 23:10
שמואל אליהו הוא גזען מטונף שנבילות מסוגו הן שהביאו עלינו את המצב הנוכחי. מה ההבדל בינו לבין האימאמים המסיתים במסגד? אין הבדל שני צדדים לאותו מטבע של גזענות דתית מוטרפת.
לשמוליק דעה בכל נושא
צפתית קשה | 24-05-2021 12:26
אולי כדאי שיתחיל לייעץ לרפאל ואלביט בנושא טילאות.
בוט איראני. לא להתייחס אליו ולא לענות לו
טפוו | 23-05-2021 10:27
השתלטות עויינת על אתר סרוגים מגורמים איסלאמיים קיצוניים
אם מישהו...
יעקב משה | 23-05-2021 9:41
אם מישהו הוא איש דוחה ורע לב זה אתה וחבריך לשמאל הקיצוני. האם הרב קרא לפרעות בערבים? וודאי שלא, אך אתה מעליל עליו עלילות שווא שלא מביישות את גדולי האנטישמים שהעלילו עלילות כזב על היהודים. איש רע שכמוך
8
טרנספר לערביי ישראל
גולדבלט משה | 22-05-2021 6:09
חשוב מאד להפיץ את תכניתו של הרב המייצג נאמנה את ציבורא הסרוגים להגלות-לגרש מכאן [טרנספר] את ערביי ישראל. במיוחד יש להפיץ את הדברים בכל מדינות העולם הדמוקרטי התומכות עדיין בישראל על מנת שיתועררו ויבינו כי מדינת היהודיםן עומדת להקים מחנות ריכוז וגירוש לאזרחיה הערבים -מה הצעד הבא? מחנות השמדה אם הטרנספר ייכשל?
9
הרב שמואל הוא...
הצעה | 22-05-2021 8:42
הרב שמואל הוא דוגמא מעולה לתסמונת הזין הקטן. איש גס רוח ואלים שמנסה לפצות על איבר מין זעיר בדברי רהב. נאחל לו שיעבור ניתוח לשינוי מין, אולי כאישה נמצא אותו מפוייס יותר עם עצמו
לא שמת...
פנחס | 27-05-2021 18:55
לא שמת לב שהפלטפורמה כאן היא לא לקללות של ראש קודח אלא לעניינים שקשורים לחיי המעשה
אתה חלאת...
יעקב משה | 23-05-2021 9:37
אתה חלאת המין האנושי וראוי לאישפוז ובהקדם. יהי רצון שימך על האדמה יבואו לקיצם במהרה.
אשמח אם...
גדול | 22-05-2021 10:22
אשמח אם תסביר מה בדבריו הם גסות רוח ואלימות. בינתיים התגובה שלך זוכה להיות הגסה (זין קטן) ואלימה (כלפי המים הגברי בכלל ובהתקפה על שמואל אליהו בפרט)
10
אמת פשוטה ויפה,מדוע חיכו שהרב יגיד?
מדמ | 22-05-2021 22:04
.
11
יישר כוח לרב אליהו
דוד | 23-05-2021 10:25
אוהב ישראל אמיתי
12
אוהב אותך הרב
פרנק דיוקס | 23-05-2021 14:27
אבל צריך להזכיר שיש שלושה מצבים איתם ואני מונה אותם בסדר הטוב לנו: 1.שלום קר -- כל אחד בעירו וחומה מפרידה בינינו 2.מלחמה 3.שלום חם מכיוון ששלום חם יוביל לחייבר שוב
13
לדבריך כמעט...
ציוני | 23-05-2021 18:50
לדבריך כמעט כל החברה הערבית הייתה שותפה. כלומר את כולם לגרש מהארץ? אולי תבקש מאלוהים שיעשה נס ויעיף אותם באויר?
14
וואו!!! מילים כדרבנות!!!! יישר כוח!!!!!
יעקב | 24-05-2021 0:37
וואו!!! מילים כדרבנות!!!! יישר כוח!!!!!
15
שמאלנים מסריחים אתם...
מטיי | 24-05-2021 21:49
שמאלנים מסריחים אתם מזרע עמלק כל המרחם על האכזרים סופו להיתאכזרעל הרחמנים
בדיר..הבן שלי ...
בדיר מחמד | 28-05-2021 21:51
בדיר..הבן שלי עבר ליץ לפני מספר חודשימ בירושלימ .בדרכו לאוניברסיטה העברית טרמ המהומ .שבעה צעירימ יהודימ השכיבו אתו באוטובס ונתנו לו מכות בכל חלקי גופו .האמ נותני המכות לאדמ בהיותו ערבי הן מכות התגוננות .לכבוד הרב ..ואהבת לרעך כמול.....וכבדת גוי הגר בתוכך כי גוימ הייתמ במצרימ ...משפט אחד לך ולגוי הגר אתך...מעט תורה לא יזיק התורה מקדשת את האדמ בלי הבדל גזע ודת .כבוד הרב הטרנספאר שאתה מציע יש בו ריח של תקופה חשוכה .כבר נרמז בצליל ובצבע על ידי סגן הרמטקל הקודמ
16
האם הרב מגנה את מאות הפורעיםהיהודים?
נאה דורש נאה מקיים | 27-05-2021 16:32
האם הרב מגנה את הפורעים היהודים שהכו ערבים חפים מפשע, שהשחיתו מסגדים וששברו ושרפו רכוש? אם לא אז מה הוא רוצה מכוהני הדת שלהם? במה הוא שונה מהם? זו נבלה וזו טריפה.
17
מדוע לא מפרסמימ...
בדיר | 28-05-2021 21:52
מדוע לא מפרסמימ את תגובתי