אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף: במגמת התעוררות

בצאת השבת מסרה דוברות בית החולים הדסה עין כרם הודעה על שיפור במצבו של הרב עובדיה יוסף שעדיין מוגדר קשה אך יציב. בימים הקרובים יבחנו הרופאים את החזרתו להכרה

שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף: במגמת התעוררות
  משתפר. הרב עובדיה יוסף (פלאש90)

עם צאת השבת נמסר על שיפור קל מאוד במצבו של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף. בהודעה שפרסמה דוברות בית החולים הדסה עין כרם נמסר על שיפור קל למרות שמצבו עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד.

הפרופ' דן גילון המטפל ברב אמר עם צאת השבת: "עברה שבת שקטה, את מצבו בסה"כ מגדירים כקשה עד קשה מאוד, אבל יש מספר מדדים שמעידים על מגמת שיפור. אומר זאת בזהירות, יש מגמה של שיפור בכמה פרמטרים, שהחשוב בהם הוא מגמה של התעוררות לאחר טיפול הרדמתי".

הפרופ' גילון הוסיף: "מדדים נוספים מראים ירידה בהיקף הדלקת ושימוש בתרופות שתומכו בלחץ דם במינון מופחת, הכיוון הוא כיוון של שיפור".

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

עוד ביום שישי החליטו הרופאים על שינויים קלים בדרך הטיפול ברב עובדיה יוסף, בהם הפחתת מינוני תרופות ההרדמה, כדי לבחון את מצבו של הרב ואת האפשרות להחזירו להכרה. עם זאת הרב עדיין מורדם בשל שאריות מחומרי ההרדמה הנמצאים בגופו.

במשחפתו של הרב יוסף אומרים כי הרופאים אופטימיים לגבי מצבו וטוענים כי: "כרגע המצב יציב. אנחנו מאוד מקווים שיהיה טוב. הרופאים אומרים שיש סיכוי שייצא מהמצב הזה, זה לא בלתי הפיך". לדבריהם, "זה לא עניין של יום-יומיים, זה ייקח זמן, ואנחנו מתפללים כל הזמן"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
לרפואת הגאון האדיר, גדול דורנו, עמוד ההוראה וההלכה, פוס
| 28-09-2013 23:51
לרפואת הגאון האדיר, גדול דורנו, עמוד ההוראה וההלכה, פוסק הדור, רשכבה"ג הגאון עוזנו ותפארתנו שר התורה והיראה, סיני ועוקר הרים המנורה הטהורה כמוהר"ר רבינו חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה שליט"א לרפואה שלמה בתוך שאר כל חולי עמו ישראל אמן. לזכותו כדאי להזכיר פרט אחד שנהיה לאחרונה מאוד מאוד ירוד אצלינו וזה מסכן את כל הכלל ח”ו כמבואר בפסוק (דברים כ”ג ט”ו) “כי ד’ אלקיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת אויביך לפניך והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך” והיינו שישמרו על הצניעות ואם לא השכינה שבה מאחרינו ח”ו. היום ענין הצניעות ירד כל כך הרבה נורא נוראות מי יודע איזה חרון אף זה גורם בעולם, ידוע מה שכתוב בחז”ל וספרי מוסר וחסידות, שכמו ששמירת הצניעות זה ממשיך את השכינה בעולם, כמו”כ הפריצות כביכול מרחיק את השכינה ואת השמירה מן העולם, מדברים על הצרות צרורות מה שיש היום אבל מה גורם לצרות שזה חסרון הצניעות על זה לא מדברים, הדבר הראשון זה צניעות כמו שהחפץ חיים היה תמיד דורש. היום זה נהיה מצב כזה שהמצב של הצניעות ברחוב כל כך ירד שא”א לתאר ולומר את זה, ולאחרונה מסתובבים להם לפעמים באמצע הלילה בשבתות וחגים בחורים נושרים שובבים ה”י וצועקים וצוחקים בקול פרוע מאד, מיום ליום נעשה המצב של הצניעות יותר גרוע. גם לאחרונה יש בתולות אפילו מהחרדים מבתים הכי טובים יושבות על הרצפה ברחוב, וכשיושבות קבוצות של בחורות ורוצים הגברים לעבור ורואות שלגברים אין מספיק מקום לעבור, הם לא זזות, בכלל לא מבינים כלום, ומדברים בקול רם , וצוחקים בקול. ולא רק ברחוב ירד הצניעות ונעשה יותר פריצות, אלא גם אצלנו ירד הצניעות ונעשה יותר פריצות בצורה שלא יאומן א”א להבין מה קורה כאן, איך לא צועקים על זה איך הכל שקט איך זה לא מפריע לאנשים, כל כך זה ירד שכבר התרגלו לזה, הולכים ברחוב בחורים והולכות בחורות וצוחקות וצועקות בקולות כאלו ה”י והבחורים אפילו לא זזים, לא מפריע להם כלום, אדרבה הם מסתכלים עליהם בלי שום בושה, זה נורא נוראות מה שרואים היום, איך לא עושים על מצב הצניעות שירד באופן נורא יום תפלה או יום צום בקולות וברקים. הולכות נשים חרדיות מבקשים מהם שילכו בצד כי צריכים הגברים לעבור הם אפילו לא יודעות מה רוצים מהם, זה המצב של העולם היום בענין הצניעות זה מצער מאד להקב”ה. אישה המוסרת נפשה לצניעות - עושה רעש ושמחה גדולה בשמים וככל שקשה קיום המצווה על האדם – כך גדול שכרו. ומה רב שכרה של אישה המייצגת עצמה כבנות ישראל הכשרות בנות שרה ורבקה רחל ולאה בגאווה ועוז ובאמיצות שלא סרה מדרך האמהות הקדושות. אישה צנועה עושה נחת רוח לפני ה’ יתברך ומלאכי השרת באים לפניו ואומרים לו “ראה איזה בריה נפלאה יש לך בעולמך. ויום יום זה מתדרדר בצורה נוראה הנשים והבנות שלנו כבר לא יודעות מה זה הפרדה והבדלה בין אנשים לנשים צניעות, לא יודעות מה זה לא לדבר ברחוב בקול רם צועקים בקולות משונים ולא מתביישים, יושבות על הרצפה קבוצה של בחורות זה נורא נוראות, יש עוד הרבה לספר אבל מספיק בזה לעורר ואכמ”ל יותר. אחיות יקרות, עליכן לזכור תמיד שעליכן מוטלת האחריות הכבידה הזו ואין נחת רוח גדולה לקב”ה יותר מזו שאנו מקיימות את רצונו והולכות ומתנהגות בצניעות. ויהי רצון שנזכה כולנו לעשות רצוננו כרצונו ונזכה לשמח את בורא העולם ולהתחזק בצניעות ובקדושה ובכך נזכה בזכות שנחזק הצניעות לכל טוב. אמן. מרן רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג’יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.