אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ימות המשיח: כחמשת אלפים רוקדים בהקפות שניות בכיכר רבין בתל אביב

תנו כבוד לתורה: כ-5,000 תל אביבים רוקדים במוצאי החג באירוע 'הקפות השניות' בכיכר רבין בתל אביב רק כ1,000 מתוכם הם דתיים. רון חולדאי על בימת הכבוד לצדם של רב העיר, הרב ישראל מאיר לאו, וראש ישיבת ת"א הרב חיים גנץ. ח"כ איילת שקד ומשפחתה בין הרוקדים. צפו בריקודים מהשנה שעברה

ימות המשיח: כחמשת אלפים רוקדים בהקפות שניות בכיכר רבין בתל אביב
  כיכר רבין מלאה רוקדים (אלון פישר)

חשבתם שריקוד עם ספרי תורה הוא תחביב לדתיים בלבד? שהמתכון למסיבה חזקה זה מוסיקת טראנס ואלכוהול? מסיבת ההקפות השניות בכיכר רבין שמקיימת עיריית תל אביב-יפו בשיתוף ישיבת תל אביב מנפצת את הסטריאוטיפ, עם רייטינג חילוני נדיר במסיבת קונספט תורני ועם מוסיקה חסידית מקפיצה.

כ5,000 תל אביבים רוקדים הערב בהקפות השניות בכיכר רבין בתל אביב מתוכם רק כ1,000 דתיים.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

על הבמה, לצידו ראש העיר רון חולדאי, מחליפים את הידוענים השגרתיים רב העיר הרב ישראל מאיר לאו וראש ישיבת תל אביב הרב חיים גנץ ואת האמנים מ'שרים בכיכר' מחליפים רון שובל ולהקתו ושמוליק נדל ותזמורותו וביפו מופיע אודי דוידי. בלב הקהל התל אביבי במרכז הרחבה תמצאו את תלמידי ישיבת תל אביב הציונית-דתית רוקדים ללא לאות ובהתלהבות וברקע אל דאגה יש גם זיקוקי דינור.

הרב לאו, הרב גנץ וחולדאי (אלון פישר)

הקפות שניות בכיכר רבין (וידאו מתשע"ג)

כבכל שנה מתקיימות ההקפות השניות הערב במוצאי שמחת תורה. הרוקדים יצאו לדרך משני מוקדים: כיכר רבין וגן דוידוף ביפו. במסגרת האירוע מתקיימות תהלוכות עם ספרי תורה בליווי רכב עם תאורה ומוזיקה. ביפו: מרחוב שהרון פינת שדרות ירושלים ומרחוב סג'רה פינת נחל שורק, כעת מתקיימות הקפות על הבמה עם ספרי התורה בליווי מוזיקה וריקודים.

בין הרוקים נצפתה גם ח"כ איילת שקד מהבית היהודי, שצעדה בתהלוכת ספרי התורה מישיבת מעלה אליהו ברחוב הנרייטה סולד ועד לכיכר רבין.

עם ישראל חי (תשע"ג)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
יש כבוד ללתורה
| 26-09-2013 22:44
2
איזה ימות המשיח סדום ועמורה! שחוק וקלות ראש לא יותר מזה
זה ימות המשיח ישו | 27-09-2013 9:01
איפה שאין קדושה אין תורה! אני אל ראיתי שם ספר תורה אפילו רק דגל ישראל. פולחן המדינה בידי הדלי"ם בועלי הנידות וטמאי המחשבה והמעש.
3
למספר 2 היו למעלה מ 20 ספרי תורה ובתמונה רואים ספר תורה
ליאור תל אביב | 27-09-2013 16:07
בקיצור חבל על העין השלילית התורה הקדושה מלמדת אותנו לעין טובה במיוחד על עם ישראל. היה מדהים בכיכר היו כל כך הרבה אנשים ללא כיפה לראשם ששמחו בשמחתה של תורה וכל מי שהיה שם ראה את הנשיקות שנתנו לספר תורה וכמובן בעצם הגעתם להקפות שניות בשמחת תורה שנזכה לאהוב את התורה וכמובן כל יהודי ויהודי
4
לרפואת הגאון האדיר, גדול דורנו, עמוד ההוראה וההלכה, פוס
| 28-09-2013 23:52
לרפואת הגאון האדיר, גדול דורנו, עמוד ההוראה וההלכה, פוסק הדור, רשכבה"ג הגאון עוזנו ותפארתנו שר התורה והיראה, סיני ועוקר הרים המנורה הטהורה כמוהר"ר רבינו חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה שליט"א לרפואה שלמה בתוך שאר כל חולי עמו ישראל אמן. לזכותו כדאי להזכיר פרט אחד שנהיה לאחרונה מאוד מאוד ירוד אצלינו וזה מסכן את כל הכלל ח”ו כמבואר בפסוק (דברים כ”ג ט”ו) “כי ד’ אלקיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת אויביך לפניך והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך” והיינו שישמרו על הצניעות ואם לא השכינה שבה מאחרינו ח”ו. היום ענין הצניעות ירד כל כך הרבה נורא נוראות מי יודע איזה חרון אף זה גורם בעולם, ידוע מה שכתוב בחז”ל וספרי מוסר וחסידות, שכמו ששמירת הצניעות זה ממשיך את השכינה בעולם, כמו”כ הפריצות כביכול מרחיק את השכינה ואת השמירה מן העולם, מדברים על הצרות צרורות מה שיש היום אבל מה גורם לצרות שזה חסרון הצניעות על זה לא מדברים, הדבר הראשון זה צניעות כמו שהחפץ חיים היה תמיד דורש. היום זה נהיה מצב כזה שהמצב של הצניעות ברחוב כל כך ירד שא”א לתאר ולומר את זה, ולאחרונה מסתובבים להם לפעמים באמצע הלילה בשבתות וחגים בחורים נושרים שובבים ה”י וצועקים וצוחקים בקול פרוע מאד, מיום ליום נעשה המצב של הצניעות יותר גרוע. גם לאחרונה יש בתולות אפילו מהחרדים מבתים הכי טובים יושבות על הרצפה ברחוב, וכשיושבות קבוצות של בחורות ורוצים הגברים לעבור ורואות שלגברים אין מספיק מקום לעבור, הם לא זזות, בכלל לא מבינים כלום, ומדברים בקול רם , וצוחקים בקול. ולא רק ברחוב ירד הצניעות ונעשה יותר פריצות, אלא גם אצלנו ירד הצניעות ונעשה יותר פריצות בצורה שלא יאומן א”א להבין מה קורה כאן, איך לא צועקים על זה איך הכל שקט איך זה לא מפריע לאנשים, כל כך זה ירד שכבר התרגלו לזה, הולכים ברחוב בחורים והולכות בחורות וצוחקות וצועקות בקולות כאלו ה”י והבחורים אפילו לא זזים, לא מפריע להם כלום, אדרבה הם מסתכלים עליהם בלי שום בושה, זה נורא נוראות מה שרואים היום, איך לא עושים על מצב הצניעות שירד באופן נורא יום תפלה או יום צום בקולות וברקים. הולכות נשים חרדיות מבקשים מהם שילכו בצד כי צריכים הגברים לעבור הם אפילו לא יודעות מה רוצים מהם, זה המצב של העולם היום בענין הצניעות זה מצער מאד להקב”ה. אישה המוסרת נפשה לצניעות - עושה רעש ושמחה גדולה בשמים וככל שקשה קיום המצווה על האדם – כך גדול שכרו. ומה רב שכרה של אישה המייצגת עצמה כבנות ישראל הכשרות בנות שרה ורבקה רחל ולאה בגאווה ועוז ובאמיצות שלא סרה מדרך האמהות הקדושות. אישה צנועה עושה נחת רוח לפני ה’ יתברך ומלאכי השרת באים לפניו ואומרים לו “ראה איזה בריה נפלאה יש לך בעולמך. ויום יום זה מתדרדר בצורה נוראה הנשים והבנות שלנו כבר לא יודעות מה זה הפרדה והבדלה בין אנשים לנשים צניעות, לא יודעות מה זה לא לדבר ברחוב בקול רם צועקים בקולות משונים ולא מתביישים, יושבות על הרצפה קבוצה של בחורות זה נורא נוראות, יש עוד הרבה לספר אבל מספיק בזה לעורר ואכמ”ל יותר. אחיות יקרות, עליכן לזכור תמיד שעליכן מוטלת האחריות הכבידה הזו ואין נחת רוח גדולה לקב”ה יותר מזו שאנו מקיימות את רצונו והולכות ומתנהגות בצניעות. ויהי רצון שנזכה כולנו לעשות רצוננו כרצונו ונזכה לשמח את בורא העולם ולהתחזק בצניעות ובקדושה ובכך נזכה בזכות שנחזק הצניעות לכל טוב. אמן. מרן רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג’יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.
5
למספר 2 אתה עלוב נפש ובגללך משיח מתעכב. שונא יהודים !!!
הודו לה׳ כי טוב !!!! | 29-09-2013 0:49
חילונים מתקרבים ואוהבים את התורה כל פעם עוד קצת בזכות האהבה הבלתי מותנית של יהודים שומרי מצוות אשר מתפללים מתוך אהבה לאחיהם באשר הם , ובשביל שעם ישראל יתקרב לה׳ . אנו ערבים זה לזה וכשם שאנו מודדים לאחרים כך ימדדו לנו משמים. הקבה אוהב כל יצורי עולמים ובפרט את עם סגולה ומצפה מאצנו בניו שנדבק במידותיו ונאהב כל יהודי חילוני וחילונית חסידי וחסידית תימני ואתיופית את כלם אוהב הבורא וכולנו שווים בעיניו וזאת הגישה האמיתית שתקרב אותנו לימות משיח !!
6
למספר 5
אברך | 30-09-2013 20:35