אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האקטיביזם השיפוטי: זה לא יכול להימשך יותר

בעקבות ביטול 'חוק המסתננים בבג"צ כתב יו"ר תנועת מעייני הישועה אביחי בוארון מאמר חריף נגד התנהלות הבג"צ. הדיקטוטרה הרעיונית הזו, הינה ההפך הגמור מדמוקרטיה אמיתית ומשלטון הרוב

האקטיביזם השיפוטי: זה לא יכול להימשך יותר

"יש לנו רוב בכל פורום. אנחנו יכולים להעביר כל החלטה. היועמ"שים עוצרים לנו הכל. כל מה שלא נראה להם הופך ללא חוקי". (יו"ר אחת המפלגות הגדולות בכנסת)

בשנים האחרונות נפל דבר בישראל. הרשות המחוקקת נפלה בידי העם. הכנסת נכבשה בידי ההמון. וזה קרה בשקט. בדרך דמוקרטית. במהלך של שנים רבות שהבשיל לאיטו. לא עזרו כלי התקשורת הגדולים, המגויסים לעצב דעת קהל שמאלנית-חילונית, לא הועילו גיבורי התרבות הממוחזרים, ואפילו השימוש באנשי רוח המצדדים בעמדות פוליטיות היו לזרא בעיני הציבור הרחב.

הציבור רצה ימין לאומי אז הוא בחר בשרון של לפני ההתנתקות. ההמון רצה מדינה יהודית ומסורתית ומספר חברי הבית הדתיים עלה לשלושים ותשעה ח"כים בבחירות האחרונות אחרי שטיפס לשלושים וארבעה בבחירות הקודמות. העם רצה אחרת ורצונו השתקף היטב בבית העם – כנסת ישראל, אבל זה לא הספיק. זה לא מספיק.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

אמנם הכנסת הקרינה על ממשלת ישראל וככלל שרי הממשלה ביטאו במשך השנים את רצון העם אבל שם זה נגמר. עומדים שופטי בית המשפט העליון ובראשם הנשיא ורואים איך מוסדות השלטון נשמטים מידי מחנה השמאל האנטי-דתי וליבם נחמץ. הו, הם לא יתנו לזה לקרות בקלות רבה. הם לא יכולים לתת לזה לקרות.

הם ילחמו שזה לא יקרה. והם ושלוחיהם במערכת המשפט נלחמים. היטב הם נלחמים. בחירוף נפש. נגד המתנחלים שנואי נפשם. נגד הדתיים החשוכים. נגד אויבי השלום. נגד כל מי שאינו מבית מדרשם. נגד כל מי שאינו נגד הדת. הם מבינים שזמנם קצוב אבל בזמן שנותר להם הם יחליטו מה נכון ומה צודק, מה חוקי ומה לא חוקי ואם יעזו המחוקקים לעבור את הגבול הם יאבקו במחוקקים להחזיר אותם למקומם.

וכך, כמו בסיפור על האח הגדול שמשנה את כללי המשחק כדי לאפשר לעצמו להמשיך לנצח את אחיו הקטנים כך גם 'העליונים' קובעים את החוקים, פוסקים את ההלכות וקובעים את הנורמות והמסגרות בהן מתנהלת המדינה ואזרחיה. הם קובעים שהמסתננים ישארו אף שהעם נפגע והכנסת מחוקקת והממשלה מבקשת לבצע – הם לא יתנו לזה לקרות.

הם פוסקים שליהודים אין זיקה לאדמות יהודה. הם קובעים ששני גברים ראויים להינשא ולבוא בקהל, הם מחליטים שחייל צה"ל יסכן עצמו שלא לצורך בשם כללי צדק אותם אימצו מהגרועות והאכזריות שבאומות. ואוהבי התורה, העם והארץ, ולמפרע אויבי החופש, הדמוקרטיה והשלום, אף שהינם הרוב המוחלט במדינת היהודים, אינם מצליחים להשתית בה את רצון העם.

חלקים הולכים וגדלים בחברה הישראלית איבדו את אמונם בבית המשפט העליון ובשופטיו. לא ייתכן שהשופטים יובילו קו פוליטי-השקפתי הנוגד את דעת רוב תושבי המדינה. לא ייתכן שהם יראו את עצמם מורמים מעם היודעים מה טוב לעם ומה נכון עבורו. הדיקטוטרה הרעיונית הזו, משטרת המחשבות הזו, הינה ההפך הגמור מדמוקרטיה אמיתית ומשלטון הרוב. נבחרי הציבור צריכים להתעשת ולשנות את זה למרות שידוע לכל שברגע שהם ירימו ראש, הם מסכנים את עתידם. אין מה לעשות – חייבים להחזיר את השלטון לעם"

יתעשתו המחוקקים וישנו את כללי המשחק. זה לא יכול להימשך עוד.

==

עו"ד אביחי בוארון הוא ראש תנועת 'מעייני הישועה'. המאמר פורסם בעלון 'ישראלי'.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
בג"ץ מתנהג בתקופה האחרונה כאילו המדינה במכירת חיסול
מה שנכון | 06-10-2013 20:22
כל יומיים יש איזה פסיקה שערורייתית, וארגוני השמאל הרדיקאלי מבינים את הרמז ומגישים כמויות של עתירות הזויות
2
תגובה
| 07-10-2013 20:08
כל מילה זהב אז מה עושים בנידון???