בנט נפגש עם ראשי הישיבות הציוניות: 65 מיליון שקלים יועברו בשבוע הבא

בנט, וורצמן ושקד נפגשו עם ראשי הישיבות הציוניות, בראשם הרב חיים דרוקמן, לעדכן על התוספת התקציבית לישיבות בסך 65 מיליון שתועבר בשבוע הבא. סגן שר החינוך הבטיח כי הישיבות הציוניות לא יפגעו מהקיצוצים, והמדרשות לבנות יהנו מתוספת תקציבית. בנט הבטיח כי ילחם להשבת התקציב לתלמידי חו"ל "ביטול התקציב הוא פשוט תקלה ונילחם על כך שיחזור"

בנט נפגש עם ראשי הישיבות הציוניות: 65 מיליון שקלים יועברו בשבוע הבא
  בנט עם ראשי הישיבות הציוניות (דוברות הבית היהודי)

לקראת אישור ועדת הכספים בשבוע הבא להעברת 65 מיליון שקלים לישיבות, יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, סגן שר החינוך, אבי וורצמן, ויו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד, נפגשו הבוקר (ד') עם ראשי ישיבות הסדר וישיבות גבוהות ציוניות, ובראשם הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון.

בין הנוכחים בפגישה ניתן היה למנות את ראש ישיבת ההסדר בשדרות, הרב דוד פנדל, ראש הישיבה הגבוהה בתל אביב, הרב חיים גנץ ומנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי. המשתתפים סיכמו למנות פרויקטור מטעם הישיבות שיעבוד בשיתוף פעולה עם וורצמן ושקד בנושא הישיבות. העברת התוספת תתאפשר לאור שיתוף פעולה עם שר החינוך שי פירון.

הסכום שועדת הכספים, בראשות ח"כ ניסן סלומיאנסקי, תעביר, מתווסף לתקציב שהועבר לפני חודש לישיבות ולתקציב נוסף של 15 מיליון שקלים שהועבר לישיבות ההסדר. בתקופה הקרובה צפוי לעבור תקציב נוסף, שיוביל לכך שתקציב הישיבות הציוניות לא ייפגע לעומת השנה שעברה.

במהלך הפגישה, הודיע השר בנט כי יילחם גם למען השבת התקציב לתלמידי חו"ל. "הנושא של תלמידי חו"ל הוא מהותי ונאבק עליו", אמר. "אני גר ברעננה. הרבה מתושבי העיר הגיעו לארץ בעקבות בניהם שהיו בני חו"ל. ביטול התקציב הוא פשוט תקלה ונילחם על כך שיחזור".

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

סגן השר וורצמן פירט בפני הנוכחים את הקריטריונים שלפיהם יקבלו תוספת תקציבית על פי תבחינים חדשים. על פי הנתונים, הישיבות הציוניות לא ייפגעו לעומת תקציב 2012 וייתכן שאף יקבלו תוספת תקציבית מסוימת בסוף התהליך. גם מדרשות לבנות יקבלו תוספת תקציבית, של פי שניים ממה שהוקצה תחילה בתקציב. יש לציין שמסעיף זה ייהנו כ- 2,000 בנות מדרשות חרדיות המהוות שני שלישים מכלל המדרשות לבנות. גם מוסדות תורניים הנמצאים בתוך מוסדות אקדמיים יקבלו תוספת תקציבית.

הרב דרוקמן בירך על המפגש ועל פעילות המפלגה. "המפגש היה חשוב ביותר", אמר. "הועלו דברים יסודיים שקשורים לעולם התורה בכלל והציוני בפרט. נציגנו יובילו את כל הדברים שעל הפרק בצורה הטובה ביותר כדי שלא רק שעולם התורה לא יפגע אלא ישגשג ויעלה מעלה מעלה. הבית היהודי מייצג את כל מה שקשור להטמעת הנשמה היהודית בעם ישראל בכללותו, ומבין שעולם התורה הוא לא סקטוריאלי אלא משויך לכלל עם ישראל. אין ספק שהשר וחברי הכנסת עשו עבודה גדולה וחשובה מאוד. הועלו עוד פרטים חשובים שבוודאי יטופלו בצורה הטובה ביותר על ידי נציגנו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הישיבןת הציוניות חייבות לראות בחרדיות סוג של נכות וגלות
יחי ההבדל הקטן | 02-10-2013 12:36
2
תלמידי חו"ל בישיבות חרדיות סוג של "גיס חמשי " לא נחוצים
רק תלמיד חו"ל ציוני | 02-10-2013 12:39
3
יש משהו שבנט כן הצליח להשיג חוץ מלהרוס ולהצמד ......
| 02-10-2013 13:20
לגדול הדור מרן יאיר לפיד
4
עדיף את גפני שדאג לכולם בלי כזה בלגן והרבה כותרות
חיים | 02-10-2013 14:13
5
אתם לא יותר טובים מהחרדים, אתם אפילו יותר גרועים.
מצביע יש עתיד | 02-10-2013 14:16
החרדים לפחות נלחמים רק בשביל עצמם, ואתם נלחמים גם עבורם. בנט צריך להתעסק בכלכלה ולא בלסבסד תלמידי חו"ל שבאים לחופש פה על חשבוננו, כן גם על חשבונכם כי אתם משלמים מיסים שממנים אותם.
6
חבל אנו תמימים....
אבי | 02-10-2013 15:02
קשה לי עם זה אבל אנו חייבים להודות שכל הקושי שיש לישיבות התיכוניות ואולפנות לא היה אפילו שהחרדים שלטו על משרד הדתות . רק עכשיו שיש לנו שליטה כמעט בכל מקום(משרד הדתות והחינוך וועדת הכספים) דווקא עכשיו יש כל כך הרבה בעיות ועיכובים. לדעתי כל החיבור שלנו ליש עתיד הוא טעות שאנו קצת נאיבים ותמימים שהיהי יותר טוב בלי החרדים שבנתיים זה נראה בדיוק הפוך ואף יותר קשה שהרי נראה שאנו הולכים לכיוון הסכם מדיני . לדעתי ולדעת הרבה אנשים שאני מדבר איתם אומרים גם כן שטעינו בגדול
7
למגיב 5
| 02-10-2013 16:37
א. הציבור הדתי דוגל באהבת ישראל אפילו שהצד השני קצת פחות. ב. תלמידי חו"ל לומדים גם בישיבות שלנו ולא באים לחופש פה- בעקבות הלימוד בישיבות הרבה מהם עולים לארץ, מתגייסים ותורמים רבות למדינה!
8
כמו חזיר
איש אמס | 02-10-2013 16:47
שפורס טלפים כך גם חברי מפלגתנו,שותפים לכל הגזירות וזורקים לנו כמה עצמות בשביל פעם הבאה,אבל אנחנו לא תמימים.
9
cby
ni | 02-10-2013 19:06
בנט רשע לא אוהב תורה .אוהב כבוד רודף כבוד .גאה שחצן ואין זמן להוסיף