אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גלה כבוד מישראל: כך הגענו לתהומות של חרפה

התבערה הנוכחית התחילה בערבי מנוול שסטר לשני נערים ופרסם את התמונה לשמחת לבם של כל שונאינו. אנחנו לא התיחסנו. אך השיקום יכול להתחיל רק אם נלמד לכבד את עצמנו ושם ה' הנקרא עלינו

גלה כבוד מישראל: כך הגענו לתהומות של חרפה
  צילום: מיכאל גויכברג

הגר אשר בקרבך יעלה עליך מעלה מעלה ואתה תרד מטה מטה. הוא ישפילך ואתה תרוממנו, הוא יהיה לראש ואתה תהיה לזנב. כמה עצוב לחוות את הקללה הזאת בצורה צורבת כל כך.

כמה עצוב לראות את האויב האכזרי וכפוי הטובה שבקרבנו, הנהנה במדינתנו מכל הזכויות ופטור מכל החובות, המגדף אותנו בתוך כנסת ישראל, התוקף אותנו מתוך המדינה שהקמנו לו בטפשותנו בחבל עזה תוך כדי שאנחנו ממשיכים לספק לו חשמל וסחורות וכספים למימון הטרור.

עוד באותו נושא

לוד יומן מלחמה | "כדורים שורקים לנו ליד הראש"


9

הוא מצחק ומתרברב ומתנפח בגאוה ואנחנו מתחבאים, קוברים באשקלון, עוצרים את המתגוננים בלוד, משמיעים סירנות בירושלים ובתל אביב ושולחים צוותי כיבוי לדרום הבוער. כמה נלעגים נראים היום הפוליטיקאים והפובליציסטים וגם הרבנים הדגולים שרק לפני שבוע תקפו את סמוטריץ על 'התעקשותו' לא לבנות ממשלה בישראל על בסיס מפלגה ערבית אסלאמית.

הערבים יודעים להעריך כבוד ולבוז מעומק הלב לאי-כבוד. כידוע קשה מאד להוציא את הגלות מהיהודים. ז'בוטינסקי ניסה אבל לא הצליח. נשארנו שם. מרוב מעשיות ועניניות כביכול אנחנו לא מתיחסים כלל למה שקורה סביבנו.

"ותלהטהו מסביב ולא ידע ותבער בו ולא ישים על לב". נזכיר למי ששכח: התבערה הנוכחית התחילה בערבי מנוול שסטר לשני נערים ופרסם את התמונה לשמחת לבם של כל שונאינו. אנחנו לא התיחסנו. הסוטר נתפס וכבר שוחרר, הרי זו בסך הכל 'עבירה קלה', הם לא נפצעו ולא נהרגו ואפילו לא נשדדו. אבל חכמינו ז"ל אמרו "הסוטר לועו של ישראל כאילו סוטר לועו של שכינה" (סנהדרין נח:).

מי שלא מבין זאת עד מהרה יגיע למעמקים של חרפה עם נפגעים ועם שיבוש של כל החיים. לעם כזה לא ניתנה רשות לחגוג את יום ירושלים ואת נצחונות העבר. התנ"ך מלמד שלפני נס יציאת מצרים נדרש השלב של הכבוד – "גם האיש משה גדול מאד בארץ מצרים בעיני עבדי פרעה ובעיני העם", ולפני שתולים את המן הרשע וממנים את מרדכי למשנה למלך יש שלב קודם של מרדכי הרוכב על הסוס והמן הנדחף אל ביתו אבל וחפוי ראש.

"כבוד חכמים ינחלו". השיקום יכול להתחיל רק אם נלמד לכבד את עצמנו ואת שם ה' שנקרא עלינו. ובכן תן כבוד ה' לעמך.

 

פרופסור יואל אליצור הוא חוקר תנ"ך וגאוגרפיה, תושב עפרה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הכל מתחיל מהשופטים....
אחד שמביט לאמת בעיניים | 14-05-2021 12:38
הכל מתחיל מהשופטים. בעצם, הכל באשמת הימין הממלכתי שעובד על עצמו בעיניים שהמדינה דמוקרטית. שלטון שמאל קיצוני ואנטי דמוקרטי שולט במדינה. זאת לא המדינה שלי בשום פנים ואופן. חזרנו 500 שנה אחורה לגלות. אבותינו מתהפכים בקבריהם על הביזיון האנטישמי שנקרא מדינת ישמעאל.
2
מילים כדרבנות. הלוואי וכולם יפנימו.
דניאלה | 15-05-2021 14:59
מילים כדרבנות. הלוואי וכולם יפנימו.